Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: engel2]  
Автор lrini Di ()
Публикувано16.09.09 01:38



engel2, развълнува ме!!!! Не е лесно на вън, не прилича на това да си си в къщи с изискванията.... Питащият няма да те разбере, защото е "пресен" пришълец в "западния свят" с "особени изисквания". Пожелавам ти да успееш да се пенсионираш в Германия , с всички произтичащи привилегии ( по мнението на участващите във форама, а по мое мнение -поради трудови заслуги)- ти наистина го заслужаваш! Успех! Остави го питащия да се развива по собствения си път (ако може), той друго и не заслужава.... Не е изстрадал това, което си изстрадал ти и семейсвото ти ... за това и е толкова ПОВЪРХНОСТЕН. Пожелавам ти успех в каквото и да предприемеш! И най вече ти пожелавам да изживееш спокойна зряла възраст с германска пенсия в България. Поздрави



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: lrini Di]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано16.09.09 02:54



И другото в случая - Енджъл-а да каже ако това, което е постигнал за 35 години, може лесно да се постигне за 3.5 седмици, направо да си събирам чукалата и да тръгвам. Няма какво да рина сняг повече тука.





Тема Това ли енови [re: engel2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.09.09 19:40



великия живот в Германия - да додрапаш до пенсия с държавна здравна осигуровка зад гърба?


Не ти се подигравам, но не виждам особени придобивки. За 35 години може да си осигуриш прилична пенсия където и да е и да си имаш здравните осигуровки (не е нужно да чакаш на държавата докато междувременно ти обира до 50+% данък - и то само прекия върху доходите). Освен ако си търтей и разчиташ на социални помощи, разбира се (а ми се ще да вярвам че твоя случай не е такъв).




Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа?нови [re: Koфтият]  
Автор lrini Di ()
Публикувано16.09.09 23:53



Рий си снега, драги - на всякъде по света "ринем"по нещо за да успеем... Ще ти дойда на гости през следващия февруари за да видя и аз малко сняг !!!!( ще бъда в Монтреал някъде през февруари или март за тестовете на новия проект, върху който работи съпругът ми) от 15 години все лято и жега гледам - време е и за малко освежаващ сняг!!! . От сега изучавам особеностите на Канада и гледам да се подготвя - мечки гризли, сурова зима, гостоприемни хора - това чета по интернет....





Тема Re: Пешенце,нови [re: 4ereshka]  
Автор lrini Di ()
Публикувано17.09.09 00:00



По принцип - не , не са изперкали всички ... сложи математическо мислене със заповедите на армията, обаче, и ще видиш резултата... Той , нашият човек, е точно от този вид . Ти не си , защото ти липсва армейското обучение .... това е особено съществена разлика в създаването на козмотеорията на една личност и на начинът по който възприема околната среда. Помисли върху това и ще разбереш какво тоно искам да кажа



Тема Re: Това ли енови [re: jamie]  
Автор lrini Di ()
Публикувано17.09.09 00:16



Джейми, не си прав. Щеше да го знаеш ако живееше в държава от по старите членки на ЕС. В тези държави живееш добре, дакато работиш - възможност за закупуване на фамилна къща, подходящи коли за членовете на семейството и т.н. Въпросът в тези държави (където си си плащал данъците като почтен човек от средната класа ) е да вземеш една НОРМАЛНА пенсия, която ще ти осигури едно прилично съществуване в останалите години от живота ти, когато няма да ти се налага да работиш. Зная , че в България нещата са различни, но цялата система там е насочена да доведе населението точно до този извод, колкото и да не искаш да го повярваш. ! Ние сме още млади и не си даваме сметка, но това ни чака и нас, драги - борба за достойни старини.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lrini Di на 17.09.09 01:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от lrini Di на 17.09.09 01:18.



Тема Напротив,нови [re: lrini Di]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.09.09 01:42



методите са различни - но няма никакъв проблем и в България да си осигуря достойната пенсия. Предпочитам 10% плосък данък и да разпределя остатъка както ми харесва (дори и в допълнително пенсионно осигуряване) вместо 50% в хазната заради статуса на социална държава!
На практика в България една проста комбинация от 1 инвестиция и 2 застраховки дават отличен резултат например - но не е за тия които чакат държавата да им урежда отношенията



ПП: Помисли лекичко как така става че пенсионната възраст за мъжете е 65 до 68 години в цял свят, а средната продължителност на живота им е само няколко години повече... е, сега помисли и какъв е ефекта на държавната пенсия, сравнен с инвестиция пък дори и само парите от една животозастраховка спестовен тип или допълнително пенсионно осигуряване (а дори и най-елементарно спестяване на част от заплатата в сметка).




Тема Re: Напротив,нови [re: jamie]  
Автор lrini Di ()
Публикувано17.09.09 02:19



О, Джейми, ти мислиш за пенсията като за даденост от държавата - излязла съм от България преди много години ни май не съм в час. За мен пенсията означава доколко твоята каса прави добри инвестиции за да ти осигури парите (или да ги загуби). Може би тъкмо там са несъответствията ни . В по-старит европейски държави, сам можеш да избереш касата, където да се осигуряваш и тя не е само една (като безработен, държавата ти осигурява пълно лечение, изсл. и т.н., но не ти осигурява пенсията, която ще получиш след години трудов стаж).
В България, най- вероятно, е различно, поради съществуането на само една каса за пенсионно осигуряване - от там идва и недоразумението. При нас е важно в КОЯ КАСА СИ ОСИГУРЕН и за КАКЪВ ВИД ТРУД. Пенсиите варират от 500 евро до 1800 в зависимост от касата и размера на осигурителния стаж



Тема Re: Напротив,нови [re: lrini Di]  
Автор lrini Di ()
Публикувано17.09.09 02:31



Относно частините пенсионни фондации - не искам да съм скептично настроена, но в подобна институция държавата трябва да участва задължително, за да могат доходите на пенсионно застрахованите да бъдат гарантирани.

Редактирано от lrini Di на 17.09.09 07:59.



Тема пари и красиви женинови [re: pesho.konia]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано18.09.09 14:36



Eй Пешка,
къде се изгуби бе пич, няма кой да разказва весели истории тук ... откак се захвана с инвестирането:
...
а сега по същество,
доколкото си спомням, ти беше инвестирал десетина хиляди долара в пропадаща фирма за недвижими имоти ("Ай'л ду ит ин дъ Ъмерикън уей") и се тръшкаше че заради това няма да можеш да ис позволиш да си дойдеш в България и да впечатляваш мацките по морето с мангизи !!!! .... помниш ли ?/!


че хората без пари никъде не са много добре за съжаление.
...............
а сега казваш:
Иначе като заплата съм добре - изкарвам по един чувал пари на месец, което ми стига за всичко и остава доста.
и
е искам да бъда третиран като долен мангал и то за половината пари, които сега изкарвам и не искам да бачкам за 1,500-2,000 лева в бедната ми родина и да съм мишена като си карам лускозната кола по разбитите улици

и то след цялата тази криза.....

нещо не ми се връзва картинката, пич ... за това ти казах че няма кой да разказва весели истории тук!


а и както е известно на всички, където има много пари, обикновено има и куп красиви жени! ... т.е. при теб явно се наблюдава изключение от това правило!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.