Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема ПАК мангалщина(дигане на стари теми)дей' Иринка?  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано01.12.08 18:37



За нула време ликвидирахте една държава със повече от 1300 годишна история със всичките и възходи и падения.
Порционирахте я и я пласирахте на Русия, Турция, Румъния и ... някаква несъществуващата държава с присвоено име Македония!
Ми като не се чувствате българи и се срамувате от произхода си ЩО не захвърлите "тъпото" българско гражданство и не си джиткате по "националните СИ" (немски, френски, спански, зраелски и нам кви си) форумчета и да си редите колко са ви кул държавките. И да ни обсъждате колко сме нещастни българите и да ни сравнявате със банановите републики!
Не ГО правите обаче, защото никой ТАМ няма да ви се върже на апетита да плюете собствената си държава и самите ТЕ (германчета, галчета, испанчета, еврейчета, викинг и пр) ще ви покажат какви Нещастници СТЕ след като режете собствените си Корени!

По темата съм до тук, защото сте Нещастни същества!
Барби, по-добре ми връчи БАНана, защото може НЯКОИ да ги запсувам директно и Грозно



Редактирано от MитpeШoпa на 05.03.11 21:25.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано01.12.08 18:56



100-те туристически обекта съм ги минала няколко пъти и ценя всяко камъче в така наречената БЪЛГАРИЯ!
-Мдам...това похвално... А БГ как те "цени"?



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: ZainGadol]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано01.12.08 19:34



Не ме Обижда! Това за мен е достатъчно





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано01.12.08 20:22



не те ли обижда например (знам,че се движиш с кола) сравнението на пътищата "там" където си и в БГ?И факта,че заради "еди си кои"...

спряха проектите за пътищата:"те" точно им е през"оная работа" за теб и мен и милиони,като нас?!?Не те ли обижда отношението към БГ националността в чужбина... и не се ли питаш защо?И мога още много/много да питам ама и аз като тебе неискам... да не запаля моторетката и да се разпсувам и аз....

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Кака,нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.08 20:22



леко с половия привет, не че има нещо лошо.



Може да си гневна - но се дръж прилично. Поне засега оставяш впечатление за трезвомислеща ...




Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.12.08 20:29



За съжаление няма закон, с който да мога да "захвърля тъпото българско гражданство" в момента.
Иначе бих го направила с чиста съвест.
Иначе критикарски мнения за Норвегия, писани от норвежци в норвежки форуми - ИМА!
Изненадана ли си, гъркиньо?
Винаги има хора, които гледат критично и казват нещата такива, каквито са.
Без политкоректност, без лъжи, без увъртане.
България е зле като държава, много зле.
Кажи ми ти защо си в Гърция щом България толкова много те цени?
И защо да нямаме право да критикуваме нещо, което е достойно за критики?

Понеже сме демократична държава (на теория), всеки има право да си изкаже мнението.
И ти, и тези, които не са съгласни с теб.
Аз лично обичам родината, но мразя държавата.
Имам си причини и те изобщо не е задължително да са и твои причини или пък да ги споделяш.

Изказа си мнението, ние си изказахме нашето, точка.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Gerilin ()
Публикувано01.12.08 20:58



успокой се,никой няма да "покаже какви са неЩастници" само заЩото емигрантите се чувстват обидени ,че са чужденци в собствената си родина...
а колкото до захвърляне на гражданството ,някои чакат да си вземат другото и тогава да върнат БГ паспорта си и никога повече да не споменат държавата България като своя Родина...



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано01.12.08 21:45



Аз пык былгарския паспорт ште си го дыржа и нямам намерения да го врыштам, просто заштото в Былгария ми е родата, там са ми спомените, хубавото ми детство, зелените градини и красивите улuци, приятните и сырдечни хора, с които сым имала контакт, емоциите от ученическите и студентските години, безгрижното веселие, малко имотни интереси, хубавите отпуски с родителите ми, пристаништето на Варна, което ми се е струвало по-голямо и от Ротердамското, фара на Галата, морската градина с выртележките, пикниците по Боровец, лукса на Златните пясыци, Воденицата с вкусните пилетата.

Дааам, звучи доста мелодраматично, знам. Всичко това за сыжаление е само в главата ми като някакыв стар филм, който го гледам когато имам настроение. Това, което е Былгария в момента, е една почти чужда дыржава за мен. И дори 100-те национални обекта, които и аз сым посетила и частно, а и в рамките на един курс за екскурзоводи покрай следването ми, не могат да ме вдыхновят. Знам, че например че в кыштата на Дебелянов в Копривштица на една стените виси снимка на прадядо ми и това ме радва, но я няма атмсоферата. Погубена е.
Това е...една чужда дыржава, в която направо си ме е и страх да ходя по улиците на разходка след 22 часа. Но паспорта ше си го дыржа като спомен за хубавите времена.





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано02.12.08 00:47



Съгласен с теб,Бай Ганювчетата по света Ногу знаят,ма требе да четат повече история.Политиканстването не е от вчера!Хeллоy от Шрек!

C#


Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Дo диeз.]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано02.12.08 07:56



Хай приятелю! Радвам се да те видя пак





Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 10:29




Всички имаме спомени от детските години, Нирвана.
И никое гражданство, хартийка или паспорт не могат да ни ги отнемат
Важно е какво пазиш в сърцето си, не какъв паспорт развяваш.
За мен това е просто формалност (в случая досадна).

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Право на отговорнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:30



Мила, уважавам патриотичните ти чувства. Не знам обаче от колко време си в Гърция, явно не си била напоследък по нашенско за ДЪЛГО време, да гледаш как всичко става все по-зле с всеки месец и всяка година, да имаш работодател бивш комунист (и настоящ феодал), или новоизпечен капиталист, и да гледаш теглото на народа си отблизо, с всичката му грозота :(

Всичко това се писа и говори от немай къде, белким се оправи държавата ни по някакъв друг начин. Ние самите явно не можем да се оправим така, че народът ни да благоденства (а не само някои търтеи, тарикати и насилници).

Мил ми е народа ми. Жал ми е за лелките шивачки, дето ги експлоатират за по 200 лв месечно, и за пенсионерите с по 100 лв. пенсия.

Аз изкарах цялото време на „прехода“ у нас - нонстоп, 19 години са това - до лето 2008-мо. Ти колко години от това време си била у нас? Сподели... И като ти е толкоз мила родината, що си пишман-гъркиня?!
Всички обичаме родителите си, братята и сестрите си, но мразим тарикатите, които превърнаха родината в мащеха за милион и половина българи.

Позволи ми да ти напомня, че от тези 1300 години българска държава не е имало 167 г. византийско робство + 481 г. турско, т.е. 648 години - това са ти половината от 1300-та години! И пак заради кого? заради „умните“ глави на управници и феодали!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 10:34



Браво, гого, споделям мнението ти!
Тия, дето патриотстват от чужбина не струват повече от критикуващите от чужбина.
Ако бяха такива патриоти, щяха да са в България.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:40



Дръж си я бълХарията. И не забравяй Югославия през какво мина. Факт: на колко държавици е разкъсана сега, можеш ли да изброиш?
Пениш се, не пениш - стават такива работи, заради пишман-патриоти като вас.
Добре, да ви видим докдъе ще я докарате държавата. Ние ще гледаме отстрани. Явно сте си доволни в кочината. Само че Европа не ще смрад на свини в задния си двор - зловонието е твърде голямо!!!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Ето, четете и се гордейте!нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 11:07




Четете и се гордейте! После пак ни *бете. Макар че и ние, и вие отдавна сме пре*бани. Затуй сме се пръснали по света.
Затова нека не се палим толкова лесно, и нека бъдем по-сдържани в изказванията и най-вече в обвиненията и псувните. Да не се мразим едни други заради трети хора, които са истинските виновници. Несветецът ми звучи като един от тия същите... Явно обстановката в страната го задоволява. Щото не се е подпалила неговата черга. Аман от самодоволни „патриоти“ :(

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 12:01



Най старата държава в Европа ще продължи да съществува и без тях-приеми го като период на очистване на нацията.


ми да,те цинагите (пардон Ромите по ваШенски) Ще се постараят за това..
честито,приятелю,очистихте нацията от образовани хора,за да я замените с анадолци и мангали (нарицателно,не расистки)...пожелавам ви едно прекрасно бъдеЩе,каквото си и заслужавате



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Gerilin]  
Автор urban-gothic (slave trader)
Публикувано02.12.08 13:06



кофти тръпка е,че просперитета на една нация се отценява по броя на кебапчета който могат да се купят с еднин надник.матереализма,яко друса наще хора,повече от критическата дори.не искам да се изживявам на руски класик,но отговора е единствено в изстрадването,според мен.несъпротивление на злото му е майката!иначе господ си знае бизнеса!
не мисля,че нещата в родината вървят много зле-влезте в произволен литературен сайт,в произволен блог и ще се убедите за кво става въпрос!духовноста се е издигнала до незапомнени висоти.културата е в подем,покрай нея субкултурата също обира парсата!...но трябва очи да се видят тея неща и сърце да се почустват,щото не може да си тичал гол от кръста надолу с тояжка по козите на село до 12 годишен,да си обитавал панелните комплекси след това и на 25 като си емигрирал и хладилника ти пращи от свински пържоли да мислиш,че си равен на бога и може да съдиш...
бе дето се вика в библията,който се чуства безгрешен,първи да метне камък...

