Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 06.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Такааа приятели...  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано30.11.08 20:58



България е приета в ЕС на 1 януари 2007 г. въпреки очебийния факт, че не отговаря на критериите за правова държава. Евросъюзът прави компромис в името на нещо си. Умни анализатори говорят за геополитически съображения, сигурност на Балканите и т.н. Още преди заветната дата от Кремъл идва недвусмислен сигнал, че приемането на България в ЕС устройва и геополитическите съображения на кагебистката върхушка.

В прав текст посланик Чижов радостно заяви, че "България ще е троянски кон на Русия в ЕС".Чижов е цинично прав. Президентът, бивш агент на Държавна сигурност с псевдоним Гоце, лети с повод и без повод до Москва. Премиерът Станишев, бивш съветски гражданин, покорно чака три часа за аудиенция при Путин в Сочи. Сключват се договори за газопровод, петролопровод и нова руска АЕЦ. Предоговаря се в полза на "Газпром" очевидно изгоден за България договор, сключен от демократичната десница. А когато Путин идва в България, руската преса без никаква дипломатичност съобщава, че бащицата е отишъл в София да си напазарува на едро цялата страна.

Междувременно в България цъфтят организираната престъпност и корупцията. Роят се олигархчета по руски образ и подобие. След няколко предупреждения от Брюксел се стигна до блокиране на еврофондове, за да не влязат директно в джобовете на крадците.Този прецедент, който по същество е бламиране на правителството, съвпадна с трудно постигнатия от ЕС компромис за антикризисен икономически пакет. Но вместо да си наведат главите и да се оттеглят, както би станало във всяка друга демократична страна, българските управляващи решиха да атакуват. Премиерът заплаши ЕС с политически рискове.

Президентът провидя атака срещу европейската левица, но това беше нищо в сравнение с изявлението на Румен Овчаров, който от трибуната на българския парламент като председател на бюджетната комисия призова България да не плаща стабилизационната вноска от 1.3% от БВП в общия план за спасяване на икономиките на ЕС, която всяка страна дължи на принципа на солидарността. А по-късно отправи и намек за пускане на спрените реактори в АЕЦ "Козлодуй". Така ставаме свидетели на изключително опасен и дестабилизиращ за ЕС прецедент. Няма съмнение, че български властници са способни да направят всичко, защото са притиснати до стената и особено ако се надяват на подкрепа от Кремъл. Образно казано, троянският кон на Русия в ЕС побесня. Той цвили, хапе и хвърля къчове. Дано в ЕС и в НАТО да поставят правилната диагноза. След икономическата карантина трябва да бъде обявена и политическа и най-накрая да се забрани тази партия наречена БСП със закон!



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Такааа приятели...нови [re: ZainGadol]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 00:23



Да не звуча много цинично, но ако се изтреска и един Хасковски номер (Х) на цялата държава, направо ще си е най-правилно. Да идват които ще идват, да забучват някакъв байрак пред църквата Александър Невски в София и да се свършва с цялата агония. Американци, руснаци, китайци, муджахидини........който и да е. То се видя, че българският народ сам по себе си, е извор само на зло.



Тема Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Koфтият]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано01.12.08 06:25



Аз пык сым май оште по-цинична от тебе и винаги повтарям, че най-доброто решение е , Былгария да быде разпусната като дыржава и да се раздели на 4 части като :

Северозападна се даде на Румыния,
Югозападна на Македония,
Североизточна на Русия и
югоизточна на Турция.

Няма смисъл единици да се борят кат' прасе с тиква.
Тва е, да изключват светлините и стига агония!!!





Тема Re: Такааа приятели...нови [re: ZainGadol]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.12.08 10:08



аз го написах още преди две години, когато имаше съмнения дали ще ни вземат такива или ще ни отложат - бях написал че ще ни вземат независимо от състоянието ни - взимат ни само защото така еврочиновниците получават много пари и власт, с които да се разпореждат, те са готови да вземат и Турция поради същата причина - задради вноските, които тя ще дава в общия европейски бюджет - на тях изобщо не им дреме какво става в държавите членки, те ако има как и Либия и Китай ще присъединят



Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.12.08 10:10



Айде, сега ...
Югозападна на Македония.
Че Македония държава ли е?
По-добре на Гърция



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.12.08 10:13



Аз като казвам, че е най-добре да ни изритат от ЕС час по-скоро, някакви пишман-патриоти ми скачат тук "разгневени"


Каква точно е ползата на ЕС от мизеруваща, корумпирана България с нейното беззаконие?
Приеха ни от милост, да си отворят тия очи най-после!
България не е готова да бъде пълноправен член на ЕС и като такава, няма място там!
И вината не е толкова у хората, а у политиците й - жалки, продажни, червени боклучета!
Ама то друго освен изгнили ябълки не се предлага на изборната сергия ...

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Nirvana_2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 11:16



Абе, хора!Написаното остава, казаното отлита!Как така Странджа ще я давате на тоз и онзи?!!!За тази земя кръв се е ляла!Единсвено Добруджа ни е дадена по политически съображения.

