Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Deloitte vs KPMG (работодател)?нови  
Автор bva (непознат )
Публикувано08.12.08 16:22



Здравеите, бих искал да попитам имате ли пряко мнение за Deloitte и/или KPMG като работодатели, става дума за одитинг за наскоро завършил 4овек. Коя бихте избрали и защо? Коя от двете компании е с по голям пазарен дял там където сте?

Поздрави,
бва



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: bva]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано08.12.08 16:42



този наскоро завършил човек, който няма никакъв стаж какъв одит ще върши . едва ли ще му възложат одит . не съм мярвала тук, някой да е работил за някоя от тия фирми.

да беше написала държавата, за която питаш . и двете фирми са международни и имат клонове в почти цял свят . за клоновете си в съответната държава наемат хора, учили и завършили и знаещи не само МСФО , но и местното законодателство. ако очакваш да те наемат от България , а да те изпратят да одитираш в Германия примерно - няма да стане.



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: bva]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.12.08 18:17



на мен счетоводството ми е тъмна Индия

но както и да е
и двете компании са достатъчно голями и с достатъчна репутация
работата сам си я избираш по следните фактори:
Каква заплата ти предлагат?
Какво бъдещо развитие на кариерата предлагат?
Какви са ти конкретните бонуси от работата за дадена компания?

Съответно изборът зависи от конкретното предложение отправено към теб.
Както решиш кой фактор ти е най-важен и съпоставиш предложенията за двете /ако ги имаш/ много лесно решаваш за кой да работиш.

Освен това тия двете компании редовно си крадът персонал едни на други поне тук ... като надушат, че някой го бива и работи за конкуренцията се дава веднага контра предложение с повече екстри на въпросния.
Та не виждам какъв е проблема дори и после да размислиш в полза на другата компания .... в края на краищата само ще работиш а няма да се жениш/омъжваш за тях.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 08.12.08 18:18.



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор bva (непознат )
Публикувано08.12.08 19:11



На финалната права на преговорите съм, поне така аз се надявам....в Делоите минах на 3 интервюта а КПМГ на 1......тук където съм Скандинавия КПМГ с доста по голям пазарен дял, но като гледах иначе Делоите в световен мащаб имат повече персонал и оборот.....За КПМГ пряко знам 4е доста екплоатират, а за Делоите нямам преки впечатления......Моля накой с такива, според мен още от интервютата се вижда че фирмените култури са различни!? Вярно е че 4/ворката си краде персонала (сложих Ернст енд Янг и Праис вотър хаус), ама ми писна да си сменям работата.....и ми се ще да намеря по оптимялмият и продължителен вариянт......

Поздрави,
бва



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: bva]  
Автор Malvina*** (новак)
Публикувано09.12.08 01:23



Само мога да потвърдя мнението за експлоатацията.
Мъжът е счетоводител, една негова колежка дойте при тях от Биг 5(непомня коя точко фирма) и каза, че най-щастлия момент в животът и бил когато си подала молбата за напускане


Обаче, ти щом си стигнала до там, и то в нези държали със странен 9поне за мен език ) дерзай!
Ако имаш едновременно 2-те предложения, сравнявай парите.
И малко да поработиш, после като си го напишеш в ресумето има тежест.
Иначе май за начинаещи тук им дават около 60 000$



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: Malvina***]  
Автор bva (непознат )
Публикувано09.12.08 08:21



Благодария за мнението. Ти от америка ли писхесх и ако да коя от компаниите там е с по голиям пазарен дял.....изглежда 4е в Европа КПМГ е по силна, та се 4удия от къде идва разликата в световен масхтаб? Специялностите ми са с4етоводсрво и финанси, както и ползвам на рабпотно ниво 4 езика (един скандинавски), така 4е ако ме вземат се надявам на гъвкавост и разнообразие, пък да видим кое колко е реално.

Поздрави,
бва



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)? [re: bva]  
Автор lCO_FlN (минаващ)
Публикувано13.12.08 16:25



Пазарния дял в съответната държава няма голямо значение - особено при положение, че сега стартираш кариерата си.
Big 4 са страхотни експлоататори - особено първите 3 - 4 години. Подготви се ментално за това.