ОРА ОТ НАРОДА!


Тема "културата е в подем"нови [re: urban-gothic]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 13:16



такъв ли ?







Тема Re: Право на отговорнови [re: gogoonthego]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано02.12.08 13:17



Гого, въпреки, че по-горе писах, че спирам по темата, не мога да издържа на изкушението да не ти отговоря.
Една от причините е, че ценяХ мнението ти по много въпроси дискутирани във форума. Определено с последните си постинги ме разочарова, но това не е проблем. Не можем да се харесваме на всички, а и не е нужно. Всеки може да избуши в даден момент и да разочарова аудиторията

.
Не обичам да се повтарям, но някой неща ще ги напиша специално за теб, след като представляват интерес.
Мила, уважавам патриотичните ти чувства. Не знам обаче от колко време си в Гърция, явно не си била напоследък по нашенско за ДЪЛГО време, да гледаш как всичко става все по-зле с всеки месец и всяка година, да имаш работодател бивш комунист (и настоящ феодал), или новоизпечен капиталист, и да гледаш теглото на народа си отблизо, с всичката му грозота :(

В Гърция съм от 20 години. Всяка година съм си по 2-3 месеца в България. Точно обратната тенденция наблюдавам! Как всяка година покупателната способност на българите се повишава. Стандарта им расте и придобиват бавно но сигурно статута на европейски граждани. Теглото, което споменаваш може да се види във всяка европейска държава, в някой в относително по-малък процент. Да не говориме за държави от централна и южна америка, азия, пък не дай си боже африка. Повярвай ми, пътувам много, там където ходя не си стоя в хотела и имам база за сравнение

Всичко това се писа и говори от немай къде, белким се оправи държавата ни по някакъв друг начин. Ние самите явно не можем да се оправим така, че народът ни да благоденства (а не само някои търтеи, тарикати и насилници).

С писане, Гого нищо не може да се оправи! Дреме им на управниците какво се пише по форумите в мрежата! Важни са ДЕЛАТА! Какво правиш ти самия за подобряване на ситуацията в България. И изобщо не ми излизай с номера, че една птичка пролет не прави. С такова мислене наистина никога няма да се оправят нещата. Аз, Гого, не се тръшкам за това кой и как управлява държавата. През "кратките" си престои в България (между 1/6 и 1/4 в годината) РАБОТЯ (според силите и възможностите си) за подобряване на жизнения стандарт на българина. И ще подчертая - на ДОБРОВОЛНИ начала (мога да си го позволя)!
Аз изкарах цялото време на „прехода“ у нас - нонстоп, 19 години са това - до лето 2008-мо. Ти колко години от това време си била у нас? Сподели... И като ти е толкоз мила родината, що си пишман-гъркиня?!

Много. Ти купоните от 93-та помниш ли ги? Аз си имам за спомен. Бях там - при паленето на партийния дом, на митингите през 90-та. Палатковите лагери пред мавзолея. 89-та ме преследваше ВКР-то на Военно-транспортното училище, заради един списък с подписи на преподаватели, асистенти и курсанти във връзка с промените. Така и не го получи - хапнах си го за закуска. Усетих и периода на натрупване на капитала. Рекетьорите на СИК, ВИС, Аполо и пр. ни наобикаляха постоянно. Е, И? Да продължавам с периода 95-96-та? Поредното сваляне на комунистите. Студентското неподчинение с ежедневни демонстрации.Пак бях там! Видеокадрите ми с помощтта на приятели отидоха в четерите посоки на света. ...

И аз ще се радвам да споделиш участието си в събитията

Ти думата "пишман" въпреки, че я употребяваш не знаеш ли какво означава?
Поже да съм гражданка на Гърция от много години, НИКОГА няма да стана гъркиня! И НЕ ИСКАМ!

Позволи ми да ти напомня, че от тези 1300 години българска държава не е имало 167 г. византийско робство + 481 г. турско, т.е. 648 години - това са ти половината от 1300-та години! И пак заради кого? заради „умните“ глави на управници и феодали!

Въпреки всичко обаче БЪЛГАРИЯ ОЦЕЛЯВА! Каквито и управници да си минават от реда българската НАЦИЯ се справя и продължава НАПРЕД.

Надявам се, че ти помогнах да си изясниш някои положения



Тема Re: **** ви у българитенови [re: NoSaint]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано02.12.08 13:31



Егати констриктивните сравнения ... Германия с 80 Милиона и 6 примерa....насреща България със 6-7 Милиона и всекидневно висок kриминалитет






Тема Re: **** ви у българитенови [re: nealivilla]  
Автор cina2 ()
Публикувано02.12.08 13:46



Сигурно при добро желани могат да се намерят достатъчно лоши новини и от Германия, ако на някой му се занимава с подобни глупости. На този форум главната му цел отдавна се състои в това, да се пише само за лошите неща, идващи от България. То на целия дир май това му е политиката, не само на клуба - черна страница и хай-лайф. Мен пък не спира да ме диви това деление на "ние" и "вие".



Тема Повеченови [re: NoSaint]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.12.08 14:00



ме впечатли дамгосването ти - понеже си бил спокоен и доволен.
Излиза че истинския патриот се познава по истеричния поглед и естествено.... това че е емигрирал






Тема Re: "културата е в подем"нови [re: Gerilin]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 14:38



Сладури, да ги изпапкаш :))) Как беше? - Който пие зло не пее? :)

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Ето, четете и се гордейте!нови [re: NoSaint]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 14:43



Кой ти каза, че е криминален тип? А даже да беше, жена му какво е виновна?

Не е това начина да се въздаде правосъдие даже на злосторниците. Две злини не се неутрализират - злото става двойно!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано02.12.08 15:29



Не всички се срамуват, че са българи.



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Право на отговорнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 15:50



2-3 месеца по 20 години... хм, и откъде са ти наблюденията? Столицата? Какви впечатления имаш от областните градове? А от по-малките градове?

За покупателната способност: не забравяй заемите от банките, и лихвите, които напоследък конкурират Стефка Костадинова. Ще им излязат през носа тези покупки...
Забелязваш ли и ръста на инфлацията? Защо ли аз наблюдавах напоследък обратното - заплатите едва напредваха, а покупателната способност реално намалява. Впечатленията ми са от Търновска област.

Теглото в Европа не е в същия МАЩАБ като това у нас. Африка, Южна Америка и Африка да не ги намесваме. Говорим в контекста на ЕС, достиженията на западните демокрации, европейските ценности записани в съответните документи. Което е възможно при тях, е принципно възможно навсякъде. Насилственият манталитет, егоизмът, цинизмът и простащината пречат това да се осъществи на много места.

На управниците ще им задреме от липсата на нашите данъци, защото вече ги плащаме в други държави, а сме сигурно над милион. И на феодалите вече им дреме, щото се принуждават да дават по-големи заплати и да си пазят кадрите, за да не им ги открадне друга фирма, и да ги задържат в БГ. Дреме им и защото останаха твърде малко квалифицирани кадри в БГ, текучествата продължават. Назначават се студенти без опит, които хич не ги бива, но и те заминават за обучение в Англия да речем. Познай колко ще се върнат в България - при този дефицит на ИТ кадри в ЕС...
В последната ми работа в БГ вече са повишили заплатите на колегите след като напуснахме 10% от персонала, голяма част тези сега са в чужбина.

Какво правех за подобряването на страната: подавах сигнали до съответните органи за съответните нарушения: например за наглите шофьори на автобусите, които пушат в общото помещение с пътниците. Последваха проверки и санкции. Снимах ги с телефона си и ги пращах където трябва. БТВ излъчи репортаж след мой сигнал, водещ местен вестник публикува становището ми. Смеех да правя забележки на кондукторите в автобусите и да търпя наглите им отговори. Санкциите на РИОКОЗ не бяха достатъчно ефективни - порочната практика продължава.

Пращах до КАТ снимки на коли паркирани на автобусни спирки и даже на кръстовища. Знаеш ли какво ми отговориха?! Че по закон само те имали право да заснемат нарушения със специална техника, която фиксира часа и датата на нарушението. Наглостта и безочието по улиците на града си продължиха.

Подадох сигнал и за клошар, лежащ на пейка вечер през януари на минус 15 градуса (сори, кола не успях да си купя докато работех за феодалите, иначе можеше да го прибера). Оказа се, че корумпираният кмет е закрил отрезвителното в града. От полицията ми отговориха, че нея зима имало много случаи на умрели от студ клошари след преспиване на открито. Премиерът Станишев лично заяви за града ни, че в градската управа има непрозрачност и съмнения за корупция. Същият кмет все още си кара необезпокояван мандата. Последно се чуваше, че на негово име се водят 56 електромера (разбирай - апартамента). От сигурен източник знам как е подкупвал с апартамент управата на местно училище, за да дадат половината училищен двор за поредния строеж.

Подадох сигнал до ОЛАФ за грубо нарушение на процедурите за обществени поръчки по проект, на което съм свидетел - спечелилите фирми са очебийно близки до управителя, други кандидатури нямаше основно заради увереността в предрешен конкурс. След направените проверки проектът беше спрян, в момента тече разследване.

Подарих си единия монитор (20-инчово Sony) на местното РПУ, плюс една камара друга електроника. Милите, нямаха ни принтери, ни компютри, ни пишещи машини, съдиите им връщаха ръкописните сведения!

