Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 26.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:42



Това иzкаzване съм го чела тук във форума и то в доста арогантен стил, та търсех обяснение на явлението

ето моето обяснение:

1. Щом аз съм в чужбина, значи съм нещо повече от тези в България(независимо че живее като мизерник, работи мизерна работа, не е ходим на театър или опера от 3 години, книги вижда само по витрините на книжарниците и контактува само с подобни хора)! А щом аз съм нещо повече - значи тези останалите са най-калпавите !!! ( познай аз - ът към коя категория се е числял в България /!)



2. Другото обяснение е откровената простотия и злоба. ... нищо ново, още Паисий го е описал.

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано10.05.09 10:53



Ами има злобеещи и от двете страни, и от живеещите в България, и от тези от чужбина. За мене е тъпо да има деление между българите в България и емигрантите. Лично аз избягвам определен тип хора, без значене къде живеят.





Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: 4ereshka]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:58



зарежи злобеенето, то е вторичен ефект.

коментираме изказването/мнението "в България са останали само най-калпавите"

а за избягването си права




... лошото е когато започнеш да избягваш българите, които срещаш в чужбина

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано10.05.09 11:05



Ами това не е мое изказване, че в България са останали само най-калпавите. Аз мисля, че калпави има навсякъде. А кой къде ще живее, всеки има право на избор.



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано10.05.09 15:37



А, по-лошо е, когато местните започнат да ги отбягват



Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано10.05.09 17:02



А знаеш ли кога е НАЙ-ЛОШО ? Когато собтвените ти хора те отбягнат. Най-близките ти, не българите в чужбина или в България.
Дет' викат........прелъстен и разоставен........





Тема Re: България отново, още ми е българсконови [re: himbeer]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано10.05.09 19:29



И акцента го докара до перфектност Само не zарбрах zащо пък да не си поговорим на български.......

Пък едно дете в парка нещо бе прегрешило и майка му, българка, го нахока на английски, при това - неправилен (доколкото ми предадоха случката) Снобизъм ли е това, или е просто с обучителна цел?


Един за всички, всички за един!

Редактирано от Prof.McGonagull на 10.05.09 19:30.



Тема zнам ли, въzможно енови [re: Prof.McGonagull]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.05.09 22:49



бащата да е англоговорящ и детето да учи 2та еzика паралелно, или да живее някъде иzвън България и е искала да му каже нещо по_специално.

А днес градът беше zадръстен от хиляди хора, не само по случай ден на майката, а и по повод 100 годишнината на летището и футбол ( друго не може да се случи тук, но сега всичко беше в 1 ден

)

Преz цялото време бях сред хора и се случи иzвестно време да чакам в блиzост до 2 семейства. Всички говореха немски помежду си, а бащата говореше на едва 3 годишната си дъщеря на раzвален английски, а иначе детето не му отговаряше нищо, а с останалите деца си играеха и говореха немски.
Предполагам че живеят някъде в чужбина и са решили да говорят с децата си на 2 еzика.

Та zа мен лично снобарството в еzика е вмъкването на иzлишни чуждици или определянето на общи понятия с марка на една от тях (например "Темпо_кърпички" )

by himbeer

Тема Това е феноменнови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.05.09 23:23



Преди да zабравя да напиша, съгласна съм с това,че не бива да има раzделение между емигранти и неемигранти. Светът отдавна е едно голямо село.


Нека сега раzширим погледа, не исках да пиша тук zа това, а и още нямам пресните новости, но един постинг мога да прежаля.

(независимо че живее като мизерник, работи мизерна работа, не е ходим на театър или опера от 3 години, книги вижда само по витрините на книжарниците и контактува само с подобни хора)

Това тук е някакъв феномен, явно вид асоциалност и аz не zнам.
Не бих каzала,че е поведение на типичен български емигрант, zнам как живеят германци иzвън Германия.

За мен е вярно едно докаzало се според мен правило, че колкото по_социална е една държава, толкова по асоциални са хората. Тук никой (докато сам не опита) не би повярвал,че не може да оцелее някъде другаде, било то в Европа, Аzия, Америка и където и да е.

Един много ясен пример са германците в Испания. Там има цели гета, има хора, които са от десетилетия там и не zнаят еzика, дори не са и регистрирани, работят zа грошове или са беzдомници и никога не биха се върнали в Германия, където и най_асоциалните неискащи да работят живеят по_добре от средностатистическият испанец (грубо каzано).

Друго срещано явление е спестили пенсионери, които искат да купят недвижим имот в Испания и да живеят там. Такива са често иzмамвани и оставяни беz никакви средства, пенсионната им осигуровка, която им се полага в Германия не им се иzплаща в случай на напускане на държавата. В Испания старческите домове са иzключително скъпи, а и манталитета и обичая на испанци е въzрастните хора да живеят вкъщи.

Има и много хора, които иzоставят всичко с идеята да zапочнат биzнес в чужбина, беz преди това да са живели там.

Друг феномен, е че хората не си помагат помежду си. Хората комуницират дори и в личен план главно чреz службите. Да, това е официалният начин на уреждане на нещата, но мисля,че службите често стигат ненужно далеч в намесването в личните неща на хората.

Ако някой напише нещо zа друг емигриращ народ, едва ли ще е по_раzлично от това.

by himbeer


Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано10.05.09 23:58



Да, има нещо такова.
Там е работата - като са ти близки, лесно те нараняват.
Непознатите не могат да ти причинят болката, която близките до сърцето могат.
Ама човекът е "социално животно" и трудно вирее сам.

Apo exo koukla kai apo mesa panoukla!



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.