Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема И да е неприятно, ще питамнови  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.07.08 01:15



Я кажете - като напускахте България завлякохте ли хора с пари , предадохте ли доверието на ваши познати затова че са ви помогнали в труден момент .

Дори и да не сте такива- имате ли такива познати, които са емигрирали и са оставили някой да ги издирва че има да му връщат пари. Не е ли по-добре като си решил да се махаш от България да си честен поне с хора, които да ти помагали . И да мразиш държавата, какво е виновен някой друг за това, че да го завличаш с пари.



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Бapбapeлa]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано09.07.08 02:25



Ма моля ти се,нали не вярваш някой от пишещiте да си признае такива грехове???Мнееее.
Ние не сме такива хора.На нас,на всички дет се вика ни дължат пари,ние не дължим,не,никога.....!
Ние тук сме най,най....немой тъй,някои шЪ са обидят.....





Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 03:45



Аз имам да връщам заем и не ме е срам от това, всеки е изпадал в ситуация, когато се е нуждаел от помощ.
Има срок за погасяването му, имаме си координатите, така че не го считам за "завличане".
Но пък и аз имам да си събирам заеми и от тази гледна точка съм завлечена с почти толкова, колкото аз дължа (завлечена, защото тези хора се покриха вдън земя).
Некоректните отношения винаги са ме дразнели - аз обичам нещата да са ясни и сметките оправени.
Иначе знам за един случай на емигрант, който е завлякъл мой приятел с петцифрена сума ... и вече 9-та година никакъв го няма да се обади поне жив ли е, умрял ли е


И май ще мине в графа "дарение" ...

Допълнение: Един жълт никнейм ми прави някакви намеци за някакъв несъществуващ заем, но аз не обичам да плащам чужди сметки :) Свят широк, стават грешки :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 09.07.08 04:10.



Тема Re:нови [re: zuzimuzi]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 04:31



Тая тема е пусната заради мен, а не по принцип :)
Само дето Барбарела се зарадва без да има за какво.
Джеймито върти старата плоча от много време, даже спомена веднъж любимата ми марка кола (била съм взела парите назаем като първа вноска за въпросното Ауди)


Странно как не знам, че съм направила първа вноска за кола (даже не знам и колко съм взела назаем за въпросната вноска, нито модела и цвета на Аудито, ама то не е трудно да се съчини история - неведнъж съм споменавала, че Ауди ми е любимата кола)
То вярно личната карта ми я откраднаха веднъж, нищо чудно някой да се е представил за мен без да знам и да си е купил кола
Току изникне някой стар обожател с нова история :)
За толкова години тук създадох много приятели и много врагове.
Белетристи в тоя форум - колкото искаш!
Скуката е майка на какво ли не

Игнорирам ги и толкоз, ама те са упоритииии :)

П.П. Чудя се какво ли още ново ще науча за себе си Започвам да се чувствам като звезда, която чете жълти клюки за себе си, измислени от някой само да си запълва "страниците" на "списанието".

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: zuzimuzi]  
Автор Cпpял_нa_cвeтoфapa (познат)
Публикувано09.07.08 11:24



Единият попитал, другият отговорил, затова мнението ми е зака4ено към твоя ник- не прили4а ли вси4ко това на гузен негонен бяга?!!!
П.П. И да приемаме ли запитването като камъни в градините ни???
При мен нещата са обратно- винаги , когато се върна в БГ, първата работа на приятели и познати,в кави4ки, е да изреват за пари и понеже са кокошкарски суми им давам и ве4е съм забравил колко имам за събиране!



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Cпpял_нa_cвeтoфapa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.07.08 11:40



На такива, като нас, дето даваме и забравяме, Господ ни дава още повече!

Е, и повече работим, ама то не се вижда!

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано09.07.08 11:59



то зависи кой за какво е напускал .... пък те хората и без да напускат дори града не връщат пари и се правят на ударени



Аз пари на заем не давам /по точно давам само на 2 приятелки защото са винаги точни/.
Пари на заем не взимам /по точно взимала съм само от майка ми и баща ми... на тях няма как да задлъжнея и да не им платя обратно /

Тати има една приказка "Ако искаш да се отървеш от някой познат дай му пари на заем и няма да го видиш повече"

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Cпpял_нa_cвeтoфapa]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано09.07.08 15:25



Единият попитал, другият отговорил, затова мнението ми е зака4ено към твоя ник- не прили4а ли вси4ко това на гузен негонен бяга?!!!
П.П. И да приемаме ли запитването като камъни в градините ни???

На мен не ми прилича.И от къде па го измисли тва..за гузния.Явно не може някой да се обади,без друг да клъвне,м....му!





Тема Re: И да е неприятно, ще питам [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Mitreshopa (nasty)
Публикувано09.07.08 16:13



(Закачам се за теб щото цитата ми е е удобен)

...то зависи кой за какво е напускал...

А аз (Това от една реклама) "напуснах" щото мама ме тормозеше

!!!

Виливарче, като си по известна (и по снимките ти разбирам защо, ЕВАЛА!!!) нищо чудно дребните душици да те оплюват. К'во ти пука, ти си толкоз по високо че слюнките на мижитурките падат върху мижитурките. Ако ти си имаш вътрешното спокойствие е*и им мамата на 'сичките, па дори и да имаш някой и друг лев да връщаш.

Мен тази тема ми припомня една аксиома която съм я прилагал практически няколко пъти: Ако искаш да се отървеш от някой - дай му пари на заем. Ако можеш да си го позволиш разбира се. Губиш пари но печелиш душевно спокойствие.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Бapбapeлa]  
Автор SilentStep (just me)
Публикувано09.07.08 16:16



Интересна тема :)

И аз да кажа нещо по въпроса. Знам за едни пари дето се дължат на разни бивши гаджета... упс, обожатели се наричаха ;) Зъболекари, т'ва, онова :)

Positive things happen to positive thinkers!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.