След излизането ми в чужбина подадох сигнал към Прокуратурата в Пловдив за фирма-фантом без лиценз за посредничество при намиране на работа в чужбина, оперираща в интернет. Предадох на икономическа полиция събраната информация, вкл. засечения IP адрес на компютъра, от който измамниците пращат мейли да баламосват хората.
*******

Паленето на държавна собственост не е похвално действие (па макар и на Партийния дом). То даже способства за заличаване на писмени доказателства.
Помня свалянето на Виденов - един от стачкуващите беше мой състудент, когото съм виждал да скача като маймуна върху чиновете на факултета. При стачките пичът демонстрираше с противогаз и лозунг! Голям демократ! Знам също, че на стачкуващите са раздавани алкохол и пари. Това не е ли купуване на гласове?!!

Не съм съгласен с теб, че България оцелява. България загива и загнива. Да, има известен прогрес, но напредъкът не се мери само с подобряване на материалния статус. България затъва в корупция, кръвопролития, безнаказаност, смешни условни присъди за хора, отнели човешки животИ или нагло изисквали рушвети. Организираната престъпност владее цели градове и голяма част от партиите, вкл. от управляващата коалиция. Краде се повсеместно, особено от длъжностни лица, в т.ч. полицаи. За сараите и яхтата на Доган да не започвам, че няма да свърша скоро.

България се обезкървява. Не казвам, че излезлите в чужбина нашенци са всичките много стока. Но сред тях са най-кадърните. С такива хора навремето съм ходил по олимпиади и сме печелили първите места, вкл. и международни олимпиади. Заминаха за Щатите по Костово време. По-младите ги последвахме няколко години по-късно.

Бях свидетел как учителка - автор на 6 проекта по линия на образованието, завела ученици и колежки из половин Европа (и не само ЕС), беше съкратена от новата директорка заедно с още 15 човека, сред които най-квалифицираните в училището им - за да спестят максимално от заплатите им. Идиотките така и не подписали последния одобрен проект - и как иначе, като не разполагат вече с капацитет да до осъществят! Обаче се ползват с подкрепата на несменяемата шефка на Регионалния инспекторат, която има дебели връзки в НДСВ и в Общината... Още гадости да ти разправям ли??

Добре, не разчитам на уеднаквяване на становищата ни. Да поживеем - ще видим как точно ще оцелее и просъществува велика България!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано02.12.08 15:51



Оучудих се,защо българите не искат да ги *бахнеш,за бълхарките(парафраза)ясно!



C#

Тема Re: "културата е в подем"нови [re: NoSaint]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 15:53



имам афинитет към обикновения човек
нямам афинитет към властта ,която живее на гърба на хората,към нея имам нескрит disgust и антипатия...това се случва в моята Родина,и докато не се промени,тя Ще си остане моя Родина в миналото

ПП благодаря за поздрава;нямам намерение да го чуя



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано02.12.08 15:54



Значи ли,че не подлежиш на *бахване?Здравей!



C#

Тема Re: **** ви у българитенови [re: cina2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано02.12.08 16:35



....разбирам какво имаш в предвид ..

....

....понеже не страдам от национални предубеждения или пък се обременявам с криворазбрани патриотични предразсъдъци, се опитвам да разбирам и хората които различно от мен мислят....... един определя морала си чрез Алах, друг се бие с гордост в гърдите мотивиран от историята на дядо си Левски, трети мрази немците що дядо му в Buchenwald си е отишъл....
За мен е все едно дали си от Марс, или от България, или от Турция, ние всички сме същества с минало и настояще за което определено носим сами отговорност....

Със заслугите на прадедите ми не мога да се гордея, защото за тях с нищо не съм допринесла...живели са в друго време, с мисли и деяния повлияни от епохата. В същност е доста плоско това национално украсяване с чужди пера, дори смешно...

Дали някой е български или немски гражданин, това са бюрократични подробности улесняващи съществуването върху определена територия.

За човешките взаимоотношения националността не би трябвало да играе роля...




Тема Re: "културата е в подем"нови [re: NoSaint]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 16:42



И като нямаш афинитет към това да живееш на гърба на хората, ти какво си постоила в държавата, в която пребиваваш в момента? И ако то е НИЩО, кое в такъв случай ти дава право да съдиш българският народ?????

не мисля,че да съм се изучила и да работя тук от години е НИЩО (в момента се грижа за соц.неравностойна група хора)..хората ми дадоха право да глсувам,което наскоро упражних

Господ Ще реШи какво да е бъдеЩето ми,но ако е благосклонен бих родила няколко деца и бих допринесла за увеличаване на 5 милионното финско население





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Дo диeз.]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано02.12.08 17:08



Не подлежа на бахване, да, но ако е за общата кауза и солидарността с бахнатите, ще поема част от него върху нежните си плещи. Привет!



А сериозно, ако си говорим - не, не се срамувам, че съм българка, но и не се гордея с нещата, които се случват в България, както и с поведението на някои българи в чужбина. Но смятам, че едното няма нищо общо с другото. А ти?

Един за всички, всички за един!

Тема Re: **** ви у българитенови [re: nealivilla]  
Автор cina2 ()
Публикувано02.12.08 17:22



В отговор на:

За мен е все едно дали си от Марс, или от България, или от Турция, ние всички сме същества с минало и настояще за което определено носим сами отговорност....



Дано наистина да мислиш така. На мен ми е много противно да чета обобщения за различните народи, да се наричат с какви ли не имена.
Ето вчерашен цитат на видна клубарка: "турци, румънци....и каквато да е там паплач. И руснаци не понасям, но ги предпочитам пред турските цигани."
Абе, съгласна съм с всичко, което си написала .



Тема Re: Повеченови [re: jamie]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано02.12.08 18:33



Излиза че истинския патриот се познава по истеричния поглед
-Естествено... не си ли жиждал снимки на Волен Сидеров?

Той е жив пример... а колко е патриот...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано02.12.08 20:06



е то виж ...
Българите в България как са се хванали гуша за гуша
все някой друг им е виновен за нещо
чуй на журналистите майчиния Български език
на подрастващите в училищата какъв им е идеала в живота
някаква засукана кака известна с нещо си каза, че не е чела книги защото които четяли книги от нейният клас били станали продавачки

И какво да добавим .... то те са я ликвидирали преди на мен да ми се прище

няколко руини са останали да ни напомнят за минала слава ... ама то като в Ирак Висящите Градини на Вавилон същата работа

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор chica_fresa ()
Публикувано02.12.08 20:55



Има такъв закон. Ако си придобила чуждо гражданство и живееш постоянно в чужбина можеш да се освободиш от българското си гражданство.



Тема Re: Гъркинята,нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор chica_fresa ()
Публикувано02.12.08 21:04



какво ти пука?!





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано02.12.08 22:10



В ролята на миротвореца ви пускам поредния линк като докаzателство zа "правораzдавателната" система в Бг


Тъжно и жалко е,че преписката на един неЩастник се превръЩа във виц





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано02.12.08 23:01



Никога не ми е минало през ум да се срамувам,че съм Българин!
Нещата,който стават в България,не ме учудват-имаме история,тя се повтаря.
Българите в чужбина са същите като тези,който са в България,
носят си лошите национални черти,те също не ме учудват.

Как е Принцесата от Хамлетово?



C#

Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:17



Значи си пропуснала последните 20 години от живота в България.
С по 2 месеца годишно като турист ... извинявай, нямаш моралното право да се изказваш "подготвена".
Странно защо другите, които са живели в България последните 20 години и сега са в чужбина ... странно защо те не са забелязали повишаване в покупателната способност или каквото и да е доближаване до европейския стандарт?
Ти от позицията на перманентно живуща в чужбина знаеш какво става в България по-добре от тези, които са перманентно живущи в България.
Странна логика, която не споделям.
Аз ще ти кажа какво се повишава всяка година - инфлацията, мизерията, бедността, корупцията, беззаконието, безработицата (последното може и да спадна напоследък, то голяма част от работната ръка избяга да работи в чужбина за достойно заплащане).
Значи и българското гражданство не си си запазила, а си гъркиня.
Ех, да ти имам патриотизма, честно.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:24



Наскоро във форума се мотаеха цифри от една статистика за броя на българските студенти в чужбина и броя на завърналите се след завършването.
Мотаеше се и някакъв коментар от някакво служебно лице как тая година кандидат-студентската кампания била много трагична с много специалности останали с празни места.
Ако имам време и желание, ще потърся да видя къде точно беше постнат линка, ако не - можеш сам да си потърсиш информацията в Гугъл.
Има много неквалифицирана работна ръка в чужбина, така е - но тези хора произвеждат БВП за друга държава, не за собствената им и разчитат на дохода си от друга държава, не от собствената си.
Разбираш ли?
Всеки емигрант, който чинно си е плащал данъците, осигуровките и другите задължения към държавата, има право да съди и да критикува.
Защо е толкова трудно да разберете, че някои хора не се задоволяват да живеят в мизерия (материална и духовна)?

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:26



Пожелавам ти успех за последното



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: chica_fresa]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:29



Докато придобия чуждото гражданство какво да правя?

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема ту на едната позиция ту на другатанови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано03.12.08 00:31



На мен ли нещо не ми е ясно, или ти обвиняваш емигрантите за ливидирането на "една държава" ??