Дръжте се малко!Оставете делата на давещите се в ръцете на самите давещи се!

Не знам дали това не е наказуемо даже..



Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Фиш]  
Автор Gerilin ()
Публикувано01.12.08 11:49



ФиШ тук се съгласявам с теб!
само като си помисля какво минало е имал градът ми и категорично отказвам да стане турска или гръцка "собственост"

а по темата,недейте така негативно,бе хора, имате си чуждите паспорти,ако толкова я забатачи БГто ,сте лесни...





Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Nirvana_2]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 13:24



И аз заминах от България изнервена и озлобена, че там оправия няма.

Но не мога да приема чак такива крайни мнения, че трябвало да бъде разпусната като държава.Моят роден град Варна не искам да бъде владение на турци, румънци....и каквато да е там паплач. И руснаци не понасям, но ги предпочитам пред турските цигани.



Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Gerilin]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано01.12.08 13:28



Ма вие не се врызвайте толкова. Това са само примерни теоретични постановки.

Я вижте кво е било хубаво в Бг-то като е дошыл немския цар Фердинад миналия век, поради лиспа на "грамотни бг политици":

и града и селото и столицата София: всичко е просперирало.
Вижте само ква архитектура имa по стара София, за сыжаление днес напылно занемарена. Тва са били времена па макар и с чуждестранен цар





Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: Nirvana_2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 15:37



Абе, не се връзвайте, ама на гол...такова... и едно листо коприва жули, да знаеш


Фердинанд има заслуги( за мен лично 22.09.е един суперпразник, и досега неоценяван), но по отношение на просперитета, няма големи заслуги
Ето една не много известна българка, кръстена заради баща си на кралица Виктория: и която има дан.

Съвсем сериозно призовавам да не си правим шеги със сепаратистки призиви - това все пак е сериозен проблем за част от европейските страни, включително и страни -членове на ЕС.



Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: Gerilin]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано01.12.08 16:27



Хммм предложението за раздаване на бълХарията на съседни държави е доста дръзко, макар че ако се направи кратка равносметка... май и 4-те части ще са на далавера.

Русе, Русчук и Русия си е кажи-речи едно и също. Макар че - защо на Русия да се дава североизточна Б-я, а не на Румъния да речем? Там и без това заплатите са 3 пъти по-високи от нашите, сума ти народ учи румънски и ходи на работа в Букурещ...

Частта дадена на Македония също ще е добре - по някое време макетата ще ги приемат в ЕС. Но след такава „придобивка“ - едва ли :(

Колкото до югоизточната да се даде на Турция - ми пак добре, хората няма да чакат на границата, за да идат на пазар в Истанбул. А 100'000 изборни туристи ще си спестят разкарването за БГ изборите догодина. Не парите - автобусите ги плаща ДПС.


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Архитекткатанови [re: Фиш]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано01.12.08 16:30



Тази архитектка що тъй се е споминала през съмнителната 1947-ма? Да не са я споминали лъже-комунистите??!!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема ЕС няма милост, има ИНТЕРЕСИнови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано01.12.08 16:34



ЕС няма милост, има ИНТЕРЕСИ. Хайде да не ги идеализираме чак толкова. Приеха ни, за да се оправят пътищата на Балканите - коридорите към Гърция и към Търция.
Парадоксът е, че точно по пътните проекти са огромните залоупотреби... И няма кой знае колко хубави нови пътища построени...


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Ако верно е ЧАК толкова зле...нови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано01.12.08 16:38



Брато, ако верно нещата с Русия и нашите лъже-социалисти са ТОЛКОВА топли, реакциите на лъжливите овчарчета, на ватмана Серго и сие придобиват съвсем друг смисъл!!! Тия готвят на народа голям кур - откъсване от ЕС и обратно в обятията на руската мечка!!! Само че от тази прегръдка ще ни се изпочупят и малкото здрави кокали :(((

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано01.12.08 18:36



Ама то друго освен изгнили ябълки не се предлага на изборната сергия ...
-Абсолютно!!!

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re: Ако верно е ЧАК толкова зле...нови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано01.12.08 18:42



Тия готвят на народа голям кур - откъсване от ЕС и обратно в обятията на руската мечка!!!
-Това е "тяхна" отдавнашна програма....


Само че от тази прегръдка ще ни се изпочупят и малкото здрави кокали :(((
-Няма нищо да чупят приятелю... то там вече нормални хора не са останали.Дадоха (и правят) възможност и с политиката си искат да изгонят индиректно,колкото се може повече хора! А стадото ще си го управляват на "партия"... коалиций разни от тип : БСП-ДПС... макар,че взеха да се усещат за ДПС и май,ще останат еднолични.Та натам води трамвая...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: 4ereshka]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано01.12.08 18:49



Черешке, най-после намерихме допирна точка!
Разшири още малко кръгозора. България не е само Варна

.
И аз съм варненка, но също така и софиянка и пловдивчанка и плевенчанка и габровка и велинградчанка и беличанка и севлиевчанка и и и ...всяко кътче, където е разпръстнат родът ми и ... не само. 100-те туристически обекта съм ги минала няколко пъти и ценя всяко камъче в така наречената БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: ЕС няма милост, има ИНТЕРЕСИнови [re: gogoonthego]  
Автор пишмaн-rъpkиня (γα )
Публикувано01.12.08 18:56



Приеха ни, за да се оправят пътищата на Балканите - коридорите към Гърция и към Търция.

