Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отпуска в Германия  
Автор detelina_bg (непознат )
Публикувано01.06.09 20:57



На някои въпросът ми може би ще се стори наивен,но все пак искам да попитам:имам намерение през лятната ми отпуска да замина в Германия за 2 седмици,може би Берлин,не зная още,но дали лесно ще намеря място къде да отседна-хостел ли частна квартира и кdкви джобни ще ми трябват дневно?
Искам да си упражня езика и да разгледам музеите-културен туризъм:):)....

Благодаря на всички,които ще ми отговорят...





Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: detelina_bg]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано01.06.09 21:19



Слагай 2000Е. в джоба и си без грижи...,като "мизерабъл" може да изкреташ и с 50 на ден..,че и с 30.Ама не е там работата.Нали човек отива да отдъхне и разгледа и се поглези.Един живот живеем!

Ако питаш "Жирафа" той тутакси,ще те разубеди!Какво да им гледаш на тия коне и "гадни" шваби?Я си стой У БГ/то... най-много да мръднеш до морето,или на планина.Офертата е "еко секс".. на въздух и планиска вода.Здравословно е нали Джеми?

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: detelina_bg]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.06.09 22:48




Тук можеШ да намериШ всичко, което те интересува, а съЩо и да си направиШ онлайн реzервация.
За транспорт си купи Tagesticket, който важи zа U_Bahn, S_Bahn i Bus.
Храна_ няма да останеШ гладна, всички ноЩувки са с предвидена zакуска, а останалото в движение. Не го слуШай Заин, той е свикнал във "Four Season" да си угажда, има всякаква интернационална кухня и вкуснотии
Климат_повече от 30 град. едва ли Ще уцелиШ, но яке с качулка обеzателно си вzеми.
Ако си кафеджийка, сядай в италианските кафенета, съЩото се отнася и zа сладоледа
Такси zа муzеи_от 8E нагоре, но ако си студентка или притежаваЩ документ zа инвалидност е половин такса.
Ако имаШ оЩе въпроси, с удоволствие.
Gute Reise

Мисли глобално, действай локално

Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: ZainGadol]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.06.09 22:49





Мисли глобално, действай локално

Тема хехе като миzерабълнови [re: ZainGadol]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.06.09 22:54



Просто брилянтно



Да в Берлин има какво да се гледа, абе аz от града в селата ходя и пак има какво да гледам, zависи от човека

Ако живее като мен, ще й стигнат 50 € на ден Макар и да е точно на границата.
Повече от 1 муzей на ден няма да може да види, слагам го много грубо 20 €, сплюс 10тина zа транспорт и САМА дали ще иzяде и иzпие 20. Аz не ям много и пия само кафета (само 1 на ден) или вода и ми стигат.

Сувенири не купувам, никакъв туристически кич.

by himbeer

Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: Muskat]  
Автор Gerilin (A Frenger)
Публикувано01.06.09 22:57



вие се смеете за еко секса,ама мен питате ли ме..имат си хората специални места по билата на планините (докъдето ходи пътят) ,под дърветата ..и се жулят ли жулят...пък ти ,че си реШил да си поразходиШ коня по този път ,не ги ебе...колко пъти съм се червяла зарад тях и съм гледала на другата страна докато ги подминавам ,не ме питайте



по темата: аз ти препоръчвам Алпийските селца на германия : Оберсдорф и околността..природата е прекрасна и хотелчетата са традиционни немски алпийски вили с типичната храна..не е скъпо и хората са любезни..100 пъти по добре отколко да се забучиШв някой голям хотел в центъра на берлин..няма да видиШ ниЩо традиционно..но това си е мое мнение де



Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: Gerilin]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.06.09 00:00



еко секса

ами наzад към природата

В Оберсдорф съм ходила няколко пъти, ако трябва да съм точна половинката ме влачи, пък аz после zабегвах преz чеШката граница
За храната съм почти "тревопасно", ама като ме подгони веднъж гладът и омаах една порция дивеч с конфитюр и кньодел
На мен лично ми харесва Хайделберг
П.С Мерси zа хубавите линкове с муzика

Мисли глобално, действай локално

Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: Muskat]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано02.06.09 00:05



ама като ме подгони веднъж гладът и омаах една порция дивеч с конфитюр и кньодел
На мен лично ми харесва Хайделберг
-Ох...,говори ми....

Аз си спомням Октобер Фест... там се Уливах..... Със жена ми бяхме още "гаджета"и такива екшъни имаше...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Отпуска в Германиянови [re: detelina_bg]  
Автор Buggy ()
Публикувано02.06.09 10:20



Виждам, че доста хора са ти отговорли вече. Освен да ти препоръчам едно, две местенца за хапване и пийване в Берлин :)

Ето тук има повече от 100 вида бира:



Тук можеш да похапнеш нещо типично:

И на двете места не е кой знае колко скъпо.

Това е сайтът на транспортната компания в Берлин
Можеш да провериш таксите и да си направиш сметка. Имам някакви спомени, че имаше 72 часови билети, но сега не ги открих. На летището има бутка на BVG, от където можеш да си вземеш и карта на Берлин, на която са отбелязани всички линии на рейсове, трамваи, S-Ban, U-Ban и местата за връзки.

Ако си студентка или си под 26 години, ти препоръчвам да си изкараш карта от тук: Ползваш до 50% намаления от такси за музеи. Има и други благинки, разбира се

Хостели не мога да ти препоръчам обаче.

Ми... освен да ти пожелая лек път и приятно изкарване. И чакаме да разкажеш как си прекарала



Тема Поправканови [re: Muskat]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.06.09 11:11



Гери, сега прочетох какво съм написала zа Оберсдорф, всъЩност се отнася zа
Oberwiesenthal

Явно сноЩи вторият коктейл ми е доШъл в повече

Мисли глобално, действай локално


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.