Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Пак старата песен...нови  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано14.09.08 22:34




И сега,както преди голи обещания и една камара празни приказки...
Няма да крия,че до скоро си мислех за евентуално връщане в БГ,не защото не ми е провървяло и не печеля добре например,ама ей сега след като прочетох тая статия ,вече сериозно ще взема да стегна куфарите и обратно в БГ.....
Само дано вятъра е югоизточен...
Има ли някой с подобен проблем?



Тема Re: Пак старата песен...нови [re: zuzimuzi]  
Автор lCO_FlN (новак)
Публикувано15.09.08 17:20



Аз лично не разбрах какъв е проблема!?



Статията не обещава нищо - държавата също. То не им е и работа.
Какво трябва да обещаят на някого, за да се върне в България?

Вратата винаги е затворена за нямащия очи да я види!


Тема Re: Пак старата песен...нови [re: lCO_FlN]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано15.09.08 19:17



Ами да,как ще разбереш, аз съм пропуснала водещия линк,за което се извинявам


и интервюто и след това следва

Извинявам се още ведъж....



Тема Re:нови [re: zuzimuzi]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано15.09.08 20:24



Статия-реклама на някакъв нов сайт за запознанства между работодатели и търсещи работа



А за другите два линка ... коментарът е просто излишен!
Особено за изказването на Масларова.
Не знам само дали са останали будали извън България, които да вярват на празни думи

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Цуци...нови [re: zuzimuzi]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано15.09.08 20:30



мисли мило!Мноооого мисли!!!"ТЕ" именно от мислещите се страхуват!И когато за момент те споходят подобни мисли ВИНАГИ си спомняй закакво си в чужбина а НЕ ТАМ!!! А ако си се научила да мислиш подобни дилеми изобщо няма да те вълнуват.Успех...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Пак старата песен...нови [re: zuzimuzi]  
Автор detelina_bg (непознат )
Публикувано15.09.08 21:16



Ти трябва да си луд/луда,ако се върнеш тук....ще направиш жестока грешка.
Аз самата искам да емигрирам с пълното съзнание,че колкото и да ми е трудно в началото-пред вид ,че не говоря перфектно езика и куп други проблеми,по-добре в чужбина да ме експлоатират и мачкат,отколкото в собствената ми страна,където един интелигентен и млад човек могат да го направят да си говори сам и дори можеш и да не оцелееш физически-последното го казвам напълно сериозно. До там са стигнали нещата....



Редактирано от detelina_bg на 15.09.08 21:23.



Тема Re:нови [re: detelina_bg]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано15.09.08 21:40



Сигурна съм, че зузи се шегуваше


Иначе повечето тук са наясно до къде са стигнали нещата в България
Все пак имаме приятели и роднини там ...
Много е тъжно, че си по-чужденец в собствената си държава, отколкото извън нея
Ти на къде си се ориентирала?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Грррррр...нови [re: zuzimuzi]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано15.09.08 23:21



Да, дотук разбрахме едно: България има нужда от емигрантите.

Но дали емигрантите имат нужда от България, и ще ли се чувстват добре там? На това май ще могат да отговорят най-добре тези, които най-скоро са се махнали оттам - защото те знаят най-добре що е то „България“.

(За да пощадя чувствата на мнозина дългогодишни емигранти, вече почти спрях да употребявам прозвището „бълХария“, но не се отричам от него - то има дълбок и истински смисъл, въпреки че не всичко в България ми е противно, и познавам някои достойни хора там. Проблемът е, че те нито управляват страната, нито притежават капитала - а тези 2 нещица определят дережето на народа ни. А дережето на над 80% е кофти. Лошото е, че много от тях са се примирили и са се нагодили към обществените „порядки“ - наглост, крещящи несправедливости, безнаказаност, корупция, мазнене, лизане на задници, некадърност и скатаване, унижения, подигравки, насилие...)

Имам един въпрос: Как правителството (това или следващо някое) ще накара феодалите да започнат да плащат ДОСТОЙНО на работниците си? Забравете за София, тя стана 2 милиона именно защото там е съсредоточен 90% от капитала, вкл. и доста от чуждестранните инвестиции, и конкуренцията за добри кадри е най-ожесточена - затова и заплатите са в пъти над тези в провинцията. Погледнете какво става в по-малките областни градове. Погледнете на ръста на инфлацията - на храни, транспорт, ток, топло и вода - щото 80% от българите само за това си дават заплатите, и нищо не им остава. Или им остава колкото за някоя дребна глезотия.
Но за нещо по-голямо - кола или жилище - повечето работещи не могат да си го позволят, или е с цената на небивали клизми - и то за какво - за някакъв изпърдян Форд 3-та употреба за 2-3000 лв.

И правителството много добре знае, че не може да принуди феодалите да плащат на хората достойно. Затова и ходиха до Виетнам да договарят внос на виетнамци за евтина работна ръка.
(Това с виетнамците и уличните кучета много ми прилича на анимето „Умно село“ с таралежите, змиите, лисиците - и всичко това пак отначало - накрая подпалиха селото, после за да го угасят изпуснаха язовира, та утиде селото във водопада. Умна България, няма що.

)

Тоя адвокат завършил в Германия дето го дават в предаването на Бедров - да, юристите са едно от съсловията, които много добре си оплетоха кошницата в последните 20 години - щото в първите демократични народни събрания имаше доста юристи, и те си подредиха закончетата и НПК-то така, че обществото да има много нужда от много техни услуги. На всичкото отгоре и не издават касови бележки


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.

Редактирано от gogoonthego на 15.09.08 23:26.



Тема Re: Пак старата песен...нови [re: detelina_bg]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано15.09.08 23:34



Ох миличка... колко добре те разбирам... давай да ти търсим работа навън, ама какво и накъде? Много зависи какво искаш да правиш, как гледаш на кои държави, и какво ти е образованието. Да, има страни по света, където „ум царува“.

Регистрира ли се в ec.europa.eu/eures ? Някои обяви за аспирантури са на английски в jobbnorge.no, ти какъв език що-годе назнайваш?


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано15.09.08 23:50



Ами .. тя България затова има над 103 наказания от Европа за неспазване на европейски директиви, една от които е недопускане на чуждестранни нотариуси да развиват дейност на територията на България



Ще внасят виетнамци при условие, че в България има 500 хиляди безработни циганина!
Да ги накарат да работят, не да ги изхранват със социални помощи, съдрани от гърба на работещите българи


Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.