Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема кисело мляконови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:30



ако последното написано от теб е вярно, то тогава е добре доста от излезлите да живеят навън да се опитат да балансират (нормалното) ... поне от време на време



макар че, като четох останалите ти постинги, ми се стори че балансът нещо е взел да ти убягва ... точно в посоката на останалите ... не е фатално, и така се живее

замислих се малко над моториката на децата и езиковите ти приключения ....
за моториката - едва ли си права, това понятие не се измерва с умението да караш колело или ролери ... ама никак даже!, отделно от това, на тези дечица може съвсем наскоро да са им купили колелото или ролерите, а за да се научиш си трябва време

колкото до разговорите - явно детето с английския те е определило като чужденка и съвсем логично е повело разговор на английски ( защото този чужд език знае) а и може да се е опитвало да си изпробва познанията и да се похвали ... ти похвали ли го за произношението му ?

шахматистите - нещата са ясни ... не са толкова много страните от които има световен шампион по шах! при това съвсем скорошен, а може би и ще стане още веднъж ... пак скоро
странното е че почти никой не знае за българската разновидност на шаха, която се е играла по нашите земи горе-долу до освобождението: наричали са я "боляр шах" и за разлика от стандартния е имала още една фигура - лодка и още четири полета - по едно във всеки ъгъл/диагонал

пак в тази връзка можеше да попаднеш и на женски клуб по интереси - до Ал. Невски - там се плете усърдно, било на една, било на две куки (което също не е единствен показател за владеенето на фината моторика), та ако отидеш там, ще ти направи впечатление че няма мъже дето да се занимават с това ... въпреки че, доколкото знам немалко мъже бродират!

А за трайността на хляба и киселото мляко, със сигурнот има фактори дето не ги отчиташ - например такъв е високата степен на чистота при сегашното производство. Това, в комбинация с пастьоризацията на мякото преди посявката на културата вдига трайността с няколко дни!
другият момент е използването на култура от "скопени бактерии" - е тогава вече трае много! ... остава обаче въпросът доклоко е кисело мляко това и доколко е българско, при внасянето на модифицирана(скопена) закваска от Франция ... например

не знам дали си чувала, но има и суха закваска (лиофилизирана), която се продава на пакетчета и спокойно можеш да си вземеш 2-3 и да си правиш истинско кисело мляко в немско .... съответно и да ядеш такова

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема линч !нови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:34



за това изречение:

Представяш ли си на един такъв човек, след иzбора си, да си иzясни, че животът иzвън България е или същият или още по_сериоzно_суров , само фасадата е друга. И като добавиш и това,че в таzи среда си "паднал от небето", т.е. не в нормалният начин на живот, картинката е ясна....


доста хора тук биха се опитали да те личнуват! ... един вид разваляш им имиджа на преуспели в рая, пред селяните и простаците в България ( некадърниците, незнаещите английски, неумеещите нищо, откровените идиоти и циганите )

Нали си чувала че в България били останали само най-калпавите!



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.09 18:47



по-добре я насочи към нестинарската вечер в Българи (или както се казваше селото), ще и бъде по-интересно от блоковете в Бургас



а подобен мини етнографски музей има и в Севлиево - събрали са го двама братя, направили са и малка хотелска част + механа и ресторантче, има доста животни, грънчарска работилничка и други такива интересни неща

за съжаление, след двамата братя ... дошла и ламята!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: хехехнови [re: himbeer]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.05.09 20:01



А бе четох те, четох и искам да те питам : ти преди да емигрираш от България тук извънземно ли беше или и тогава беше като паднала от Марс и хабер нямаше от нищо. Такива неадектавни изкавания имаш , на такива измишльотини се впечатляваш и такива тъпи въпроси имаш- че сама не знаеш колко неадекватна изглеждаш.

Впечатленията ти дори не са на турист. не се сещам като каква да те определя . Все едно си ходила на Луната, а не в България .



Тема Грозданканови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.05.09 20:42



си нямаме тука, иначе благодаря за напомнянето - ще си купя и грозде


Оня не вярвам да е по плащането, абе писах достатъчно по случая 2 постинга по-рано в тоя диалог - не ми се занимава с идиоти.

Как си, Вишничке ?




Тема явно не съм те раzбрала правилнонови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:11



Ето това иzречение ме подведе Явно е любител и на гълъби, защото има много простотен гълъбарник, понита, коне. и zатова си помислих ,че става дума zа детска ферма.


