Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 26.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема България отново, още ми е българско  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.04.09 21:23



Днес сутринта летях от София, прекарах страхотни 9 дни в България, обиколих 4 раzлично големи града, видях много неща, колкото времето ми поzволяваше и научих много неща



Мисля че на хората им се хареса че пътувам с влак и обичам Шопска салата Научих че гаzираната вода не е минерална и zа да ме раzберат правилно, трябва да кажа "сода" Как не можах да се сетя от първият път

Убедих се,че София е просто несравнима, това включва и менталитета на хората. Едно момченце на около 8 години ме zаговори на неговият си детски английски еzик пред Гранд Хотел София (вчера следобяд, имаше и сестра или брат на около 2 год) И акцента го докара до перфектност Само не zарбрах zащо пък да не си поговорим на български.......
Таzи случка я слагам до друга, с дете от средно голям град, което не можеше да си представи как така някой говори друг еzик, раzличен от българския, но мисля,че всеки събра своят опит
Както и да е, по повод децата имаше неща, които беzкрайно ме натъжиха.

Потребноостите на децата е превърнат в много пресметнат биzнес и като цяло обществото и държавата не е добра среда zа малки човеци
Който се сеща zа частните детски площадки и платените надуваеми zамъци, няма какво да му обяснявам....
Другото тъжно е, че децата като цяло са с лоша моторика. Това, което първо виждам е грубата моторика, фиzическата култура и страхотните дефицити в таzи насока..... след това подочух че и родителите не се zанимават особено с младите човеци....zа игри въобще не идва дума.....

Стига с децата, сега zа въzрастните, какво ми се случи...

Раzбрах,че zаконите по улиците са иzключително строги. За 5км/ч вповечко в населено място, биха могли да ме лишат zа 2 месеца от шофьорска книжка Да, мен ме спряха, полицаите ми обясниха zа какво става дума, каzаха, че ако ще ме наточкват като калинка, трябва да се ходи намкъде си и процедурата с небългарски граждани била сложна, а и те не са го правили до сега. Аz им благодарих и си тръгнах...После бащата на дъщеря ми zнаеше с подробности от 1ва ръка и ме майтапеше преz всички останали дни....Повече няма да шофирам в България, такситата се справят чудесно, а и се воzих и с градски транспорт

А и да не zабравя zа нуждата от "детегледачка zа въzрастни". Обяснете ми, zащо трябва ЕГН в банка при обмяна на пари?

С 2 думи, много се накефих, България е шарена от всяка гледна точка, мисля че това най_ ми допадна

Ах, ако искате да си поговорим и zа ученето на български еzик, мисля че може да е инересно zа някой в клуба. Моят опит продължава да покаzва, че
хора, идващи от много шарено общество, в което съществуват и се поддържат няколко еzика., та теzи хора учат много трудно еzика в друга държава. Просто е въпрос на акцептирането на нераzбирането. (сложно каzано )

by himbeer

Редактирано от himbeer на 30.04.09 21:32.



Тема Като ти гледам изразяването,нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.04.09 22:20



можеше и на патагонски да те заговори някой - и с право.
Много ме разсмиват опити за анализи като твоите от висотата на 9-те дни, и то прекарани в път.
Поне си схванала едно - чужда сред свои. Вече.




Тема определено е по_интереснонови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.04.09 22:40



отколкото ходенето във Франция



А аz обикновено не говоря с деца, които не ме поzнават. В случая детето дойде при мен и ме zаговори. А аz до тоzи момент не бях каzала нито дума.

by himbeer

Тема Сигурно е по-интереснонови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.04.09 22:58



и от ходене в Танзания.
Кой го интересува изобщо ?






Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор Malvina*** (минаващ)
Публикувано30.04.09 23:52



трябва да се ходи намкъде си и процедурата с небългарски граждани била сложна, а и те не са го правили до

.........та неразбрах, зашо не си бългрски гражданин?????????





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано01.05.09 07:28



Това за детето какво те изненадва, че ти е казало добър ден или добро утро?



Аз нищо лошо не виждам в това



Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: Malvina***]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано01.05.09 07:30



То пък едно фукане, немско.



Поне да беше някое хубаво граждонство.

Още една причина да не харесвам европа - Ей такива "немски граждани", мислещи се за повече от другите хора....(дори и от страната от която произлиза)...



Тема бях приятно иzненадананови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.05.09 13:46



Това дете мога да го сравня с дъщеря ми. Тя никога не би си направила труда да zаговори някой на чужд еzик, би го направила само в някоя иzключителна ситуация


Та zатова момчето ми се видя доста отворено и общително

Сега се сетих и zа друго, свърzано с въzрастните.

На летището ме zаговори една млада жена от фирма zа превоzи, аz мислех да се обадя на такси, но след като не видях телефон с монети (които липсват в България) реших да се повоzя с другите хора. В малкият автобус имаше още 2 жени, които също летяха от Германия и каzаха че едва ли не ги било срам, zаради порутените къщи.

Аz се почудих, в крайна сметка България е европейска държава и бих каzала че такива квартали има във всяка една държава. Екстремните страни просто не са в Европа, там наистина е трудно да си иzкривиш представата zа подредено и раzрушено......

После бях в един друг град, малко повече от 100хил жители. Там бях в един културен център. Една млада жена ми раzкаzа някои неща zа проиzведенията, между другото ме пита къде живея и какво правя в България. Аz я намерих zа много мила, раzкаzах й, а та после ми се иzвини че така ме раzпитва Аz й каzах, че това е в реда на нещата и дори е много мил жест, когато човек се интересува от хората Аz не бих искала с мен да се държат като поредният номер, грубо каzано и zатова ми хареса и там

by himbeer

Тема Какво й е на Европа?нови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.05.09 13:52



Бих каzала че това е сравнително стабилен в социално отношение континент.

Ти в кой континент намираш живота на жителите от раzличните държави zа относително равноправен?

by himbeer


Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: Malvina***]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.05.09 13:57



Защото не можах в определеният момент да докажа zаписването ми в регистъра на Република България.

Но мисля че като единична сличка се раzбрах с хората и всеки научи по нещо и zа другият път и 2те страни ще бъдат раzяснени

За моята страна със сигурност

by himbeer

Тема Форумът пасва в случаянови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано01.05.09 14:01



Мисля че не е лошо да се обсъдят някои неща zа България и то със самите българи.

Писах по_долу на Хищник, че хората кривораzбират някои неща от собствената им среда.

by himbeer


Тема Ако дететонови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.05.09 17:11



ти е расло в Немско - нормално. Традиционно неконтактни стават, на един от шефовете ми двечките бяха родени и расли в околностите на (единия) Франкфурт.
Учудваш ли се че няма телефони с монети? Открили сме магнитни и чип карти доста отдавна, да те светна



Дай да обсъдим това което спомена че е за обсъждане. Без опити да менторстваш кое и как трябва да става в България обаче.




Тема Re: бях приятно иzненадананови [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано01.05.09 18:16



както някои вече са ти казали, просто израства в такова неконтактно общество.

При мен, дори непознатите хора се усмихват и се поздравявават едни други. Но просто обществото е различно....

А за България, все пак сме в ЕС, след като си спомням, че миналата година гледах някакъв автобус а азиатци емигриращи, макар и да сме задния двор, все пак сме страна от ЕС и дори България е примамлива дестинация за някой емигранти.





Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано01.05.09 18:20



Точно, стабилен и трудно се приемат различните.
тамън и в Австралия и в Северна Америка е много много по-равноправен
отколкото в стара европа. Там като си малко различен те гледат като
ненормален и втора класа човек или пък името ти ако ти видят и не е примерно специфично немско или австрийско или каквото там, и това не само Германия и Австрия, и Франция, и Белгия и всичките страни са така,
но това е защото това не е интернационална среда и трудно се приемат различните.
Дори и ти, и теб те смятат за по-малко Немкиня или Германка там се казва отколкото една типична германка с име примерно Андреа Берн или каквото там.



Тема Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано01.05.09 20:24



"...тамън и в Австралия и в Северна Америка е много много по-равноправен
отколкото в стара европа..."


Немско лекарско семейство имигрира преди 3 години в Австралия, в район с недостатък от лекари. Хората се установиха, хареса им и решиха предната година да подадат документи за постоянно пребиваване в страната. От имиграционните служби отказаха под предлог, че 11 годишния син на семейството е болен (стада от Downsyndrom) и неговото развитие би наложило нужда от непредполагаеми разходи за лечение. В последствие "помолиха" семейството, поради тези непредвидени разходи да напусне Австралия.
Добре че се намесиха европейски организации подръка с медиите, че им стана на австралийските служби неудобно и ревидираха решението.

За съжаление са подобни случаи там вече не рядкост.

"Дори и ти, и теб те смятат за по-малко Немкиня или Германка там се казва отколкото една типична германка.."

Предрасъдъци се изграждат върху субективни усещания...



Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: nealivilla]  
Автор genefan (член)
Публикувано02.05.09 09:21



Живея в Австралия и съвсем не е вярно, че няма значение откъде си. Може би ако си от Западна Европа, като французин или скандинавец да не те гледат толкова отвисоко, но не и ако си с балкански произход, макар да се прави по-фино. Ако си пък азиатец или арабин направо се отключва расизъм.
Всяко говорене на не английски акцент събужда синдрома на превъзходство в австралиеца, т.е не те ругае, но ти говори с лек тон на пренебрежение.



Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: genefan]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано02.05.09 12:35



Това го знаем, че има значение от къде идваш. Но странното в случката е, че става въпрос за немско семейство, към което са се отнесли зле.

А не за българско, румънско, азиатско...



Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: XищниK]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано02.05.09 16:30



Това за оня континент и оная нация ли се отнася:
- която е изтикала и изтребила местните жители на въпросния континент
- която до последно е държала робството
- която и в 60г на миналия век е имало надписи по кафета и афтобуси, че е забранено за кучета и негри
- която е толкова социална, че на бедните и един аспирин в болницата няма да им дадът безплатно
- в която гетата и престъпноста процъфтяват
- на която жена не е стигала до върха на управлението и тн.

мдааааа приемат различните от раз там
Да не би да искаш да кажеш че след като си бял там вече си една класа над голяма част от населението и това те прави щастлив? /за разлика от Европа/

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 02.05.09 16:33.



Тема Трудно ли ти е да четеш буквалнонови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.05.09 21:26



Имах предвид състоянието на отделните държави на континента Европа.

Хайде да хвеанем Америка. Искаш ли да ми напишес сега едно есе по случай Мексико, САЩ, Куба и въобще южна америка?

А интересувал ли си се zа случаят Хаити?

Не се хващай zа хората, zащото и там европейците имат повече точки.Това не е темата, няма да си говорим zа малките карета сега.

by himbeer


Тема ох милиянови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.05.09 21:32



Раzбрахме се



Но не става дума zа ЕС и zа какъвто и да е съюz Такива "договори на ЕС" са само внасяне на нещата в едно друго иzмерение.

Бих каzала,че и беz ЕС европейските държави са ориентирани в една посока.

by himbeer

Тема мисля ченови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.05.09 21:46



Това което трябва да става в България вече става, но мисля че хората не се държат адекватно.

За пример дадох съвсем дребни нещица, хората правят нещата правилно и добронамерено в случая и после се иzвинятат



Или пък не могат да повярват че е приятно да се раzхождаш в някое малко село, просто zащото обстановката е мирна и човек се ориентира повече по къщите, каквито и да са те, отколкото по блоковете, zащото иzглеждат еднакви...

Докато се воzех по такситата, раzбрах че хората не ходят пеша, ходят само в раzни луксоzни кафета, ресторанти и т.н. и ако искам нещо нормално (според мен) хората само се подсмихваха и ми обясняваха,че намкоеси било миzерно или неzнамкакво и как така ще ходя пеш......

Както и да е, исках шарено и имах шарено Опитах се да обясня на един таксиметров шофьор,че не ми е интересно да ходя по магаzините и търговските центри, но той май не ме раzбра как така не ми харесва....

by himbeer

Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: nealivilla]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 03:01



Напълно нормално, хич не се изненадвам.
Аз за да взема друго гражданство минах през пълен, ама наистина пълен медецински преглед - Инфекциозни болести, Белодробни, Сърдечни, абе 3 дни още малко и от душата щяха да ми вземат проби.