за България ли става въпрос, защото тя не е ликвидирана ... със сигурност! и ако е така, защо емигрантите ?? ... те в най-лошия случай ни излагат пред целия свят /не че е малко/ но това не съсипва страната.

после емигрантите били "Нещастни същества" .... за какво бе джанъм ? за това че живеят в подредени държави, че получават добри заплати и че дават акъл от страни ли ?? ... не ми се връзва!

Освен да ти цитирам едно тяхно клише: "емигрантите се чувстват обидени ,че са чужденци в собствената си родина" !!! .... сякаш живеешите тук Българи не се чувстват по същия начин .... но това си е чиста проба емигрантски егоизъм, щото смятат че някой им е длъжен да оправи България за тяхно величество ...

И последно, ти всъщност коя теза защитаваш, че нещо те виждам ту на едната позиция ту на другата ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: **** ви у българитенови [re: cina2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.12.08 00:43



аааа....., сега разбрах за кого става въпрос

..... не го вземай на сериозно, тя и не разбира за какво говори.
Този тип хора си развиват личността за съжаление отвънка навътре, околното влияние и даденост изграждат ЕГОто им, а не от вътрешно възприемане и опознаване първо себе си.....и след това личното проектиране към останалият свят... но и това да прочете се съмнявам да го разбере

Тя е още малка, но мисля че е с добро сърце, така че е възможно в бъдеще да промени възгледите си и дори и "Аз"-ът в изреченията си да редуцира




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 08:17



Значи и българското гражданство не си си запазила, а си гъркиня.

Вили, Вили, това ли е заключението, което направи от всичко прочетено?!
Сори, но айкюто ти не превишава това на средностатистическа овца.


Дерзай



Тема До NoSaintнови [re: NoSaint]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.12.08 08:22



Споко, психари има навсякъде, не само в Германия...;-)


Майка уби новороденото си бебе и скри трупа
15 септември 2008 / News.dir.bg
Убийство на новородено бебе, извършено от майка му, е разкрито от криминалистите на РПУ-Радомир.
Това съобщи говорителят на областната дирекция на полицията в Перник Венцислав Алексов, цитиран от БТА.
На 12 септември в полицията бил получен сигнал, че 34-годишна радомирка е родила извън болнично завeдение. Криминалистите бързо установили, че Мариета Маринова е родила в дома си момиче, след което го е умъртвила и укрила трупа. Телцето е намерено в барака до къщата на семейството в радомирския квартал „Върба”, съобщи Дарик. Заради усложнение родилката е настанена в болница и така случаят бил разкрит.
Маринова живее с мъжа си, двамата работят и имат голямо дете - около 18-годишно. В Радомир се говори, че това е втори път, в който майката убива новородено. Преди година-две при подобен инцидент труп на бебе бил открит в хладилник в къщата, предаде още Дарик.

· Коментари (64) · Спасиха новородено, захвърлено до болница · Осиновиха бебе, захвърлено на боклука



Редактирано от Nirvana_2 на 03.12.08 08:24.



Тема Re: ту на едната позиция ту на другатанови [re: eFFeXX]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 08:30



eFFeXX,
"избушването" беше по повод неуместната "шега" на няколко юзера.
Съжалявам, че някой приеха нещата като лична обида.
А иначе позицията ми е повече от ясна. Или си Българин или не си, независимо къде си. И ако не се чувстваш такъв по-добре си трай


Имаше и една рекламка "Понякога е по-добре да дъвчеш, отколкото да говориш"



Тема Re: Гъркинята,нови [re: chica_fresa]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 08:32



Що, я виж каква симпатична темичка се заформи





Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Дo диeз.]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 08:45



Ясно!


Не се чуди, те тези тримцата, които визирах не ме познават и се стреснаха от "бахването"

Още повече, че тук не е "клюкарника", а сериозен клуб за "Българи в чужбина"



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Дo диeз.]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.12.08 09:15



Съгласна съм с теб.

Как е Принцесата от Хамлетово?



Старае се да бъде оптимист...



Ти как си?

Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.12.08 09:16



Докато придобия чуждото гражданство какво да правя?


Гордей се с българското.



Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 11:24



мерси за пожеланията ,Виливар,да сте живи и здрави с мъжа ти и да ви се връЩат





Тема Прави като Айнщайн :)нови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:25



В навечерието на WWI Айнщайн се е отказал от немското си гражданство, за да отърве казармата. За известно време остава без никакво гражданство. Емигрира в Швейцария. А един друг талантлив немски учен - Шварцшилд (решил уравнението на Айнщайн за сферични черни дупки) умрял от тиф на фронта. Бил мн. добър в изчисляване траекториите на снарядите, но...
След войната Айнщайн бил поканен в немски университет и приема. Нещата отново се скофтят и нашият човек емигрира трайно в Америка, където работи в Института по авангардни науки до смъртта си.


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:33



Много заключения си направих от написаното от теб и нито едно в твоя полза.
Какво стана с патриотизма ти, щом и гражданството си си захвърлила?
Не беше ли горда българка или съм се объркала?
За моето АйКю не се притеснявай ... явно познаваш много интелигентни средностатистически овце щом ме сравняваш с тях!
Къде ги намери тези животни?
Последния тест, който си направих, показа 142.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:35



Гордяла съм се преди.
А сега какво да правя?


Сериозно ... изумявам се всеки път, когато някой от някъде реши, че има право да ми казва как да се чувствам
Каква важност си придават тези хора не е истина

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема 5 ле'анови [re: NoSaint]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:39



От човек с девиз „секс и насилие“ и 5 лв. не бих взел. Ти си точно от тия мизантропи, дето превърнаха страната ни в кочина и зверилник.

Работното ми време е 7,5 ч., 5 дни седмично. Работя доста повече от това, до късно вечер, а също и в неделя. Ти не бери грижа за това, имам си шефове, и те са на мнение, че се справям много добре. Същото казват и студентите, отделям им доста извънредно време за консултации. С някои от тях повторихме лабораторното от-до.

Тъй че спри да лаеш. Бай Ганьо си ти. Аз съм Алеко Константинов.

За такива като тебе Христос е казал „Не давайте свято нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би, като ги стъпчат под краката си, да се обърнат и да ви разкъсат.“

Това е твой цитат: „Лелеееее, имаш късмет че не си ми пред очите.“

Имам ум, не само късмет. Затова се махнах от онзи зверилник бълХария.

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Право на отговорнови [re: gogoonthego]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 11:41



мога само да изкоментирам,че България е загубила един достоен и съвестен гражданин в твое лице : човек на науката и съвремената техника !
затова пък си запазва индивиди като...как да кажа..хайде Ще цитирам пак Оруел :
All that was required of the proles was primitive patriotism which could be appealed to whenever it was necessary
дали това Ще се отнася за "благотворителност",евроскептицисъм или потъпкване на моралните ценности,няма никакво значение,всичко е една политика.

честито на печеливШите
и много успехи за теб занапред





Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:42



Мисля, че ти не си от тези, които са си плащали чинно данъците.
Грешно мислиш.
Не дължа и една стотинка на държавата, но виж - тя ми дължи много.
Работила съм 7 години в България, 7 години данъци и осигуровки.
На вятъра.

Какво да ти обяснявам.
В България цари мизерия - духовна и материална.
Да бях единствената на това мнение, да кажеш, че греша.
Ама и мнозина други го забелязват.
Държава, в която Азис е идол, силиконовия бюст е билет за успех, чалгата е национална черта, политиците се гаврят с хората, Биг Брадър е най-гледаното предаване, за хората съдят по марката на колата, телефона, цената на облеклото и обема на банковата сметка ... със сигурност не е идеалът ми за духовност


Била съм във всякакви среди, имах много приятели в България (и сега ги имам същите, но вече живеят в чужбина), видяла съм всякакъв тип отношения ...
Не съм на 15 :)
Ако ти харесва в България, стой си там, но не съди тези, които искат нещо повече

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема безработицатанови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:43



А, безработицата вече се покачва. С финансовата криза много нашенци от Испания и Англия (и не само) вече са си у нас. А нашите фирми вече започнаха съкращения и спряха ежегодната индексация на заплатите (добрите фирми!).

Защо ми се струва, че пишман-гъркинята не се е отказала от българско гражданство, май каза, че има право на гръцко, но не го иска?? Ще я прочета пак...


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:45



Благодаря


Нали Дядо Коледа живее близо до вас, хванете връзки там да уреди нещо като му дойде времето
(Това беше едно писмо до Дядо Коледа, което написах за едно дете - искаше сестричка за Коледа милото)

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема IQнови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:45



Кажи къде го тоз IQ тест де, да си направим и ние :)

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Стара славанови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:49



Мдаааа... старата слава не важи чак толкова, важи какви сме тук и сега!

Защо ли като наблюдавах живота у нас в последните 30-на години, и като знам историята след 1878 г., тази стара слава никак, ама хич никак не ме успокоява и обнадеждава?!!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:53



Навремето е можело, ама сега не може


Проверила съм.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: Право на отговорнови [re: Gerilin]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:57



Мерси, само успехи и на теб



Така и не ми каза имаш ли си гадже


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 11:58



Чувствай се доволен, че си попаднал на място, на което те ценят и стой там, където акъла ти има значение


А завистниците ... не залсужават вниманието ни
Надявам се, че се аклиматизираш добре и свикна с норвежката кухня
За Коледа къде ще си?
Разгледа ли магазините, всичко е украсено, празнично, светло

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 12:01



Ще го потърся и ще ти го пратя



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: ту на едната позиция ту на другатанови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано03.12.08 12:04



Zitat:

"..Или си Българин или не си, независимо къде си. И ако не се чувстваш такъв по-добре си трай..