Гого, Точно от теб толкова повърхностно мнение не бях очаквала!!!


ЕС няма милост, има ИНТЕРЕСИ.
Така е, но това НАЙ-МАЛКОТО са пътищата!



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.12.08 20:34



Казах го метафорично


Защо са ни приели, само те си знаят.
Убедена съм обаче, че съжаляват ...

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.12.08 20:37



Проблемът е, че някои хора (като мен) разсъждават, че не биха си избрали най-малко изгнилата ябълка, колкото да си вземат ябълка, а биха чакали хубави плодове.
Други се радват, че изобщо имат нещо, дори да се разкапва от гнилоч в ръцете им.
Та тия вторите много скачат срещу първите.
Аз нямам против гласуващите и избиращите най-малко изгнилата ябълка.
Имам против като ме карат и аз да избирам изгнила ябълка.
Това е против съвестта ми.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Да видимнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.08 20:37



какво и се случи на Германия с приемането на еврото - нали бяха много стабилни ? Изглежда не откриха до тоя момент начин да обявят скритата инфлация - добре знаем какво ще се случи ако немската икономика претърпи явен срив.

Какво стана в Италия, 30% поскъпване на ВСИЧКО само за 1 ден по същата "причина".
Как се чувстваха тогава и Гърция, и Испания, бедните роднини ?
Защо изкуствено девалвираха валутата си за да "покрият" изискванията ?

Да видим и какво става в момента...срив в банковия сектор и недвижимостите в САЩ, Европа - особено "богатите" и "стабилни" страни.
Интересно, тук срив...няма. Смеем се дори че предвид "постоянната криза" не можем и да го усетим. Макар че не съм съвсем прав, бензина примерно поевтиня с над 20%. Дай Боже такива кризи всяка година !
Има един израз - колоси, ама с глинени крака. Рано или късно се случва в прегретите икономики, особено когато хората се научат да не работят.

ПП: Хубаво е когато се говори за България - да се добие малко опит 1-ва ръка (и за предпочитане не парвенюшки а-ла Витошка). Четенето на жълта преса обикновено води до теми като тази (и клакьори като тези)....


Редактирано от jamie на 01.12.08 20:38.



Тема Re: Да видимнови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано01.12.08 20:45



вие сте все оЩе в спекулативния си балон..когато той се спука а това неминуемо Ще стане,Ще затънете като Латвия в момента,заЩото БВП ви е ниЩожен а търговският баланс ви е отрицателе
а сравнението с големите и моЩни икономики в европа е като :видяла жабата че подковават коня и вдигнала и тя крак.



Тема Re: Ако верно е ЧАК толкова зле...нови [re: ZainGadol]  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано01.12.08 20:52



Страхотно,абсолютно точно си казал всичко....





Тема Re: Архитекткатанови [re: gogoonthego]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 22:35



Белодробно се е споминала.Не търси дългия пръст на червените дяволи(да не се бърка с именит отбор

)



Тема Re: Былгария-разпусната като дыржаванови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 22:37



Ти съгласна ли си да ни дялкат, м?



Тема Щенови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.08 22:41



гръмне балон, това е очевидно.
Но няма да затъваме като никого

Има един ключов момент - интереси. Затова нито нагоре-нито надолу в тая държава..... нож с две остриета си е.

ПП: Големите и мощни икономики ? Като големите и мощни Леман и AIG ли ? Не ме карай да се смея, че на онея нормални хора в големите и мощни икономики им се реве в същото време, ще е цинично доста Къде отидоха "сигурността" и "безопасните инвестиции" сега, да не цитирам какъв кошмарен пример имам пред себе си за провал в уж сигурна лична инвестиция - в една голяма и мощна страна с голяма и мощна икономика (и голям и мощен 40% срив в момента)




Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: gogoonthego]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 22:44



Гогооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, ти бил ли си в Македония, Бивша югославска или както и да се наричат, са поне 20 години по-назад.И ти в качеството си на какво или с правото си на какво ни даваш?Човек дава това,което е негово.Или ти...с чужда пита, бащин помен правиш, м?

По-благороден бъди ,де , към бившите си сънародници:))))Кога стана калайджия,кого ти почерня задника?!!!





Тема Re: Щенови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.12.08 22:56



Не знам дали са ми дали правилен съвет (аз смятам по друг начин да го изпълня), та той е:В такива моменти се инвестира в ядене, пиене и цигари.
Т.е съветът е да се инвестира в акции





Тема Re: Щенови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано01.12.08 23:04



ами да,когато играеШ на едро,понякога губиШ на едро...
и все пак е тъпо да се сравнява Де,УК,Ит и т.н с бълха в икономически аспект като родната България..то няма база за сравнение..ама никаква



Тема Правилен енови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.08 23:45



но само в 2 случая:
Акциите са достатъчно големи - да ги използваш като тапети.
или
Акциите са на компании които ще оцелеят след кризите.




