Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 30.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПАК МАНГАЛЩИНА  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано31.07.08 19:42



Кажете какво мислите за това:

Проектът „Ран-Ът“ 1990 г.

http://www.bgsviat.narod.ru/

Аз бях стигнал до подобни изводи, преди да попадна на този сайт - очевидно беше, че страната се руши умишлено, и то с активното съдействие на продажни нашенци



Искам вече вън от бълХария

Редактирано от MитpeШoпa на 05.03.11 10:50.



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано31.07.08 21:46



Нямам време да чета поредната теория ... изчела съм толкова много и все едно и също пишат.
До колко е вярна или не - ние обикновените хора никога няма да узнаем.
Факт за мен е, че комунистите съсипаха родината ми, използвайки държавата.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Теориинови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано01.08.08 16:09



Хм... аз не съм чувал чак много теории, да не кажа, че тази е първата. Но нещата са очевадни и без да чете човек

Съжалявам, че те разствойвам. И не мисля, че виновниците заслужават името комунисти - те се оказаха всъщности най-злобните капиталисти - себични и безчовечни.

Искам вече вън от бълХария

Тема Re: Теориинови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано01.08.08 21:21



най-злобните капиталисти - себични и безчовечни
-Оооо..приятелю недей да избиваш на тема капиталисти...Историята е показала с безброй примери коя система е по-добра...


В живота има 2 положения : или си "чук",или "наковалня"... няма среден вариант.
Демокрацията е "бонус",който го има САМО при "капиталистите",която не ти дава "равен старт",НО имаш възможност да се развиеш и рефлективно да прогресираш...А останалото народа го е казал:"Ум царува ум ПАТКИ ПАСЕ"/или духа... в по жаргонен стил...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано01.08.08 23:25



Зайн ти е отговорил точно както мисля и аз.
В България капиталисти по върховете няма.
Комунисти са до девето коляно - това, че се пребоядисаха в по-съвременни окраски, не променя същността им.
Предпочитам капитализма пред комунизма.
Защото капитализма поне ти дава шанс.
А комунизма - не.
Но това е моето лично мнение :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Що е то - комунизъмнови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано02.08.08 11:13



Явно имаме различно схващане за комунизма. За теб той е репресивния държавен апарат в услуга на управляващата тоталитарна върхушка. Това е диктатура и тоталитаризъм. В България истински комунизъм (хуманен) мисля че не е имало. Терор след терор. Първо царисти и военни са изтребвали народа, после „комунистите“ и нагаждачите са си го върнали на ония, плюс на още много невинни. След 1989-та пък целият народ е подложен на геноцид.
Да кажа - в селото на дядо ми той е бил съосновател на тамошната комунистическа партия (по царско време това). Но някакъв друг комунист, бягайки от друго село, минал през наше село и му казал: „Даньо, бягай - БИЯТ!!! (жандармите бият комунистите)“. Дядо ми не мислил много (имал жена и малко дете) и отишъл да се запише земеделец (БЗНС демек). Последователен човек беше - пенсионира се в местното ТКЗС, беше майстор на зеленчукопроизводството. Не е получавал пенсия за активен борец, въпреки че от новата власт са му предлагали - отказал.

Мен ако питаш, Вили, примерно норвежците и исландците са го постигнали социализма (социална демокрация демек). Но не се бият в гърди - колко са велики социалисти или комунисти. За външния свят те са едни добре устроени капиталистически държави.


Искам вече вън от бълХария



Тема Re: Теориинови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано02.08.08 11:21



Брато, има няколко вида капитализъм - дай да се уточним за кой точно си говорим. Аз предпочитам капитализма на немците например (сегашния). Но в БГ-то ни натресоха най-дивия капитализъм (американския) - където човекът е нищо, а капиталът - всичко. При това изобщо не ни питаха - какъв точно капитализъм искаме от възможните видове, и по какъв път искаме да вървим докато го постигнем. Натрапиха ни най-шоковата терапия, която е възможна.
Аз съм „за“ капитализъм, в който има социална демокрация, и корпоративна социална отговорност, където „малкият“ човек е човек, а умът царува и е на почит. Не ща тукашния БГ капитализъм, където умовете робуват на разни новобогаташчета, а 80% от населението живее за да връзва двата края. А 1,5 милиона са зорлем изселени и са по цялото земно кълбо. Защото тук са обречени да бъдат крепостни селяни. Само че мястото на феодализма е във времето до 19-ти век.

Ако не е тайна, кой набор си?

Редактирано от gogoonthego на 02.08.08 11:22.