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: lCO_FlN]  
Автор bva (непознат )
Публикувано13.12.08 17:01



Дааа, това за експлоатацията го знам и го имам като един от големите минуси, особено като взема в предвид факта че текущо работия като финансов аналитик за добра компания, в центъра на скандинавска столица и на постоянен договор.......С Делоите между впрочем не се договорихме, но от КПМГ очаквам крайно предложение в понеделник. Още на първото интервю в КПМГ ме попитаха готов ли съм за овъртайм и за много пътувания зад граница и аз казах, 4е принципно да, но наистина се опасявам 4е това може да ми разбие семейството............имам такива косвени примери (моя състудентка) и то точно от КПМГ! От друга страна пък ми се ще да вярвам, че в компния от големите 4 мога да науча много и един ден да работия като консултант.......и то на различни места по света. Незнам доколко последното би било реалистично, но то е което най много ме блазни.
Текущата ми работа от друга страна е горе долу като в детска градина и сравнително стабилна, но в нея не виждам професионално развитие....поне не и от размерите на горе споменатото.

Благодария за мнението,
бва



Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: bva]  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано22.12.08 14:59



Ще се произнеса за Deloitte UK, където работя в счетоводния отдел от близо година. За предпочитане са пред KPMG, тъй като в световен мащаб прогресират на бързи темпове - в тази връзка, не знам кои са 4-те езика, които ползваш на 'работно ниво', но английски, руски и мандарин са фундаментални за една бъдеща кариера; ниво - от порядкъка на мин. 7000 думи/знака приложими в бизнес-контекст.

Т. нар. 'експоатация' е част от 'лоялността' към компанията в частния сектор, било то малко семейно офисче, или Big 4 от ранга на Deloitte. Ако искаш спокойствие за сметка на безделие (което в дългосрочен план те довежда до 3-та глуха) - кютай си в някоя държавна организация, където за да те уволнят, най-вероятно би трябвало да си криминално проявен.

В Deloitte те учат на много неща, на бързи обороти, очакванията на пръв поглед са доста височки, но набереш ли скорост - съвсем достижими.

Честно казано, най-добре се работи в малка фирма с персонал подбран по високи критерии. Но всяко нещо по реда си.

Успех!

"Life is much too important a thing ever to talk seriously about it."


Тема Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?нови [re: bva]  
Автор Christeli (дружелюбна)
Публикувано01.01.09 18:53



Proshtavaite, che se namesvam, no kakvo znachenie ima za nachinaesht oditor pazarnia dial na kompaniata Worldwide??? Da ne smiatate, che shte vi promotirat v Managing Partner do 3 godini i ot sega se kahyrite kak shte osiguriavate zaplatata na staffa.
Izkazvam skromnoto si mnenie tuk, bez da angaziram nikogo s tova.

- Big 4 (ot 2002 veche sa Big 4 a ne big 5, zashtoto Arthur Andersen zagubi licenza si, sled kato beshe obvinena v kriminalni deistvia, svarzani s odita na Enron), ta Big 4 za men sa nai-goliamata shkola, koiato moze da sashtestvuva v oblastta na schetovodnite konsultantski uslugi. Az govoria samo za schetovodstvo, no imaite pred vid, che tezi kompanii predlagat i mnogo drugi uslugi, razlichni ot schetovodstvoto. Rabotilia v Big 4 vinagi se otlichava ot ostanalite, zashtoto se e nauchil na disciplina, ima corporativnata cultura, i znae kakvo e da se raboti.

- raboti se mnogo, no i se nauchava mnogo. I po tova se otlichavat ex-Big 4. Znaiat mnogo... Rabotata e dinamichva i ne omryzva, kakyvto e sluchaia s povecheto rutinni dluznosti v normalni kompanii, banki, etc

- big 4 sa mezdunaroden passport za mnogo kadyrni hora, tui kato rabotiat po mezdunarodni standarti, (oditorski i schetovodni), prilozimi pochti v cial sviat;

- dori i vav vreme na crisa, big 4, pak imat rabota, daze poveche..

