Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: 4ereshka]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано13.08.09 16:53



Eвала Чери, и ти ми липсваше много, но нямах време да се включвам тук


Тук съм до утре. Заминавам за Маями да предам материала на компанията с която бачкам в момента "Риалити Кингс" и от там в Неделя хрърча обратно в БГ и ще съм там до средата на септември шот много работа се насъбра. Ще снимаме по черноморието шот в София ми писна вечеАко си в БГ по това време ела на морето да си починеш. Имам голяма каравана на Арапя, и ако искаш ще ти дам и кола?



Тема Re: Най-после директно включване..нови [re: pesho.konia]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано13.08.09 17:21



В началото беше трудно,езика на първо място...от там идва основния проблем.След година и нещо започна да "просветва".По мое време имаше лагери за емигранти.. вътре е "веселба"

Нямахме право на работа (легално),ама тогава бях млад и виждах много неща под съвсем различен начин.Третата година вече бях добре...имах работа,квартира,кола и някоя марка(тогава) настрани.Тогава се запознахме със жена ми и след "Менделсон"нещата вече станаха още по-добри.А и времената бяха такива... не е истина.. правеха се кинти от вятъра.Та в тоя ред на мисли за мене лично живота там беше разкошен.И като стандарт и приятели а и пътувах мноооого.Ходех до БГ по 3,4,че и 5 пъти понякога в месеца.Вкарвах коли (не помня вече колко....),то бусове с резервни части (по поръчка),колите се товареха с боклуци от Германия... телевизори,уредби абе к'вото се сетиш.... И се продаваха,като топъл хляб... Отделно с един приятел от БГ (имаше фирма),покани...жена ми и Аз сме пращали по 25/30 покани месечно... (по 300 Марки вървеше поканата в БГ) от,които 120 бяха наши... абе накратко беше пей сърце... стигал съм до 12/15/18000 марки месечно... Сещаш се нататъка за "стандарта"... карах 911 Карера,и глезотийте от запалка Дюпон до класик Ролекс... Та тогава живота беше безгрижен и песен... и виждах само хубавата страна... то бяха ресторанти,глезотий... петаци/събота на диско задължително.Приятеееели да искаш... (понеже основно...да не кажа "само"..Аз плащах сметките).Та Германия (изключвам началото,когато имаше моменти да броиш пфенингите за цигари)съм я видял от много хубави страни.Даже си спомням,когато дойдохме тук отначалото... след месец и нещо... полудях и исках да се прибираме обратно в Германия.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Най-после директно включване..нови [re: ZainGadol]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано13.08.09 21:29



Явно ти е харесало след като си научил езика. Защо се премести?



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: Bozdugan]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.08.09 00:38



Благодаря за поканата

Поне на един да липсвам
В България не се очертава да си ходя скоро, поне до следващото лято.
След като имаш много работа, значи кризата не оказва влияние при вас



Тема Re: Най-после директно включване..нови [re: pesho.konia]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано14.08.09 02:15



Добър въпрос...причините са няколко.Една от тях е климата.Германия за мене е винаги отворена дестинация-когато реша(ме) можеме да се върнеме там.Даже го обмисляме,но за малко по-далечно бъдеще...Когато децата (здраве и живот)станат в пред казармена възраст.Хич..,ама хич не ми се иска да влизат в армията тук.

А останат ли просто няма начин.А тука оставането беше направо на майтап... ама то е дълга история и не ми се пише,че ми се спи.Утре по някое време,като се включа,ще ти кажа.М/у другото тая седмица се върнахме от там.Бяхме за 2 седмици там... ходихме и до Виена (балдъзата живее там) Ени уей...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: pesho.konia]  
Автор Hяkъдe, Hяkora (калинка)
Публикувано14.08.09 08:26



Момче, не ми харесва липсата ти на социален кръг/живот.... Аз дето съм на гъза на географията, пък около мене е бъкано от приятели, били те българи или местни. Само за пример - утре вечер ще дегустираме домашно приготвен суджук и капама, събираме се 12 човека и ще му хапнем здраво. После в неделя съм каненна на барбекю в един бивш колега .... нали схващах картинката.
Я, се разходи до Авастралия да те научим тука какви приятелски връзки можеш да заформиш





Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: pesho.konia]  
Автор lrini Di ()
Публикувано14.08.09 10:28



