Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Тема Работа във Франция  
Автор nicoise ()
Публикувано12.01.09 16:16



Здравейте, от известно време живея във Франция, с висше образование съм, говоря немалко езици, но не успявам да си намеря работа. Каква може да е причината за това? Нямам carte de sеjour, но знам, че нея трябва да я извадя на базата на работния договора. Дали това също може да е проблем за работодателите, че не разполагам с нея? Ходя на интервюта, но дотам! Моля ви, ако има някой с повече опит и може да ми даде съвет какво да правя... Благодаря ви!



Тема Re: Работа във Франциянови [re: nicoise]  
Автор iva_nova (nova)
Публикувано13.01.09 10:00



Здравей!
Да, проблем е за работодателите че нямаш carte de sejour защото процедурата е дълга и деликатна.
Първо, ако професията ти влиза в списъка на изброените като разрешителни за българи и румънци, работодателя при добра воля и желание може да се ангажира да ти направи разрешителното за работа.
От работодателя не се изисква само трудов договор и promesse d'embauche,искат се също много документи от негова страна и най вече да докаже че след пусната обява в ANPE никой не е отговорил за съответния пост и съответно настоява за чужда работна ръка.
Забравих да спомена също че се плаща таксата към ANAEM за чужда работна ръка, от страна на работодателя, която е от 600 до 900 евро мисля.
Зависи от работодателя дали ще се заеме сериозно с теб и естествено дали професията ти е посочена в списъка за разрзешените такива.



Тема Re: Работа във Франциянови [re: iva_nova]  
Автор onchoo ()
Публикувано22.04.09 17:46



Аз не съм запознат много по подробно ,но от документите и правилата за наемане на Българи и румънци поне разбрах че ако професията ти е в този списък от разрешени Не е нужно работодателя да е пускал обяви за местни работници а може да те наеме веднага.
друг е въпроса дали наистина е олекотена процедурата както е формално според изискванията или на практика се получава отново дълга и бюрократична.

Народе!!!!


Тема Re: Работа във Франциянови [re: onchoo]  
Автор iva_nova (nova)
Публикувано23.04.09 10:37



здравей
Скоро се сблъсках точно с това и за радост всичко мина добре.
Искахме на наемем българин на работа който нямаше carte séjour и специално за обявите в ANPE изпратиха писмо от префектирата че няма да дадат ход на досието ако не сме обявили работното място, макар и професията да е сред изброените. След близо два месеца изчакване, не сме получили кандидатура и така наи после досието беше пълно и го подадохме.
Всичко мина добре, дори човека си получи картата преди да се яви на задължителните мед. прегледи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.