Тема Re: Теориинови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано02.08.08 12:00



Тц,не брат... грешиш! Капитализма си е капитализам.Като такъв и той има фази на развитие.Това,което се наблюдава в БГ е било в САЩ в така наречения "Див Запад".Неможе тези "спирачки" дето 45г бяха сложени за едно десетилетие да се навакса загубеното време.Това е като при аристокрацията(не първенющината).Нестава днес да решиш,че Моцарт ти харесва и утре да се събудиш аристократ със "синя кръв"...

нЪл сЪ сещаш на къде ми е мисълта?
Немците са пичове! И от опит мога да ти кажа (като човек живял в Германия 7 години и вече 14г. женен за Германка),че Германия е номер 1 в Европа,НО Америка си е Америка... Симпли дъ бест...Всичко друго (в модерния днешен свят е копие на Америка).
За набора не е тайна: 67/ми набор съм.Времето на Бийтълс... Сарджънт Пепър.... лонлей клуб... Класика брат,кАт черен Мерцедес...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано02.08.08 17:58



Истинският комунизъм е утопия.
И е невъзможно да съществува на практика, защото той не отчита нещо много важно.
Човешкият фактор.
И че хората са различни - някои са родени по-тъпи, други са по-умни, някои нямат дарби в никоя област, други са много надарени в някоя, трети и четвърти се интересуват от различни неща ... просто различни.
И точно от това различие идва най-големия проблем за онзи комунизъм, за който ти говориш.
В България имахме побългарена версия на комунизма, ето за този аз говоря.
С репресивния апарат, доносниците, погубените животи, отнетите възможности, диктатурата, животът като мижитурка без право на развитие на личността.

Норвегия е наистина много добре устроена социална държава, макар че много от норвежците покрай мен казват, че в Норвегия цари най-хубавия комунизъм



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Въпрос към Гого:нови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано02.08.08 20:16



Какво те задържа още в БГ?Прилкючване на образование?(университет може би...) Възрастни родители?Семейно положение? Кажи една основателна причина...след,като единия крак е вече навън...,какво задържа още другия там?Или има проблем със "средния"крак... любимата и тя има да учи...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема айде и мнението на един икономист по въпросанови [re: gogoonthego]  
Автор Roxy (mockingbird)
Публикувано03.08.08 17:43




някои глави са дадени в резюме от създателите на сайта, но повечето са пълни и показват многовариантно отношение към проблемите на страната. друг е въпросът кои от насоките как са следвани от нашите...




Тема Re: еехехе,смях в залатанови [re: ZainGadol]  
Автор Gerylin ()
Публикувано06.08.08 12:08



НО Америка си е Америка... Симпли дъ бест...

айде моля ти се.... тез ги обяснявай на хора без собствено мислене

Всичко друго (в модерния днешен свят е копие на Америка)

тук си прав иска им се на хората да промиват мозъците на народите си,да ги изсмукват материално с кредити и да им скъсват задни.ите от бачкане..нали така по лесно се управлява и манипулира..
ама не в Европа тея засега

Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: еехехе,смях в залатанови [re: Gerylin]  
Автор cina2 ()
Публикувано06.08.08 14:24



Да, добре си го написала, засега.
We’re all living in America,
Coca-Cola, sometimes WAR,
We’re all living in America,
Amerika, Amerika.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано06.08.08 21:27



Евала, разбрахме се най-накрая



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: Въпрос към Гого:нови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано06.08.08 21:29



Ъъъъ... в БГ ме задържа това, че билетът ми е чак за 9-ти август

Просто не можах по-рано да „сколасам“, тва е

Искам вече вън от бълХария

Тема Re: Въпрос към Гого:нови [re: gogoonthego]  
Автор Gerylin ()
Публикувано06.08.08 21:34



билетът ми е чак за 9-ти август

попътен вятър,жив и здрав дано се реализираШ отвъд



Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: Въпрос към Гого:нови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано06.08.08 23:06



Аха... ОК.Еми то вече му се види края значи...

Освен да ти пожелая здраве и успех!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Gerylin, ZainGadolнови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано07.08.08 12:19



Благодаря, ще се постарая да дам най-доброто от себе си за тамошната наука и технологии



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: Gerylin, ZainGadolнови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано07.08.08 20:42



Те го заслужават!Вярвай ми!А "там" давайки няма да останеш "незабелязан"и НЕ КАКТО В БГ например... на твоя труд да стои подписа на някой "другар" старши научен сътрудник от БАН...

Успех от сърце!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Gerylin, ZainGadolнови [re: gogoonthego]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.08.08 11:24



Денят 9-ти почти е дошъл!Пожелавам ти да си здрав и удовлетворен от промяната!Като се оцефериш, да докладваш!


На добър час!

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Gerylin, ZainGadolнови [re: gogoonthego]  
Автор 4ereshka (новак)
Публикувано08.08.08 13:34



Гого, вси4ко добро и от мен. Ти сам ли заминаваш или със семейството си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.