Тема За обикновения човекнови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.08 23:52



няма значение колко огромна е една икономика.
Важно е къде е той в нея. В момента данъкоплатеца опира пешкира отново - и плаща масрафа. По-хубаво ли му става от това? Бас държа че НЕ

И досега не той е играл наедро - а сега му поднесоха сметката, направена от други (да ти звучи познато ммм?). Естествено - не когато се печели наедро - а само когато се губи...инак има кой да прибере печалбите преди него.

ПП: Съвсем наскоро си позволих едно сравнение едно към едно с ДЕ, ИТ, УК....
Ти може и да нямаш база за сравнение - но аз имам. И разликата все повече се измества в моя полза, в криза един губи - друг печели точно от това.




Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: Фиш]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:01



Не схвана хумора в писанката ми за Русе - Русия.
Че Македония е 20 години назад - от кого, от нас?? Ще видим ние колко сме напред...


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: ЕС няма милост, има ИНТЕРЕСИнови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:03



Не претендирах за изчерпателност. Допълни ме, ако обичаш :)

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Ако верно е ЧАК толкова зле...нови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:16



Тия верно са пристрастени към властта :(((
Но аз искам да видя реакциите на ЕС и да чуя тежката дума на ЕК.
За разлика от Виливар, не мисля, че България трябва да бъде изключена от ЕС. Искам да се оправи и да стане нормална, цивилизована, законова и уредена държава, която съществува в името на населението, и в която обикновените хора са щастливи и заможни, а циганите - работещи и образовани.

Но съм реалист - уви, това няма да стане и след 50 години. А тия лъже-социалисти правят нещата още по-кофти, упорстват, магаретата им с магарета :((( Просто очаквам окончателно затягане на мерките от ЕК, и евентуално - налагане на предпазна клауза. И ако нашите имат глупостта да слушат Овчаров да спрем да си плащаме вноските в ЕС - може и до запор на членството да се стигне.

И все пак идат избори през лятото. Според мен ЕС ще прояви разум и ще преглътне жабите до изборите. Тогава народът ще си каже тежката дума.
Аз лично помня как при едни избори БСП взе едва 18% (а ОДС даже 17%) - и дойде времето на НДСВ да покажат какви са. Сега иде времето на ченгетата и опортюнистите (ГЕРБ). Ако имат акъл - ще се коалират с Костов или Софиянски. Ще ми е интересно ако тези 3 формации не успеят да съберат общо 50%, каква коалицийка ще се заформи. Но най-вероятно герберите ще съберат поне 40%.


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 10:26



Гого, това, че искам България да бъде изключена от ЕС не означава, че не искам да се оправи.
Означава, че не искам да се излага!
Незаслуженото ни членство в ЕС не е гарант за "оправянето" на България.
Според теб защо повечето норвежци не искат страната им да е в ЕС?
Тези, които съм питала, казват: Защото нищо не печелим от това, а само губим - финансово най-вече.
Какво точно печели България от членството си в ЕС в момента?
Престиж?
Той пълни ли стомасите на бедните?
Свободно придвижване из Европа?
Изнасяме джебчийки, курви и просяци свободно и без визи.
Е, голямото предимство, няма що.
А какъв членски внос плащаме?
Преди време бях про-ЕС и много се радвах като ни приеха за пълноправен член, защото вярвах, че това ще ни "оправи".
Сега съм реалист и гледам по друг начин на нещата.
Какви 50 години ... и след 150 няма да стане, ако нещата продължат в същия коловоз.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Уточнихме се :)нови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 10:49



Разбрах те. Аз също се гневя силно. То верно ако ни изключат от ЕС, и червените бабички може да се пробудят и да почнат да мислят малко преди да гласуват. Може да има някакъв оздравителен ефект, знае ли се... Ще видим...

Все си мисля, че Европата ще изчака да дойдат изборите на лято. Силно се надявам, че тогава властта ще се смени коренно, и ще обърне кораба в правилната посока.


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 11:29



Вили,недей така моля ти се!!! какви курви,джебчий и просяци

знаеШ ли колко кадърни и образовани хора използваха възможността за безвизов режим ,за да емигрират ...

само това е един голям + за всеки един българин,
ако някой реднек те попита откъде си и ти тежко тежко му отговориШ ЕС..те гледа със съвсем друго око,ако му се изцепиШ България и той Ще си мисли тва някъде в Африка ли е....

и аз като Нирвана съм фен на ЕС



Тема Re: За обикновения човекнови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 11:50



ако не те затруднява ,би ли споделил наблюденията си

напълно си прав ,че в една криза има печеливШи и губеЩи...когато ипотечната криза бе очевадна в САЩ август 2007,това се отрази на Великобритания,Германия и целия свят.Бг не бе засегната сериозно поради 2 причини :
1. 95% от населението има собствено жилиЩе
2.ългарската икономика е изтъкана от спекула.ако се огледаШ наоколо на Бг пазара няма директно участие на концерни като Морган и Стенли,Ситибанк,Генерал моторс нямат поизводства и т.н конгломерати,които беха засегнати най сериозно.

