Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво й е на Европа?нови [re: rudolfOO7]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 21:50



Няма лошо да обичаш Англия.
Който където му харесва там да живее, света е отворено място.





Тема Re: аz не бих го поzволиланови [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 21:55



Където ти е приятно там ще живееш.



Аз живея там където за мен е рая на света, ти живееш където за теб е рая....лошо няма.



Тема Доколкото zнамнови [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.09 21:56



никоя европейска държава не иска да ти zнае болежките при кандидатстване zа гражданство, дори и България.

Мога да сравня Германия и България относно гражданството и бих каzала, че е по_трудно да придобиеш българско гражданство, zащото иzисква много повече време zа да имаш обраzование и теста zа български еzик е много непредвидим и специфичен, особено четенето с раzбиране с преплетена граматика.

by himbeer


Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: 4ereshka]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано03.05.09 22:00



Не само в Австралия и в Канада и Щатите няма да им дадът постоянно жителство, вярвай ми

Пък и не само там и в другите европейски страни най-вероятно, няма начин да няма преглед за болести когато някой иска да получи постоянно местожителство.
Не смятам и не виждам нищо лошо в това както казах....но вече се уморих
та поздрави на всички.


И мен също накрая много ме подразни факта, че някой каза ако беше българско, румънско или друго семейство, че нямало да се изненада ако не им дадат.
Какво от това, че са немци, да не би те да са повече хора от българите или румънците.

Що не си........


Евала на Австралийците, също и на Северно Американците.

Хайде със здраве.



Тема Re: Различните в Австралия..нови [re: XищниK]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано04.05.09 00:29



И мен също накрая много ме подразни факта, че някой каза ако беше българско, румънско или друго семейство, че нямало да се изненада ако не им дадат.
Какво от това, че са немци, да не би те да са повече хора от българите или румънците.
______________________
Това аз го писах, но НЕ АЗ мисля така, а повечето австралийци
______________________________

Що не си........
__________
А ти що не си............






Тема Re: местопребиваване..нови [re: nealivilla]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано04.05.09 00:34



Скъпа, никога не съм била в Германия, и не знам дума немски. Извън Европа съм, далече.....





Тема Re: Различните в Австралия.. [re: XищниK]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано04.05.09 03:46



Колега, само да ти кажа че .....Канада е стриктна по отношение медицински прегледи. Защо - не знам и не искам да знам. Стриктна е и в едно друго отношение. Ако надушат, че нещо не си ОК на тема геноцид, военовременни престъпления, престъпления против човечеството - ти никога няма да видиш жителство.

Понеже при нас, освен всички останали начини, жителство май се и 'купуваше'. Аз отдавна съм жител и вече не се интересувам, но със сигурност си спомням една случка. Когато беше върха на китайския наплив (малко преди Китай да си вземе Хонг Конг) и беше великото китайско преселение......на един tycoon от Хонг Конг му отказаха. Изровиха, че има нещо нечисто и му казаха да си забрави. А идваше с милиони, бих казал, милиарди пари. Мисля, че тогава ставаше дума за $250 000, плащаш и оркестъра свири по твое желание. Да, ама не.



Тема Re: България отново, още ми е българско [re: himbeer]  
Автор lrini Di ()
Публикувано04.05.09 14:39



Вълнуващо е да се завърнеш в България и да имаш десетина дни да обикаляш. На мен ми се случва на всеки две - три години такова нещо и всеки път откривам нови неща, дето не съм ги знаела преди/обичайно пътувам за ден или два до София , четири- пет пъти годишно, и през това време нищо не мога да усетя или разбера/. Обикновенно всички първо ни говорят на английски, както казваш - и аз съм се чудила много пъти защо. Може би, външният вид им се струва различен, не зная... Говорът не е , защото колкото и да забравиш езика, все пак ти е роден т.е. условен рефлекс - точно след ден си си възвърнал и произношението.
За децата в България не съм толкова съгласна, че са онеправдани - растът на чист въздух, който липсва в повечето европейски държави. Родителите днес са много по-образовани и се грижат за децата си по-добре, отколкото нашите родители за нас, а също така в малките градове дечицата са свободни да обикалят по цял ден сами и да си играят - нещо което поне в Атина, Гърция, е невъзможно - децата излизат навън само с родителите си за определени часове и под строго наблюдение - толкова много са опасностите. Не зная как е в Германия - била съм там десетина пъти, но само около летището и веднъж за 3 дни ваканция във Франкфурт. Може би, там е различно, за това си си извадил подобни заключения

Редактирано от lrini Di на 04.05.09 14:42.



Тема не zнам как го имаш впредвид [re: lrini Di]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано04.05.09 20:17



историята с чистият въzдух и децата, но аz останах с впечатление, че там детски площадки няма. Всяка пърzалка е към някой супермаркет и всеки надуваем zамък се плаща



Сега вместо да раzнищтвам отношението към децата, просто ще ти кажа какво видях и чух....

Едно хлапе играеше в парка, майка му го вика, аz не чувам какво става там, zащото бяха отдалечени.....момчето (около 6 год.) седеше пред нея с наведена глава, а тя го удари по главата

Аz бях много въzмутена, моят бивш каzа да не се намесвам, zащото накрая аz ще съм кривораzбраната.

После пък седим на една пейка и чувам zад гърба си как женски глас подвиква на малко момиченце, което беше станало, не се беше отдалечило дори и метър.....жената не му раzрешаваше да се отдалечава и да не се кътери никъде...

Да не говорим че деца на 5 години масово не могат да карат велосипед с 2 колелета. Забеляzах че велосипедите са прекалено големи а и с рамка. Забеляzах, че момчетата на 9 год. карат по_лошо ролер от дъщеря ми, която е средно_спортна и скоро ще стане на 6 год.

А когато бях на гости, децата пред блока само седяха на групички и се zамеряха с пръчки, zащото нямаше какво друго да правят....



п.п. А доколкото пътуването ми до България, аz също пътувам на всеки 3 години, но иzбягвам да го правя сама. Тоzи път откаzах всякакви предложения да ме придружават и мога само да кажа, че се радвам че мога да чета шрифта


Мисля че е крайно време хората да решат с какво ще се индентифицират. Дали всеки ще иzтъкне собствените си въzможности и постижения или ще се раzвие гражданският, обществен уют или ще се раzкаже беzпристрастна история на България на подрастващите и обясни що zа скулптори са теzи на умиращите войници zа една утопична идея. И zащо реставрираните църкви са иzрисувани с плоски иzображения на война, в един много странен стил....

Това не го пиша просто така. Случайно се присъединих към една ученическа група във Велико Търново и zнам какво се раzкаzва на децата и какво не.

Мисляче иzборът zа каквото и да е ще бъде окей, но намирам zа нечестно спрамо поколенията това беzличие.

by himbeer

Тема ГреШки на историята [re: himbeer]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано04.05.09 21:08



Хайде по полека с греШките на историята


А как Ще обясниШ тогава на дъЩеря си след време zа концентрационните лагери или Холокоста. ГреШките на историята са да се учим от тях, а не да ги повтаряме.
Колоеzденето не се пооЩрява много, zаЩото не е така беzопасно както тук, но вече на мн. места са обоzначени съответните алеи.
ПиШеШ zа "грубата моторика", може би имаШ пред вид елементарната, но тя zа твое сведение е нас_добре раzвита сред Щамовете в джунглата
Тук не си ли чувала майки да се обръЩат към децата си с "Halt die Klappe!"
Субективиzмът не е най_добрият подход zа генерални иzводи, но това са все пак твои впечатления, които обаче не покриват моите наблюдения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.