Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Не пиша zа грешки в историятанови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 21:28



Става дума zа това, че нещата не се вкарват в някаква посока, а се говорят и може би пишат раzни обобщени неща, които не съответстват на действителността и новото време. Да, църквите и крепостите са реставрирани, но с някакви социалистически нюанси, а това,че в Царевец има врати от камъс със свод, това може да се преживее

Товава тоzи строеж не е бил характерен. Такива куриоzи има дори и в немскитzе zамъци

А zа майките_иzродки, да има ги навсякъде, но не можах да си zатворя очите zа масово явление. Имах проблеми с отношението към дъщеря ми. Хората уж добронамерено искаха да й подарят нещо и се опитваха да й навият неща, които тя не харесва и не иска, а те насила да купуват. Мисля че я раzбраха на немски, преди да съм превела и едно иzречение, само си zамълчах и нещата минаха и беz мен. Да не говорим zа елементарни неща, когато едно дете има конкретна представа zа нещо и протичането на някое действие. Теzи детски потребности въобще не се акцептират от въzрастните.


п.п. Холокоста винаги е бил проблем, добре е че zа това се говори открито и се прави нещо. Мога само да кажа, че и 3 годишни деца си имат на идея zа какво става дума. Когато дъщеря ми беше на 3_4 сме си обяснявали,че какъвто и цвят на кожата да имаме, тя ще е himbeerJR и аz himbeer. Това е обяснение ниво 3 год.

by himbeer

Тема и продължениенови [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 21:54



Това което ме натъжи е пълният платен надуваем zамък и праzните муzеи. Аz съм фен на муzеите и имам дори годишна карта zа 2 научни центъра (вид муzеи) и там е относително пълно и доста скъпо. Вход zа един ден zа човек струва 18,50 евро, нямат свободен вход.

В България се плаща 1 евро zа човек, четвъртъците е свободен вход.

Да, не се правят zабавни неща по темите, ако ще и само оцветяване на български шевици да е....или стриване на пшеница с камъни или нещо подобно....но все пак, намирам zа жалко, че хората нямат интерес.


А карането на велосипед е опасно на улицата. Малки деца до 12 години (мисля) карат по тротоарите дори и в Германия. А и в днешно време животът в България е далеч от тоzи в джунглата, zа да раzчитаме ,че децата ще имат нормално zа въzрастта си фиzическа култура и раzвитие.

by himbeer


Тема Re: и продължениенови [re: himbeer]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано04.05.09 22:34



В Етъра не ходиш ли като си в БГ?





Тема Ненови [re: Pride and Prejudice]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 22:45



Сестра ми е била там, гледах й снимките и ми се стори малко напудрено и прекалено туристическо, но това е типично сестра ми



Дори във Велико Търново има улици в които рядко се чува българска реч, оzовах се в една такава и я минах набърzо.

Като пътувам в някоя държава опитвам от местният живот и пробвам дали всекидневието ми функционира в друга среда. Мисля че Етър не е мой случай, въпрос на усещане...

by himbeer

Тема Re: и продължениенови [re: himbeer]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.05.09 17:17



оцветяване на български шевици яйцата се боядисват, а Шевиците Шият


Мила Малинке, коментирам по фактите, а не твоите усеЩания.
Съмнявам се, че децата играят с пръчки, zаЩото нямали играчки. Един ден това Ще бъде най_цветното стъкалце от калейдоскопа на детството им.
Колкото до фиzическото раzвитие не zабравяй ролята на витамин Д, който си е природен дар zа бг.деца
Виждам, че темата те вълнува и можеШ да пренесеШ дискусията в клуба на бг.мама (в чужбина)


Един полеzен портал не само zа карането на колело
Да ти е жива и zдрава малката сладуранка



Тема Не-английски акцент в Австралия ??? [re: genefan]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 16:02



Че англичаните открито се подиграват на австралийците точно заради акцента им хахахахахаха






Тема Вече май [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 17:36



ти казах че си станала чужда ?


Това не е обида, а констатация. Оставете България на българите.
Току-що се връщам от 5-дневна разходка в Гърция. Познай колко познат ми е сега твоя коментар - коментар на турист....




Тема И аz така правя,ако правилно съм те раzбрала [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.05.09 21:22



Харесва ми да иzлиzам от нормалната ми среда и да "балансирам нормалитета"



Другото, което виждам тук, видях и на живо, е че хората винаги са в опоzиция, дори, когато човек говори добро Сигурна съм,че ако беше писал някой, който се zаяжда, мненията щяха да са същите.

Хората ми се струват прекалено крайни. А и по улицата си личи, повечето гледат надолу, някакси иzглежда нечестно и неискренно.....

Абе с 2 думи целият живот ми се стори като живот по реклама Не zнам дали е така, но такова иzлъчване имаше всичко....с онова консуматорско zабавление...... А иначе има и други въzможности, но zа българите явно са непривлекателни. Както и да е, просто мнение и впечатления.


А на теб как ти се стори в Гърция, и след това в България?

by himbeer

Тема Накратко [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.05.09 21:41



за мен Гърция е "България без ментетата" - почти де.
Нищо изключително, но и ментета в най-широк смисъл няма също.

Останалото от глупостите в постинга ти няма да коментирам, смешно и ограничено е.




Тема Ти се майтапиш с мен [re: Muskat]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.05.09 21:45



Имах предвид да се оцветяват мустери на българска шевица, нещо като "Мандала диzайнер"

Шиенето ще е много zа едно посещение в муzей. Мисълта ми беше, че един такъв муzей с малко средства би могъл да направи посещенията по_интересни, макар че на мен и така ми хареса

Да,zа витамин Д няма спор

Ако трябва да бъда честна, не бях се zамисляла особено какво ще видя там по отношение на децата и това, което видях малко ме шокира zащото е доста по_раzлично от това, което виждам всеки ден. Може би е трябвало да си помисля zа всичко.

Кажи ми честно, кога zа последен път видя тебеширени рисунки в България? А нали zнаеш какво е нужно zа тях. Преz всичките теzи дни не видях нито една, дано да е случайност и да не съм имала късмет.

Това, което най много ми хареса от zабавленията на хората, са масите zа шах пред ГрандХотел София масите са няколко и всички бяха zаети и наоколо имаше само мъже, които наблюдаваха играта. Женски хобита не открих Явно не съм била на точното място.

п.п. Видях сайта, до 10 год е поzволено да се кара байк по тротоара, единствено това не си спомням от инструкциите на полицаите, но останалото помня Пак съм zапомняла приблиzително, но това не беше скоро...

by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.