Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 25.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема хехенови [re: Mr.N]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано17.10.08 19:00



Това ми напомня на една приятелка на майка ми. Тя е женена zа един немец, с който е живяла в САЩ. Те си говорят само на английски, а иначе всеки си държи на неговия еzик. Тя с мен говори български, а той говори немски с мен.

Веднъж тя ми говори, той каzва нещо, а тя " Абе какво ми говориш ся, аz не те раzбирам, говори ми на български"
И той zапочва да срича български

Аz се поболях от смях, той ме пита на немски да му подскаzвам........и така...


Та научи жената на български Ако имате деца, ще им се отраzи много добре.
Дъщеря ми ми говори само на немски, а раzбира 60% български (сестра ми й говори бг) , zащото аz като майка искам да й кажа някои неща с подходящ тон по подходящ начин и това го мога по_добре на немски (по_бърzо ми идва на устата) И от това раzнообраzие тя иска от време на време да си говорим и английски (ходи на курс) и е много отворена zа чижди еzици.
Аz това с моята майка не съм го имала. Само със сестра ми мога да говоря 3 еzика

by himbeer


Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: Nirvana_2]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:16




Това е много хубаво, че знаеш какво искаш, че много не го умеят и изпадат често в криза, като не получават очакваното. След като ти харесва Новия свят зад океана с неговата маштабност и се чувстваш добре на такива места, то не остава ништо друго освен да действаш.

Аз лично сым например фен на Европа (най-вече Западна) и нe се чувствам добре отвыд океана. Виж за туризым става, иху-аху няколко седмици и айде обратно кым Европата, кыдето има уют, старинност, култура и огромно разнообразие и не на последно място социална демокрация, социални осигуровки, а не див капитализым :)
Едно е да гледаш изкуствените канали на Венция из Лас Вегас, друго си е да ги видиш на живо в оригинал, да влезеш в кыштата на Гиоте или Беховен и да се помотаеш из Версай. И тн. и тн. Но нали знаеш, на вкус и цвят приятели няма. И в този смисыл ...дерзай


Точно така мисля и аз само че наобратно.
Да си живея в хубавата къща с басейн при многото място за паркиране и големите размери на всичко. Пък да си правя екскурзии навсякъде, е европа не баш, че вече предостатъчно ми е повече от позната особенно Франция и Германия, а Скандинавия ми е студена, там не бих стъпил.


Да живее Калифорния и Маями.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: nealivilla]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:18



Bonjour nealivilla



Благодаря за написаното, но не точно това е проблема, кажи ми как да обедя приятелката ми, че там ще и харесва повече, в чужбина.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:19



Аз съм се потопил там, въпроса е че си изпускам бъдещето защото моята жена в момента си иска България.


Отказах работа в Англия, Франция, и къде ли не само заради нея, но ще търпя още известно време и после ще ........спре да ми пука за нея и ще почне да ми пука за мен си.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: Maka_]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:21



US and Canada са в 7-те най-силно развити страни, за тях аз притеснение нямам виж за Европа.....





Тема Re: българканови [re: eFFeXX]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:22



Мен ми трябва друг виж жена, такава дето да слуша, и много много да не спори и да си я водя по света с мен.





Тема Re: българканови [re: Muskat]  
Автор ПacaT (СилеН)
Публикувано26.10.08 09:23



Само така.
Евала Мускат.



Тема Re: българканови [re: ПacaT]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано26.10.08 10:58



...женските от тази раса са много подходяащи







Редактирано от nealivilla на 26.10.08 15:11.



Тема Xмм...нови [re: ПacaT]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано26.10.08 13:48



Правилно са казали хората - "На вкус и цвят товаришт ниет". ;-)

Аз например сым фен на северната природа и макар и да е студено, по-голяма красота от тази на Севера с изчистените му форми не сыштестува, като например това, което видях преди две седмици в най-големия национален парк в Европа в Северно море: Ваттенмеер/Tideland.
Безкрайност, медитативна самота и тишина. Невероятно!!






Редактирано от Nirvana_2 на 26.10.08 13:53.



Тема Re: Сигурно ще се смеете, ама...нови [re: ПacaT]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано26.10.08 14:43



Bonjour ПacaT, j’espere que tu vas bien!

...ако те обича, няма нужда да я убеждаваш







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.