Нормално е никоя страна не иска инфекциозно болни, или болни от друг тип коварна болест която означава - тежест за държавата..

Не е субективно, ти нямам идея за теб но аз определено не съм циганче просещо, нито пък приятели ми с подобни усещания.

Просто в Европа щом идваш от източна европа те смятат, за малко по-малко човек от тях.





Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 03:10



Не е точно така...
- Не ги е изтребила, а и до сега си има индинци....
- А Англия например не държи робство, така ли?

Защо се правиш на глупава като не си, като точно до преди няколко десетки години, а ако не се лъжа и все още някой европейски страни си имат доминиони, страни от третия свят, та Малта дето е в Европа до 76та е била доминион на Англия, откъдето и е взела толкова ненормалното и смотано дясно движение на улицата, ужасно объркващо и нямам думи.
- О повярвай ми има северно-американски държави в пъти по-социални от 90 процента от европейските. Не говоря за щатите.
- За жените това вече нямам идея но определено жените имат навсякъде права каквито и мъжете.

Аз съм имал удоволствието да съм живял и в Унгария, Австрия, Франция, Германия, Канада, Щатите,
и определено мога да стоя зад думите си, че търпимостта към различните между Северна Америка и Европа е тотално различна.
Не напразно това е и записано в конституцията.



Тема Респект към живота...нови [re: XищниK]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.05.09 10:48



Нормално е никоя страна не иска инфекциозно болни, или болни от друг тип коварна болест която означава - тежест за държавата..

Sorry, но Down-Syndrom не е инфекциознa или белодробнa болест, това е генетично заболяване, при което 23 човешки хромозома или части от него са тройно представени...

Подобна социална политика ми напомня не само за третия райх, но и я подставям под голям етичен въпросителен!



Не е субективно, ти нямам идея за теб но аз определено не съм циганче просещо

За мен няма значение дали си циганче просещо или белодробен болен, ти си живо същество обитаващо тази планета, това ми e достатъчно ... а ако си мисля за случая на Aboriginal Australians, не бих казала че правителството в този континент е действало съобразяващо се с човешките им права...



Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: XищниK]  
Автор rudolfOO7 (непознат )
Публикувано03.05.09 11:37



Случайно да си спомняш, че САЩ и Канада са създадени от емигранти?Нормално е да имат по-голямя търпимост.
Първо си уточни кое е дясно и кое ляво движение и след това , ако прочетеш малко история ще разбереш причините поради които хората в миналото са карали на лявата страна и политическите причини поради които са променили това.


Докато съпругът ми работеше съм ходила с него на много бизнес командировки.На една от тях-в Хонг Конг - се запознах с турски бизнесмен който искрено изрази съжалениятя си ,че не са били английска колония.Беше във възторг от прогреса на китайският остров.Преди две години бяхме отново за 2 седмици и бях разочарована,стандартът не е същият,както и да е.
Азобичам Англия



Тема аz не бих го поzволиланови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.09 12:54



И не бих живяла в подобна държава. Такава селекция е характерна zа съвсем специални държави със специална идеология, както ти писаха...

п.п. Дори покаzването на личният ти финансов баланс в пълна форма не е коректно, а това, zа което пишеш е пълна подигравка.

by himbeer


Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано03.05.09 14:19



И аз като теб живея извън Европа, и съм доволна. Но съм възмутена от простотиите, които пишеш по темата

Кой е просещо циганче, лекарското семейство което е отишло да РАБОТИ в Австралия?



Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано03.05.09 14:24



И да допълня, че едно дете със синдром на даун не може да навреди на никого, това не е инфекциозно заболяване

Вече ти обясниха какво е. И не бъди толкова високомерен към болни деца, че никой не знае какво може да му дойде на главата



Тема местопребиваване..нови [re: 4ereshka]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.05.09 16:28



4ери, аз пак нещо съм объркала, все си мислех че си в Германия?



Тема Re: Респект към живота...нови [re: nealivilla]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 21:49



Е аз за пример казах тези болести,
Хора може би сме различни, нямам идея и аз не съм прав наистина,
много ми е интересно дали ако аз съм болен от такава болест примерно
и искам да съм немски гражданин дали ще ми дадат?
Най-вероятно не, защото ще съм само в тежест на тази държава.......



Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: rudolfOO7]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 21:50



Няма лошо да обичаш Англия.
Който където му харесва там да живее, света е отворено място.





Тема Re: аz не бих го поzволиланови [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 21:55



Където ти е приятно там ще живееш.



Аз живея там където за мен е рая на света, ти живееш където за теб е рая....лошо няма.



Тема Доколкото zнамнови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.09 21:56



никоя европейска държава не иска да ти zнае болежките при кандидатстване zа гражданство, дори и България.

Мога да сравня Германия и България относно гражданството и бих каzала, че е по_трудно да придобиеш българско гражданство, zащото иzисква много повече време zа да имаш обраzование и теста zа български еzик е много непредвидим и специфичен, особено четенето с раzбиране с преплетена граматика.

by himbeer


Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: 4ereshka]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 22:00



Не само в Австралия и в Канада и Щатите няма да им дадът постоянно жителство, вярвай ми

Пък и не само там и в другите европейски страни най-вероятно, няма начин да няма преглед за болести когато някой иска да получи постоянно местожителство.
Не смятам и не виждам нищо лошо в това както казах....но вече се уморих
та поздрави на всички.


И мен също накрая много ме подразни факта, че някой каза ако беше българско, румънско или друго семейство, че нямало да се изненада ако не им дадат.
Какво от това, че са немци, да не би те да са повече хора от българите или румънците.

Що не си........


Евала на Австралийците, също и на Северно Американците.

Хайде със здраве.



Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано04.05.09 00:29



И мен също накрая много ме подразни факта, че някой каза ако беше българско, румънско или друго семейство, че нямало да се изненада ако не им дадат.
Какво от това, че са немци, да не би те да са повече хора от българите или румънците.
______________________
Това аз го писах, но НЕ АЗ мисля така, а повечето австралийци
______________________________

Що не си........
__________
А ти що не си............






Тема Re: местопребиваване..нови [re: nealivilla]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано04.05.09 00:34



Скъпа, никога не съм била в Германия, и не знам дума немски. Извън Европа съм, далече.....





Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано04.05.09 03:46



Колега, само да ти кажа че .....Канада е стриктна по отношение медицински прегледи. Защо - не знам и не искам да знам. Стриктна е и в едно друго отношение. Ако надушат, че нещо не си ОК на тема геноцид, военовременни престъпления, престъпления против човечеството - ти никога няма да видиш жителство.

Понеже при нас, освен всички останали начини, жителство май се и 'купуваше'. Аз отдавна съм жител и вече не се интересувам, но със сигурност си спомням една случка. Когато беше върха на китайския наплив (малко преди Китай да си вземе Хонг Конг) и беше великото китайско преселение......на един tycoon от Хонг Конг му отказаха. Изровиха, че има нещо нечисто и му казаха да си забрави. А идваше с милиони, бих казал, милиарди пари. Мисля, че тогава ставаше дума за $250 000, плащаш и оркестъра свири по твое желание. Да, ама не.



Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор lrini Di ()
Публикувано04.05.09 14:39



Вълнуващо е да се завърнеш в България и да имаш десетина дни да обикаляш. На мен ми се случва на всеки две - три години такова нещо и всеки път откривам нови неща, дето не съм ги знаела преди/обичайно пътувам за ден или два до София , четири- пет пъти годишно, и през това време нищо не мога да усетя или разбера/. Обикновенно всички първо ни говорят на английски, както казваш - и аз съм се чудила много пъти защо. Може би, външният вид им се струва различен, не зная... Говорът не е , защото колкото и да забравиш езика, все пак ти е роден т.е. условен рефлекс - точно след ден си си възвърнал и произношението.
За децата в България не съм толкова съгласна, че са онеправдани - растът на чист въздух, който липсва в повечето европейски държави. Родителите днес са много по-образовани и се грижат за децата си по-добре, отколкото нашите родители за нас, а също така в малките градове дечицата са свободни да обикалят по цял ден сами и да си играят - нещо което поне в Атина, Гърция, е невъзможно - децата излизат навън само с родителите си за определени часове и под строго наблюдение - толкова много са опасностите. Не зная как е в Германия - била съм там десетина пъти, но само около летището и веднъж за 3 дни ваканция във Франкфурт. Може би, там е различно, за това си си извадил подобни заключения

Редактирано от lrini Di на 04.05.09 14:42.



Тема не zнам как го имаш впредвиднови [re: lrini Di]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 20:17



историята с чистият въzдух и децата, но аz останах с впечатление, че там детски площадки няма. Всяка пърzалка е към някой супермаркет и всеки надуваем zамък се плаща



Сега вместо да раzнищтвам отношението към децата, просто ще ти кажа какво видях и чух....

Едно хлапе играеше в парка, майка му го вика, аz не чувам какво става там, zащото бяха отдалечени.....момчето (около 6 год.) седеше пред нея с наведена глава, а тя го удари по главата

Аz бях много въzмутена, моят бивш каzа да не се намесвам, zащото накрая аz ще съм кривораzбраната.

После пък седим на една пейка и чувам zад гърба си как женски глас подвиква на малко момиченце, което беше станало, не се беше отдалечило дори и метър.....жената не му раzрешаваше да се отдалечава и да не се кътери никъде...

Да не говорим че деца на 5 години масово не могат да карат велосипед с 2 колелета. Забеляzах че велосипедите са прекалено големи а и с рамка. Забеляzах, че момчетата на 9 год. карат по_лошо ролер от дъщеря ми, която е средно_спортна и скоро ще стане на 6 год.

А когато бях на гости, децата пред блока само седяха на групички и се zамеряха с пръчки, zащото нямаше какво друго да правят....



п.п. А доколкото пътуването ми до България, аz също пътувам на всеки 3 години, но иzбягвам да го правя сама. Тоzи път откаzах всякакви предложения да ме придружават и мога само да кажа, че се радвам че мога да чета шрифта


Мисля че е крайно време хората да решат с какво ще се индентифицират. Дали всеки ще иzтъкне собствените си въzможности и постижения или ще се раzвие гражданският, обществен уют или ще се раzкаже беzпристрастна история на България на подрастващите и обясни що zа скулптори са теzи на умиращите войници zа една утопична идея. И zащо реставрираните църкви са иzрисувани с плоски иzображения на война, в един много странен стил....

Това не го пиша просто така. Случайно се присъединих към една ученическа група във Велико Търново и zнам какво се раzкаzва на децата и какво не.

Мисляче иzборът zа каквото и да е ще бъде окей, но намирам zа нечестно спрамо поколенията това беzличие.

by himbeer

Тема ГреШки на историятанови [re: himbeer]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано04.05.09 21:08



Хайде по полека с греШките на историята


А как Ще обясниШ тогава на дъЩеря си след време zа концентрационните лагери или Холокоста. ГреШките на историята са да се учим от тях, а не да ги повтаряме.
Колоеzденето не се пооЩрява много, zаЩото не е така беzопасно както тук, но вече на мн. места са обоzначени съответните алеи.
ПиШеШ zа "грубата моторика", може би имаШ пред вид елементарната, но тя zа твое сведение е нас_добре раzвита сред Щамовете в джунглата
Тук не си ли чувала майки да се обръЩат към децата си с "Halt die Klappe!"
Субективиzмът не е най_добрият подход zа генерални иzводи, но това са все пак твои впечатления, които обаче не покриват моите наблюдения



Тема Не пиша zа грешки в историятанови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 21:28



Става дума zа това, че нещата не се вкарват в някаква посока, а се говорят и може би пишат раzни обобщени неща, които не съответстват на действителността и новото време. Да, църквите и крепостите са реставрирани, но с някакви социалистически нюанси, а това,че в Царевец има врати от камъс със свод, това може да се преживее

Товава тоzи строеж не е бил характерен. Такива куриоzи има дори и в немскитzе zамъци

А zа майките_иzродки, да има ги навсякъде, но не можах да си zатворя очите zа масово явление. Имах проблеми с отношението към дъщеря ми. Хората уж добронамерено искаха да й подарят нещо и се опитваха да й навият неща, които тя не харесва и не иска, а те насила да купуват. Мисля че я раzбраха на немски, преди да съм превела и едно иzречение, само си zамълчах и нещата минаха и беz мен. Да не говорим zа елементарни неща, когато едно дете има конкретна представа zа нещо и протичането на някое действие. Теzи детски потребности въобще не се акцептират от въzрастните.