Сега като написа zа децата и мобилните телефони се сетих, бях в един парк с детска площадка и дойдоха ученици от 3ти клас. Преди да zапочнат да играят, учителката им събра телефоните. Преи такава гледка остава само да се усмихнеш, май не zабеляzаха как ги наблюдавам с ококорени очи и усмивка



А до Бургас все някога трябва да стигна, zабравих да питам сестра ми дали е била там, тя е ходила в южна България, дори и в Рилският Манастир, аz искам да попешеходствам иz планините, но мисля че ходенето пеша е прекалено много zа едно дете, може би докато порастне дъщеря ми, ще ходя по населени места.

А на Менорка ще отпускам яд и ще се раzлагам на някой плаж, ще видим, най_вероятно ще ми писне и ще се помотая иz съседните градчета. Честно да ти кажа, не съм се zамисляла кой zнае колко, та ако срещтна поне 3 испаноговорящи ще е добре, поне да усетя че съм иzвън Германия

by himbeer

Тема Кисело мляко не ядох,нови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:46



дадоха ми някаква Активия с мюсли, не zна дали мога да го броя zа кисело мляко, имаше същият вкус като това в Германия, а аz не съм фен на Активия, харесвам обикновеното.

А иначе бактериите zа тестото трябва да са живи, иначе няма да стане тестото, това по принцип. Иначе не съм се интересувала какви ги вършат на практика, мога да погледна. Знам,че zа приготвянето на това тесто е нужно много време, но в масовата продукция сигурно ускоряват процесите.


Ах това zа шаха не го zнаех, сега видях по диагонал във Уикипедиа, но сега не го намерих...видях че има много добри руски шахматисти....видях и на български, общо вzето същото.

И zа моториката, виждам че и теб те вълнува

Написах нещата, които много силно ме впечатлиха. Това,че 5 годишните деца не могат да карат велосипед с 2 гуми ме шокира. Да, това не е критерий, но е сериоzначаст от картинката.Ако не се лъжа, някога детският лекар ме пита дали дъщеря ми може да кара колело беz помощтни колелета, zначи не е беz zначение. Ако не се лъжа тогава беше на 4год.

За плетенето на кука, сигурно е така, но на улицата не съм го виждала. Една моя приятелка (средата на 20те) плете по трамваи, по кафета, където й падне и когато й е кеф Преди да летя zа България много пъти ми напомняха да правя това, което правят и другите, zа 9 дена имаше мисля само 1 иzдънка, когато отидохме да хапнем и дъщеря ми си събу обувките и седна на zемята до стола и гледа Картуун Нетуорк, zащото нямаше какво друго да прави

И сега като написа Катедрала Ал.Невски, ако zнаеш колко пъти четох табелата отпред на 2 еzика и как се чудих как така построяването й е решено във В.Търново 1896-1912, сега гледах пак в Уикипедия, но пак нищо...

by himbeer

Тема Да бре, как не ме линчуваханови [re: eFFeXX]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:55



Това иzкаzване съм го чела тук във форума и то в доста арогантен стил, та търсех обяснение на явлението



А иначе днес бях във съседният град и една приятелка на сестра ми ме zаведе в едно кафене и сладкарница със сладолед ( абе айс кафе ) и собствениците са българи Много ми харесаха и там ми хареса, те не са от много време тук, но ми се стори доста смело да zапочнат биzнес в чужда държава и то zа няколкото години, които са живяли тук. До тук добре, но си говорихме zа децата и учулище и се окаzа че като нов в държавата е много трудно да се ориентираш с обраzователната система и е много лесно да се плъzнеш в някое гето или нещо от рода.

Та мисълта ми беше, че дори и съвестните хора имат много проблеми с интеграцията в чужбина.

by himbeer

Тема нещо подобнонови [re: Бapбapeлa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано09.05.09 23:58



Бих го нарекла " непълнолетна"



Но виж "марсианка" също не е zле

by himbeer

Тема Re: Кисело мляко не ядох,нови [re: himbeer]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.05.09 10:23



Ами що не си яде българско кисело мляко ?


тя Активията е за префърцунени госпожици/дами, дето се опитват да покажат стил с яденето на активия с мюсли ... и да отслабнат същевременно

иначе се произвежда от същата френска компания и използва същите скопени бактерии

карането на колело с две гуми започва доста по-рано в Германия, отколкото в България ... ти сещаш ли се там да си виждала триколки за малите деца ? ... май е доста рядко, ако въобще ги има ... просто там директно ги учат на колела с две гуми ... сигурно още от две годишни !!!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.