Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тезинови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано04.06.09 01:16



Преподавал съм на хонорар в СУ и студентите бяха готини наистина
__________________-
Ей, не ми се вярва СУ да е западнал чак толкова много, че да вземат тебе





Тема Re: Малееее....нови [re: jamie]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано04.06.09 01:55



Теб ако тЪ гепа че те разлепя

or I'll sue U for every penny U got

...Преподавал съм на хонорар в СУ ...

Прихнах от смях и си разлях питието, дет' сигурно е колкото седмичната ти заплата, драх те у комплексираната мижитурка ПРЕПОДАВАЛ

К'О си преподавал бе, как се вкарва щекера в щепсела на компУтерРОТ?!? (или нещо подобно, забравих българските думи за тези неща)

По време на собственото си следване защитих патент К'ЪФ патент бе, тиквеник, как да ставаш за смях?!? Или как да го играеш тепегьоз?

Еби му мамата, ТОЯ пост трЕбЕ да влезе в аналите на класиките на този клуб!!! Още не знам в коя категория, ама не е за забравяне.

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.06.09 10:15



Не виждам нищо притеснително в това.Освен, ако не си жертва на някакви предразсъдъци, че населението на Турция е по-долно качество от българското.
Всъщност какво точно те притеснява?Някаква мания за величие ли те тресе?



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано04.06.09 11:05



Какво общо има качеството на населението на Турция с факта, че имат 2 университета във въпросната класация?


Не съм коментирала населението и държавата им, а само факта, че 2 техни университета са в класацията и нито един български.
Това, което ме "притеснява" е, че изготвилите класацията не са оценили по достойнство българското висше образование.
Може би защото всъщност оценката му не е особено задоволителна.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.06.09 11:42



Дай 1 линк към тази класация, моля те.
Ако е за чувства и за мен е неприятно, че в "Къде сме ние" ни няма.Но ако сме реалисти, не мисля, че трябва да страдаме, че съседната ни държава е по-напред в редица области за разлика от нас.
Един от популярните факти е, че турска фирма строи метрото в Дубай, значи разполагат със специалисти, които може да са се образовали и в самата Турция.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано04.06.09 12:03



Тази класация ще е като най-добрите градове за живеене в света. Колкото автори - толкова и мнения. Всеки си има показатели. Като напишеш "дъ вест юниверсити ин юръп" излизат разни списъци, ама все са от по 100, не видях 200.
Ето една от тях:


"Ломоносов" е на 3 място, за "радост" на русофобите.
А Турция има и своя нобелов лауреат за литература, нещо с което ние не можем да се похвалим. Дори не го и поканихме да посети в страната ни. В периода, в който му се наложи да живее в чужбина, румънците го поканиха 2 пъти за около година и половина.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано04.06.09 12:10





Има още няколко класации на този сайт.
Докато преглеждах пак списъка забелязах, че турските университети са три, а не два.
Пропуснала съм ISTANBUL University предния път като гледах, извинявам се
Страданието е не че те са напред, а че ние сме назад :(

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано04.06.09 12:37



Аз пък да ти кажа не виждам смисъл да се обръща кой знае колко внимание на такива класации. Според мен това си е един вид маркетингов трик. Лично на мен никой работодател, било то в БГ и извън БГ не ми е искал дипломи. Всички са се интересували единствено от това какво мога да правя и колко време съм го правила. За всяка 1 работа съм си кандидатствала на общи основания и съм си правила тестовете като пич, без на някой да му дреме, че съм си защитила знанията и с межународно признати сертификати.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Buggy ()
Публикувано04.06.09 12:39



И аз ги виждам мойте плменници, милите, толкова са отегчени





Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано04.06.09 13:17



Това е чудесно, че работодателите ти са гледали какво можеш, а не къде си завършил, но в някои случаи и за някои позиции има значение.
Там вече има разлика дали си завършил Харвард или СУ например


Просто стои различно в CV-то.
Преди време имаше лекция в нашия университет за различните CV-та, на какво трябва да се набляга според позицията, за която се кандидатства и прочие полезни съвети.
Та лекторът каза точно това: Имаш свободата да кандидатстваш за каквато позиция желаеш, но за кои имаш реален шанс да бъдеш назначен е съвсем друг въпрос.
Може да е тъпо, но в някои компании гледат точно университета, от който си получил диплома.
Те си знаят защо.
Не е чудно, че най-реномираните (популярни) и с изградено име университети са на челните места в (почти) всички класации.
Струва ми се и най-богатите


Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.