но ако погледнеШ какви банки са стъпили на БГ пазара : все съмнителни ,на съмнителни образувания или със съмнителна клонова мрежа..пример :



погледни само сферата на бизнес на тази банка...няма да коментирам

надявам се Ще се съгласиШ ,че на БФБ дружествата ,които се котират за спекулативно надути...и самата борса е спекула,просто заЩото в Бг няма производство...пазарът на жилиЩа вече замръзна,но все оЩе не етръгнал надолу,когато това стане ,Ще е интересно.



Тема Като се замислянови [re: Gerilin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.12.08 13:44



предпочитам съмнителна банка пред такава с репутация - но фалирала.
Същото се отнася и за концерните.

Директно оспорвам твърдението ти че в България няма производство. Бих искал да се аргументираш с данни за това си твърдение.




Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: gogoonthego]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.12.08 13:54



Ох, извинявай, че не съм така възвишена и умна

, за да схвана хумора ти

Ти бил и си в Македония..някога?Или поне сега?

Как не съм чула един чужденец така да ни кълне?!!!Напиши един ред:това видях там, където съм, направете, можете.....
Има един популярен лаф:Акъл не ща, пари ми дай! Но аз и пари не ти искам!Имам достатъчно!Важното е,че имам сили да отглеждам децата си като човек с ценности!Това е моята съдба-тук и сега!



Тема Re: Правилен енови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.12.08 13:58



В криза се яде, пие и пуши



Тапетите са гадно нещо



Тема Стига беееее,нови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.12.08 14:01



то и без криза се яде, пие (и който си го има и тоя порок - пуши).
Друго си е тапети от Леман Брадърс обаче....






Тема Re: Като се замислянови [re: jamie]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 14:02



НСИ разпространи предварителни данни за износа и вноса на България в периода януари - ноември 2007 г. През посочения период сме внесли стоки за 36.887 млрд. лева (FOB цени), изнесли сме стоки за 24.162 млрд. лева FOB цени, следователно търговският дефицит на страната ни е 12.724 млрд. лева за 11 месеца. Големият дефицит по текущата ни сметка прави все по-притеснителен въпроса за стабилността и уязвимостта на националната икономическа система.

Регистрираме търговски дефицит както със страните от ЕС, така и с трети страни. Спрямо ЕС износът ни е за 14.753 млрд., вносът за 21.588 млрд., дефицитът 6.834 млрд. Спрямо трети страни, износът ни е 9.408 млрд., вносът 15.298 млрд., дефицитът 5.89 млрд.

Само през ноември отрицателното салдо във външната търговия се е увеличило с повече от милиард и половина лева.

Русия, Украйна и Турция остават основни търговски партньори на България от третите страни (т.е. без държавите от Европейския съюз). Износът ни за Турция е 2.768 млрд. лева за периода I - XI. 2007, 11.8% ръст. Вносът от Турция за същия период е 2.712 млрд. лева. Тоест Турция е една от малкото държави, в търговията с която България все още отбелязва макар и малък излишък. Това обаче скоро няма да стои така - вносът от Турция се увеличава с 37% за посочения период.

За Русия сме изнесли стоки за 590 млн. лв., но сме внесли стоки за 4.867 млрд. лв. (4.277 млрд. дефицит). За Украйна сме изнесли продукция за 305 милиона, внесли сме за 2.787 млрд. (12.9% ръст на вноса от Украйна за година). В търговските отношения с тези две страни в баланса натежава вноса на енергоносители при по-високите глобални цени.

Интересно е, че имаме излишък в търговията със САЩ: изнесли сме продукция за 565 млн. лв. отвъд океана, а сме внесли за 406 млн. лв. Притеснително в случая е, че спрямо периода на 2006 г. износът ни е намалял с почти 10%.

Китай е добавил капчица в огромния си търговски излишък също и от България: за азиатската сила сме изнесли стоки за 119 млн. лв., а сме внесли продукция за 1.087 млрд., ръст на вноса 64%.

В търговията с Швейцария за посочения период имаме над 340 млн. лв. дефицит. Балансът в търговията ни с Македония е приблизително изравнен: внесли сме и сме изнесли продукция за малко над 500 млн. лв. Притеснителното е, че износът ни за Македония се увеличава с 12.3%, а вносът ни - повече от два пъти. Влошили сме показателите и в търговията с Хърватия, за тази Балканската страна сме изнесли за 242 млн. при 143 млн. внос, но износът ни е спаднал с почти 40%.

Износът ни за Индия се е увеличил два пъти за периода, вносът от Индия - три пъти. Износът за Казахстан е 2.5 пъти по-висок за година, но в абсолютни цифри е едва 78 млн..

Спрямо трети страни сме изнесли 11.7% повече за периода, внесли сме 12.9% повече. За 11те месеца на годината чувствително е намалял както вносът, така и износът на хранителни стоки, което може да се свърже с лошите селскостопански реколти и притесненията за сигурността на доставки на храни в глобално отношение. Трикратно се е увеличил вносът на масла и мазнини от растителен произход.

