Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 28.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Сигурно ще се смеете, ама...  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано08.10.08 08:45



Като цяло хич не ми се стои в България, още повече като съм видял голяма част от света.
Дразни ме, всичко, ама не е темата за това, да описвам какво не ми харесва в БГ. Както се казва или добро или нищо.
Въпроса ми е и болната тема, че нямам семейство - т.е, нямам съпруга, дете и такива неща сам съм. А не искам да напускам България без да си имам семейство, защото знам ли, искам си Българка и това ми е главния проблем.
Обаче дразнението вече е много, и не ми се стои в България, и сега същността на темата ми, ще се радвам от споделяне на опит на други участници във форума.
Може ли да се намери свястна жена/мъж извън България, е за предпочитане Българин, или поне нещо от източна европа....

Всъщност смятате ли, че един човек може да си намери щастието извън България в личния живот?

Аз всъщност си имам жена до мен в България но явно все попадам на такива дето искат да си живеят в мизерията в България....да карат стари коли по кратери, по-големи и от на луната, хич не ги и разбирам де, но тяхно си решение.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано08.10.08 09:47



Пасате, ако дойдеш кым Германия, ти препорычвам да се ориентираш кым полякините. Многобройни са тука, имаш голям избор демек. Много отворени и предприемчиви жени са, умеят да си правят сметката, учат и работят здравата, разбират от купони, не са разточителни като рускините и не са свенливо-задрыстени като някои былгарки, дето гледат само да се лепнат на някои. Абе с една дума, знаят какво искат от живота и не го искат само, ами и ГО ПРАВЯТ! Евалата им казвам. Тва са моите наблюдения от 16,5 години.





Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.08 09:55



А не искам да напускам България без да си имам семейство

1. емиграцията не е за всеки - стресът е голям и доста хора не го издържат, особено след определена възраст
2. емиграцията е силен стрес върху брака и много връзки се разпадат при емигриране
3. създаването на семейство също е стресов процес и доста хора не го издържат
4. ти се опитваш да комбинираш две стресови ситуации наведнъж



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: Nirvana_2]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано08.10.08 11:42



Здравей Нирвана,

Благодаря за отговора ти.
Да, аз съм имал приятелка полякиня, издържахме 6 месеца и се разделихме поради обективни причини, че не живеехме на едно място а пътувахме. Иначе нямам оплаквания, но то си е до човек има качествени хора от различни националности



Не, в Германия а и като цяло в Европа не ми се живее, аз и сега съм си в Европа и си взимам съвсем ама съвсем "немска" заплата.

Аз искам да живея отвъд океана, в сравнение с Европа, няма нищо общо, но това си е до човек сигурно има хора на които си им харесва Европа повече.
Аз не бих заменил широките улици, големите къщи, дори и апартаментите са направени така, че си ползваш в блока, басейн, фитнес, паркинг и всички екстри....
Цените са ниски, бензина на пример преведен в бг левове е около 1,30-40 или поне последния път като бях там. Въобще там е живота за мен.
Абе за мен там е рая на света.
Естествено за друг човек може да не е, не искам да звучи като там е идеалното място за всички.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: DarkSide]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано08.10.08 11:47



Не е точно така, в моя случай.


Аз искам да емигрирам при моето семейство(родители).
Не е никакъв проблем, да си взема къща, кола и тези неща там още преди да замина за там, още от БГ да си тръгна с пари.
Проблема ми е, че нямам мое си семейство - жена с която да замина.
А това което искам да питам е други хора, ако са заминавали сами, мъже или жени....може ли да срещнеш подходящ човек в емиграционната среда или де да знам и аз, просто да ме успокоят, че няма да си остана сам в чужбина без жена и дечица след това.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано08.10.08 12:04



А зак'во ти е да знаеш колко струва имот в Банкя , да те питам .

няма да ти се смее тук никой, ама ти кога ще разбереш че с тия твои планове и с това бързане, дето не та знам закъде си са разбързал няма да направиш друго освен да закъснееш и да се объркаш още повече. то това обърканото ти състояние не е от вчера.

