Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 20.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: дипломинови [re: Бapбapeлa]  
Автор minkavn ()
Публикувано09.04.09 13:24



По отношение на чужбинските дипломи , вярно че в България не вършат работа, ама като учиш навън, както някой по горе каза си създаваш връзки и имаш повече възможности за работа извън България. Племенницата ми в момента е в Париж - работи в престижен хотел. ако ставаше въпрос да работи в хотел в България, според мен парите които сме хвърлили за обучението и наистина са безсмислени. Още повече че в този хотел тя има такава възможност за изразстване в кариерата, каквато тук и да си скъса задника от работа не може да постигне (най много да търпи простотиите на някой, който е мн под нейното ниво на знания, ама е син на собственика). Така че образованието навън има смисъл, ако след това можеш да го реализираш.



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Фиш]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано09.04.09 14:42



Няма смисъл да си купува неща от България тук са по евтини и за студенти има намаления от магазини за дрехи и обувки до техника и тн. /намаленият започват от 10 до 20%/

Квартирите ... студентите главно наемат стая. в смисъл в една къща живеят по няколко души от 3 до 5 в зависимост от броя на стаите. И съответно си делят сметките което е много изгодно. Би тябвало от учебното заведение да ти дадът инфо за подобни схеми. И дали няколко студенти не търсят друг да се включи при тях.
Те са обзаведени по принцип но ако и трябва нещо допълнително винаги има Икеа с много добри цени за подобни неща /включително чаршафи и завивки/.
За транспорта също ще има намаление.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Бapбapeлa]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано09.04.09 15:34



Освен икономика, право и администрация има още една камара нАуки, които не ги касае заканодателството, но пък за много от тях е важна материалната база, която в Англия е много по-добра, както и контактите с водещи учени в световен мащаб, каквито има много повече в UK отколкото в БГ. Та в заключение, първо не е задължително да троши неизкарани пари и второ за по-голямата част от възможните за изучаване неща (природна и хуманитарна наука, изкуство, етc) няма ограничение за дипломите.



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Бapбapeлa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.04.09 16:16



Барби,
къде съм писала, че се чудя дали въобще да я изпращаме в чужбина?


Детето ми живее само още от 8.клас.Само за таксата ще ти кажа, че от другата учебна година, където завършва, таксата за всички става 5 500 Е, а в Англия таксата й ще е 3 120 паунда.Ай, смятай, ти поне си силна в това!
Никога не съм ревала, че не ми стигат парите.За мен светът е отворен и правото на избор е моето мерило за демокрация.
Децата са си наши, парите също, въобще не виждам смисъл от коментар в тази насока.И без това тя не е приета икономика или право, за да се чудя какво ще я прави тази диплома.



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.04.09 16:19



Да ти се връща!И здравето и радостта

Цунк!



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.04.09 16:23



Далече съм от мисълта да купувам домакински щуротии от тук.Попитах, защото винаги един човек,който е преживял такова нещо може да помогне с някой ценен съвет.
Благодаря.





Тема Re: Питане за Лондоннови [re: NoSaint]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.04.09 16:36



Всякакви хора има.В детето си най-харесвам, че винаги се опитва да сподели и хубавите и лошите си впечатления от престоя си в чужбина.
Надявам се наистина да се обагати и дай Боже да се чувстваш удовлетворена от живота си, където и да избере да живее.



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Фиш]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано09.04.09 17:10



те децата са по оправни отколкото си мислят родителите им



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.04.09 17:22



Аз затова се безпокоя за битовизмите, а за истински важните неща съм оставила да се безпокои тя

Ама смея ли да си призная, че нямма акъл, като барбито пак ще ме емнеВ момента съм на мнение:По-добре аз да си изхарча парите, отколкото световната криза



Тема Re: Питане за Лондоннови [re: Фиш]  
Автор rudolfOO7 (непознат )
Публикувано09.04.09 17:29



Аз почти не пиша тук по разбираеми причини- мразя цензура- но по някога чета.Та за Лондон -невероятен град .Може да се живее с много пари,може да се наслаждаваш на нещата които предлага и с по-малко.Живея тук от 9 години -в Лондон-и намирам,че е много добра идея за детето-стига да иска.Дъщеря ми е студент в Лондонското училище по икономика и дума не може да става за сравнения в образователните системи и опита който студентите получават.Както и да е въпрос на лично мнение - но тук може да се вземе студентска виза за работа на половин работна седмица това са 20 часа.Повечето студенти работят повече часове.Отпускат се заеми ,но какви са условията и какви гаранции се искат за студенти от България не знам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.