Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак на фокус  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано05.11.08 19:52






И оЩе





От лимона направи лимонаТа

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано06.11.08 18:35



Ето откъс от написаното за Ахмед Доган:

"Всички му се умилкват и му правят големи комплименти, казват му колко е велик. Ако му плащат за това, което прави, няма нужда изобщо да се занимава с политика. Историята с турската партия е много проста. Допуснати бяха много компромиси в името на етническия мир. Ако беше възникнал конфликт, България щеше да изчезне от картата на света. Това го разбираха всички политици".

През изминалите 18 години ДПС, с малки изключения, винаги е играло решаваща роля в политическия живот на страната, макар и от позицията на трети и най-малък коалиционен партньор.

От редовете на ДПС идват министрите с най-оспорвана репутация (околна среда, земеделие, бедствия и аварии). Това, разбира се, не е толкова чудно, ако си припомним изказването на Ахмед Доган, че купуването на гласове е "част от европейската практика".

Всъщност купуването на гласове в регионите, в които господства Ахмед Доган, не е нищо ново. Още през 2005 г. медиите съобщиха, че депутатът Фахри заявил във Варна: "Ние купуваме гласовете на 2500 роми в Дългопол, 1800 в Долен чифлик, повече от 500 в Каменар и Игнатиево и 100 000 в съседна Турция".

Един от малкото европейски политици, които реагираха на тези нечувани изявления беше баварският министър по европейските въпроси Маркус Зьодер:

"Така нареченото купуване на гласове и на постове, за да се стигне до парите от ЕС, е истински скандал, удар за Европа". Ето защо той настоя за блокиране на финансовите средства за България и обоснова това искане с актуалното законодателство в ЕС, според което санкции се налагат при наличието дори и само на подозрение за злоупотреби.

Но искането му не бе чуто. А Ахмед Доган продължи да се хвали, че е купил "гласовете на миньорите на Ковачки за по пет евро"

През 2005 г. държавен фонд "Земеделие" попадна в ръцете му и беше достатъчно да направи своя партньор Димитър Тадаръков изпълнителен директор.

Ахмед Доган веднъж сам се окачестви като "недосегаем" и досегашните събития доказват, че е прав. Пред студенти и в присъствието на журналисти той каза: "Трябва да се пазите. Мислете за утре, не за днес. Аз съм добър пример.

Идвам от едно малко село, а сега съм богат човек. Аз съм политик. Аз съм бизнесмен". А на въпроса, как вижда бъдещето си, той отговори: "София не ми е достатъчна. Нуждая се от Брюксел, искам да правя политика за 500 милиона души".


Ето това положението



Егати държавата, егати цирка

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано07.11.08 16:01



"София не ми е достатъчна. Нуждая се от Брюксел, искам да правя политика за 500 милиона души".

За маЩабите на българската политика Доган докаzа,че е политик,но това му иzкаzване го определя като мегаломан



От лимона направи лимонаТа

Тема Re: Пак на фокуснови [re: Muskat]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано08.11.08 15:07



Благодарен съм на Бог, че истината се разкрива пред цялото западно общество. Че това, за което хората в бълХария се страхуват да говорят, чужденци го заявяват смело. Преди време четох, че екс-министър Петков дал под съд автора на книгата. Е, ще видим!

The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано09.11.08 19:03



Мнооооого се съмнявам да се сбъдне тази му мечта



Егати държавата, егати цирка


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.