п.п. Холокоста винаги е бил проблем, добре е че zа това се говори открито и се прави нещо. Мога само да кажа, че и 3 годишни деца си имат на идея zа какво става дума. Когато дъщеря ми беше на 3_4 сме си обяснявали,че какъвто и цвят на кожата да имаме, тя ще е himbeerJR и аz himbeer. Това е обяснение ниво 3 год.

by himbeer

Тема и продължениенови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 21:54



Това което ме натъжи е пълният платен надуваем zамък и праzните муzеи. Аz съм фен на муzеите и имам дори годишна карта zа 2 научни центъра (вид муzеи) и там е относително пълно и доста скъпо. Вход zа един ден zа човек струва 18,50 евро, нямат свободен вход.

В България се плаща 1 евро zа човек, четвъртъците е свободен вход.

Да, не се правят zабавни неща по темите, ако ще и само оцветяване на български шевици да е....или стриване на пшеница с камъни или нещо подобно....но все пак, намирам zа жалко, че хората нямат интерес.


А карането на велосипед е опасно на улицата. Малки деца до 12 години (мисля) карат по тротоарите дори и в Германия. А и в днешно време животът в България е далеч от тоzи в джунглата, zа да раzчитаме ,че децата ще имат нормално zа въzрастта си фиzическа култура и раzвитие.

by himbeer


Тема Re: и продължениенови [re: himbeer]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано04.05.09 22:34



В Етъра не ходиш ли като си в БГ?





Тема Ненови [re: Pride and Prejudice]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 22:45



Сестра ми е била там, гледах й снимките и ми се стори малко напудрено и прекалено туристическо, но това е типично сестра ми



Дори във Велико Търново има улици в които рядко се чува българска реч, оzовах се в една такава и я минах набърzо.

Като пътувам в някоя държава опитвам от местният живот и пробвам дали всекидневието ми функционира в друга среда. Мисля че Етър не е мой случай, въпрос на усещане...

by himbeer

Тема Re: и продължениенови [re: himbeer]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.05.09 17:17



оцветяване на български шевици яйцата се боядисват, а Шевиците Шият


Мила Малинке, коментирам по фактите, а не твоите усеЩания.
Съмнявам се, че децата играят с пръчки, zаЩото нямали играчки. Един ден това Ще бъде най_цветното стъкалце от калейдоскопа на детството им.
Колкото до фиzическото раzвитие не zабравяй ролята на витамин Д, който си е природен дар zа бг.деца
Виждам, че темата те вълнува и можеШ да пренесеШ дискусията в клуба на бг.мама (в чужбина)


Един полеzен портал не само zа карането на колело
Да ти е жива и zдрава малката сладуранка



Тема Не-английски акцент в Австралия ???нови [re: genefan]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 16:02



Че англичаните открито се подиграват на австралийците точно заради акцента им хахахахахаха






Тема Вече майнови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 17:36



ти казах че си станала чужда ?


Това не е обида, а констатация. Оставете България на българите.
Току-що се връщам от 5-дневна разходка в Гърция. Познай колко познат ми е сега твоя коментар - коментар на турист....




Тема И аz така правя,ако правилно съм те раzбраланови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.05.09 21:22



Харесва ми да иzлиzам от нормалната ми среда и да "балансирам нормалитета"



Другото, което виждам тук, видях и на живо, е че хората винаги са в опоzиция, дори, когато човек говори добро Сигурна съм,че ако беше писал някой, който се zаяжда, мненията щяха да са същите.

Хората ми се струват прекалено крайни. А и по улицата си личи, повечето гледат надолу, някакси иzглежда нечестно и неискренно.....

Абе с 2 думи целият живот ми се стори като живот по реклама Не zнам дали е така, но такова иzлъчване имаше всичко....с онова консуматорско zабавление...... А иначе има и други въzможности, но zа българите явно са непривлекателни. Както и да е, просто мнение и впечатления.


А на теб как ти се стори в Гърция, и след това в България?

by himbeer

Тема Накратконови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 21:41



за мен Гърция е "България без ментетата" - почти де.
Нищо изключително, но и ментета в най-широк смисъл няма също.

Останалото от глупостите в постинга ти няма да коментирам, смешно и ограничено е.




Тема Ти се майтапиш с меннови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.05.09 21:45



Имах предвид да се оцветяват мустери на българска шевица, нещо като "Мандала диzайнер"

Шиенето ще е много zа едно посещение в муzей. Мисълта ми беше, че един такъв муzей с малко средства би могъл да направи посещенията по_интересни, макар че на мен и така ми хареса

Да,zа витамин Д няма спор

Ако трябва да бъда честна, не бях се zамисляла особено какво ще видя там по отношение на децата и това, което видях малко ме шокира zащото е доста по_раzлично от това, което виждам всеки ден. Може би е трябвало да си помисля zа всичко.

Кажи ми честно, кога zа последен път видя тебеширени рисунки в България? А нали zнаеш какво е нужно zа тях. Преz всичките теzи дни не видях нито една, дано да е случайност и да не съм имала късмет.

Това, което най много ми хареса от zабавленията на хората, са масите zа шах пред ГрандХотел София масите са няколко и всички бяха zаети и наоколо имаше само мъже, които наблюдаваха играта. Женски хобита не открих Явно не съм била на точното място.

п.п. Видях сайта, до 10 год е поzволено да се кара байк по тротоара, единствено това не си спомням от инструкциите на полицаите, но останалото помня Пак съм zапомняла приблиzително, но това не беше скоро...

by himbeer

Тема Малко глупав въпроснови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.05.09 21:47



Какво имаш предвид с "ментета"?

by himbeer


Тема Тованови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 22:53



което най-често би си купила в Линдт и Алди примерно.
Иди и виж

Макар че немчугарите имат смешния навик да пазаруват там и после да преопаковат в торби от по-нормални магазини, да не им се смеят комшиите.




Тема Re: Тованови [re: jamie]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано06.05.09 23:27



Линдт не беше ли марка швейцарски шоколад,a магазин в Германия -Лидл?



Тема Re: Тованови [re: jamie]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано06.05.09 23:39



he?!!

Всеки тукашен с малко Bildung би ти обяснил, че повечето продукти в един WEZ или Kaufland, се доставят от един и същ производител и в Aldi и Lidle.

В зависимост от супермаркетната верига варира както цената, името, така и различната опаковка на продуктa (освен при плодовете и зеленчуците съм с лични съображения).
Ти би ли плащал за две кисели млека на ден 5,20 € при положение че в Aldi, от същия производител е едно 0,60 €.... оhh, прости ми, забравих че в България е Cool да си разточителен

....бих казала, че ти много по интересни немци срещаш отколкото аз тук....



Тема Re: Тованови [re: Pride and Prejudice]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано06.05.09 23:41



... dito





Тема Re: Тованови [re: Pride and Prejudice]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано07.05.09 00:12







Тема Re: Тованови [re: Jeanne dArc]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано07.05.09 00:45



Hey Jeanne, радвам се да те видя, къде се загуби толкова време!?





Тема Re: Тованови [re: nealivilla]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано07.05.09 02:58



Той и повече канадци среща, отколкото аз ? Ако го попиташ, ще ти разкаже повече за Канада, отколкото аз бих могъл.



Тема Re: Тованови [re: nealivilla]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.05.09 09:30



наскоро гледах документално предаване за хард дискаунт магазините (Aldi, Lidl, etc), повечето продукти наистина се доставят от едни и същи производители за всички супермаркети, но от различни цехове, като технологията и състава и от там качеството на стоките е коренно различно, ефтинджосите са фрашкани с евтини химикали, оцветители и консерванти



Тема Re: Ти се майтапиш с меннови [re: himbeer]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано07.05.09 19:41



Не се майтапя, беШе само лека zакачка


Понеже последните години се налага да си ходя по_често до Бг., а и по роднинска линия има прираст, впечатленията ми иzглежда идват от друг ъгъл. Преz априлското ми пребиваване случайно среЩнах хореографа от Школата zа народни танци, където в буйна и цветуЩа младост тропах хора На другия ден, преливаЩа от емоционална носталгия, потърсих следите на иzгубеното време Само от начинаеЩите (6 годиШни) имаШе пет групи Pur Motorik
ТебеШирени рисунки _ цяла Guernica в парка
Шах _ не zнам дали от съветския вятър, но в Бг. тоzи спорт има традиции, а и това не е случайно



За женските хобита, ако имаШ пред вид плетенето на една кука, нямам нито една приятелка или поzната с такова Надявам се не го приемаШ като "дефицит" на feine Motorik



Тема Имаш право,нови [re: Pride and Prejudice]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 20:04



лакомник съм, признавам хахахахаха


Благодаря за поправката.




Тема Обяснението тинови [re: nealivilla]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 20:06



е отчасти вярно - виждам че не си проумяла разликите в качеството. Сигурно е от постоянното пазаруване в имигрантски магазини (както и ги наричат)






Тема Мълчи си дееее,нови [re: DarkSide]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 20:08



къде съм виждал аз тия магазини (освен в Германия и Гърция примерно).
Тъкмо се появи канадския кухавел






Тема Джейми,нови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.05.09 21:28



Настроението ти е за:


По-кротко, де!Не обиждай така хората!Планина с планина не се среща, но човек с човек, да!
Ако не го харесаш шоколадчето, веднага кажи какво да е!Не ти предлагам моя любим, защото се смята за женски



Тема zа българските шахматисти нямам никакво съмнениенови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.05.09 23:00



че са на световно ниво, но теzи хора, които играеха навън на специалните каменни маси, много ми харесаха, макар че не съм говорима с никой, само погледах малко



За женската финна моторика ,не zнам, въzможно е да не съм видяла, а и сигурно има много неща, zа които е нужно да уловиш точният момент.

Народните танци са супер, жалко че ако някой ги танцува, то това са малки деца. На тийнейджърите често им се струва странно или и аz не zнам, но сигурно има такива, които продължават да танцуват

Сега се сетих,че минах и по 2 коzи_пътечки, които не са zа мърzеливи пешеходци И мисля че има хора, които се катерят по скалите и не оставят пътечките да обраснат Това ме поуспокои ,че не свички карат дебело БМВ и в последните години никога не са иzвървяли 100м пеш наведнъж

by himbeer

Тема Аз съмнови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 23:19



всеяден когато става дума за шоколад.
Ако е белгийски ....


Всяка бонбониера в която няма 2 еднакви бонбона ми е любима




Тема Раzбрах те сеганови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.05.09 23:23



Първо да вмъкна,че най_раzумно е да се паzарува с твоя си чантичка zа многократна употреба.

А мисля че повечето паzаруват от най_блиzкият магаzин. За мен мога да кажа, че имам някои предпочитания zа определени неща, но главните неща са еднакви навсякъде. ( сега се zамислих кои са ми главните неща

Рибени пръчици, Пица Маргарита, Гауда, саламчета и мляко и шокопудинг )

А zа качеството, да нещата са раzлични, но това опира до видовете zеленчуци върху пицата или колко пред_панирани са рибешките пръчици.

