Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За ромите, безотговорността, интеграциятанови  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано13.06.09 11:37



им която ТЕ САМИТЕ НЕ ИСКАТ, демокрацията и функцията на държавата :



айде сега тук философите обЕснявайте кой е виновния и какво може да направи държавата - хем да не прилага принуда , хем да е демократично,хем да не е дискриминативно , хем т.н. и т.н.

П.П. Само ще добавя, че във Варна и на най-висшите общински нива са на мнение, че който успее да се справи с циганите и да ги махне от Максуда, ще влезе в историята и в учебниците.

Редактирано от Бapбapeлa на 13.06.09 11:40.



Тема Re: За виновнитенови [re: Бapбapeлa]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано13.06.09 12:01



...айде сега тук философите обЕснявайте кой е виновния ...

Емигрантите са виновни!

А, и евреите - те са виновни за 'сичко, по дефолт!

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!

Тема Re: За ромите, безотговорността, интеграциятанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано13.06.09 15:58



****са на мнение, че който успее да се справи с циганите и да ги махне от Максуда, ще влезе в историята и в учебниците. ****

Това се доближава до твърдението, че който намери лечение за СПИН ще бъде позлатен от горе до долу. Но който пък намери начин да поправи разбитата атмосфера (озонова дупкаи тн.) ще бъде заровен със злато, платина, сребро и ще му бъде издигнат паметник до небето, приживе.


Успех на всички, изпитващи проблем с циганите. Аз нямам този проблем с малцинствата където живея.



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано13.06.09 20:26



Не можеш да интегрираш по "демократичен" начин онези, които не искат да се интегрират.
Можеш да ги интегрираш по "недемократичен" начин.
Дилемата е следната - подхождаш към проблема демократично и няма резултат или използваш работещи методи, които дават резултат, но рискуваш псевдозагрижени природозащитници да те охулят.
Гледам засега в България няма достатъчно желание да се използват работещите методи и се залага на "демократичното" и буксуващо симулиране на активност.
Не ме питай кои са работещите методи, историите на други държави изобилстват от тях.


Тъжно е, когато един цял етнос е оставен да си прави каквото си иска, да нарушава закони системно, да бяга от задължения към държавата и другите членове на обществото, скрит зад удобни и изпразнени от съдържание думички като "расизъм", "дискриминация" и "интеграция".
Като оставим настрана малката подробност, че това са стотици хиляди (някои твърдят, че са милион) паразитиращи на гърба на обществото български граждани, толерирането на подобно поведение деморализира изрядните данъкоплатци и обикновени граждани.
Получава се омагьосан кръг или по-точно спирала, която стремително се вие надолу и завлича икономиката и финансите на цялата държава към дъното на блатото.
И когато един ден, съвсем скоро и то, няма да има достатъчно пари за пенсии, дано на този, който досега си е затварял очите пред този проблем, му просветне в дебелокожата кратуна.

А от линка ти ми става ясно каква любов изпитва тази циганка към детето си - „Какво като умре! Все 5 лв. за едно погребение ще намеря!... Ако трябва, пак ще се нае...а и ново ще си родя“
Наистина ... какво като умре?

„Мога да дам децата си на отглеждане в дом, но нямам за отдаване“ Разбира се, будалите българи, които плащат данъци, ще хрантутят циганетата й, а тя ще се н...бе и ще си направи нови.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 13.06.09 20:27.



Тема Re: За ромите, безотговорността, интеграциятанови [re: Бapбapeлa]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.06.09 13:52



Според мен циганите, които имат желание за интеграция, да учат, работят, трябва да им се даде тази възможност. Но за жалост те са много малко. Преди време гледах предаване за студенти- роми, приятни, интелигентни, добре изглеждащи млади хора. Разбира се, това са изключения. Повечето цигани са мързеливи, крадливи и не желаят да се интегрират. Според мен с такива трябва да се "пипа по здраво", тъй като от добро не разбират. Който не желае да работи, да му се спират помощите





Тема Re: За ромите, безотговорността, интеграциятанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Gerilin (A Frenger)
Публикувано14.06.09 17:56



виновните са мнооого..не само циганката ,за която детето й е не повече от парче месо..виновни са политиците от миналия период ,заЩото оставиха циганските гета,виновни са и днеШните ,които не правят ниЩо по въпроса

мизерия,болести,неграмотност и деградация на морала

ето го и резултатът

според мен пърата стъпка е изваждане на циганите от гетата и настаняването им в социални домове
след това следва образование и квалифициране на неграмотните : дали Ще ги учат заШиваШката промиШленост,ремонтите дейности,оператори на биологични единици и т.н няма значение : важното е държавата да има програми за това
следва назначаването им по работните места и строги санкции на нежелаеЩите да работят ,крадяЩите,просеЩите,проституираЩите и т.н

проблемът не е самов закостенялата циганска обЩност,проблемът е и в липсата на цялостна програма за бъдеЩето,в което се очаква броят им да достигне милиони (ако вече не е )



Тема Идея...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано14.06.09 21:22



САПУН



Не съм сигурен че от тази сган ще стане сапун, но поне може да се пробва.
Готов съм да спонсорирам една фабрика която може да бъде построена в близост до гореспоменатото мангалско кварталче



Тема Re: Идея...нови [re: Bozdugan]  
Автор Gerilin (A Frenger)
Публикувано14.06.09 22:13



ами хубавичките циганки ?
има едни с Шоколадова кожа и синьозелени очи..
и тях ли на сапун бе, брат
баси расизма



Редактирано от Gerilin на 14.06.09 22:15.



Тема Re: За ромите, безотговорността, интеграциятанови [re: Gerilin]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.06.09 01:51



Ти, обаче, говориш за Френската Революция в Русия ?

Аз те разбирам напълно, не че си трудно разбираема. Разбираема си, но който трябва да разбере - няма да разбере. На него ще му звучи като нещо надминаващо и най-смелите му мечти.

Което е: закво да си усложнявам живота, като мога да имам един цигански (избирателен) глас само срещу 20 лв, дори понякога и само на едно голо обещание ? Защо да се трепя да вкарвам циганина у пътя, да го правя умен ? Ами ако стане много умен, ако забогатее (като Цар Киро, Цветелин Кънчев) и вземе да наднича и в моята паница ? Опасно е. Нека да си го държа тъп (като мотика), да е беден, да е лесно управляем. Когато той е беден, аз мога лесно да го купя, но когато е богат - може той да ме купи в един момент.



Тема Re: Идея... [re: Gerilin]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.06.09 02:04



No, тях не на сапун. Защо на сапун ? Не е красиво. По-сполучливо би било вариант Оскар Шиндлер. Или направо вариант Хю Хефнър....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.