Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Я да си направим една класация ....нови  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.11.08 16:57



Коя е идеалната страна според вас да се пенсионирате някой ден?
така хипотетично за сега

За мен това Трябва да е Канада.
защо: ами говорят английски; хората изглездат дружелюбни; имат хубави планини и на старини не искам да бия много път до пистите

; цените на имотите са евтини в сравнение с тукашните .... един вид ще си купя някоя дървена къщурка с изглед и ще ми останат джобжни от моята.
Даже мога да си построя едно стелбище така за кеф само мое си

Но да си призная и Нова Зеландия не е зле ..... малко по далечко ми отива обаче.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано08.11.08 17:32



Аз съм го уредил този въпрос отсега... За мен това са Филипините.Климата е разкошен (зимата е дъждовно и е м/у 28-32гр.),английски се говори масово.А за стандарта (там) парите,които съм "отделил" немога да ги изхарча 2 живота да имам.С 2 думи нещо,като "Цар на джунглата"


Е... не единствен разбира се! във Метро Манила и по-точно Макати Сити има мнооого други "бели люде",които са "сродни души"... А за Анджелес Сити (Пампанга) да не говорим.... град на удоволствията... Наркотици,секс и Рок'ен Рол... Бившата Американска база е там-сега е мега комплекс и освен това има ВСЕКИ ден дайрект флай то юръп.Преди 2 години купих къща,която е 180кв.м. 2 етажа,кар порт,ограда като на посолство... абе крепост.За смешни пари!ОК.. хайде,ще кажа като се заговорихме... 45000$. Със всичко вътре НОВО! От спалнята до ейркъндишъна...Сега живее там брата на Филипинката,която гледа тук при нас бащата на един добър приятел и съсед.А тя идва 2 пъти седмично да чисти в къщи... разкошен човек... познавам я от 6 години вече... Когато ходихме първия път тя дойде с нас,като гид един вид...(Аз и поех разноските разбира се)И след покупката,която стана на второто ходене пуснах брат и да живее без пари,НО да пази и подържа имота!Това е приятели....
Зайна на стари години,ще е на топло....

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: ZainGadol]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано08.11.08 18:05



днеска говорих с една филипинка, и тя каза същото





Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: Mr.N]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано08.11.08 18:29



Като ми остане време,ще прехвърля от диска снимки и ще ти пратя да видиш за к'во става въпрос... Очарован съм от Филипини... Колебаех се дали да е Тайланд(преди),но в последствие везните натежаха на към Филипините.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: ZainGadol]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.11.08 18:30



е тука един ми раздуваше за Тайланд същото

ама на мен тия топлите страни не ме влекът ... не обичам топло и ми е зле на над 29 градуса сега като остарея хептен

Пък ти след 65/70г. какви наркотици,секс и Рок'ен Рол ще ги дириш ??? не се излагай .... то мерака е едно нещо ама дай да сме реалисти Най-много да пощипваш по задника някоя засукана Филипинска сестра, която ти дава хапчетата на фона на музиката на Ролинг Стоунс.

Вярно таз къща евтина .... обаче кат ти спретнат някоя революция под балкона еднин ден какво ще правиш? Риск си е с тия страни от третия свят.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано08.11.08 18:48



Най-много да пощипваш по задника някоя засукана Филипинска сестра, която ти дава хапчетата на фона на музиката на Ролинг Стоунс.
-

Това ми хареса!
Абе за революцията... хм... то знае ли човек(пази боже).Ама тези Филипинци,които познавам и там като ходихме ми изглеждат много френдли и ОПРЕДЕЛЕНО западняшки настроени.
Аз определено вирея на топло... ох... обожавам тропическия климат.И плодовете.... и морето и сърфа... не е истина....а със джет...уау... да не се изхвърлям ама съм много добър... скачам и се въртя... но само с джета!Обожавам и мотори... имам,като ученик и гадно падане.... единият ми пръст беше счупен и костта беше излязла.... В Германия (докато бяхме) имах Кавазаки Нинджа ама от големите 1100 кубика... режеше се,като самолет... тогава мама (лека и пръст) ме закле със сълзи на очи (никога няма да го забравя) да продам мотора и никога да не сядам на мотор... само 4 колела... (Аз пазя обещанията си) оттогава не съм сядал на мотор(колелото намам предвид-обичам много да карам... да се движа... лошото е,че напоследък не ми остава време....) ама и Аз изцепих в страни от темата... както и да е... Аз съм топлолюбиво животно.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: ZainGadol]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано08.11.08 19:31



същия съм и аз, обичам топлото, плажа, морето, плодовете, абе само дето в морето не обичам да влизам, аз съм си брегова акула

- да има слънце,хапване,пийване, и най-много в басейна с бира



Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано08.11.08 19:50



И може да си спретнем некоя среща- сбирка на Дир-пенсионерите





Тема Re: Я да си направим една класация ....нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.11.08 21:59



на някоя по висока планина, щот кат се вдигне нивото на океана разните му там раздвижени островчета ще предлагат само подводни атракции



And if the band youre in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Тема Аз пык да ти кажанови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано08.11.08 22:26



...Реших, че си оставам в Джерманито. Тука ми е красиво. Има силна инфраструктура и разнообразна природа - от 2 морета до Алпи. Не сым чувствителна спрямо климата тук. Бях се засилила кым Барселона и Испания, ама нешто засега се отказвам, нешто не ме кефат.

Та сега на тоя етап моя модел за живота ми на вызрастта над 65 г., живот и здраве, изглежда така:

Най-важните точки:

1/ Медицинското обслужване: в Германия сым доволна выпреки някои минуси.

2/ Социалните грижи: на ниво са. Германия беше пырвата в света и доскоро май единствената, която выведе задылжителната застраховка за гледане, която се плашта заедно с болничната всеки месец и от всички. Осигурява помошт в домакинството от обучен персонал в зависимост от необходимостта - има по 2 часа, по 8 часа и по 24 часа. (Дано да не стигам го там, да чукам на дырво).
3/ Базата и живота тук са ми познати, няма нужда да се нагаждам в тази вызраст наново.
4/ С мангизките от пенсиийки и наемчета от БГ-то си хода на екскурзийки, кыдето ми кефне за разнообразие и "обновяване на тапетите".
5/ Сега на мода идват т.нар. комуни за вызрастни за живеене, което сышто е интересен модел.
6/ Предлагат се много нешта за "сениорu" - спорт, курсове, екскурзии и тн.

И тн. и тн. След 10 год. може пак да си пишем тука - мое да ми дойде нешто ново в главата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.