Има и някои, които ги има само на някои места. В Алди например няма от онова маzно, сметанесто мляко на БеренМарке, което дъщеря ми пие, това че е скъпо не zначи че е по_полеzно. Само процентите маzнини са му повече, иначе е също толкова дълго съхранимо като 3,5%. Всъщност Алди се брои zа голям Киоск (нон_стоп_магаzин, до 21часа, мисля )


А иначе темата zа "ментета" и "оригинал" е малко по_специална. Мисляче по_скоро трябва да си говорим zа контрол на стоката на паzара или на дадени материи. Напоследък ми се случва маркови дрехи да ипускат квалитета......после установих,че това е характерно zа определена материя.

by himbeer

Тема Присъединявам сенови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.05.09 23:26



И прибавям и домашно печени бисквити с раzлична форма



Дори да са от едно тесто, формата ги прави със раzличен вкус

by himbeer

Тема Летвата при мен е висока,нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 23:29



дано се класираш с домашните сладки....
Макар че на един колега жена му направи за децата си цяла къщичка в тоя стил, беше много впечатляващо


Малка къщичка, в чиния.




Тема В Немсконови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.05.09 23:33



за пръв път се натъкнах на хранителен магазин, затворен в 17:01.
В тоя смисъл 21 часа може и да е "нон-стоп" ама тук всички по-големи работят до 21 - 22 поне, малките до 20.
За времето на съхранение на поредния синтетичен боклук нямам думи. Храните ТРЯБВА да се развалят, ако изобщо има нещо органично в тях.
Главн ите ти неща са полуфабрикати, НЕ КУПУВАМ подобни. Аз готвя почти всеки ден дори когато съм сам. Никакви салами, йогуртите в общия случай са пълна отврат без никаква връзка с кисело мляко също.




Тема моите не стават еднаквинови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.05.09 23:35



zа да направя къщичка

Но честно да ти кажа,никога не ми се е налагало да купувам къщичка zа сглабяне, явно самото печене е достатъчно интересно

Има едни много прости бисквити от смлени ядки + белтък и отгоре се намаzват с пудра zахар + белтък

п.п. А най_ужасното след това е спорта и миенето на формичките

by himbeer

Тема ах, напоследък влиzат в ритъмнови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано07.05.09 23:45



Сега има такива, които са до 22 ч и някои Spar до полунощ мисля...

А преди прясното мляко беше съхранимо 3 дни, сега цяла седмица.



В България хлабът мухлясва на 3тият ден, а тук до 2 седмици няма мухъл

Това го раzбрах миналата седмица и се чудих, щом на опаковката пише "беz консерванти" как става така с мухъла....

А другият ужас е в хлебарницата. В днешно време има смеси zа хляб, които като НЕ краен продукт НЕ са zадължени да пишат иzцяло съдържанието на смесите

Същото е и с полуфабрикатите, при мен са "нещо в случай на глад " Не ги ядем всеки ден. Дъщеря ми и аz преz деня сме нявън и ядем готвено навън (в Детска градина и т.н.) докато се приберем, иzяждаме и хлебчетата, които винаги нося със себе си и после идва ред на нещо zа пиене вкъщи или пудинг

by himbeer

Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано07.05.09 23:54



неЩо ми се объркаха "понятията" в постинга ти...

предполагам накъде биеШ с фразата за "Шареното" .. и Ще ти кажа ,че мен много малконеЩа ме учудват в Бг..понеже съм си селско чадо и съм видяла и 2 и 200..

Ще ти кажа обаче какво взе доста сериозно да ме притеснява : побоят над колегата ми от Хелсинки и отнесената черепномозъчна травма докато се прибирал от летиЩето във Варна (не харесали звука от колелата на куфара му); над 50тте наръгвания от близък колега и човекът отиШъл да се наспи след това в бельото на жертвата ; нарязаното и разфасовано тяло от приятеля си в Перник и веселбата в дискотеката след това ; убийството на Стоян в София

и много оЩе такива извратении от млади хора в китната ни бивШа Родина...които за съжаление доказват колко болно е обЩеството там..

не че на Запад е картинка,но някак за това може да се обвини липсата на образованост,слънце,стреса,психическите отклонения и т.н докато тук във форума в разрез със статистиката се опитват да убеждават емигрантите колко прекрасно и безпроблемно се живее в България...могат да отидат и да го кажат на семействата на жертвите ,но за съжаление вече е късно .. няма да им върне роднините от оня свят ..

ПП държавните институции да беха поне си свърШили работата със случая Белнейски...ми те простаците измили телата с формалин преди аутопсията....ми трагедията от София: кардам....някой д априпомни какво излезе в крайна сметка .."мила родна картинка" да не дава Господ и мир на дуШите им на горките



Тема Немците си имат традициинови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 00:30



в ерзац-хляба още от Втората световна, май и дървени стърготини е имало тогава хахахахаха.
От мързел стигаш дотам да ядеш готови боклуци. Мерси от тази "цивилизация".




Тема Абе шмати,нови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 00:35



хванала си се за 5 инцидента в последните 10 години.
Я се огледай къде си ти - където влизат кретени в училище и стрелят докато имат патрони... че онези 8 жертви са повече от всичко което ти преди малко изброи - и са паднали само в 1 инцидент.

Боооже, България не е Рай - но НИКЪДЕ не е. Винаги има и друга страна на монетата, просто понякога може да не я забелязваме за известно време.




Тема Re: Мълчи си дееее,нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано08.05.09 03:35



Прави ми вчепетление, че си много умен.......акъла ти сече кат лопата в лайна

. Баща ти един мисир да беше гледал - повече щеше да е на далавера .

Но закво да се чудя, то си личи по изказванията ти и най-вече по подписа ти. А гледам и фийд бак-а.....обичат те хората, по всички форуми. Калцун селски......и кумирът ти е Джеймз Кърк . Личи си, доста си 'минал покрай' Джейми Мирър......сямо си зяпал в екрана кат магаре на празна ясла......Нищо не си научил от него.

Редактирано от Koфтият на 08.05.09 05:01.



Тема Re: Абе шматарок,нови [re: jamie]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано08.05.09 05:16



стана ни ясно че не си стъпвал извън България и затова си така заблуден.


Но хубавото е че поне сега знаеш каква е разликата между Линдт и Лидл



Тема Re: Абе шматарок,нови [re: Bozdugan]  
Автор Jeanne dArc (Прелитаща)
Публикувано08.05.09 09:39



От думите на jamie само разбрах че баничката с боза Конкурира доста силно храната която се предлага в Алди .Това може само да ме радва- вярвам в силата на нашенския продукт!!
Nealivilla,поздрави от мен !

Редактирано от Jeanne dArc на 08.05.09 09:41.



Тема Re: zа българските шахматисти нямам никакво съмнениенови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 09:55



himbeer-че,
не знам как е по другите части на Родината, но в Бургас заниманията с народни танци са много популярни

Много мои приятелки ходят по 3 пъти на седмица, правят си някакви презентации по клубове.И аз ходих няколко месеца, но да си призная не ми се отдават много-много.

В началото на зимата бяхме в едно село до Варна- Калиманци.Някакъв супер готин пич си е спретнал нещо като...етнографски комплекс.Могат да се видят кладенец, совалки, вретена, стан.Явно е любител и на гълъби, защото има много простотен гълъбарник, понита, коне.Чудесно място за хора с малки деца.Точно дъщеричката на нашите приятели беше обекта, който обгрижихме с това посещение
Мога да ти дам линк и ти да заведеш детето си



Тема Re: Аз съмнови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 09:57



И не само си шоколадновсеяден, аи сигурно си и слаб, нали?





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: Gerilin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 10:09



Гери,

Това са ужасни случаи!Най-малкото, защото децата ни раснат в градска среда.Никой не застрахован!
мен лично ме потресе един случай в едно родопско село(то стана нещо много модно и по други поводи, но..)- баща уби и 2-те си деца и подпали дома на родителите на съпругата си.В последствие съпругата му почина.Не мога да си обесня от къде се е породила тази жестокост?!Какво е прещракало в този човек(изобщо това индивид ли е или личност)?
Аз съм била в техния край и в зимно и в лятно време.Прекрасно е!Няма мъгли, няма метео-депресии.Много селска работа има.Абе, трагедии!



Тема Re: Абе шматарок,нови [re: Bozdugan]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 10:47



Джеймса е ходил в чужбина, но пак си е заблуден


А ти ако ще го снимаш в ролята на 'мустанг', прати снимки, да се посмеем



Тема Re: Тованови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 10:55



Не зная за магазините които споменаваш, но при нас примерно едни и същи домати можеш да си купиш от различни места за $2 и за $6. Разлика няма, и тези които са $6 имат нитрати. Ако искаш по качествена храна, има си щандове с храни 'органик", където доматите са $10. Лично аз купувам смесено- 'органик' и не, според което реша, че си заслужава парите



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 11:01



Преди десетина години, когато влизането на България в ЕС беше все още в сферата на фантазиите, присъствах на семинар, на който с потрес разбрах, че нормите за нитрати в съюза(да не се бърка със СССР, моля

) неколкократно надвишвата българските.И понеже се опасявам, че ние се опитваме да се уеднаквим с него, а не обратното, или сме започнали да ядем по-назобана храна, или не сме в час

Как си, мила ми Чери?Ох, никът ти ме кара да нямам търпение за първите череши



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 11:30



Фиши, горе долу добре съм. Понеже спомена череши, при нас нормално са $20. Да му мине апетита на човек

. Но има и намаления.
А за шоколада, умирам за шоколад.Препоръчвам ти филма "Шоколад" с Ж.Бинош, много различен от тъпите американски екшани



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 11:51



Бреееееееееееееееееееее!Сигурно са внос от скъпо черешово място

Тук първите ще са около 10 лв сигурно.

Аз не съм киноманка сериозна, но заради "Петте четвъртини на портокала " (моя много близка приятелка ми я препоръча), си купих всичко, изададено на български от Джоан Харис.Препоръчвам ти и "Бонбонените обувки"- продължение е на "Шоколад".
Да гледаш "Четецът" с К.Уинслет и Р.Файнс(обожавам го от "Английски пациент"-един от любимите ми филми, а и книги), ако не си го направила вече.



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 12:24



То и 10 лв за череши са си множко за заплатите в България.
Последните няколко години рядко ходя на кино, и рядко чета художествена литература.Преди четях много.
Не знаех, че "Шоколад" с Ж.Бинош има продължение. То има и един друг филм на шоколадена тема, но той е детски, с Джони Деп (много си падам по него, но Ванеса Паради ми го отмъкна)





Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.05.09 12:29



Отвикнала си да четеш

. За книга ставаше въпрос.



Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 12:32



Не че ти влиза в работата, а и едва ли ще седна на тебе да давам отчет.

Чета друга литература, не художествена



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.05.09 12:39



Друго имах предвид, ама хайде, да не се отчитаме взаимно!



Много кисела череша си, направо вишна.



Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 12:42



Ами според човека, някой казват, че съм сладка череша.



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 12:51



Е, много , малко - толкова.Поне вече има всичко.А и всеки може да си купи и 100 грама.
Преди 20-тина години девер ми(братът на мъжа ми) учеше в чужбина и много се смеехме,че си купувал 1 ябълка, чепка грозде или резен диня заради високите цени.Но пък му завиждахме, че по всяко време на годината има пресни домати, краставици и екзотични плодове.Моят рекорд е тиква за 15 лв килото.Не знаех да се смея или да плача- така се изненадах като видях маркировката.

Джонито не ми е слабост и ще те оставя сама в тъгата ти





Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 12:54



И вишна да е!

Обожавам вкуса!Сещаш ли се в "Петте четвъртини.."(ако си чела книгата, разбира се), какво описание има на вишновката на главната героиня.И сега и си представям в устата си пробитата костилчица...мммм

Ти харесала ли си някой италиански автор, за да дадеш препоръки?



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 13:01



Да си призная, не съм си купувала тиква 15 лв килото

Не ме е изкушавало.Най странното и ужасно нещо което съм яла, един колега китаец беше домъкнал зеленчук приличащ на пъпеш, и с вкус на чесън
А за Джони Деп, добре че поне ти не си ми конкуренция



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 13:56



Ох, имам ли шанс пред Джонито в сравнение с теб, бре, моме?!



Ако и аз бях видяла в магазина цената, нямаше да купя, ама пусто чак вкъщи видяхНа мен помелото много ми хареса.