Отново с трети страни, изнесли сме машини, оборудване и превозни средства за 1.175 млрд. лв. (49.5% ръст), внесли сме машини за 2.255 млрд. лв., 20.5% ръст.



сравни моля сам страните по плоЩ и население

Беларус 65 133 67 Либия 61 042 68 Доминиканска република 60 042 69 Етиопия 57 842 70 Гватемала 53 619 71 Еквадор 53 195 72 Хърватска 52 056 73 Гана 50 416 74 Узбекистан 45 758 75 Литва 44 727 76 Уганда 44 692 77 Кувейт 42 552 78 Коста Рика 41 967 79 Сърбия и Черна гора 40 524 80 Словения 40 490 81 Камерун 37 772 82 Оман 37 222 83 Непал 37 087 84 Демократична република Конго 36 957 85 Ангола 36 784 86 Туркменистан 35 931 87 Кения 34 847 88 Куба 33 920* 89 Азербайджан 33 098 90 Уругвай 30 958 91 Северна Корея 30 880* 92 Ел Салвадор 29 631 93 Камбоджа 29 245 94 Люксембург 28 910 95 Латвия 27 785 96 Парагвай 27 581 97 Зимбабве 27 085 98 Кот д'Ивоар 26 577 99 Танзания 24 700 100 Йордания 24 697 101 Боливия 24 140 102 Мозамбик 23 696 103 Ливан 22 146 104 Катар 21 877 105 Афганистан 21 500* 106 Босна и Херцеговина 21 402 107 Панама 21 334 108 Естония 20 559 109 Хондурас 19 252 110 Сенегал 18 868 111 Йемен 18 328 112 Гвинея 17 790 113 Албания 17 402 114 Екваториална Гвинея 16 742 115 Тринидад и Тобаго 16 468 116 Ботсвана 16 166 117 Кипър 15 764 118 Буркина Фасо 15 660 119 Никарагуа 15 067 120 Мавриций 14 930 121 Македония 14 914 122 Мадагаскар 14 864 123 Бахрейн 14 613 124 Грузия 14 268 125 Папуа Нова Гвинея 13 581 126 Хаити 13 355 127 Намибия 13 354 128 Чад 12 835 129 Мали 12 485 130 Армения 12 347 131 Ямайка 11 643 132 Руанда 11 604 133 Лаос 11 145 134 Нигер 10 539 135 Киргизстан 9 870 136 Замбия 9 853 137 Исландия 9 756 138 Габон 9 210 — Макао (КНР) 9 100* 139 Бруней 8 589 140 Того 8 481 141 Бенин 7 916 142 Таджикистан 7 859 143 Молдова 7 642 144 Малта 7 574 145 Малави 7 033 146 Мавритания 6 366 147 Бахамски острови 5 729 148 Свазиленд 5 430 149 Бурунди 5 202 150 Фиджи 5 078 151 Монголия 4 831 152 Лесото 4 816 153 Сомалия 4 597* 154 Барбадос 4 501 155 Сиера Леоне 4 471 156 Централноафриканска република 4 453 157 Република Конго 4 124 158 Еритрея 4 113 — Холандски Антили (Холандия) 4 008 159 Гаяна 3 450 160 Либерия 2 903* 161 Гамбия 2 799 162 Кабо Верде 2 750 163 Суринам 2 681 164 Бутан 2 638 165 Малдивски острови 2 380 166 Белиз 1 929 167 Андора 1 900* 168 Джибути 1 570 169 Гвинея-Бисау 1 114 170 Самоа 1 107 171 Коморски острови 1 049 172 Сейшелски острови 981 173 Сейнт Лусия 945 174 Сан Марино 940* 175 Монако 870* 176 Соломонови острови 863 177 Лихтенщайн 825* 178 Гренада 823 179 Антигуа и Барбуда 809 180 Тонга 755 181 Сейнт Винсент и Гренадини 709 182 Вануату 699 183 Сейнт Китс и Невис 596 184 Доминика 428 185 Източен Тимор 370* 186 Микронезия 277* 187 Сао Томе и Принсипи 245 188 Кирибати 233 189 Палау 174* 190 Маршалски острови 115* 191 Науру 60* 192 Тувалу 12*
това в подкрепа на сравненията на държавата със страни от 3тия свят

ПП бих искала ти да аргументираШ мнението си



Тема Re: Стига беееее,нови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.12.08 14:03



Хм, дай една мостричка.от лимоновите братя..да видя поне





Тема Re: Като се замислянови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано02.12.08 14:14



Понеже тези дни си на ниво брутен вътрешен продукт, чуй какво е казал за това един американски политик прпеди 40 години


Думите му са валидни и до днес!



Тема благодарянови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 14:25



за линка! оценявам го ,има много истина в него
голям политик е бил Кенеди



Тема Re: Само да уточня,нови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано02.12.08 14:34



че това е Робърт Кенеди.



