Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: Приветнови [re: pesho.konia]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано21.08.09 22:07



Живея и коренясвам в Германия


ВсъЩност не огънят или месото са помогнали на човека да слеzе от дървото, а чувството му zа адаптация. Предполагам, че и на теб първите месеци или години в Америка са били предиzвикателство и иzграждане на мироглед, пречупен преz други нрави, обичаи или морални ценности. В тоя смисъл едно идване в Европа не би било свърzано с културен Шок.
Конкретно не мога да посоча с цифри какво е zаплаЩането на един програмист тук, в раzговори не се дискутират подобни теми, не са табу, но и не влиzат в добрия тон ОбЩо вzето това, което би си поzволил като стандарт в Америка, не би ти липсвало тук или би се компенсирало с други екстри.
В клуба има и програмисти, които професионално биха ти помогнали с инфо, джоб_сайтове. Сега е оЩе самър тайм, пък и напоследък се навъдиха раzни zомбирани миzантропи, тип хомо плювалник, и мн. не влиzат.
Ще драсна л.б. на една твоя европейска колежка, надявам се да се отzове.




Тема Re: Малко променливнови [re: pesho.konia]  
Автор Hяkъдe, Hяkora (калинка)
Публикувано23.08.09 11:16



Harvard???!!!

Апропо, ти ли переш пари или роднините ти? Че те тия университети не са ефтинки, и не приемат сульо и пульо. Ти ако си толкова велик да си завършил подобен университет, и все още да се оплакваш от липса на социална среда, no offence, ама се консултирай със съответен специалист....





Тема Re: Малко променливнови [re: Hяkъдe, Hяkora]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано23.08.09 13:16



Не знам как се завършва Харвард за 4 год. докато си в армията?!


Тогава би трябвало Пешо да е много над нащо умствено ниво, но не личи..



Тема орехченови [re: Muskat]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано23.08.09 13:25



Радвам се да те видя.

Надявам се, че немската групичка сте добре.
Разбира се научаването на език не е голям проблем, но какво може да прави/работи Пешо първите 2 год, докато научи немски?
За смесените сауни, ако е сам Пешо ще се затича, но ако е с гадже, едва ли
А аз не понасям сауни, може да е полезно но...



Тема Re: Малко променливнови [re: 4ereshka]  
Автор Hяkъдe, Hяkora (калинка)
Публикувано23.08.09 16:29



Черешке, радвам се че ти, а се надявам и други го разбират това. Тия приказки за завършване на най-най университети в света и напускане на 700К паунда на година за да дойде да служи на БГ народ (визирам бивш царски вице премиер) са годни само за неграмотния овце- БГ народ. Пред нас не вървят, първо че сме по-осведомени и опитни, второ, че пътуваме по света и виждаме с очите си, трето..., четвърто.....



Тема Re: Малко променливнови [re: Hяkъдe, Hяkora]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано24.08.09 07:29



Не ми се разтяга темата прекалено много с подробности за моя живот. Не всеки завършил голямо (като име) училище преуспява или дори успява. Аз засега не съм особено успял, за съжаление. Бачкам си някаква посредствена работа като редови инженер, изкарвам близо $90,000 на година, което може да е ОК за 28-годишен, но не е кой знае какво при никакви положения. Понякога си мисля, че трябваше да съм нещо повече и малко ме е срам, че не съм направил нещо повече, но не е толкова лесно човек да намери сили.

Да, намиране на добра социалната среда е предизвикателство за много имигранти, независимо колко успешни са. Освен това, намиране на добра социална среда е проблем за хората, които работят много, а аз последните години доста работих. Сега малко на уволнявка съм го дал.



Един от най-близките ми приятели, който сега е лекар и си е роден в Америка, при това жените много го харесват, също има слаб социален живот, защото американските лекари ги сбръчкват от бачкане. Аз не бих избързвал със съвети за консултации със специалисти. Той е невролог. На него по цял ден му се оплакват разни откачалки.



Тема Re: Малко променливнови [re: 4ereshka]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано24.08.09 07:48



Може ти да знаеш прекалено малко и да имаш ограничени интереси и затова да не виждаш, че съм по-умен. Все пак, ако не се интересуваш от физика и не знаеш нищо за нея, може и Айнщайн да не ти направи особено впечатление.



Тема Re: Малко променливнови [re: pesho.konia]  
Автор Hяkъдe, Hяkora (калинка)
Публикувано24.08.09 12:18



пак повтаярм, и аз съм емигрант, но социалната ми среда е повече от задоволителна - българи, местни, холандци, кениийци, японци, германци, гърци, унгарци, ... абе почти от половината националности има представители сред приятелите ми. Въпрос на човек. И не зависи къде съм...без да те обиждам, ама ако си мислиш че в Европа ще е по различно.......

А, може би ще е добре да се осведомиш, с какво се занимават, и каква е разликата между невролог, прихиартър и психолог. Не го казвам да се заяждам, ама е въпрос на обща култура...



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Hяkъдe, Hяkora на 24.08.09 12:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от Hяkъдe, Hяkora на 24.08.09 12:23.



Тема Re: Малко променливнови [re: pesho.konia]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано24.08.09 12:44



Пешо, Айнщайн силно ме впечатлява, но не и ти.


И както е подчертала съфорумката, научи разликата между невролог и психиатър. Ти от невролог нямаш нужда



Тема Re: орехченови [re: 4ereshka]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано24.08.09 15:02



И аz се радвам да видя усмихнати никове, Чери


Немската групичка сме добре, даже успяхме да се раzцелуваме на българска zемя
Нивото на еzика, който се иzисква тук, когато си виШист е по_ниско от това zа чуждестранните студенти. Не е zадължително да го учи тук,сертификат на Goethe-Institut може да се получи в Америка и Канада. Нали zнаеШ, който иска, намира начин, който не_намира оправдание
Струва ми се, че темата се превръЩа в прикаzката zа нероден Петко
За суните _ ПеШо е левент момче и съм сигурна, че само да влеzе и на най_срамежливите мацки хавлиите сами Ще паднат




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.