Тема Re: Абе шматарок,нови [re: 4ereshka]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано08.05.09 14:11



Той никога не ми отговори на офертата. Сигурно го е срам да "работи" на светло



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано08.05.09 14:22



Обаче Джонито ме заряза, и предпочете Ванеса.

То и аз съм слаба, но тя съвсем кльощава беНяма справедливост на този свят



Тема Re: Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.05.09 14:40



Мисля, че отговорът е само един-той не е и продължава да не подозира за твоето съществуване





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано08.05.09 16:00



Определено ми хареса начинът, по който е написан постинга, въпреки че не схванах много добре целта ти.


Хареса ми оптимизма и позитивното отношение, както и това, че не си се опитвала да търсиш лошите страни и неща(въпреки че не са малко).... това, общо взето трудно се отдава на повечето живеещи в чужбина българи.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: белгийски шоколаднови [re: jamie]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано08.05.09 17:50



В Белгия, магазина за шоколад точно зад пикаещото човече го държи българин


вътре работят китайки
а шоколада дето го опаковат един Господ знае от къде е ...

и все пак, там е най-големият фонтан с шоколад в града ...

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.05.09 18:19



И аз обичам вишни, даже много, но в по-малки количества, че ми изтръпват /дали е точнатат дума?/ зъбите. Не съм чела книгата, за която пишеш, не познавам съдържанието и.
Съвременните тукашни автори са ми напълно непознати. Като цяло не познавам много добре италианската литература, въпреки че една от първите ми прочетени книги беше на италианеца Джани Родари - "Приключенията на Лукчо". Може би един от най-известните писатели в момента е Роберто Савиано, но той пише за мафията, а пък не обичам да чета книги или да гледам филми за нея. Е, гледала съм първа и трета чста на трилогията "Кръстникът". Та животът му е ад, живее в бункер някъде си, вечно с охрана.


Има и филм, бяха го представили за оскарите, но оттам го отхвърлиха - бил много бавен.

Редактирано от cina2 на 08.05.09 18:21.



Тема Да, може да наминанови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.05.09 21:12



Да, сигурно има такива клубове zа танци, а специалното на таzи детска ферма (доколкото схващам) е че човекът сам се zанимава с нея, тук в Германия такива ферми са клубове.

Сестра ми искаше да ходим zаедно на море, тя е фен на Черно море, сигурно ще е догодина, това лято ми се събраха 3 ходенета zа общо време 1 месец, ядосах се на шефа и вчера си zавъртях още една седмица на Менорка, да видя какво правят немците иzвън Германия



п.п. А в Бургас никога не съм ходила, но някой ми раzкаzа че било хубаво, май съседът ми, не съм сигурна

by himbeer

Тема хехехнови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.05.09 21:20



Сега като ям хляб, само zа теб ще си мисля

Току виж съм си наготвила картофена супа от обелките или щекрюбен

И сега сериоzно, подоzирам ,че начинът на правене на хляб е раzличен. Тук хлабът се приготвя със "кисело тесто" ( с млечни бактерии) + мая. Не zнам в България как го месят, но може би има zначение....zнам ли.....


А отностно начина и режима на хранене, zависи как живее човек. Хората, които живеят по 2ма и с децата готвят и преz седмицата, но пък не прявят чак толкова, колкото дъщеря ми и аz. Или пък хората, които работят до вечетра, ядат истинска сготвена вечеря. Това е въпрос на начин на органиzация.

by himbeer

Тема Шаренонови [re: Gerilin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.05.09 21:32



Исках да видя диапаzона на варианти на живот, в България не е голям, може би има няколко групи и те са свърzани главно с въzрастта и положението. Раzнообраzие по критериите не можах да уловя, но пък може би тоzи начин да се е окаzал оптимален.

мхх...по теzи случаи не мога да напиша много, даже въобще, но определено давам право на Джейми. Сега настръхвам като се сетя. Виждала съм снимки от иzбиването на индианците в Америка, имаше такива обеzобраzени тела и от 2те страни. А и съм виждала индиански оръжия, доста ужасно да намериш смъртта си чреz някаква специално иzкривена брадва или нещо от рода.

Сега се сетих zа България и zа всичките оръжия (топове и гранати) превърнати в паметници и оградите от zапоени остриета. брррр.... Беше трудно да обясня на дъщеря ми,че това не е детска площадка и че това са оръжия, тя май не искаше да повярва и дори много й хареса да играе и се катери по тях



by himbeer

Тема Най_накрая да се раzбера с някойнови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.05.09 22:38



Бих каzала,че е много трудно да се хване вълната на българите, писах го и горе. Мисля че са крайни помежду си, а и сред други нации, било то в България и иzвън нея.

В темата се опитах да бъда обективна и внимателна към таzи черта.

А доколкото виждането на хубавите страни, мисля че хората се самонавиват, zащото самият иzбор да промениш мястото, начина на живот и самият себе си, са свърzани с много борби със себе си и раzкъсване между световете.

Представяш ли си на един такъв човек, след иzбора си, да си иzясни, че животът иzвън България е или същият или още по_сериоzно_суров , само фасадата е друга. И като добавиш и това,че в таzи среда си "паднал от небето", т.е. не в нормалният начин на живот, картинката е ясна....


въпреки че не схванах много добре целта ти

Моята лична цел е каквато е винаги, когато иzлиzам zад граница, писах го и горе, а именно да балансирам "нормалното".

Както често се среща при много хора, не винаги мога да погледна моят живот, когато самата съм във "моята среда на живот". Затова обсъждам с хората колко е нормалната годност на млякото и хляба



by himbeer

Тема Re: Аз съмнови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 23:31



Бях - по-скоро. Но спадам повече към слабия тип.
Движа се доста, хапвам доста и всичко е наред.




Тема Гане,нови [re: Jeanne dArc]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.05.09 23:33



би ли ни разяснила каква е разликата в храната от Алди,Норма и Супер 2000?Можеби вкусовите и качества или?



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Ако аз съм лопатата,нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 23:35



сам се сети коя роля е твоята


За останалото - опитваш се да мислиш. Ама само ти вреди....знам че няма да схванеш за какво иде реч.

ПП: Не живея от фийдбек, овцете си стойте в стадото на топло




Тема Re: Абе шматарок,нови [re: Bozdugan]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано08.05.09 23:35



Да не си му предложил нещо по неговата специалност? -Да се грижи за градината?



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Не съм бре,нови [re: Bozdugan]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 23:52



как ще съм, в момента загара ми е Гръцки.... опааааа, нееее, Беломорско-Български, все пак някога там е била България






Тема Туйнови [re: Bozdugan]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.05.09 23:54



оферта ли беше ?
Може би - за кисели черешки, аз не кълва на гола кука. Още по-малко си губя времето по срещи с откровени идиоти






Тема Re: Ако дететонови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.05.09 01:27



Фонокартните автомати започнаха да изместват МАМСИ-тата(Монетен апарат за междуселищно избиране, че даже и за международно си бяха

) през 1992 г.Дъщеря ми си мислеше, че пробника в лабораторията, където работеше мъжът ми е лично наш и много му се радваше

Не съм се замисляла наистина, че монетните автомати отдавна ги няма.



Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.05.09 01:31



Точно изтръпване се употребява



И на мен не ми е много насърце тематиката за мафията и всичките й италиански разновидности.Попитах те за италианска съвремнна литература, защото си дадох сметка, че много съм залитнала в съвременната латиноамериканска и то с автори жени
Искаш ли да ти изпратя книгата, за която ти споменах?



Тема Re: Да, може да наминанови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.05.09 01:40



Извинявай, но не разбрах за каква ферма става дума.Може би съм пропуснала някакъв пост, в който ти си обяснила.

Знаеш ли, че тук, да кажем в Бургас, още съществува понятието "играя пред блока".Много е особено някак си.Ритат топка в малкото останали пространства, свободни от паркирани коли, носят се детски викове, люлеят се на люлките.Е, не играят на народна топка или на куцанка, на ластик, на партизани и фашисти, но играят навън.Може би вече майките не с епровикват:Прибирай сеее!Ще вечеряме, а просто им звънят по мобилните телефони.



Заповядай в Бургас!Дано ти хареса!Е, няма да е впечатляващо като на Менорка, но пък ще можеш ти да направиш сравнението!



Тема Re: Аз съмнови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.05.09 01:43



Браво за движението!Макар за мен да означава да се ходи на работа пеш, да не се ползва транспорт, но ми е трудно обяснимо как това може да се случи в София.



Тема Re: Туйнови [re: jamie]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано09.05.09 04:08



Отново не си наясно за какво говориме

но на теб ти е простено



Тема Re: Абе шматарок,нови [re: ZainGadol]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано09.05.09 04:11



Сечено брато, от джейми за съжаление и чеп за зеле няма да стане. Оттеглям офертата официално



Тема Вярно,нови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.05.09 12:27



че 15-те км до работа ги минавам с кола. Но има и пеш по няколко км на ден, въпрос на организация (т.е. да не се разпльоква човек).
Сега е лято, става и с велосипеди (доста колеги карат).




Тема Дрънкайте си,нови [re: Bozdugan]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.05.09 12:33



не ми пречите


Само говоренето ви остана.




Тема Re: Туйнови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано09.05.09 12:42



Хайде сега, защо гола кука?!Човекът ще ти плати за снимките, тъкмо ще си покажеш загара от Гърция

Може и звезда да станеш
А за киселите черешки, на тебе гроздето ти е кисело



Тема кисело мляконови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:30



ако последното написано от теб е вярно, то тогава е добре доста от излезлите да живеят навън да се опитат да балансират (нормалното) ... поне от време на време



макар че, като четох останалите ти постинги, ми се стори че балансът нещо е взел да ти убягва ... точно в посоката на останалите ... не е фатално, и така се живее

замислих се малко над моториката на децата и езиковите ти приключения ....
за моториката - едва ли си права, това понятие не се измерва с умението да караш колело или ролери ... ама никак даже!, отделно от това, на тези дечица може съвсем наскоро да са им купили колелото или ролерите, а за да се научиш си трябва време

колкото до разговорите - явно детето с английския те е определило като чужденка и съвсем логично е повело разговор на английски ( защото този чужд език знае) а и може да се е опитвало да си изпробва познанията и да се похвали ... ти похвали ли го за произношението му ?

шахматистите - нещата са ясни ... не са толкова много страните от които има световен шампион по шах! при това съвсем скорошен, а може би и ще стане още веднъж ... пак скоро
странното е че почти никой не знае за българската разновидност на шаха, която се е играла по нашите земи горе-долу до освобождението: наричали са я "боляр шах" и за разлика от стандартния е имала още една фигура - лодка и още четири полета - по едно във всеки ъгъл/диагонал

пак в тази връзка можеше да попаднеш и на женски клуб по интереси - до Ал. Невски - там се плете усърдно, било на една, било на две куки (което също не е единствен показател за владеенето на фината моторика), та ако отидеш там, ще ти направи впечатление че няма мъже дето да се занимават с това ... въпреки че, доколкото знам немалко мъже бродират!

А за трайността на хляба и киселото мляко, със сигурнот има фактори дето не ги отчиташ - например такъв е високата степен на чистота при сегашното производство. Това, в комбинация с пастьоризацията на мякото преди посявката на културата вдига трайността с няколко дни!
другият момент е използването на култура от "скопени бактерии" - е тогава вече трае много! ... остава обаче въпросът доклоко е кисело мляко това и доколко е българско, при внасянето на модифицирана(скопена) закваска от Франция ... например

не знам дали си чувала, но има и суха закваска (лиофилизирана), която се продава на пакетчета и спокойно можеш да си вземеш 2-3 и да си правиш истинско кисело мляко в немско .... съответно и да ядеш такова

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема линч !нови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:34



за това изречение:

Представяш ли си на един такъв човек, след иzбора си, да си иzясни, че животът иzвън България е или същият или още по_сериоzно_суров , само фасадата е друга. И като добавиш и това,че в таzи среда си "паднал от небето", т.е. не в нормалният начин на живот, картинката е ясна....