Тема Редки са вече в НЕТ-а :)нови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано02.12.08 14:45



"This stock certificate is from Lehman Brother's One William Street Fund with an historic vignette of the Lehman Brothers office frontage (on 1 William Street). Issued and cancelled in the early 1960s.
Lehman Brothers Holdings Inc. founded in 1850, is a diversified, global financial services firm. It is a participant in investment banking, equity and fixed income sales, research and trading, investment management, private equity, and private banking. It is a primary dealer in the U.S. Treasury securities market. Its primary subsidiaries include: Lehman Brothers Inc., Neuberger Berman Inc., Aurora Loan Services, Inc., SIB Mortgage Corporation, Lehman Brothers Bank, FSB, and the Crossroads Group. The firm's worldwide headquarters are in New York City, with regional headquarters in London, and Tokyo and offices throughout the world."


[image]http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/oldstocks_2018_12329784[/image]


Тази изглежда е още в зората им - когато са били нещо....




Тема Тц,нови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.12.08 15:08



не ми харесва цвета

Благодаря ти все пак



Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: Фиш]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано02.12.08 16:19



Прощавай, мила, че накърних родолюбието ти. Не, не съм бил в Македония (FYROM) - феодалите не плащаха чак като за екскурзии в чужбина.

Единствените чужденци, които съм чул да се възмущават от България, са такива, които са сърбали българската попара. Имах колеги чужденци. Единият (американец) замина за Корея, друга (англичанка) замина за Китай. Колежка българка пък замина за Украйна.

Да ти припомня ли случая с изядената от кучета англичанка? Четеш ли редовно новини за собствената ти страна? А колежките ми редовно ги нападаха уличните кучета току пред самия вход! Не че не звъняха до съответната инстанция, шефа и той звъня, и кво??

Радвам се за теб, че имаш достатъчно пари в България. Звучиш доста самодоволно. Аз искам и сънародниците ми да са толкова добре, колкото и аз. По-добре нека да са! Но доволните в БГ сте твърде малко! Наистина, за да възпиташ ценности у децата си, ти трябва стабилна материална основа. Много български майки нямат твоето щастие!

Има един популярен лаф: сит на гладен не вярва! Има друг, не толкова популярен: Блажени, които гладуват и жадуват за правдата!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Такааа приятели...нови [re: DarkSide]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано02.12.08 16:27



с които да се разпореждат, те са готови да вземат и Турция поради същата причина - задради вноските, които тя ще дава в общия европейски бюджет - на тях изобщо не им дреме какво става в държавите членки

С Турция положението е малко по-различно. Нали знаеш, че й казват Китай на Балканите? Ненапразно.

В ЕС не са толкова луди да дадат неограничен достъп на Турция до вътрешните си пазари, а ако го направят, предварително ще изчислят всичко и ще има условия.

Един за всички, всички за един!

Тема Турция и Еснови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.12.08 16:32



В ЕС не са толкова луди да дадат неограничен достъп на Турция до вътрешните си пазари

всъЩност ако приемат турците,Ще се реШи проблемът с недостига на работна ръка и демографския проблем със застаряваЩото население на Европа..а може и обмяна на генофонда ,което не е ново в България



Тема Re: Русе - Русия - няма голяма разлика ;)нови [re: gogoonthego]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.12.08 16:40



Еееееееееееееееееееееехххх, Гого, друго е и аз като една истинска българка да се оплаквам, че това нямам или онова!Само че не съм така възпитана!Да се оплакваш от лошата си съдба, липсата на късмет или неблагополучието е някакъв лайфстайл, издигнат в култ в България



Да се жаля, където и да е, няма никаква полза!Ти ще извадиш ли 5 евро да ми попадеш, м?

Май нито гладуваш, нито жадуваш за правдата



Тема Re: Турция и Еснови [re: Gerilin]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано02.12.08 17:02



Има логика, разбира се, но според мен, нещата са доста по-сложни. В глобален мащаб се намесват сложни геополитически игри, за които ние не чуваме нищо... или от време на време дочуваме малко. За щастие, те няма да продължат още дълго. Светът е обречен да се отърси от нездравото като от стара дреха.

Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:42



Кадърните и умните и с визови изисквания ще се реализират!
Мен ме дразни, че некачествените се възползват от тая "благинка".
Мен като ме питат от къде съм и кажа "България", първия въпрос е: "Вас май ви приеха в ЕС наскоро?" А втория е: "И как е след като ви приеха, оправят ли се нещата?"

Да лъжа ли, за да представя държавата, чиято гражданка съм, в по-розова светлина, или да казвам истината и да я злепоставям?
Избирам второто и отговарям "Да" и "По-зле стават".

А който има по-особено мнение за някой, само защото държавата, от която идва, не е в ЕС... не заслужава вниманието ми :)

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:44



И аз горещо се надявам нещата да се променят леко и повече хора да свалят тия розови очила, с които се разхождат.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re: Ако верно е ЧАК толкова зле...нови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано02.12.08 23:53



Искам да се оправи и да стане нормална, цивилизована, законова и уредена държава, която съществува в името на населението, и в която обикновените хора са щастливи и заможни...
-АМИН!!! ДАЙ БОЖЕ!!! Това го искаме всички... за "обикновените хора"е относително,колко заможни ще са... както навсякъде.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано02.12.08 23:54



Има един популярен лаф: сит на гладен не вярва! Има друг, не толкова популярен: Блажени, които гладуват и жадуват за правдата!

