Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема България на пет гишетанови  
Автор Юпитep (справедлива)
Публикувано16.08.08 22:10



Ровейки насам-натам попаднах на тази статия писана от Атанас Чобанов ( Parisvesti) .



Да се смея ли ( още се смея всъщност ) - защото е много прав и за процедурата и за гишетата и за вече не ги знам броя агенции, дето нямат комуникация една друга и... четете - хем трагично хем смешно - процедура как се взема гражданство на дете родено извън България .

П.П. не се чудете коя съм. Ново амплоа на онази, която ходи с байрачето.



Тема Re: България на пет гишетанови [re: Юпитep]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано17.08.08 00:21



Mи смей са,въпреки,че не е хич смешно...виж за трагично ДА.Ше предпочетеме тогава обаче запазване на чуждото гражданство,въпреки,че се бех напнала ей сегичка да хукна да му зема и българско гражданство на моето дете.Тъпаци прости...е тва мога да кажа за цялата система...

ПП.Хич ни са притеснявай..и 100 амплоата и ника да смениш,все тая...
ние ни са сърдим





Тема Re: България на пет гишетанови [re: Юпитep]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано17.08.08 02:45



Не е смешно... бюрокращината я има навсякъде.Успокоява ме фактът,че моите деца НИКОГА няма да се сблъскат с такъв проблем!


Пред "3 оферти":Българско,Германско и Исраелско (последните 2 си ги имат)...едва ли ще изберат Българското гражданство... А и "тати" е на път да продаде всичко в БГ и да инвестира другаде(под форма на пропърти разбира се).

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: България на пет гишетанови [re: ZainGadol]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 04:14



Тати, недей бе човек ? Мен се скъсАха да ме агитират да инвестирам в България, да се върна в България ???!!! ??? Недей, ша допуснеш голяма грешка.





Тема Re: България на пет гишетанови [re: zuzimuzi]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 04:22



'ба си майката......ти ме накара да се замисля ?! Не бях се замислял до сега. Дъщеря ми е на 9 години и изобщо няма българско гражданство. Какво да правя сега ? Проблем....!



Тема Re: България на пет гишета [re: Koфтият]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано17.08.08 07:53



Абе то и мен ме агитират роднини..."Недей бе... един ден на стари години"... и т.н.По едно време В периода мааалко преди да влезе БГ в ЕС се бях разколебал(като че ли...),но сега вече като гледам к'во става там.... то май и когато на моите деца дойдат техните "стари години",че и след още 100 години няма да се оправи...Та за пореден път благодарих на бог и на разума си за избора,който направих навремето...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: Юпитep]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано17.08.08 13:02



Голям смях!



Ето това ме разби: Образованите емигранти да се вкарат в регистри, за да бъде използван "интелектуалния и професионалния им капацитет от родината чрез “виртуална” и “циркулярна миграция” е друго пилотно предложение на мъдреците от ИСС. Да се надяваме, че регистрирането ще е доброволно.

И аз много се надявам, защото отсега знам, че няма да се регистрирам никъде.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: България на пет гишетанови [re: ZainGadol]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 15:30



Aбсолютно точно, съвършено, precisely, както направих и аз.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.