Защо така асоциирам написаното със Sarah Palin






Тема Re: Право на отговорнови [re: gogoonthego]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 12:20



Така и не ми каза имаш ли си гадже

имам финн от 4 год .но Ще ходя да уча догодина в Норге





Тема Re:нови [re: nealivilla]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 13:08




Много уместно сравнение с една от най-подиграваните жени в САЩ в момента

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 13:10




Къде, къде?
Ако идваш при мен, да се обадиш непременно

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: До NoSaintнови [re: NoSaint]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.12.08 14:51



Ти сега кво искаш да ми кажеш тука, или просто си дрынкаш некви глупости , че е безплатно, а? Ха-ха-ха





Тема Re: До NoSaintнови [re: NoSaint]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.12.08 14:53



Други пык чупат рекорди по корупция. Все нeкой чупи некви рекорди.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано03.12.08 15:12



На теб щото скоро не са ти са се подигравали затова ли вдигна гребена нависоко?


Много жалка гледка сте отстрани и ти, и ревльото гого, дето всичките му представи за добър живот се въртят около автомобила.



Тема автомобиланови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 15:31



дето всичките му представи за добър живот се въртят около автомобила.


виж сега..само някой,непреживял катастрофа може да се изцепи по този начин.едно е да се счупиШ с Голф 2ка ,друго е да попаднеШ в катастрофа с Волво..при едното може да няма вече живот,а при другото да има само натроШени ламарини
автомобилът е много важен особено за Скандинавия



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 15:33



Баааа, в тоя студ не ми се мръдва до центъра, нищо че ми е на 5 мин. пеш :) Пазя се за родните магазини по Коледа :) Норвежка кухня - бива я, има даже и съдомиялна, не че я ползвам де :))) А за тукашната храна - гледам студентите набиват пици; рибата е готина но скъпичка. Ако знаеш каква мусака ядох наскоро :))) С говеждо :) Хората имали едно наум, че може и да съм мюсюлманин ;)

За завистниците - виж какво ще ти напиша под злобния коментар на cina2 :)


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 15:34



Берген или Осло...зависи от много работи..но със сигурност Norwegian School of Economics and Business Administration
здраве да е само,много ясно ,че Ще се обадя





Тема Re: автомобиланови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано03.12.08 15:39



Имах предвид друго - да имаш автомолил или не, а не марката му. Прочети му постингите през последните дни - само за това пише, как нямал в България и т.н. и т.н. драми. Е, аз и в България нямах, и тук нямам. И к'во - ми жива съм. Ползвам си градския транспорт, след като ми върши работа... Отказахме се от колата преди 2 години, когато ни потрябва - наемаме. И ходим повече пеша





Тема автомобилътнови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 15:40



Та, Вили (и Гери), по темата завистници (аз бих ги нарекъл мизантропи): Омразата явно заслепява, щото на някои им се привиждат автомобили (уголемени). А една част от тях са българи в България, и незнам какво търсят в този форум изобщо. Така че предлагам да спрем да им отговаряме на гадинките, иначе казано kill the fool with silence.

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Толкова ли е важно?нови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 15:45



Струва ми се, че да се откажа от БГ гражданството ще означава да се отрека от майка си, баща си и другите роднини. А не бих го направил.
Единствено някаква свръх голяма идиотщина може да ме накара да се откажа от БГ гражданството - като обявяване на война на 2/3 от света (като немците в първата половина на века) или геноцид (като Сърбия през 90-те). В България нещата са отвратителни и смърдящи, но не е стигнало чак дотам. Или забравям какво са направили с твои близки?... Има надежда, че ЕС ще успее да отрезви малко обстановката, и ще се въведат ред и законност. За справедливост ще има доста да почакаме май?


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема friendнови [re: Gerilin]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 15:48



Лошите вести бързо ги забравям... понякога :) Хехе - до догодина има по-малко от месец, хехе



The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема Re: автомобилътнови [re: gogoonthego]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 15:48



Гого, защо ми се струва, че и ти преди да се измъкнеш от България пишеше тук???
Какъв ти е проблема всъщност?
Излезе и х вана Господ за топ... пардон шлифера? А?





Тема Re: автомобиланови [re: cina2]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 16:03



Моме, ти си жена, а аз съм мъж. Със семейство. На 34. Когато искам нещо, не го искам само за себе си.
Ти ходи пеш колкото си искаш. Само че тук градски транспорт практически няма (освен за учениците), а страната няма обхождане пеш.
Всъщност няма какво да ти се обяснявам - омразата те е заслепила и нищо няма да схванеш (ако искаше, досега да го беше схванала). Явно на българите ни е писано да бъдем вечно в конфликти и вечно разединени. Вече се примирявам с това.

Само едно те моля да се замислиш: защо над 95% от българските учители са жени?? Защо в училищата почти няма мъже учители?!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: автомобилътнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор cina2 ()
Публикувано03.12.08 16:05



Друго си е все някой да ти е виновен за нещо - "зимата студено, лятото - горещо"

А като си и внушиш, че всички ти завиждтат - иха, това е живот!



Тема Re: автомобиланови [re: gogoonthego]  
Автор cina2 ()
Публикувано03.12.08 16:15



Не съм "мома", "булка" съм. Къде няма градски транспорт, бре, в България ли? В Скандинавия как е не ме интересува. Ти продъни форума, как в България не си имал кола. Ся ако можеш да ми обясниш къде я видя тоз омраза... Ми не ща да съм "политически коректна", що да не си напиша какво не ми харесва в постингите ви, м?
Когато бях ученичка, доста от учителите бяха мъже. Поне в нашето "даскало" имаше. Знам, че заплатите са ниски.
Замисли се ти друго - доволни хора ще я бълват ли тази помия, така както правите най-вече ти и величка /и не само/. Та нали не живеете вече в България, какво още имате да предъвквате едни и същи неща. Както и да е, ясно е, че това ви "грее".



Тема Re: автомобиланови [re: gogoonthego]  
Автор NoSaint (sinner)
Публикувано03.12.08 16:49



И що питаш жената дали си има приятел като си женен бе мухльо?
А жена ти сега ти гледа децата докато ти чешаш клавиатурата а?
Де да те види семейството тука ти каква си мишка сииии. Чуждо ти се е доебало а.Я да си признаваш!

Редактирано от NoSaint на 03.12.08 17:08.



Тема градски транспорт в Бгнови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 18:12



Къде няма градски транспорт, бре, в България ли?

виж ,доколкото четох,той е от Велико Търново...значи 2 години поред съм живяла на Арбанаси ..ако ЩеШ ми вярвай това са 3 км от Шереметя,4 км от Г.Оряховица (през баира) и около 7 до Търново..познай дали имаШе градски транспорт??? такси за по малко от 10 лв на тогаваШните пари не можеШе да се хване

а в Скандинавия без кола си загубен





Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.12.08 19:41



Чак пък на всичко! Но дори и така да е, кой би могъл да ги вини? Колко са хубавите неща, които останаха да ни радват в България? И после наричат реалиста песимист...



Един за всички, всички за един!

Тема Re: автомобилътнови [re: cina2]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано03.12.08 20:29



А като си и внушиш, че всички ти завиждтат - иха, това е живот!

Е това съвсем им свали летвата


Всички комплексирани и нереализирани същества се успокояват с това самовнушение за негативното отношение, което срещат



Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 21:01



Що не идеш да практикуваш секс & насилие в затвора, а??

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: автомобилътнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 21:03



Цитирах някого за завистниците. Според мен сте обикновени злобари. Лека нощ



The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема хахаханови [re: NoSaint]  
Автор Gerilin ()
Публикувано03.12.08 21:48




Анонимен потребител от Това е щото
ние сме хем егоисти, хем космати, хем шумни, хем груби, хем доминантни, хем се потим много, хем свършваме бързо.





Редактирано от Gerilin на 03.12.08 22:03.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:16



О, аз съм като магнит за психопати


Дарбата ми е да ги избавям от мъките им
И аз мисля, че пишман-патриотите са жалка гледка, ама ей на - те не са съгласни с мен

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:18



Не е задължително да си преживял катастрофа, за да знаеш това.
Достатъчно е да имаш акъл в главата



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:20



Непременно се разходи до центъра и то вечер, когато светлините са пуснати


През деня обиколи магазините и се порадвай на украсата и тилбюдите

А за завистниците ... ако не са те, как ще знаем, че сме постигнали нещо значимо?
Трябва ни мерило, сещаш се

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:24



Че какво лошо има в това да имаш хубава и сигурна кола, а да не се возиш в стара трошка?


Завистта е за неспособните и слабите, а такива има мнооооого
Хора, които хвърлят енергията си в деструктивни дейности ... свършват под кривата круша, докато ти ще си светлинни години пред тях
Тъпото е, че завистта и злобата са две национални черти, които имаш ли - не можеш да се отървеш от тях.
Благословени сме ние, нямащите ги

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:27



Не гражданството прави самосъзнанието!
И няма да ми омръзне да го повтарям :)
Гражданството е просто бюрократична формалност - чувството за принадлежност е нещо съвсем различно.
И не, отричайки се от гражданството си, не се отричаш от майка си, баща си и другите роднини.
Защото те не са ти такива благодарение на гражданството и изобщо ... двете нямат никаква връзка помеждуси.


