Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема данъци по интернетнови  
Автор marcela321 (непознат )
Публикувано08.06.09 14:27



Как плащате данъци от чужбина? Може ли по интернет.
Става дума за данък собственост и данък доходи. Не дмога да ходя всеки път до БГ за да полълвам декларация а няма кой друг да го свърши вместо мен.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: marcela321]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.06.09 14:32



Ако има от къде да видиш какви са ти дължимите данъци и параграфите за тях, не виждам никакъв проблем да изпратиш парите от чужбина.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: Фиш]  
Автор marcela321 (непознат )
Публикувано08.06.09 14:57



Уууууф... не знам... иска ми се да може да им дам една сметка и те си вземат плащанията, а даначната декларация да я попълвам по интернет, за да не се налага всяка година март април да съм в БГ. просто е абсурдно....



Тема Re: данъци по интернетнови [re: marcela321]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано08.06.09 15:08



Кое е абсурдното в България. От няколко години данъчни декларации се подават през интернет - като за декларации за данъци на физическите лица дори не е нужно да имат електронен подпис.

и по интернет се плащат данъци от няколко години.




ей ти какви данъци може да плащаш през интернет -



преди да пишете глупости барем първо четете. сега , знаем че много ви се иска да плюете, колко било абсурдно в България всичко - но не е такова .

като напишеш в търсачката ' плащане на данъци през интернет излиза

дори май не знаеш как да си потърсиш информация. много по-лесно е направо да плюеш.
за неграмотния и невежия всичко и навсякъде е абсурдно.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: marcela321]  
Автор Buggy ()
Публикувано08.06.09 15:11



Я виж тук дали няма да намериш информация, която ще ти свърши работа:



Аз данък сгради го плащам през еpay, но не знам дали ти имаш дебитна карта в БГ. Би могла да намериш банковата сметка на съответната данъчна служба и да превеждаш пари направо там.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: Buggy]  
Автор marcela321 (непознат )
Публикувано08.06.09 21:59



Барбарела, Бъги, благодаря за информацията!
Бъги, нямам дебитна карта в Бг но ще направя. Каква е тази карта. Къде се вади.
Барбарела, съжалявам, че съм те ядосала, но и през ум не ми мина да плуия.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: marcela321]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.06.09 08:35



Не си ме ядосала, просто си ПОРЕДНАТА, която не знае как да търси информация и първото нещо, което което й идва на ума е да плюе по България.

от едно такова поведение се съди за човека и за масата хората, които са емигрирали от България



Тема Re: данъци по интернетнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Malduras (непознат )
Публикувано09.06.09 10:35



Недей така бе Барби!




В тая сбъркана държава всички се чувстваме несигурни, и всеки проверява 100 пъти, за да не го набутат в кучи гъз!

Всеки, който е живял в чужбина, знае колко по-лесно и уредено е всичко! Е как в чужбина може, а в България не може....знаеш ли как ти се объркват сетивата и мисленето, като попаднеш обратно в родния хаос и корупция, в които нищо не е онова, което е по етикет?


Нека си питат хората, нали е по събджект? Теб какво те бърка?


И аз питам, и е по-добре да питаш, за да не патиш после. Остави хората да се осведомяват, какво лошо има в това?



Тема Re: данъци по интернетнови [re: Malduras]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.06.09 11:09



В отговор на:

Уууууф... не знам... иска ми се да може да им дам една сметка и те си вземат плащанията, а даначната декларация да я попълвам по интернет, за да не се налага всяка година март април да съм в БГ. просто е абсурдно....




това е писала Марчела по-горе . е не просто всичко е абсурдно, ЗАЩОТО НЕ Е .

за нейна защита не е възприет подхода ' те да си вземат' данъците от сметката й.

едно е да питаш, друго е да обявяваш че 'просто било абсурдно.

В отговор на:


Всеки, който е живял в чужбина, знае колко по-лесно и уредено е всичко!




аз няколко пъти вече съм писала- ТАМ В ЧУЖБИНА НЕ ВИНАГИ Е БИЛО ТАКОВА. и там е било като това, което е сега в България. и в България ще може - само че искате невъзможни неща и технолигичното време нужно за всичко да го прескочим или за една година да вземе десет.

айде сега ми напиши какво е било там където си преди 50-60 години - т.е. след втората световна война.

адски лесно е да се измъкнеш от България, да не разбираш от нищо и да плюеш че видиш ли в България не било както там където си . Без да ми се обиждаш, но това е поведение на неграмотен човек. грамотния човек знае как да си потърси информация. Немалко от вас дори това не знаят.

стой си там където си и не се връщай в България. нито света, нито България ще се върти около теб или който и да е друг и претенциите му.



Тема Re: данъци по интернетнови [re: marcela321]  
Автор Buggy ()
Публикувано09.06.09 11:12



marcela321, по-добре не бързай с правенето на дебитна карта в Бг. Не мисля, че за твоя случай е най-удачният вариант. Прочети хубаво какво пише в сайта на НАП и възможностите за плащане на дължимите данъци. Мисля, че са помислили и за хората извън Бг, та там трябва да има нещо по-удобно за теб.

Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.