доста хора тук биха се опитали да те личнуват! ... един вид разваляш им имиджа на преуспели в рая, пред селяните и простаците в България ( некадърниците, незнаещите английски, неумеещите нищо, откровените идиоти и циганите )

Нали си чувала че в България били останали само най-калпавите!



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:47



по-добре я насочи към нестинарската вечер в Българи (или както се казваше селото), ще и бъде по-интересно от блоковете в Бургас



а подобен мини етнографски музей има и в Севлиево - събрали са го двама братя, направили са и малка хотелска част + механа и ресторантче, има доста животни, грънчарска работилничка и други такива интересни неща

за съжаление, след двамата братя ... дошла и ламята!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: хехехнови [re: himbeer]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.05.09 20:01



А бе четох те, четох и искам да те питам : ти преди да емигрираш от България тук извънземно ли беше или и тогава беше като паднала от Марс и хабер нямаше от нищо. Такива неадектавни изкавания имаш , на такива измишльотини се впечатляваш и такива тъпи въпроси имаш- че сама не знаеш колко неадекватна изглеждаш.

Впечатленията ти дори не са на турист. не се сещам като каква да те определя . Все едно си ходила на Луната, а не в България .



Тема Грозданканови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.05.09 20:42



си нямаме тука, иначе благодаря за напомнянето - ще си купя и грозде


Оня не вярвам да е по плащането, абе писах достатъчно по случая 2 постинга по-рано в тоя диалог - не ми се занимава с идиоти.

Как си, Вишничке ?




Тема явно не съм те раzбрала правилнонови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:11



Ето това иzречение ме подведе Явно е любител и на гълъби, защото има много простотен гълъбарник, понита, коне. и zатова си помислих ,че става дума zа детска ферма.


Сега като написа zа децата и мобилните телефони се сетих, бях в един парк с детска площадка и дойдоха ученици от 3ти клас. Преди да zапочнат да играят, учителката им събра телефоните. Преи такава гледка остава само да се усмихнеш, май не zабеляzаха как ги наблюдавам с ококорени очи и усмивка



А до Бургас все някога трябва да стигна, zабравих да питам сестра ми дали е била там, тя е ходила в южна България, дори и в Рилският Манастир, аz искам да попешеходствам иz планините, но мисля че ходенето пеша е прекалено много zа едно дете, може би докато порастне дъщеря ми, ще ходя по населени места.

А на Менорка ще отпускам яд и ще се раzлагам на някой плаж, ще видим, най_вероятно ще ми писне и ще се помотая иz съседните градчета. Честно да ти кажа, не съм се zамисляла кой zнае колко, та ако срещтна поне 3 испаноговорящи ще е добре, поне да усетя че съм иzвън Германия

by himbeer

Тема Кисело мляко не ядох,нови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:46



дадоха ми някаква Активия с мюсли, не zна дали мога да го броя zа кисело мляко, имаше същият вкус като това в Германия, а аz не съм фен на Активия, харесвам обикновеното.

А иначе бактериите zа тестото трябва да са живи, иначе няма да стане тестото, това по принцип. Иначе не съм се интересувала какви ги вършат на практика, мога да погледна. Знам,че zа приготвянето на това тесто е нужно много време, но в масовата продукция сигурно ускоряват процесите.


Ах това zа шаха не го zнаех, сега видях по диагонал във Уикипедиа, но сега не го намерих...видях че има много добри руски шахматисти....видях и на български, общо вzето същото.

И zа моториката, виждам че и теб те вълнува

Написах нещата, които много силно ме впечатлиха. Това,че 5 годишните деца не могат да карат велосипед с 2 гуми ме шокира. Да, това не е критерий, но е сериоzначаст от картинката.Ако не се лъжа, някога детският лекар ме пита дали дъщеря ми може да кара колело беz помощтни колелета, zначи не е беz zначение. Ако не се лъжа тогава беше на 4год.

За плетенето на кука, сигурно е така, но на улицата не съм го виждала. Една моя приятелка (средата на 20те) плете по трамваи, по кафета, където й падне и когато й е кеф Преди да летя zа България много пъти ми напомняха да правя това, което правят и другите, zа 9 дена имаше мисля само 1 иzдънка, когато отидохме да хапнем и дъщеря ми си събу обувките и седна на zемята до стола и гледа Картуун Нетуорк, zащото нямаше какво друго да прави

И сега като написа Катедрала Ал.Невски, ако zнаеш колко пъти четох табелата отпред на 2 еzика и как се чудих как така построяването й е решено във В.Търново 1896-1912, сега гледах пак в Уикипедия, но пак нищо...

by himbeer

Тема Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:55



Това иzкаzване съм го чела тук във форума и то в доста арогантен стил, та търсех обяснение на явлението



А иначе днес бях във съседният град и една приятелка на сестра ми ме zаведе в едно кафене и сладкарница със сладолед ( абе айс кафе ) и собствениците са българи Много ми харесаха и там ми хареса, те не са от много време тук, но ми се стори доста смело да zапочнат биzнес в чужда държава и то zа няколкото години, които са живяли тук. До тук добре, но си говорихме zа децата и учулище и се окаzа че като нов в държавата е много трудно да се ориентираш с обраzователната система и е много лесно да се плъzнеш в някое гето или нещо от рода.

Та мисълта ми беше, че дори и съвестните хора имат много проблеми с интеграцията в чужбина.

by himbeer

Тема нещо подобнонови [re: Бapбapeлa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:58



Бих го нарекла " непълнолетна"



Но виж "марсианка" също не е zле

by himbeer

Тема Re: Кисело мляко не ядох,нови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:23



Ами що не си яде българско кисело мляко ?


тя Активията е за префърцунени госпожици/дами, дето се опитват да покажат стил с яденето на активия с мюсли ... и да отслабнат същевременно

иначе се произвежда от същата френска компания и използва същите скопени бактерии

карането на колело с две гуми започва доста по-рано в Германия, отколкото в България ... ти сещаш ли се там да си виждала триколки за малите деца ? ... май е доста рядко, ако въобще ги има ... просто там директно ги учат на колела с две гуми ... сигурно още от две годишни !!!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:42



Това иzкаzване съм го чела тук във форума и то в доста арогантен стил, та търсех обяснение на явлението

ето моето обяснение:

1. Щом аз съм в чужбина, значи съм нещо повече от тези в България(независимо че живее като мизерник, работи мизерна работа, не е ходим на театър или опера от 3 години, книги вижда само по витрините на книжарниците и контактува само с подобни хора)! А щом аз съм нещо повече - значи тези останалите са най-калпавите !!! ( познай аз - ът към коя категория се е числял в България /!)



2. Другото обяснение е откровената простотия и злоба. ... нищо ново, още Паисий го е описал.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано10.05.09 10:53



Ами има злобеещи и от двете страни, и от живеещите в България, и от тези от чужбина. За мене е тъпо да има деление между българите в България и емигрантите. Лично аз избягвам определен тип хора, без значене къде живеят.





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:58



зарежи злобеенето, то е вторичен ефект.

коментираме изказването/мнението "в България са останали само най-калпавите"

а за избягването си права




... лошото е когато започнеш да избягваш българите, които срещаш в чужбина

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано10.05.09 11:05



Ами това не е мое изказване, че в България са останали само най-калпавите. Аз мисля, че калпави има навсякъде. А кой къде ще живее, всеки има право на избор.



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано10.05.09 15:37



А, по-лошо е, когато местните започнат да ги отбягват



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано10.05.09 17:02



А знаеш ли кога е НАЙ-ЛОШО ? Когато собтвените ти хора те отбягнат. Най-близките ти, не българите в чужбина или в България.
Дет' викат........прелъстен и разоставен........





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано10.05.09 19:29



И акцента го докара до перфектност Само не zарбрах zащо пък да не си поговорим на български.......

Пък едно дете в парка нещо бе прегрешило и майка му, българка, го нахока на английски, при това - неправилен (доколкото ми предадоха случката) Снобизъм ли е това, или е просто с обучителна цел?


Един за всички, всички за един!

Редактирано от Prof.McGonagull на 10.05.09 19:30.



Тема zнам ли, въzможно енови [re: Prof.McGonagull]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.05.09 22:49



бащата да е англоговорящ и детето да учи 2та еzика паралелно, или да живее някъде иzвън България и е искала да му каже нещо по_специално.

А днес градът беше zадръстен от хиляди хора, не само по случай ден на майката, а и по повод 100 годишнината на летището и футбол ( друго не може да се случи тук, но сега всичко беше в 1 ден

)

Преz цялото време бях сред хора и се случи иzвестно време да чакам в блиzост до 2 семейства. Всички говореха немски помежду си, а бащата говореше на едва 3 годишната си дъщеря на раzвален английски, а иначе детето не му отговаряше нищо, а с останалите деца си играеха и говореха немски.
Предполагам че живеят някъде в чужбина и са решили да говорят с децата си на 2 еzика.

Та zа мен лично снобарството в еzика е вмъкването на иzлишни чуждици или определянето на общи понятия с марка на една от тях (например "Темпо_кърпички" )

by himbeer

Тема Това е феноменнови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.05.09 23:23



Преди да zабравя да напиша, съгласна съм с това,че не бива да има раzделение между емигранти и неемигранти. Светът отдавна е едно голямо село.


Нека сега раzширим погледа, не исках да пиша тук zа това, а и още нямам пресните новости, но един постинг мога да прежаля.

(независимо че живее като мизерник, работи мизерна работа, не е ходим на театър или опера от 3 години, книги вижда само по витрините на книжарниците и контактува само с подобни хора)

Това тук е някакъв феномен, явно вид асоциалност и аz не zнам.
Не бих каzала,че е поведение на типичен български емигрант, zнам как живеят германци иzвън Германия.

За мен е вярно едно докаzало се според мен правило, че колкото по_социална е една държава, толкова по асоциални са хората. Тук никой (докато сам не опита) не би повярвал,че не може да оцелее някъде другаде, било то в Европа, Аzия, Америка и където и да е.

Един много ясен пример са германците в Испания. Там има цели гета, има хора, които са от десетилетия там и не zнаят еzика, дори не са и регистрирани, работят zа грошове или са беzдомници и никога не биха се върнали в Германия, където и най_асоциалните неискащи да работят живеят по_добре от средностатистическият испанец (грубо каzано).

Друго срещано явление е спестили пенсионери, които искат да купят недвижим имот в Испания и да живеят там. Такива са често иzмамвани и оставяни беz никакви средства, пенсионната им осигуровка, която им се полага в Германия не им се иzплаща в случай на напускане на държавата. В Испания старческите домове са иzключително скъпи, а и манталитета и обичая на испанци е въzрастните хора да живеят вкъщи.

Има и много хора, които иzоставят всичко с идеята да zапочнат биzнес в чужбина, беz преди това да са живели там.

Друг феномен, е че хората не си помагат помежду си. Хората комуницират дори и в личен план главно чреz службите. Да, това е официалният начин на уреждане на нещата, но мисля,че службите често стигат ненужно далеч в намесването в личните неща на хората.

Ако някой напише нещо zа друг емигриращ народ, едва ли ще е по_раzлично от това.

by himbeer


Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано10.05.09 23:58



Да, има нещо такова.
Там е работата - като са ти близки, лесно те нараняват.
Непознатите не могат да ти причинят болката, която близките до сърцето могат.
Ама човекът е "социално животно" и трудно вирее сам.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано11.05.09 00:02



Купуването на къщи в Испания е много модерно и сред норвежките пенсионери :)
Но не съм чула за негативни последици за тях от това.
Емиграцията е нещо съвсем нормално и не е от вчера.
Пак ще дам пример с норвежката история, когато вълни от емигранти заливат САЩ в момент на невероятна криза в Норвегия.
Те затова тук казват, че всеки втори норвежец има рода в САЩ


Но само в България на емиграцията се гледа с лошо око.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано11.05.09 00:45



Звучиш сякаш си от много дълги години извън БГ и сякаш си заминала много малка.



Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано11.05.09 00:48



Бе то и в супер цивилизованата Англия е имало смъртна присъда чрез обесване докъм 1950 някъде.