Много си прав!
Изумена съм колко сити българи в България има в този емигрантски клуб



Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re: Такааа приятели...нови [re: ZainGadol]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано03.12.08 00:07



Румен Овчаров отдавна трябваше да е аут от българската политика и изпълнителна власт. Той предимно глупости говори. Тия пари за стабилизационната вноска от 1.3% от БВП в общия план за спасяване на икономиките на ЕС, са от нашия джоб , а не то неговия. Да се научат да спазват срокове за да усвояват парите от еврофондовете ( а не както чета сднес само 5 % за усвоени от ФАР за 2 години ) , да се откажат от синджир-марката обръчи от партийни фирми и корупционните практики , да бият шута на мафията - тогава от ЕС няма да ни спират пари .

Трябва да стоим в ЕС, никакво измъкване от там. Тук хората посрещат еврокомисарите като руските войски преди 130 години . Членството на България в ЕС е единственият шанс засега българските дебели глави политици и изпълнителна власт да вършат нещо . Ако никой не ги подпира - нищо няма да свършат. Имат дипломи по гьонсуратлък.

Връзките с Русия не трябва да прекъсваме, но трябва да си стоим в ЕС. Изобщо трябва да се отстоява нашият българският интерес, а не на Русия или на ЕС. И тая работа става с акъл и работа , а не с кръшкане и хитрост.

Нужна ни е мажоритарна избирателна система за да не влизат в парламента неграмотници и некадърници и най-вече хора действащи против българските интереси , защото били на първите места в листата на партията .



Тема БСП, ДПС, забрани ..... кой бе брат ми ?нови [re: ZainGadol]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано03.12.08 00:43



А можеш ли да ми обясниш кой трябва да издаде закон за забраняване на БСП ? ... сегашното Народно събрание ли ?

или следващото където БСП и Ко. ще държат поне една трета ?!

а не трябва ли да се забрани и ДПС ?

А ЕС не трябва ли да забрани строежа на АЕЦ Белене от руснаци ?? А продажбата на Нефтохим Бургас на Лукойл ? А строежът на газо и нефтопроводи от Русия през България ??

само се чудя, замислял ли си се колко единно население е необходимо за да се постигне нещо толкова мащабно ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!

Редактирано от eFFeXX на 03.12.08 00:44.



Тема Re: Такааа приятели...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.12.08 09:12



Да се научат да спазват срокове за да усвояват парите от еврофондовете

Ама, Барби, те си ги усвояват прекрасно... точно затова от ЕС ни отрязаха!



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Такааа приятели...нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано03.12.08 11:10



напротив, точно толкова луди са, та и отгоре ... и изобщо не им пука нито за обществено мнение, нито за референдуми и протести, не виждаш ли как упорито продължават да си пробутват конституцията наново и наново докато на хората им омръзне да и се съпротивляват

управляват ни хора, които живеят в собствен свят, построили са си комунизъма за пет поколения напред ... примерно белгийският комисар в Европейската комисия отговаря за помощите, отпускани по света - демек не отговаря, ами разпределя милиарди евро с подписа си, а пък синът му е министър в белгийското федерално правителство и отговаря за ....... помощите, отпускани на третия свят ... а преди комисарят да стане комисар той беше министър във федералното правителство, а синът му беше министър в регионалното правителство на Валония - и тези съвсем не са единствените с паралелни фамилни кариери ....

та сега ако на този комисар фонда с пари за наливане в третия свят е примерно 100 милиарда, утре ако влезе и Турция парите които контролира ще станат примерно 120 милиарда ... и него само това го интересува, а не какво искат обикновените хора



Тема Обикновените хоранови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:13



Хм... тук на паркинга около факултета от коли на студенти (!!!), преподаватели и азминистрация не можеш намери място за паркиране, някои вече се намърдват на тревната площ до паркинга. А това са комай над 200 паркоместа...

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Такааа приятели...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:15



Абсолютно съгласен!!!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Усвояваненови [re: Prof.McGonagull]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано03.12.08 11:18



Нали :))) У-свои-хора :)))) То при само 5% колко крадене падна, представям си как са си точили зъбките за 20 пъти повече!!!
Барби е много права, ЕС е единствената надежда, че някой ще разобличава и санкционира нашите лакоми управници.


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re: Такааа приятели...нови [re: DarkSide]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.12.08 11:47



Има логика. Но съм сигурна в едно - игрите са много по-мръсни, отколкото ние всички, и то взети заедно, можем да си представим. Но както казах, няма да е за дълго. Планетата търпи еволюция и по-ниските енергии просто няма да се задържат.

Един за всички, всички за един!

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано03.12.08 12:31



При вас не карат ли колела?


Тук няма къде да си паркираш колелото, паркоместа за автомобили - бол!

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.