Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема А стига бе... я вижте това:нови  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано17.11.08 19:30




Така ли е?

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: ZainGadol]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано17.11.08 21:06



Сигурно са истински историите,но стилът е като zа читателите на в."Трета въzраст"


Не е ли малко странно,че напоследък електронните медии бълват подобни сърцераzдирателни четива

От лимона направи лимонаТа

Тема мдамнови [re: Muskat]  
Автор Gerilin ()
Публикувано17.11.08 21:09



и аз съм на това мнение.някой го бе постнал в Емиграция преди месец има доза истина,но само това..историята е разкъсана

Заинка,виж какво те питата





Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: ZainGadol]  
Автор Malvina*** (непознат )
Публикувано18.11.08 01:49



И аз това ще река - стилът хич не ми се нрави, леко бозаджийско, верно точно като за вестник за 3-тата възраст.
Ами какво да правиш , набл=дават се и доста бездарни журналисти, но има и талантливи.
Наскоро ми попадна една статия на Явор Дачков за Бг култура послучай 24 май, направо се изкефик докато я четох.



Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: Malvina***]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.11.08 09:46



Е, като спомена Я.Дачков, да отбележа, че от всички сутрешни блокове, само на ТВ, в която той води в сутрешно предаване, прилича на предаване за започване на деня- нови книги, нови компютърни игри, мода, здраве и такива обикновени неща.И на мен ми харесва журналиста Дачков





Тема "от всички сутрешни блокове"нови [re: Фиш]  
Автор Gerilin ()
Публикувано18.11.08 11:43



този Дачков не го знам кой е,но ми е направило впечатление ,че единствено в Бг неделя сутрин се говори за политика...
тук дават научнопопулярни филми и Шоута,а в чехия цял ден е филмов



Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: ZainGadol]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано18.11.08 15:41



аз вече си написах коменатара към историята на сайта




Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: NikiFin]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано02.12.08 16:16



Сами са си виновни българските жени за живота си, за това че слугуват на мухльовците си в къщи (съпрузите) и на децата си, които от малки се научават да не уважават труда и чуждия труд в частност, а само да харчат лесните пари, които майка им е изкарала с кръвта си.

Уви, съгласна съм.



Един за всички, всички за един!

Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: ZainGadol]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 09:19



И да и не.
Ако се пишеше всичко, щеше да видиш, че процента на доволните "слугини" е много по-голям от този на недоволните и несполучилите. Само в Гърция в над 60% от домакинствата има домашни помощнички и детегледачки. Направи си сам изчисленията





Тема Re: А стига бе... я вижте това:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано03.12.08 15:30



Абе то и тук е така и са предимно Филипинки/ци,и Шриланка.Преди години имаше и от Румъния,БГ,и разните Руски "екс" републики.Ама сега са само Филипинки и Шриланка.Ама за такива "екшъни"...

Преди около 2 години имаше подобен инцидент,но не свързан с Исраелци а със Индийския посланник.Какъв беше случая:Посланника си довел прислужничка от индия и какво се случва:вместо обещаната заплата( непомня точно колко,но ми се върти в главата около 500$)взима и се паспорта и заключена в апартамента...да чисти,готви и гледа дете.Ако неслуша-бой!...Това е положението...След година и нещо я изпускат...жената на посланика я "пуснала" да изхвърли боклука!?! ЗА ПРЪВ ПЪТ ОТ ГОДИНА!!!! Тя обаче какво прави:хвърла боклука и тръгва да туча по улицата викайки за помощ.. (на английски) Спира полицейска кола и им обяснява за какво става въпрос... те я качват и откарват в участъка и там вече наспокойно и надълго обяснява какво и се е случило.
Какви бяха последствията?
Посланника беше осъден да и плати всички заплати (по договор) на куп+лихвите за време и имаше спор дали да го отзоват или не... в крайна сметка не го отзоваха (за да няма скандал),но след изтичане на мандата няма подновяване.А жената се страхувала да се прибере обратно в Индия за да не и се случи нещо там в последствие( тя така казва..) но факт е,че ТУК и дадоха право на работа безсрочно. Та това съм го чел лично аз във вестник тук... иначе разни без виза... и т.н. ги депортират,но за такива изгъзици... мамо мила!Тук е немислимо...

["How much do you want for all of them?" ]


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.