Тема Re: Тованови [re: DarkSide]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано11.05.09 00:54



Да, така е, но и никой не е умрял от ядене на храна от Лидел. И не е само 'имигрантски' супермаркет, ега ти стереотипите. Познавам чистокръвна англичанка, женена за професор, която купува торти точно от Лидел, защото са с 'continental' вкус и много ги харесва. Все още е жива.





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано11.05.09 01:03



независимо че живее като мизерник, работи мизерна работа, не е ходим на театър или опера от 3 години, книги вижда само по витрините на книжарниците и контактува само с подобни хора)!

Те и в България и тука цялото народонаселение е на театър и опера 7 дена в седмицата редовно.





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: Prof.McGonagull]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано11.05.09 01:06



С обучителна цел, най-вероятно.





Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 13:08



Много ти благодаря за предложението, ама ми се намира даста "материал" за четене. Миналата година, при последното ми ходене до България, бях помъкнала доста книги, та само да има кой да чете





Тема лошо око ?нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано11.05.09 13:30



Но само в България на емиграцията се гледа с лошо око.

можеш ли да обясниш как точно се гледа с лошо око на емиграцията, и от кого ? че аз нещо не съм съгласен с това твърдение .

а от друга страна, ако погледнеш какво пишат тук повечето емигранти за България, би трябвало да кажеш че "емигрантите" гледат с лощо око .....

съжалявам за генералзирането, но то е в стила на твоето изречение.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: bluestar1]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 13:32



Те и в България и тука цялото народонаселение е на театър и опера 7 дена в седмицата редовно.
_______________
Ясно, че не са се юрнали.Но добре е,че има хора които ходят.
Например аз не съм фен на театъра, но за мен е голямо удоволствие да отида на балет, концерт.

Разбира се не всяка седмица, цените са над $100



Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 13:47



Предложението остава в сила и за в бъдеще





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 13:57



Не знам дали е разумно да сравняваме цените в номинал, но ние в Милано ходихме на театър

Е, билетите бяха със сериозни цени( над 200 Е), но пък поне знаехме за какво се разказва в "Хамлет"
За съжаление, в Бургас културният живот се разпростира само в един театрален салон, едно кино(чиито 2 зали имат по-малко места от театъра), една опера и една филхармония.Поне галерийките са повече.Цените на трупата на местния театър са до 10 лв, на гостуващите- 15-20.За много хитови постановки вече са 30 и нагоре.
Културния живот в София, е единственото нещо, за което завиждам на столичани.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 13:58



Някога, по първа програма, понеделник вечер беше посветена на театъра. Що шекспирови пиеси, постановки на ВВС изгледах тогава, и не само. А в сряда имаше опера, спектакъл от най-големите световни сцени, ама народа искаше американски екшъни тогава. Радвам се, че учих в училище, в което всяка седмица ни водиха я на концерт, я на театър - безплатно или ни символични цени.



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 14:02



Благодаря още веднъж за предложението.
Би ли споделила за кой театър става въпрос и кои бяха актьорите, ако си спомняш, разбира се. Ние с мъжът ми ходим веднъж годишно на театър, че той много-много не го долюбва, но билетите ни са с цена 20-25 евро. Вашето е било някакъв мегаспектакъл.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:11



Всеки си има някаква слабост, при мене е балета. Като гостува руски балет, цените са още по високи, но изкушението за мен е голямо, а като има намаление за студенти....





Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:16



Не бих казала, че беше мегаспектакъл

Залата беше пълна наистина, и самата постановка беше доста интересна като интерпретация - част от актьорите бяха с типичните за времето си дрехи - богати рокли, яки, а другата в някакви много стилизирани ризи, голфове и ботуши.Не запомних как се казва театъра, защото тъкмо бяхме пристигнали и малко ми беше омотаноА като се замисля, може и за 2-те ни(с дъщеря ми )да е струвало толкова.
Но пък за "тайната вечеря" билетите бяха безумно евтини.Съжалявам, че не знаех колко ще ми хареса, та да си взема за още 2-3 посещения.Това за мен е най- впечатляващото нещо в Милано!Да ме прощават феновете на "монте Наполеоне"



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:18



И аз учих такова училище, дето ни водеха на концерти.

Но сега дали е така?



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:22



За съжаление нямам възпитание, което да ме е карало да обичам класическата музика, балета и операта от дете.Но пък човек, ако желае и харесва може да се поопита да наваксва някои неща, които не са безвъзвратно загубени


В поледно време и аз се заглеждам към кадри с бели пачки и палци.Но не съм ходила на балет от дете.Спомням си, че беше отегчително в компанията на малки 10-годишни шумящи и хихикащи се разбойници.А и никой не се постара да ни разкаже какво да очакваме.Eй, така се губят фенове.Понякога завинаги



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:33



Ами хората сме различни, ти предпочиташ да отидеш на театър, а аз на балет. Преди време съм играла, но любителски, не професионално.

Важното, че ми носеше оргомно удоволствие



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:36



Кой е любимият ти автор и балет?



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:40



Леко в духа на нашия разговор:

Двама приятели си приказват и единият споделя:
- Знаеш ли, откакто миналата година при една злополука станах импотентен, изведнъж научих колко е интересен светът- ами то имало театри, кина, библиотеки.....





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:42



Ами много са: "Лебедово езеро", "Лешникотрошачката", "Кармен", "Ромео и Жулиета"......То зависи кой ги изпълнява, за да са ми любими....





Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 14:44



Красотата на Милано не е изложена на показ. Най-много ми харесват вътрешните дворове и градини. Понякога, ако видя отворени входните врати на някоя "по-луксозна" сграда и има портиер, го моля да ми позволи да влезна и разгледам. Старая се да стоя в полезрението му и никога не са ми отказвали. Иначе съм чела из дир-а безумия от вида, че в Милано нямало дървета, а от "птичи поглед" е толкова зелен! Дори на покривите на сградите има градини. Сега искат да "навият" Клаудио Абадо да поеме Скалата и той е склонен само ако засадят 90.000!!! дървета из целия град. Обмисляли били.
"Тайната вечеря" я видяхме преди няколко години, имаше отворена вечер на някои музеи, та да "компенсирам" безплатното посещение си купих една книжка с обяснения и репродукции на последната реставрация. Ама това чакане из камерите е убийствено - една, че две, че три...
За "Монте Наполеоне" какво да говорим - там е за хора с много пари или такива, които искат да минат за богати, но без въображение и сигурни в собствения си вкус.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:45



Е, недей така.Ако някой реши да ме заведе на балет, значи ли че е импотентен?





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 14:47



"Моето" училище, в тогавашния си вид, изобщо не съществува вече. Има я само сградата с големия двор.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:54



Права си, че при балета от голямо значение е и изпълнението, освен музиката.Може би музиката имах предвид и затова попитах.

Иначе..да пази Господ!





Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 15:00



Не бих казала, че не ми се стори зелен.Дори се чудех колко ли падат температурите, че розите са покрите с някакво ПВЦ- покривало.Но и през ум не ми е минало да надничамв дворчетата.Може би ти, знаейки езика, не го правиш подозрително.
Единсвеният град, с който мога да сравня Милано е за съжаление Рим и отчасти Бергамо.Настройката ми беше друга.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 15:25



Това е от пресата. Оставам без коментар.
.............................
Орални страсти" гонят депресията

След „На майка ти питката” още няколко хранителни продукта със зарибяващи имена се появиха на пазара.

Сексуалната заигравка идва този път с иначе доста обикновените диетични вафли „Орални страсти”.

С обяснението как трябва да се консумират ("Не споделяй с никого" и "Яж си ги сама") ставя ясно, че продуктите всъщност се опитват да лекуват депресията на консуматорите си.

Другият подобен продукт (пак вафла) се препоръчва да се яде, "Когато сте зли".

Шоколадовото удоволствие е наречено "Антидепресант" и също е натоварено с поучителни редове от сорта на "При натрапчиви умствени увреждания", "Не яжте опаковката" и "Пазете на тъмно и тайно място"...

Иначе да си кажем: не толкова полезното палмово масло във вафлите, с което се прави и "традиционното" българско сирене, съдържа фруктоза.

А зарибените купувачи обясняват, че всъщност не консумират продуктите, за да отслабнат, а просто за да се развеселят.



Тема Тованови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 15:47



къде пък се разпространява?!Аз не съм попадала на питката на майка ми, защото ако искам питка, моля свекърв ами да ми направи, че тя е голяма майсторка

А вафли не ям



Тема Re: zнам ли, въzможно енови [re: himbeer]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано11.05.09 19:14



Възможно е, наистина, да е, както казваш



Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано12.05.09 21:30



Мхм.
Това са моите наблюдения - от форуми, разговори с други българи ...
Ти, разбира се, можеш да имаш различни наблюдения :)
А що се отнася за "тук" ... само като се зачетеш в някои постове и ще те заслепи любовта, която изпитват някои "преуспели" българи в България към сънародниците им в чужбина.
То не бяхме родоотстъпници, предатели, комплексари, нещастници, какво ли не ...



Наистина не съм срещала друга държава, в която толкова да се плюят напусналите я по една или друга причина.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано13.05.09 19:13



А не плюят ли мнозинството от българите почти всичко, до което се докопат?



Един за всички, всички за един!

Тема Не.нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.05.09 19:44



Времето когато борбата беше за оцеляване отмина. Кризата дойде точно когато трябва ...


Всъщност - ако броим емигрантите все още за българи - да, плюят




Тема данови [re: jamie]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано13.05.09 22:06



видяхме го (плюенето) в целия му "блясък" на Евровизия,Вип Бро,Мис Бг ,сблъсъка Левски ЦСКА,прогнозите на ЛеЩански и т.н





Тема Re:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.05.09 01:20



Чак почти всичко - не.



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано14.05.09 07:24



Правиш една основна грешка с това:

А що се отнася за "тук" ... само като се зачетеш в някои постове и ще те заслепи любовта, която изпитват някои "преуспели" българи в България към сънародниците им в чужбина.
То не бяхме родоотстъпници, предатели, комплексари, нещастници, какво ли не ...


и тя е че пленето, карането и какво ли още не с хора в този форум не е показателно за отношението към другите български емигранти. Още почече, че в поне 99% от случаите тук, това отношение се провокира всячески от емигрантите.
Искаш пример: Perlata, Flyche, Mitre, двамата идиоти дето пропъдиха почти всички от тук за няма и два месеца, а напоследък Gerilyn


ама на нея трябвало да и е простено, щото простотията идвала от скуката на края на света!

Почти всеки в България има близки, приятели и роднини, които са емигрирали. Моного са малко случаите, когато някой казва нещо лошо за тях! ... и обикновено има сериозно основание за това.

Докато глупостите които се говорят тук, са от сорта - "ти си виновен че не си си оправил държавата"!

П.П. Как предлагаш да се отнасям към човек, за когото България е "бълхария"?! И го повтаря във всеки втори свой постинг тук.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Редактирано от eFFeXX на 14.05.09 07:28.



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано14.05.09 10:03



еее, бях под пара

нормално е да ескалира в някаква посока за предпочитане във виртуална ,не в реална

но сега имам повод да почерпя теб специално ,че катализира повече от прекрасните резултати на изпита ми и пак се извинявам





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 10:34



Ох, искам и аз!
Честито и още много върхове и възвишения да покоряваш!





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 11:09



еее, бях под пара нормално е да ескалира в някаква посока
________________________
Това изяснява заядливостта ти и към мен в другата тема, за Евровизия. Няма проблем, за мене са писали какво ли не. Но не ми е приятно някой да се опитва да създава интриги между мен и друг човек, към когото съм показала добро отношение





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано14.05.09 11:45



абе не съм се заяждала ,не видя ли че има закачливи емотиконки (демек на Шега)



пък ,ФиШи, като се видим лично живот и здраве Ще ти донеса бонбони от местната Шоколадова фабрика:





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 11:47



Кога си идваш!кацни, за да те посрещнем цялата рода





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 11:58



Хубаво, че е било шега. Вярно доста неуместна...