Геноцида над моето семейство започва от прадядо ми заради "неполиткоректност" в мисленето, така че ... нямам никаква причина да се гордея, че съм българка.
В личен аспект.
Който има, да е жив и здрав, но да не ми налага вижданията си, благодаря

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:37



Е, хайде сега, бъди интелигентен и не ми приписвай свои мисли и чувства.
Не отричам всичко българско, това са твои блянове


Само някои неща.
Ако не можеш да разбереш, въздържай се от коментари, че ставаш леко смешен

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:39



Той си фантазира и доукрасява, не го чети


Много обичам, когато някакъв от някъде започне да ми обяснява какво мисля и какво имам предвид без да си е направил труда да прочете внимателно

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Тия с акъла в главатанови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.12.08 11:41



знаят че Волво е само една емблемка вече (притежание е на Форд).
За сигурността емблемката няма никакво значение, достатъчно авто-тестове има вече.





А за кьоравите с дървените глави е достатъчно да сравнят Хонда Акорд с Волво V70 и Фолксваген Пасат (в семейния клас) или дори Кия Сийд, Голф, Тойота Аурис и Волво С30 за да лъсне истината. Докато в горния клас Волвото поне е сравнимо с другите две, в по-ниския е опешкар от изброените. Сравнени са коли 2004-2008 (според данните с които разполага организацията).

Прякото заключение (в примера Голф - Волво):




Голф 2004-та е точно толкова сигурен колкото Волво 2008-а. Че и е по-безопасен за пешеходците.

Волво... един нелош Форд Имат си някакви останки от стара слава, отпреди 20 години.




Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 11:41



Така се самозаблуждават завистниците, за да оправдаят това гадно усещане, което ги задушава всеки път


Иначе нямаше да се занимават с живота на другите, а със своя собствен.
А, забравих - те нямат такъв

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема в примера се говореШе за Голфдвойканови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано04.12.08 12:00



в едното имаШ въздуШна в най малкия случай,в другото нямаШ
тва стига ли ти като статистика или да минем към практиката





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 12:15



Май за друг беше тоя пост, аз не съм коментирала марки



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 12:17



Какъв ти е проблема, бе?


Със селските обноски на село, айде у лЕво

П.П.Ти си типичното доказателство за моята теория

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Та казвашнови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.12.08 13:05



пълно с Голф 2-ки... да взема да ти снимам паркинга тук ли, що ли


Уф, абе да не си живяла в ... Перник ?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано04.12.08 16:58



Така се самозаблуждават завистниците, за да оправдаят това гадно усещане, което ги задушава всеки път
Иначе нямаше да се занимават с живота на другите, а със своя собствен.
А, забравих - те нямат такъв


Можеш ли да ми обясниш това какво общо има с темата ми?
Престани да спамиш!

ПП Апропо всичките ти постинги по темата са като приказките на домашната ми помощница. Една 23-годишно момиченце от Роман. Колкото и да се опитам да завържа някакъв разговор с него, винаги обръща темата към това, колко много и завиждат на село за това и онова

.
Хайде спри се малко. Не сме на село, а във форум в мрежата. Никой за нищо не ти завижда и никой за нищо не злобее. Разменяме мнения. Това, че твоето не съвпада с това на други потребители, не означава, че те са злобари и зависници! Изпростя достатъчно, разбрахме те



Тема Re: Разбирам!нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано04.12.08 17:57



Това ти е утехата, който не мисли като теб е "психопат", а ти си "добрата самарянка".





Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 19:40



Ти пък си безинтересен, съжалявам



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 19:45



Ако прочетеш собствения си пост, ще разбереш с кое има общо


Престани да спамиш! рече спамърката

Самата ти тема изобщо не трябва да съществува, а като добавим как ти започваш да си я оспамваш ... не обвинявай другите, че ти пригласят в тон

Ами завиждат й на домашната ти помощница - тя е в Гърция, а другите - не!
Нормално е да й завиждат :)
Ти не знаеш ли каква е атмосферата в населените места в България, където всички се познават?
Двайсет години те няма в България ... доста си пропуснала от народопсихологията на българина
А по тона на постовете ти към мен и към някои други потребители ... ти как наричаш това - за мен е чиста българска злоба
И може би яд за нещо?
Бяс може би?
Обърни огледалото към себе си, после го насочвай към другите
За да не смесваш изображенията.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано04.12.08 19:46



Не разбра, пробвай пак.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дpъндoлeтa (непознат)
Публикувано04.12.08 21:46



ей, чета от няколко дни и все повече ти набирам...
алоооу. отворената, теб все едно не са те правили и родили в БГ...
къде получи образованиети си, а?
такива, като теб, плюещи Родината си - бол, ама като им опре дебелия и тичат обратно в БГ-то

п.п. куха леика с КПД... хахаха



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано04.12.08 22:28



не съм казвала ниЩо за диференциация Бг:чужбина...където и да караШ необезопасена кола си е потенциално вредно..
а ти не се заяждай на такива теми



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано04.12.08 22:37



Нещасницата си ти. Да позная - женена си някъде си извън България, не работиш, отглеждаш чедата на някой чужд гражданини и разполагаш със средства за кола, жилище и основни неща за да живееш, ако не охолно, то поне добре.
Не питам дали съм познала, това е сигурно.
Преди да заклеймяваш всички останали като НЕРОДОЛЮБЦИ, НЕБЛАГОДАРНИЦИ и т.н. - замисли се какво би направила ти, ако най-любимите ти същества няма с какво да платят отоплението, не им достигат средства за храна, нямат начин да се придвижат до местоработата си и ти като емигрант, със средна заплата, им изпращаш необходимите средства да направят това, тоест да продължат да живеят НОРМАЛЕН ЖИВОТ. Ако си емигрантът, който изпраща средствата - какво би си помислила? Къде би искала да живееш и работиш? Не би ли била гневна на редица правителства ограбили твоите близки и теб самата? КОЯ БИ БИЛА ТИ, БЕЗ ПАРИТЕ НА МЪЖА ТИ?
Ами, помисли си върху това, но внимателно и задълбочено ( ако можеш, инсинуирай ситуацията - децата ти за един месец да нямат какво да ядат, да трябва да се придвижат с автобус до училището си, да нямаш пари да платиш тока или не дай си боже, наема, да нямаш пари да им купиш нова чанта за училище тази година или нов шлифер на щерката - тоест да похарчиш точно 300 лева - 150 евро за месеца - толкова е минималната работна заплата в Бг.)
Ако направиш това , но без да използваш всичките запаси, които си си направила от отстъпките на супермаркетите преди 8 месеца, тогава ще ти повярвам.
По принцип не ти вярвам. Смятам, че живееш в европа и семейният ти доход не пада под 3000 месечно, караш собствена кола, отделна от тази на семейството и си излязла от България преди повече от 20 години. Не ми отговаряй - зная, че съм права - подобни безсмислици може да пише само някой , който си е умрял от носталгия и не са му познати съвременните условия в България



Тема @ Бapбapeлaнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано04.12.08 22:51



Hey Barbi,

що не се включиш малко като администратор и заключиш тази тема, че в момента изнасилва и последната изисканост на второстепенен smoltalk, а и тенденцията на подобни С Т И Л Н И дискусии ТУК е, да се превърнат в норма и ежедневие....






Тема Re: @ Бapбapeлaнови [re: nealivilla]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:19



нищо й няма на темата . няма да я заключа.





Тема Re: @ Бapбapeлaнови [re: Бapбapeлa]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано04.12.08 23:30



....щом е в твоят контингент... без коментар..






Тема Re: *бах ви у българитенови [re: WightMagic]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:32



Минималната заплата в България е 220 лв. Обаче... рядко някой работи за минимална заплата, понеже има минимални прагове за различните професии ,а за 95 % от професиите минималният праг е по-висок от минималната работан заплата . Другото - на минималните прагове за професията се внасят осигуровките и данъците, а човекът получава чисто минимум 600-700 лв. и нагоре . Във Варна никой не се хваща на по-ниска заплата. Така работят повече от 50 % от хората - работещите в малките и средни фирми . Изключение правят големите фирми и държавните ведомства и общините - там заплатата по ведомост е и реално получаваната. Дори в чуждестранните фирми им харесва българската система за плащане на по-малко данъци.



Тема Re: @ Бapбapeлaнови [re: nealivilla]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:34



я виж колко народ се изсипа в тая тема . но се разправят все още културно.

айде сега няма да ставам 'дърво'.



Тема Барби,нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дpъндoлeтa (непознат)
Публикувано04.12.08 23:37



вземи и си стегни контингента, че ше се изтепат...



чета и се чудя - да се смея ли или да плача...



Тема акъла в главата ???нови [re: jamie]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано04.12.08 23:43



Пропуснал си само да споменеш, как преди около 7-8 години Волво беше поосъдено заради това, че при рекламиране на колите си като "особено сигурни" .. в клиповете и краш тестовете бяха използвали допълнително заякчени автомобили ... т.е. бяха добавили по някоя и друга гредичка вътре, та да не се смачка колата като консервна кутия .....

хайде да им е честито на разбирачите и на тия с много акъл в главата



Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Тема Re: Барби,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:43



това нищо не е. буря в чаша вода. тук каквито битки люти е имало, преди четири години в началото малко зор видяхме с Мр.Н докато се въведе малко ред.