скоро България ще стане хубаво място за живеене. ще ни накарат да стане, ако нашите дупедавци тук не го направят доброволно. имам мои познати в америка - седят там, не защото им харесва, а защото не виждат какво ще правят тук ако се върнат .

с тая финансова криза , която срина америка - европа се оказва по-сигурно място за живеене и така се очертава занапред . на американците няма да им е толкова широко около врата вече.

и ще ти задам един въпрос : защо мислиш емигранти, които се върнаха тук в правителството на НДСВ от 2001 до 2005 г. не си заминаха обратно на уж хубавата работа в хубавите държави, а останаха тук ? никой от тях не се върна отново в странство.

докога смяташ да си търсиш жена все едно ще купуваш стока.

и да се отклоня малко лирично - преди няколко години боядисва у нас един майстор . дъщеря му беше заминала за Испания след 2000-та година мисля за там - там да живее и работи. хванала един испанец, оженила се за него уж по любов, ама май заради гражданството и уж беше много добре там. хвали я, че я хвали баща й . та дошла тук щерка му с испанеца едното лято - дядото има вила на Златни . казал испанеца, че му харесвало тук .... скоро научих че щерка му и испанеца са дошли тук да живеят - във вилата на Златни. щом испанеца е хванал пътя и се е изнесъл насам ......



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано08.10.08 12:08



твоето семейство май беше в Канада. там, най-много на някоя с дръпнати очи да намериш. там били доста и били много послушни.

познавам двама дето занимаха сами и то за канада и се върнаха. единият още преди да си вземе гражданството - не издържа . тук приятелите му подмятаха известно време - барем да беше взел гражданство . морето тук нямаше да се премести.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор 4ereshka (член)
Публикувано08.10.08 13:02



Ако си убеден 100%, че точно това искаш, да заминеш, тогава заминавай!
Но ако се колебаеш...Щях и аз да напиша ,че емигрантския живот не е лек, но след като отиваш при родителите си, ще е по лесно.
А дали можеш да си намерш половинка в чужбина, човек не знае къде му е късмета. Лично аз не съм имала проблеми с намиране на партньор в чужбина, имала съм избор. Но предполагам че за жена е по лесно, и има по голям избор.
Само че аз знам какво искам.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.10.08 13:33



Да ти кажа ако си решил .... по добре замини сам първата година две са обикновенно най-трудни докато се ориентираш как им функционира държавата и ти какво всъщност искаш да правиш.
Семейство или приятелка само ще ти усложнят проблема когато ти се наложи да спестяваш за да се качиш на следващото стъпало а тя иска да излиза по кафета и купони както в България. После като я хване носталгията или депресията нещата стават страшни.
Освен ако не е някакъв авантюристичен дух като мен и въобще не и пука

обаче аз рядко съм срещала такива.

После хубави и разбрани жени има навсякъде особенно ако комуникираш на местният език добре проблеми не би трябвало да имаш никакви

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 08.10.08 15:17.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано08.10.08 20:16



За да се продаде и да се вземе къща там където ще ходя един ден.



Аз имам доста лоши качества, но определено не съм объркан и определено знам какво искам.

България скоро няма да стане хубаво място за живеене, аз лично съм повече, не повече ами 10000процентово убеден в това, но това си е мое мнение и не искам да ангажирам никого с него. Особенно като гледам на къде отива София, как никой не мисли за хората и т.н и т.н

Каква ти Испания, казах ти аз лично сега си сменям работата и имам предложение тук в София за 2хил евро заплата, която пак ти казвам за мен си е една средно европейска заплата.
И пак ти повтарям с едни и същи пари в Европа ще мизерстваш, а отвъд окена ще си живееш хубав живот, тъй като цените не могат да се сравняват.
За пример колите - една средно хубава кола среден клас тук е 20хил Евро, там е 18-20хил кан.долара.

Защо ли и аз се опитвам да обяснявам неща, вижте бе хора поживейте малко отвъд океана и в Европа и сравнявайте.
Аз лично имам доста богата база за сравнение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.