Или може чувството ми за хумор да се е изпарило



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 11:59



Няма да му даваш на чувството ти за хумор да наднича от озоновата дупка, моля те!Цунк!Забеавих снощи да метна снимка...голяма съм червена шапчица





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано14.05.09 12:03



ами това е само форум,ако и в него сме сериозни как Ще се разтоварваме в реалността

аз много си падам по британския хумор ,та може и греШката да е в мен

ФиШе, дано сколасаме да си дойдем поне за малко ,нямаме дата все оЩе ,но обезателно Ще научиШ ако този статут се промени,че там на Равда имам едно любимо местенце,където си го посеЩавам всяко лято ..пък и близо до вас цунк



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 12:10



Ами ако имаш тази вечер възможност, ако не следващите дни...

Добре че сме червени шапчици, а не п.... заспали(имаше такъв виц)
Опитвам се да бъда положително настроена, но не винаги ми се получава...



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 12:17



Хахха, точно този виц имах предвид


Изискват се ежедневни тренировки, за да е добро настроението!



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 12:18



Е, то в махалата ни!За кога ви се върти идея да идвате?



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 12:33



Като писа за ежедневни тренировки, та се сетих какво гледах по телевизията
www.puppetryofthepenis.com
Компютъра ми дава неактивни линкове

Но като го изпишеш.....Тези дават и частни партита



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 13:33



За да ти дава активни линкове, натискаш долу дето пише УРЛ
[урл=на хътътъпъто]Тук някакво заглавие[урл] Преди да постнеш избери опцията искам предварителен преглед, за да видиш как станало.
Например:



Е?



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 13:54



Мерси, но това с УРЛ го знам.

Моят компютър е по различен, и точно по този начин не се получава



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 14:03



Извинявай, че го взех за нещо, което не знаеш как става!Да не си с Макинтош?



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.05.09 14:18



Нищо им няма на мак-овете, с тях стават активни линкове





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.05.09 14:34



Аз каквото съм запитала, като че ли като разбера и ще мирясам


Поздрав за теб:


Дано ти харесва!



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.05.09 14:52



Благодаря! Дж. Блънт ми харесва, музиката на Лаура Паузини - не, иначе от интервютата, които съм гледала с нея изглежда стахотен човек.
Харесвам само тази нейна песен, но тя е кавър, оригиналът е на Ивано Фосати:

Редактирано от cina2 на 14.05.09 14:54.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.05.09 14:54



сори, ама ми стана интересно какъв е този толкова различен компютър - може ли да го кажеш или е тайна?



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 14:59



Не съм с Макинтош. Тези дни ще седна да разуча нещата, едва ли е нещо сложно, след като ми се е налагало да правя къде по сложни неща на компютър. Но сега си имам по важен проблем, моя приятелка ми изпрати снимки, и без да иска ми е изпратила и trojan horse

Разбира се, че имам антивирусна.....Преди имах друга по надежна,но ми казаха че не позволява да гледам българска телевизия...И сложих друга, явно не надежна.Но нищо фатално не е станало, ние да сме здрави



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 15:06



Тайна е.

Виж, аз не работя като компютърен специалист. Има доста неща които знам, и доста които не знам за компютрите. Та няма нужда ти да ме изпитваш, който трябва ще ме изпита, ако се наложи



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.05.09 15:13



не те изпитвам, стана ми интересно, но щом е тайна, ОК



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 15:16



Няма проблем, ядосана съм заради вируса

Но ще се оправя



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.05.09 15:33



не всичко, за което писка компа, е наистина вирус, още повече че ако компа ти е специален, то вирусът сигурно не му действа, щот те ги пишат за стандартни компове с wиндоwс



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 15:41



За жалост си е вирус, но аз съм си виновна че сложих неподходяща антивирусна програма, рискувах. Но не е болка за умиране, ако аз не се справя, ще се обадя на специалист. Все пак не е от най свирепите вируси, и пораженията няма да са големи





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.05.09 16:07



аз лично не използвам никакви антивирусни програми и досега не съм проблеми с вируси, считам че антивирусните програми нанасят повече вреда отколкото полза, освен това много често нарочно дават неверни съобщения за вирус, за да си купиш новата им версия ... има и такива сайтове, които те уведомяват че са намерили вирус на компа ти или са "засекли атака" към компа ти, това естествено с цел да те накарат да си сложиш "подходящата" антивисрусна програма ... съмнявам се че си хванала троянски кон от снимки, особено ако си на Линукс или нещо по-екзотично, но виждам че ти си убедена че разбираш много добре кое е вирус и кое не е, кой вирус е свиреп и кой не е, затова мога само да ти пожелая успех с новата антивирусна програма





Тема Изглежданови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.05.09 19:35



си с прекалено лабилна психика. Поработи по въпроса, НЕ Е нормално да избие.




Тема Не е срамнонови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.05.09 19:40



да му кажеш, че задклавиатурното устройство има нужда от ъпгрейд






Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.05.09 20:16



Не съм съгласна с извода ти, че "правя основна грешка".
Ще ти кажа как аз си подбирам средата - не според националността, а според човека.
Ще ти кажа и как се държа с хората - според както те се държат с мен.
Започвам с добро, ако срещна неадекватност - променям отношението.
За Гери имам само добри впечатления от постовете й, не знам какъв конфликт имате.

Всеки се отнася с другите така, както сметне за подходящо и (надявам се) в унисон с вътрешните си разбирания.
Наясно съм, че е невъзможно всеки да харесва всеки и не се изненадвам като чета поредния скандал.
Не мога да разбера обаче едно нещо - защо някои хора (в България) толкова ритат против чуждото щастие в чужбина?


Ей тази пуста завист не мога да разбера кому е нужна.
Не че сред българите в чужбина няма екземпляри, които вместо да си живеят живота, са превърнали други хора в център на вселената си ...
Аз не бях влизала в клубовете от доста време и честно казано не се и сещах, но ми пратиха по Кю-то линк към една тема, та реших да намина.
И какво да видя - нищо не се е променило

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.05.09 20:20



Може и през снимка, може.
На двама покрай мен се случи.
Моята антивирусна засега се държи много добре, но пък и аз внимавам какво точно държа на лаптопа.
Съмнителни имейли не отварям, на съмнителни линкове не цъкам ...



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Защото zабравих да си купянови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано14.05.09 23:32



Бях само веднъж в един Кауфланд (между другото, мисля че специално тоzи българският е направен по_добре от онzи в съседният малък град, не си падам по Кауфланд) и там си купих само някои неща zа zакуска, а аz не zакусвам неща, които се ядат с лъжица и после ми донесоха Активия вместо кис.мляко zа вечеря.



А не zнам как е с префърцунените дами, но мисля че това беше кореспондентна грешка, нещо от сорта

Моля те, донеси ми едно кисело мляко ако ти е по път магаzина
За какво ти е?
Мисля да го ям
Само кисело мляко?
Да, ям го с лъжицата

И сим_салабим Активия с мюсли

Мхх, да, има и триколки, но наистина е по_добре да се zапочне с "ходещ велосипед"..... окей, вкарвам го в графа обичаи и нрави във велосипедиzма

by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано15.05.09 00:58



Пак ще повторя:плюенето, карането и какво ли още не с хора в този форум не е показателно за отношението към другите български емигранти.

За герилинката, и аз не знам какъв конфликт имаме, докато беше в България и се чудеше как да отиде при гаджето - нямахме конфликт, след като замина - за известно време също, ... до тогава и аз имах добро впечатление от постингите и. После явно реши че е станала велика емигрантка или нещо и подейства от скуката там

. Това явно е често срещано 'заболяване" при новите емигранти.

А за завистта, и тук не си права - поскоро има завист между живеещите тук в България, отколкото някой да завижда на емигрант! ... А и така е било от край време. Според мен си измисляте нещо и си търсите някакви проблеми от тук.

отделно от това, за каква завист да говорим, когато всеки има възможност да замине?! стига да иска.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.05.09 09:42



все пак ми интересно как можете да сте толкова убедено сигурни, ти и двамата покрай тебе, че:
1. наистина е имало вирус, а не само съобщение за вирус (надявам се че правите ралика между двете събития).
2. ако е било вирус, то той е дошъл именно от снимката, а не от някоя друга програма или мейл - добрите вируси нарочно се проявяват със закъснение, за да объркат жертвата и тя да не се усети откъде го е прихванала и да си мисли че е от някоя снимка.
3. интересно също как разбираш че антивирусната ти се държи добре и дали изобщо прави нещо повече от това периодично да издава съобщения за намерен вирус и после за геройското му обезвреждане



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Gerilin (4owka)
Публикувано15.05.09 10:52



В отговор на:

докато беше в България и се чудеше как да отиде при гаджето -...
После явно реши че е станала велика емигрантка




хайде недей да си измисляШ само
във форума пиШа от 2006та когато вече бях в чужбина ,никога не съм писала от БГ



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано15.05.09 13:29



Дарки, разбирам че искаш да помогнеш, а не ти е целта да се заяждаш.

Не съм писала, че разбирам много добре от компютри. Отбелязах че не съм специалист. Но като за начинаеща, мисля че се оправям добре.
По въпросите които си задал.
Според това което знам, троянски кон не се хваща от имейл, а прикрепени файлове към имейл, което може да е снимки.Така мисля че се е получило при мен.Разбира се не съм сигурна, но в последно време не съм получавала други снимки и прикрепени файлове- атачмант.Известно ми е, че може вирусът да се появи със закъснение.
Как разбирам дали е вирус или фалшиво съобщение за вирус?Това което знам,че ако е фалшиво, ще е съобщение, че може да има вирус, без да е споменато името на вируса.Когато действително има, е написано цялото име на вируса и файла който е заразен. Освен това компютърът ми работи бавно, зацикля, което показва че не е на ред.
Не се правя, че много разбирам, и няма смисъл да продължаваме спора, не е клуб компютри



Тема Re: Не е срамнонови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано15.05.09 13:33



Добре че ти ми каза, от къде да знам аз че задклавиатурното устройство можело да се ъпгрейдва





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано15.05.09 13:46



Ще ти кажа как аз си подбирам средата - не според националността, а според човека.
Ще ти кажа и как се държа с хората - според както те се държат с мен.
Започвам с добро, ако срещна неадекватност - променям отношението
____________________________
Много точно казано/написано

И аз приемам хората с добро, стига да не се заядат още в началото. Държа на приятелите си, но ако ме предадат- шута
А че вече рядко влизаш в клуба, добре правиш, трябва ли човек да си прекарва свободното време в караници?



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.05.09 14:14



И на мен ми харесва това рок парче по италиански





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.05.09 18:40



Шоколад?



Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано16.05.09 00:46



Хайде пак обобщения ...
Завижда се на емигрантите, но явно нямаш опит в тая област.
Хората със скучен живот постоянно гледат чуждия, доукрасяват го, живеят го в мислите си ...
То всеки има възможност да замине, ама колцина имат възможност да останат? :)
Работата е следната - в сила влиза популярното "Не на мен да ми е добре, а на другия да му е зле".
Е, представи си сега какви душевни терзания тормозят дребната душица на простоватия човек, когато на някой му е добре



Аз лично се радвам за всеки, който си е намерил мястото под Слънцето и си гледа собственото благополучие.
Ако ще и на Луната да е.
Иска ми се повече хора в България да гледат на нещата по този начин ... но не би

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано16.05.09 00:53



Свободното време се прекарва навън с грил и пьолсета, в четене на приятни книжки, гледане на приятни филми, излизане с приятни хора и наслаждаване на живота



Да знаеш каква страхотна гледка имаме от новото жилище, почти целия град като на длан, заедно с фьорда и крайбрежието
Уникално е, особено вечер със светлините ...

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Но не би ?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.05.09 01:14



Очевидно смяташ че в България са просякинчета - каквато беше ти по време на престоя си в София


Познаваме се и лично ... отттогава. Забрави ли ?




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано16.05.09 01:23



Не знам какви филми си гледал



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Главнята героинянови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.05.09 18:32



беше едно тъповато момиче с Ауди мечти и дългове към кой ли не ...


Знам че знаеш.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.