нека да си каже всеки мислата и болката .



Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано04.12.08 23:50



Я по-добре кажи на теб какъв ти е проблема, че да го решим тук виртуално. Като прочета повече от два постинга с определения 'лигльо, мухльо и особено заплахи от рода кой кого щял да чака и по какъв повод - ми светва лампичката че тоя дето ги пише такива има проблем. ..та какъв е проблема , който те подпира да подскачаш ?



Тема права си,нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дpъндoлeтa (непознат)
Публикувано04.12.08 23:58



ма много народоотстъпници... плаша се...



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Бapбapeлa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:19



Нещо стана и не изпратих правилно предишното ми съобщение. Ще го пренапиша .Та така: Мисля, че знаеш за какво става въпрос и то не е размерът на минималната работната заплата, а неразбирането на голяма част на населението на и "извън" България българи. Тук опираме до въпроса какво всеки разбира под значението " родолюбие". Темата беше "бах ви у българите", мисля - някоя си, намираща се някъде си, под защитата на семейните си доходи, които превишавата стократно тези на обикновенния българин живеещ в и извън България, оценява родолюбието на съответните.
Това е темата. Ами, ако доходите ми са много над средните за съответната държава, ако даже не живея в нея, ако даже съм избягала от статута на емигрант - и аз бих порицавала другите.... Ама, опитай се да порицаваш, когато го живееш същото, като тези дето порицаваш....
Нямам какво друго да кажа. Мисля, че авторката просто не е в час, налегнала я е огромна носталгия за България ( но тази България от преди двайсетина - трийсет години) и не може да оцени нагласите и мислите на младото поколение. Аз бих я насочила към изследване на историята на Европа от 18-19 век - би се убедила, че не съществува значение на дума като Етнос или Националност, а напротив са много известни и със социално значение думи като СЕМЕЙСТВО, град, село, професионална общност - на който и европейски език да ги потърсиш. Това говори много за същността на човека като стадно животно, а също така и за към кое "стадо" същият се причислява. Приятна вечер



Тема А ти не си праванови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:24



Род, родоотстъпничество и прочие глупости , са си просто глупости.
Всеки има право да коментира. Това, че не съм съгласна с писанията на еди кого си , не означава, че съм родоотстъпник - към моя си род съм си лоялна, подкрепям го с каквото мога. А ти лоялна ли си, като толкова много парадираш? Какво си направила ти за твоя род - майка, баща, сестри, братовчеди, село, град, държава? Защо ли имам чувството, че нищо и само говориш?!



Тема Re: права си,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.12.08 00:25



мисля че на никой не е лесно да се откаже от българското гражданство . остави какво пишат. но когато човек отишъл да живее извън България и е решил че в държавата България няма място за него / по различни причини / , а в другата държава за да остане да живее и работи там и да му е по- леко около врата условието е да се откаже от българското - прави го - защото трябва да се живее и от криворазбран патриотизъм няма смисъл .

не мисля че не ги боли , боли ги и точно от това са тия препирни .

П.П. Коригирах си първото изречение . снощи като писах съм изяла 'не'-то и се е изкривил смисъла.

Редактирано от Бapбapeлa на 05.12.08 10:43.



Тема аха...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дpъндoлeтa (новак)
Публикувано05.12.08 00:33



и за това, защото много ги боли са готови да я рзнищат и разпорят по шевовете...
айде, дано ги чуе Бог, ама да видим после в коя от всичките четири родини ще се прибират...


бла, бла, бла...
гади ми се...



Тема Направо се засраминови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:34



Твоите деца, когато ги попитат от каква националност са, какво отговарят? Сигурна съм, че отговорът им не е: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ ОБИЧАМ НАЩЕ ПЛАНИНИ ЗЕЛЕНИ. Хващам се и на бас. Майката на децата ти, от години е загубила националната си индентичност също, въпреки, че не си дава сметка за това и безсмислено се бори да докаже нещо друго.....
Казвам ти го, защото съм го изживяла, разчистила съм за себе си проблема и съм се преборила с всички "сократиеви" демони за моята същност като емигрант.
Тук приключвам - няма да ти пиша повече - просто постарай се да намериш себе си, за твое добро и да се примириш, че вече не си БЪЛГАРКА, А ГРАЖДАНИН НА СВЕТА. Нямаш право да пишеш за българите - ти си преминала на друг стадии - вече си гражданин на Европа и Света - защо се връщаш там където вече си била?



Тема Re: Направо се засраминови [re: WightMagic]  
Автор Дpъндoлeтa (новак)
Публикувано05.12.08 00:40



"вече си гражданин на Европа и Света - защо се връщаш там където вече си била?"

нека аз ти отговоря вместо нея - защото се чувства повече БЪЛГАРКА, отколкото гъркиня... ако не е така, то ника и щеше да е ПИШМАН БЪЛГАРКА а не ПИШМАН ГЪРКИНЯ...

стана ли ти ясно?!

Редактирано от Дpъндoлeтa на 05.12.08 00:42.



Тема Гади ли ти се? От толкова дребно нещо?нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:45



Преди да ти се догади още повече - що не отидеш на мястото на майка ти, леля ти, баща ти или още бог знае кой от родата, да работиш в чужбина за да издържаш всички останали в Бегето ? Тогава няма да ти се гади - няма да имаш време за това от работа.
Спокойна вечер



Тема Re: Гади ли ти се? От толкова дребно нещо?нови [re: WightMagic]  
Автор Дpъндoлeтa (новак)
Публикувано05.12.08 00:48



да ти се връща...



Тема Re: Направо се засраминови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:53



или пишман Европейка, или пишман Сръбкиня, или пишман Босненка - пишман означава "лъже" - точно това е - лъже еди какво си, докато не се примири със себе си и не заживее в унисон със семейството си и със самата себе си . Родината ни е там, където са тези, които обичаме, където сърцето ни трепне дали децата ни ще изкарат успешно приемните изпити в университета, където е къщата ни, която сме обзавели късче по късче - всичко останало относно родолюбие, патриотизъм и т.н. са глупости и рамки, които сами си слагаме въз основата на някога прочетени романи, носталгия за детството ни и т.н.
Ти си от другата категория - на тези, които никога не са били навън за повече от година и които са издържани от семейството им - и в това съм сигурна



Тема Re: Гади ли ти се? От толкова дребно нещо?нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор WightMagic (непознат)
Публикувано05.12.08 00:55



Върнало ми се е от години, сега просто обирам дивидентите. Ще го кажеш - и това добре, по време на криза!



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано05.12.08 02:22



Този опус резултат на абстиненция ли е, или на сбъркана терапия?



Тема Re: права си,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано05.12.08 06:33



Остави тези пенсионерски определения-народоотстъпници.


Това че хората са критични, не значи че мразят България.
И на мене не ми хареса глупавата шега в другата тема, че България не трябва да съществува. Но едва ли някой го мисли сериозно.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: WightMagic]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано05.12.08 07:09



По принцип подкрепям това което си написала. Лесно е някой да харчи парите на мъжа си, и да дава оценки на другите, че не били патриоти

Редактирано от 4ereshka на 05.12.08 07:13.



Тема Re: Направо се засраминови [re: WightMagic]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано05.12.08 08:37



Няма да ти се обяснявам, още по-малко ще споря с теб.
Ако прочетеш внимателно ЦЯЛАТА тема, коментар по коментар (не на общ преглед), ще си изясниш нещата

.
По всички точки си много далече от истината



Тема Re: WightMagicнови [re: WightMagic]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано05.12.08 08:43



Ти си от другата категория - на тези, които никога не са били навън за повече от година и които са издържани от семейството им - и в това съм сигурна

WOW, шокираш ме! От къде извира тази сигурност. Да не би да си пиете кафето всяка сутрин?


По-скоро ми се струва, че си внушаваш нещо и се опитваш да убедиш самата нея в това си внушение



Тема Re: уаууунови [re: NoSaint]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано05.12.08 09:49



Познавате се лично???!Или това е плод на богатата ти фантазия? Какво Гоце бълнуваш?





Тема а така!нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор ceлянинъt (старо куче)
Публикувано05.12.08 15:07



бах ви у българите!

и понеже се чувствам стопроцентов българин,
и понеже виждам здравословен хъс у вас, пишмангъркиньо -
ша ви замола нааай-искрено -
елате госпожо,
елате пишмангъркиньо
да ма ... такова де...
да му ударим едно патриотично ебане!



Тема Re:нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 15:38



Набирай внимателно, да не се нараниш!
И понеже си нов и неразбрал, не плюя родината ми, а държавата ми


Продължавай с набирането.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 15:43



Родоотстъпници в тоя клуб няма :)
Но пък има много разочаровани от държавата си.
Ти правиш ли разликата или да ти я направя аз?