- uzasno mnogo se draznia ot hora, koito rabotiat 2-3 godini v big 4 i sled kato napraviat CV, koeto gi prodava uspeshno na drugi mesta, kazvat che deniat na napuskaneto im e nai-shtastlivia den v zivota im;

- Big 4 se grizi za kvalifikaciata na horata si; davat, no i iziskvat; V povecheto sluchai, koito popadne v Big 4 kato professonal staff ima zashto da e tam, tuj kato kriteriite za podbor sa seriozni;

- Big 4 sa multi-disciplinarni kompanii, ako sled 2 god vi pisne da pravite audit, moze da se premestite v otdel kato Tax services; Transaction services; Mergers& Acquisitions etc. Toest mesteneto ot edin otdel v drug vi dava takyv bogat opit, koito nikoia druga kompania ne moze da vi dade...

- Shto se otnasia do eksploataciata, na bulgarina vsiaka seriozna rabota, svarzana s otgovorno izpulnenie na sluzebnite angazimenti, mu se struva eksploatacia. Ami raboti se - da, no puk chak eksploatacia, silno kazano... Eksploatiranite ot Big 4 obache ne spodeliat, che nared s eksploataciata polzvat i dulgi study leaves (osobeno v UK) za povishavane na kvalifikaciata, che prez letnite meseci (t.n. Low season) se raboti v mnogo dyrzavi s namaleno rabotno vreme, hodi se na kursove v stranata i chuzbina i t.n. Tuj che give me a break, please...

I v kraina smetka, ako ste reshili da pravite kariera i da postigate neshto poveche v professionalno otnoshenie, sami triabva da si se eksploatirate, ne da chakate niakoi drug da vi eksploatira...

Sega malko po-konkretno na vaprosite Vi:
- imam preki vpechatlenia ot KPMG i PwC v BG i v chuzbina. Audit methodologiata na KPMG e nai-zle. Ot Big 4 samo te sa oshte na paper file, vsichki ostanali veche otdavna rabotiat s elektronni audit files (software), koeto poviarvaite mi, ima mnogo goliamo znachenie;

- Niama znachenie s kakvi pozicii e kompaniata Worldwide, vaznoto e kak stoi localno v stranata, zashtoto v kraina smetka microclimatyt e vazen; Da ne mislite, che KPMG, Deloitte, E&Y ili PwC v Bulgaria sa neshto po-razlichno ot bulgarska firma??? Tova sa bulgarski expert-schetovoditeli, obedineni pod shapkata na goliamata firma i plashtashti licenzionni taksi na HQ za pravoto da polzvat logoto i know-how-to na firmata. Sashtoto e i v Skandinavskata dyrzava, v koiato se namirate....

- Po otnoshenie na sluzebnite patuvania, koito kakvoto i da vi kazva i obeshtava, odita e svarzan s patuvane. Zavisi ot goleminata na stranata i kolko ofisa pokrivat teritoriata, no v masovia sluchai se patuva. Nai-mnogo patuva junior staffa, s godinite vse po-malko se patuva; BTW s godinite stava vse po-lesno i priatno da se raboti v Big 4.

- Vaznagrazdenieto - to e ne samo pari v cash, gleda se celia package - sluzebna kola, fuel card, zastrahovki, chekove za hrana, bonusna systema, otpuski, zaplashtane na overtime, pokrivane na razhodi za mezdunarodni professionalni qualifications, takiva kato ACCA, ACA, CIMA, CFA i drugi podobni, vazmoznosti za secondments v drugi durzavi i t.n.; (vav vsiaka dyrzava sa razlichni). Mezdu drugoto, Big 4 mraziat da gi pitat za parite...

V zakluchenie Big 4 si zasluzava za mnogo neshta. Mezdu Deloitte i KPMG az bih izbrala Deloitte, prosto zashtoto poznavam KPMG,

Uspeh i chestita nova godina!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.