Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Уверен съмнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.06.09 23:04



че си наясно със социалната помощ, точно както и не си наясно с доходите ми






Тема Re: С гаранция,нови [re: jamie]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано09.06.09 23:04



Да ти кажа крака ми още не е стъпвал в Норвегия.Смятам обаче догодина да си направя крузче по фиордите :) Щото си заслужава и щото мога да си го позволя.



Тема В Европанови [re: Pride and Prejudice]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.06.09 23:06



всеки прошляк вече може да си го позволи.
Иди да огледаш Уики-линка, да не се окажеш "на тъмно" хахахаха






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано09.06.09 23:25



Ти май не знаеш английски


Прочети ама много внимателно текста, който си копирал и ми посочи къде пише нещо за 6-месечна нощ
Дали имам представа къде съм като живея тук или ти си дрънкаш наизуст, както обикновено?
Знам, че английския ти куца, затова ще ти помогна като ти болдна най-важното:

The winter darkness is not totally dark on the mainland; there is twilight for a few hours around noon in Tromsø, but in Longyearbyen there is near total darkness in the midst of the dark period.

Ако пак не си разбрал, помоли вежливо за превод

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано09.06.09 23:29



Отговори на въпроса, лъжльо



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Pride and Prejudice]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано09.06.09 23:32



Знаеш ли, наистина си заслужава.
Много е красиво


Ако имаш късмет, ще попаднеш и на български музиканти на борда

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема нЕма да е днеска,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.06.09 23:35



чакам Северното сияние над Норге-то първо






Тема шТинови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.06.09 23:36



пратя свещи






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано09.06.09 23:41



чудя се дали искам чак такъв голям късмет да сме споходи.много хубаво не е на хубаво ...





Тема Re: Пак малко математика ... или едно "АФЕРИМ"нови [re: eFFeXX]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано10.06.09 00:26



Хайде пак да се обърнем към цифрите, знам че не са ви любими, но поне дават еднаква база за интерпретация:

Партия ----------Гласували в чужбина---------Гласували в България
1.ГЕРБ-------------22,74%---------------------------24.48%
2.ДПС--------------18,87%---------------------------14.21%
3.АТАКА------------11,51%-------------------------- 12.01%
4.БСП---------------10,10%--------------------------18.59%
5.НДСВ---------------9,79%----------------------------8.00%
6.СДС---------------14,61%---------------------------7,99%



Тези избори, освен да уредят работни места на няколко функционера, са си генералната репетиция за "истинските" през юли. И не особено сполучлива, според мен. През юли нещата ще са различни, особено за ДПС И БСП. За ГЕРБ мога само да кажа, с тъжна усмивка, че българския избирател (в България и в чужбина) ПАК си търси поредния deus ex machina да го оправи. Без значение че миналото на поредния "оправяч" бая мЕрише: Отраснал между "наШТе кадри" (до баш кадъра де), покровителстваван от тях и дериватите им по време на трибуквените групировки и според мен е кукла на конци. Кой му дърпа конците...ами учете миналото за да разберете бъдещето. Тъй като аз (късметлия май) почти не познавам специфичното минало (годините непосредствено преди "прехода" и първите години след него, барабар с пикантните им подробности ) едва ли ще разбера бъдещето, поне близкото.

Иначе в някои неща си прав с анализите ти, в други - не толкоз.

2. Турците - 19 % в чужбина, 14 % в България , да не би в чужбина да има повече български турци, отколкото са тук ? Или българите емигранти да харесват повече ДПС?! - едва ли.
.....
Единственият смислен извод, е че турците в чужбина не ги мързи да отидат да гласуват, за разлика от емигрантите българи.


"Логичния" извод би бил че местните комисари в Турция са си свършили добре работата, както по предишните избори за парламента. Да ама не, нещата май са по различни.

ДПС са на второ място по избирателна подкрепа с 18,95% и 2338 действителни гласа. Най-масово за партията са гласували в Белгия - 933 души (от общо 1932 действителни гласа), в Холандия - 564 души и в Испания - 451 души. Нито един глас за партията на Доган не е регистриран в избирателната секция в Анкара, Турция.
http://www.dnevnik.bg/izbori2009/2009/06/09/733151_oficialni_predvaritelni_rezultati_ot_izborite_za_ep_v/

Или както е написано в един от коментарите в статията - "Просто означава че в Брюксел са пращани като чиновници само хора от ДПС". Бих добавил че и местните комисари на ДПС в Холанд и Испания са си свършили работата добре.

4. Комунисти - 10 в чужбина 19 тук. Е сега обаче изводът е различен - т.е изводите са няколко: (1) В чужбина ги обичат по-малко отколкото в България. само че (2) Трябва да се има предвид, че те гласуват под строй, както и в България и (3) Обикновено в посолствата са техни кадри .... т.е най-вероятно са гласували всички.
Изводът че близо 19 % от българите в чужбина са фенове на комунистите е погрешен, но е верен изводът, че ако емигрантите не ги мързи, БСП щяха да имат в пъти по-малко гласове. ... това важи и за ДПС.


С извод Н#3 си уцелил в десятката, според мен. В 51 секции в чужбина няма как да не се съберат 1200 комуняги от персонала да дипломатическите представители барабар със семейните им членове, и още няколко от "внедрените от години" кадри. Съмнявам се че bona fide емигрант би гласувал за комунистите.

А че общия процент на тези същите bona fide емигрантите които гласуват е минимален...това си е факт, и жалко. Причините вече сме ги дъвкали, ти може би не си напълно съгласен с тях но факта си е факт.

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.