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: WightMagic]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 15:46



Остави, няма да те разберат


Не защото не могат, а защото не искат.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: WightMagic]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 15:55



Единственото, което трябва е човек да бъде себе си.
И никой друг освен самия човек няма право да държи сметка за чувства, мисли и мнение.
Трябвало да сме патриоти - ще съм патриот, ако се чувствам така.
Ако не се чувствам, няма да съм.
Трябвало да се гордея с това или онова.
Ще се гордея с това, с което аз реша и с това, което чувствам за достойно за гордост.
Гордея се със семейството си, с красивата природа на България, с моментите от историята ни, с които мога да се гордея ... толкова.
От останалото ме е срам.
Аман от хора като гъркинята и тая нова измислена тъмносиня многознайка, които не търпят инакомислие.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 16:00



Не, ама му се иска


От Гоце Делчев съм родом и всеки го знае
Очевидно според него само "софиянци" могат да бъдат известни
Пълно е с неудовлетворени от живота си хора, които са се вманиачили по мен
Чудя се дали да не го вмъкна и него в жалбата

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: NoSaint]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано05.12.08 17:03



Пак ли те налегна самотата?
Нали си ми фен, как може да не знаеш кога съм напуснала родния град?
Ееее, излагаш се!



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано08.12.08 09:36



Да. Нали знаеш прикзаката: България е прекрасна страна, но шиб**а държава.



Един за всички, всички за един!

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: WightMagic]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано09.12.08 13:30



Да позная - женена си някъде си извън България, не работиш, отглеждаш чедата на някой чужд гражданини и разполагаш със средства за кола, жилище и основни неща за да живееш, ако не охолно, то поне добре.

Ирини, няма какво да познаваш! Някой неща ти споделих лично, след като ме "зариби" на бележки (голяма грешка от моя страна). Оказа се, че не съм от твоята таргет група и ме отсвири

(за което се радвам).
Каква роля си си избрала всъщност в клуба? На каква се правиш? И 10 ника да смениш - "Вълкът кожата си мени, но нрава - не!"
Хайде със здраве!



Тема Re: а така!нови [re: ceлянинъt]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано11.12.08 12:09



Сигурно щях да ти се "впрегна", ако една роднина не ме беше препратила в ....... , за да видя с какъв "селянин" си имам работа


Не бързай сашко. Не съм жената в бяло, нито другата ... красавицата. Всяко нещо с времето си ...



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: Gerilin]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано11.12.08 22:29



Хайде стига деее.....
А ми кажи от кое село си от България????
И не забравяй от къде си се родила
Някои тук от Вас си падат само да критикуват,без да са помогнали на нито един Българин
Нямам късмет да те видя ,как се връщаш насрана тук в България.
Пълни утрепки сте на вън......нямате никакво достойнство
И бъдете патриоти а не ....утрепки,които зареждат хората с негативизъм



Тема Re:нови [re: sandrus]  
Автор Gerilin ()
Публикувано11.12.08 23:39



от където и да съм,където и да живея съм благодаря за това ,
че съм по добре възпитана от теб





Тема Re:нови [re: sandrus]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.12.08 14:19



Чакай сега малко.
Ти от позицията на какъв точно определяш някой непознат като утрепка?
Да не се познавате с Гери, да не би да си запознат с постиженията й или и ти си от ония с прибързаните заключения?
Аман вече.
Какъв е проблема да забравиш къде си се родил, ако не чувстваш, че принадлежиш на това място?
Много по-важно е да не забравяш мястото, на което се чувстваш добре.
Стига сте живели в миналото, живейте тук и сега с мисъл за утре :)

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Редактирано от Bиливap на 12.12.08 14:20.



Тема Хубаво *бане стана :)))нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано14.12.08 00:44



Хубаво *бане стана :))) пишмaн-rъpkиня, доволна ли си от оргийката?



The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Тема Re: Хубаво *бане стана :)))нови [re: gogoonthego]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано14.12.08 01:35



Има и по-забележителни
над 200 примерно



Ноо аз съм скромен човек
Благодаря все пак



Тема чест и почитания, госпожо!нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор ceлянинъt (старо куче)
Публикувано14.12.08 04:15



то на фона на това всеобщо българско мрънкане, жалене, черногледство, злобност, завистливост, негативизъм, отмъстителност... -
става много приятно човеку да види позитивно и реалистично мислене, че чак му се прищява да умножава рода български!
здраве и късмет!

Редактирано от ceлянинъt на 14.12.08 08:48.



Тема Re: Хубаво *бане стана :)))нови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано14.12.08 13:40



Пак заповядай :)))))

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: чест и почитания, госпожо!нови [re: ceлянинъt]  
Автор пишмaн-rъpkиня (спокойна )
Публикувано14.12.08 15:24



И на теб, "селянино" много здраве и дълъг живот.
Ей така, да ни мяташ в лабиринта на чувствата ни. Да ни припомняш кои сме и за какво сме на тоя свят...
Пиши! Момчето, което живее в кладенеца, може и да е поостаряло, но мъдростта му е всевишна....
ПОКЛОН



Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: а така! Селскинови [re: ceлянинъt]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано26.03.09 01:18



Та валидна ли е още офертата
или премисли върху
множението на човешкия род БЪЛГАРСКИ?



Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: а така! Селскинови [re: Гъpkинятa]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано26.03.09 05:59



Според мене, след като е предложил едно патриотично *бане, няма да посмее да се отметне





Тема даа,нови [re: Гъpkинятa]  
Автор ceлянинъt (ветеран)
Публикувано27.03.09 12:31



множенето на рода български трябва да бъде патриотично дело!
само напред - както казала циганката!



Тема Re: Ама тинови [re: ceлянинъt]  
Автор Гъpkинятa (спокойна )
Публикувано27.03.09 13:53



много щъкаш



Поне си носител на добър ген

Ayth eimai, kai se opoion areso

Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор lrini Di ()
Публикувано27.03.09 20:15



Абе, чак сега разбрах някои твои изявления.
Ще ми помогнеш ли да си направя албум, както ми обеща - извадила съм стотици снимки, които за сега са в електронен вид и никой не ги е видял с изключение на тесния ми семеен кръг, а наистина си струват. Готвя се и пак да ходя там, но преди това искам да направя албум, който да публикувам заедно с кратък пътепис. За сега съм направила само във фейсбук албум - ще ти пусна името за да ме прибавиш към приятелите.



Тема Re: *бах ви у българитенови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано05.04.09 17:38



Nе иz4етох вси4ки постинги,но...
Факт е,4е 6те си останам винаги българи,колкото и паспорта или държави да сменим,поради факта,4е детството или 4аст от живота ни е родното място България или на6и блиzки са там.И винаги 6те я оби4аме,таzи БГ.
Факт е,4е няма переспектива zа спокоен,нормален,уреден живот в БГ.ВластовА корупция."След нас и потоп".Управление на автопилот.
Факт е,4е никой не е желаел да напуска Родината си,но е бил принуден поради раzли4ни обстоятелства,най_ве4е финансови,беzzаконие,беzхаберие,корупция и желание zа спокоен,уреден живот zа себе си и поколението си.
Факт е,4е при толкова много негативи и беzzаконие,95% от населението 6тяха да напуснат страната,ако имаха такава въzможност,дори и пенсионерите,децата,болните.Не поценявайте народа,той може да е вси4ко друго,но не и прост,zа да робува с удоволствие някому,достигайки вис6а форма на маzохиzъм.
Факт е,4е ве4е станахме zа смях,достигайки такова дъно,4е zа4естиха кражби на храна,поради невъzможност zа оцеляване,ровене в ко6ове.И както про4етох тук,иzмирайки от студ по пейките.Творбите на ЙУго бледнеят пред българската действителност.
Факт е,4е много български семейства и пенсионери се иzхранват от емигрантски пари и горко им на теzи,които не полу4ават такива средства.Държавата вzема,но никога не дава.Дори напротив, беzработните,социалните трябва да си пла6ат zдравеопаzване и данъци,беz оглед на това,4е нямат приходи.Следователно се поо6тряват неzаконните доходи и противоре4и на друг zакон zа проиzход на средствата.
Факт е,4е в края на краи6тата винаги 6те си останем българи или български граждани и въпреки негативите,България има специално място в сърцето ни.
Но съ6то така е факт,4е ние сме най_неzадружната нация,винаги деля6ти се и никога zаедно.На емигранти,неимигранти и гурбет4ии,на селяни и граждани,на столи4ани и провианциалисти,на бедни,богати,средностатисти4ески, на ви6исти и среднисти(беz оглед на това,4е много умни деца нямат финансова въzможност zа следване,нито вис6ето обраzование е критерий zа интелигентност),на 4иста4ки,ба4катори и 4иновници,на българи или полубългари,на граждани,които са иzрастнали в бг и се 4увстват 4аст от БГ и противниците им,на говоре6ти диалекти,като zа македонците е поzволен диалект,но не и zа останалите райони,гонейки дивото,а иzпускайки питомното,на жени и мъже,на гейове,курви и т..н. и т.н.
С две думи проблема си е донякъде в някои от самите нас и ориенталския на4ин на мислене,характерен най_ве4е zа теzи,които не са живели дълго в zап. Европа.Не се набяга на ка4ествата и уменията на даден 4овек,на вzаимопомо6т,а на други фактори.Както каzва бат Бойко,"такъв ни е мат´ряла" и é прав,не му се сърдете.


А колкото до историята мога да ти кажа,4е под виzантийско България е продължавала да съ6тествува,дори името не се сменя,а се нари4а България,но не като държава,а като област.Дори и при турско,въпреки zна4ителното намаляне на населението е продължавала да съ6тествува.Но комунистите я съсипаха zа отрицателно време и способстваха/_ват zа намаляне на населението И.Голям принос,няма 6то.Нито полжиха грижи,zа6тита zа българите,останали иzвън пределите на държавата след Втората Св. Война.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.