Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 13:57



Не знам дали е разумно да сравняваме цените в номинал, но ние в Милано ходихме на театър

Е, билетите бяха със сериозни цени( над 200 Е), но пък поне знаехме за какво се разказва в "Хамлет"
За съжаление, в Бургас културният живот се разпростира само в един театрален салон, едно кино(чиито 2 зали имат по-малко места от театъра), една опера и една филхармония.Поне галерийките са повече.Цените на трупата на местния театър са до 10 лв, на гостуващите- 15-20.За много хитови постановки вече са 30 и нагоре.
Културния живот в София, е единственото нещо, за което завиждам на столичани.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 13:58



Някога, по първа програма, понеделник вечер беше посветена на театъра. Що шекспирови пиеси, постановки на ВВС изгледах тогава, и не само. А в сряда имаше опера, спектакъл от най-големите световни сцени, ама народа искаше американски екшъни тогава. Радвам се, че учих в училище, в което всяка седмица ни водиха я на концерт, я на театър - безплатно или ни символични цени.



Тема Re: Тованови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано11.05.09 14:02



Благодаря още веднъж за предложението.
Би ли споделила за кой театър става въпрос и кои бяха актьорите, ако си спомняш, разбира се. Ние с мъжът ми ходим веднъж годишно на театър, че той много-много не го долюбва, но билетите ни са с цена 20-25 евро. Вашето е било някакъв мегаспектакъл.



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:11



Всеки си има някаква слабост, при мене е балета. Като гостува руски балет, цените са още по високи, но изкушението за мен е голямо, а като има намаление за студенти....





Тема Re: Тованови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:16



Не бих казала, че беше мегаспектакъл

Залата беше пълна наистина, и самата постановка беше доста интересна като интерпретация - част от актьорите бяха с типичните за времето си дрехи - богати рокли, яки, а другата в някакви много стилизирани ризи, голфове и ботуши.Не запомних как се казва театъра, защото тъкмо бяхме пристигнали и малко ми беше омотаноА като се замисля, може и за 2-те ни(с дъщеря ми )да е струвало толкова.
Но пък за "тайната вечеря" билетите бяха безумно евтини.Съжалявам, че не знаех колко ще ми хареса, та да си взема за още 2-3 посещения.Това за мен е най- впечатляващото нещо в Милано!Да ме прощават феновете на "монте Наполеоне"



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:18



И аз учих такова училище, дето ни водеха на концерти.

Но сега дали е така?



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:22



За съжаление нямам възпитание, което да ме е карало да обичам класическата музика, балета и операта от дете.Но пък човек, ако желае и харесва може да се поопита да наваксва някои неща, които не са безвъзвратно загубени


В поледно време и аз се заглеждам към кадри с бели пачки и палци.Но не съм ходила на балет от дете.Спомням си, че беше отегчително в компанията на малки 10-годишни шумящи и хихикащи се разбойници.А и никой не се постара да ни разкаже какво да очакваме.Eй, така се губят фенове.Понякога завинаги



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано11.05.09 14:33



Ами хората сме различни, ти предпочиташ да отидеш на театър, а аз на балет. Преди време съм играла, но любителски, не професионално.

Важното, че ми носеше оргомно удоволствие



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:36



Кой е любимият ти автор и балет?



Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 14:40



Леко в духа на нашия разговор:

Двама приятели си приказват и единият споделя:
- Знаеш ли, откакто миналата година при една злополука станах импотентен, изведнъж научих колко е интересен светът- ами то имало театри, кина, библиотеки.....






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.