Пешо, стой си там, където си, освен ако не си изпратен от фирмата ти като шеф на компанията ти в Европа. Европа от сега на сетне ще я тресе кризата - още нищо не сме разбрали от нея, но идва... И най-лошо ще удари развиващи се страни на европейския съюз, които са заложили на производство, а не на развитие на нови технологии, каквито са България, Румъния, Германия, Полша, Гърция, Словакия, Испания ...
Разбирам те прекрасно - и мен ме наляга от време на време носталгия и си мисля какво би било ако не бях се преместила в друга държава преди над повече от 10 години. С тази разлика, че съм близо и имам възможност да се "поразходя" до България и да ми мине всякакво желание за постоянно завръщане (дори с постоянен доход от друга по-развита европейска държава, дори с финансова възможност да направя нащо мое!!!).
Ако пък толкова са ти въпросите като "дали?!", "ако?!" - просто си направи уговорка с шефовете ти, че ще отсъстваш за определен период от време и се пробвай в Европа за да се убедиш сам.
Не мисля, че ще си способен пак да се адаптираш към България - това мизерно, негативно мислене не е за хора, които са свикнали да използват времето си за да работят и да вярват, че ще постигнат нещо. В Англия, Скандиавия и Германия животът е почти същият, както в Америка - работа, вкъщи, работа и петък и събота - в бара на махалата, напиване до припадък. В Гърция и Испания е различно, но пък тях сега ще ги хване кризата и се не знае.... Може би, ако там си създадеш някаква твоя перспективна работа , да ти хареса. Ама е малко трудничко.
Успех, каквото и да решиш.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: pesho.konia]  
Автор lrini Di ()
Публикувано14.08.09 10:39



Ами, да ти дам един съвет - намери си жена, българка и я заведи в Америка. Няма по-просто от това. Така ще си имаш и Българията и стандарта на живот американски. (

Смея се, защото гръцките вестници с обяви за запознанства са пълни с обяви като "Грък, преуспял в Америка, търси да се ожени за жена гъркиня, която да знае да готви националната ни кухня". Нещо такова е и при теб. Не ти липсва България, нито Европа - липсва ти една добра жена, която да се грижи за теб и да стане майка на децата ти и другар в живота.) Решението е лесно - намери си едно добро момиче от България и го заведи в своя дом в Америка, където имаш и работа и сигурност и стабилност.



Тема Re: Ирини Динови [re: lrini Di]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано14.08.09 19:04



Аз мога да се грижа за себе си. Не се интересувам от готвачки. Много по-важно е момичето да ме привлича физически, а аз ги харесвам много хубави. Освен това ако ще се женим, тя трябва да може да работи и да изкарва добри пари в Америка, а това хич не е толкова лесно. В противен случай, може тя да има много свободно време, да си ходи по цяло лято в България, да ми изневерява на воля и да си почива докато балъците бачкат в изродската корпоративна Америка. Ще съм поредния български програмист в Америка, който се връща съсипан вечер от бачкане, а жена му се чуди каква глупост да измисли след цял ден яка скатавка.

На всичкото отгоре, ако се разделим и тя е имала малки или никакви доходи, може да се наложи да я издържам до края на живота и по Американските закони (детето си отделно ще го издържам докато стане на 18).

Аз съм на 28 години. Не съм някакъв закъсал за компания червив с пари дядо. Аз искам да измисля добър план, за да избегна точно тази ситуация.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: lrini Di]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано14.08.09 21:26



В Англия, Скандиавия и Германия животът е почти същият, както в Америка - работа, вкъщи, работа и петък и събота - в бара на махалата, напиване до припадък.

Ами аз съм в Англия и горе долу е така, но не е задължително да е винаги бара на махалата, има си хубави заведения от всякакъв тип за излизане. Но, честно казано, мен лично тази схема идеално ме устройва. Според мен излизане само през уикенда е напълно достатъчно. Винаги ми е било чудно българските ми приятели тук какво толкова се чудят и негодуват. Как ще идеш на дискотека по средата на седмицата, примерно, ще пиеш до 3 сутринта, и после грохнал ще ходиш на работа в четвъртък сутринта? Ако е за по 1-2 бири и не до много късно става, но сериозното излизане си е най-подходящо за петък и събота вечер. Пък и ако си по заведения абсолютно всяка вечер това е свързано и с доста финикийски знаци.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.