Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Толерантностнови  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано06.06.09 20:41



Това е най-важното нещо, което научих откакто съм емигрант. Толерантност към хора с различни раси, религии, образование, поизход, работа... Не е необхдимо да си съгласен с другите, но е необходимо да уважаваш техния избор и начин на живот.
Именно за това не мога да приема заяжданията на дребно и маниите за величие на някои от пишещите в тоз клуб. Никъде нещата не са идеални. Няма такова място. Навсякъде има хубаво и лошо. Не мога да разбера, защо като коментираме нещо, което не ни хресва в България и започват обиждания за това колко сме изпаднали в чужбина. Тези обиди на лична основа и без никакво покритие на мен ми говорят само за безсилие и озлобеност. Отдавна чета тука, но до сега не съм писала, именно заради това. Една казана глупост ме провокира да си кажа мнението, но съжелявам, че се обадих. Дори и теми, които са просто ей така, за приказка, се обръщат в клоаки.
Нещата ще си останат същите докато някои хора не се научат на толерантност.

Редактирано от cranberrie на 06.06.09 20:43.



Тема Re:нови [re: cranberrie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано06.06.09 22:36



Не мога да разбера, защо като коментираме нещо, което не ни хресва в България и започват обиждания за това колко сме изпаднали в чужбина. Тези обиди на лична основа и без никакво покритие на мен ми говорят само за безсилие и озлобеност.

Според мен не е трудно човек сам да си направи извода от какъв дол дренки са въпросните озлобени клубари.
Хора, за които всички българки, омъжени за чужденци са курви, са нищо повече от: "вижте ме, колко съм прост".
Завист, cranberrie, български завист и злоба :)

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Visitez ma tenteнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.06.09 22:54



Много се смея с вас



by himbeer

Тема Re: Толерантностнови [re: cranberrie]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано06.06.09 23:25



Не е ли по-добре да питаш ' кое прави човек нетолерантен'.

определено е много по-лесно във виртуала ма хората да са нетолерантни и да реагират и пишат това, което няма да кажат на другия наяве.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано06.06.09 23:36



В отговор на:


Завист, cranberrie, български завист и злоба :)




не си права. по-скоро зевзеклък против главоболие и лошо настроение или просто за разтоварване Виливар.



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано06.06.09 23:59



Интересен начин за разтоварване имат някои хора.
Не мисля, че всеки може да се скрие зад извинението "зевзелък".
Пък и то се вижда ясно кой си прави шеги понякога и кой си е глупавичък всеки път :)

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано07.06.09 01:24



Според мен не е трудно човек сам да си направи извода от какъв дол дренки са въпросните озлобени клубари.
Хора, за които всички българки, омъжени за чужденци са курви, са нищо повече от: "вижте ме, колко съм прост".
Завист, cranberrie, български завист и злоба :)


Барби е обяснила, поне частично, причината за това:

Не е ли по-добре да питаш ' кое прави човек нетолерантен'.

определено е много по-лесно във виртуала ма хората да са нетолерантни и да реагират и пишат това, което няма да кажат на другия наяве.



Да допълня, повтаряйки между другото и това което твърдя от както открих емигрантските форуми в нета и се запознах с...меко казано "зевзеклъците".

Кой му е криво си му личи от стила на мненията му. Разбираемо е на доста хора да им е криво, по най различни причини. И на тези извън България нещо им е криво за/от България. Ако не беше така не биха я напуснали. И тези в България все нещо им е криво. ОГРОМНАТА разлика е кой как пише и кому приписва кривдините. БЪЛГАРСКИТЕ кривдини, не тези извън България.

А това че някои бабаити тук, в нета, си избиват комплексите и агресиите е за предпочитане, колкото и да е неприятно за четене. Алтернативата е да си избиват агресиите в реала над беззащитни деца (свои или чужди), беззащитни жени/приятелки/познати (пак свои или чужди) или възрастни родители/близки/познати или непознати.

Е, нали сме милозливи, обръщаме им малко внимание и те се радват ли радват, горкичките, че някой все пак им обръща внимание и...картинката е позната, нали?



Frankly, my dear, I don't give a damn!!!

Тема Виждаш ли,нови [re: cranberrie]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.06.09 01:55



толерантен може да е само този, който има предимство. Емигрантите нямат такова, затова за тях това (другите да са толерантни към тях) е толкова важно.
Останалото са просто едни голи думи и призиви.

Имам една забележка. Вие (емигриралите) винаги коментирате какво не ви харесва в БГ. Затова и по естествен път получавате отпор и негативно отношение от страна на тези, които са останали.

Относно клоаките - достатъчно е да четеш последните напъни на о.з. шопа Митре да ме злепоставя, темите и постингите на израелския и канадския "представители". Знам че съм трън и аз, не бой се - знам и че трудно приемате че човек може да успее по честен начин и в БГ. Ще ви се наложи обаче






Тема Re: Виждаш ли,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано07.06.09 02:34



". Знам че съм трън и аз, не бой се - знам и че трудно приемате че човек може да успее по честен начин и в БГ. Ще ви се наложи обаче
_________
Хич не са ми трън успелите по честен начин хора в България. Обаче ти не си от тях. Например имам близки от София, с тяхна частна фирма, работят много и печелят добре. Разбира се не си прекарват свободното време в драчене по форуми, като някои озлобени комплексатри 'успели' в България





Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано07.06.09 02:41



не си права. по-скоро зевзеклък против главоболие и лошо настроение или просто за разтоварване
_________
То хубаво разтоварване.....Голям кеф за хора дето явно имат някои психични отклонения, да плюят, да злобеят, да избиват комплекси тук, тъй като в реала никой не им обръща внимание...За мене това не е зевзеклък, а желание да се съсипе един клуб от едно озлобено човече






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.