Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 07.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: gogoonthego]  
Автор Gerylin ()
Публикувано18.07.08 14:44



пич,ти подаде ли молба за спиране на здравните ???

аз не съм подавала такова неЩо и ми казаха че трябва да им занеса копие от международния паспорт..да ама от близо 2 години няма печати .... какъв документ да им занеса...ако им занеса тукаШната социална карта Ще гледат като извънземни...

като се върна другия месец и пак Ще се пека на ШиШ ,май май



When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Gerylin]  
Автор wasserman (Mr)
Публикувано20.07.08 00:49



Скоро разбрах че съм дължал за университетското ми образование на Родината,6 години медицина по не знам си колко милиона.Държавна поръчка съм бил ,обаче като завърших никои от тази държава не ми предложи работа,не попита жив ли съм.Сега очаквам и сметка от родилния дом да ми пратят където съм се родил все пак видиш ли държавата се е погрижила да ме роди "и зачене" едва ли не а пук аз не оценяваики това безотговорно съм емигрирлал.
Изобщо какво дължим на България?

Nazdrave


Тема Изобщо какво дължим на България?нови [re: wasserman]  
Автор Gerylin ()
Публикувано20.07.08 09:46



.......БГ паспорта обратно....



When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re: Изобщо какво дължим на България?нови [re: Gerylin]  
Автор wasserman (Mr)
Публикувано20.07.08 13:37



Без майтап ,дали не сме един вид кредитни милионери,ако сметна всичко ще излезе че заради такива като нас,влекачи страната няма икономика,Крушата,Ябулката,Мангото да ходят за риба не важат.
Малка сметка
-предродилни консултации
-родилен дом
-детска консултация
-ясли
-лечение на придобити в яслите пнеумония и тонзилит
-детска градина
-лечение на придобити в детската травми и охлузвания
-училище
-за травмите от училище лечение още не е измислено ,но може да се тури и то в сметката
-няколко училищни детски лагера и свързаните с това хранителни разстроиства.
-университет и да не забравя казарма(символична)
Колко ли струва това?Идеи ?

Nazdrave


Тема Re: Изобщо какво дължим на България?нови [re: Gerylin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано21.07.08 01:06



.......БГ паспорта обратно....
-Точно това е РЕШЕНИЕТО!!! Аз съвсем сериозно се замислям по този въпрос!Мисля да продам абсолютно всичко в БГ и да инвестирам парите другаде.Мама (лека и пръс) почина миналата година... и това беше последното нещо,което ме свързва с това място наречено България.Та в този ред на мисли се хвърлих в едни проучвания и видях,че например продавайки двата апартамента в София мога да купя в много по-престижни градове из Европа,Азия или Щатите.Нещо към Европа ме дърпа и Азия... колебая се още,но ще го обмисля.В Азия е за "стари години",но Европа е по-примамлива от гледна точка да се даде под наем.

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано21.07.08 11:11



Тоя въпрос за здравните към мен ли е :)

Ами ходих в НАП и пуснах Заявление за напускане на страната. Администраторката ми обясни, че след посочената от мен дата ще се лекувам в България като чужденец - т.е. ще си плащам всичко, демек преди да тръгна насам ще трябва да си правя здравна застраховка за времето на престоя.

В заявлението имаше текст, с който декларирам, че ще съм извън страната за повече от 183 дни през годините 2009 и насетне (годините ги попълних на ръка).


Искам вече вън от бълХария



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.07.08 18:03



Мда, така е.
Освен ако не използваш ЕЗОК - синята карта в България ;)
За спешните случаи или изобщо за тези, предвидени в закона, ще е безплатно.
Но за целта трябва да имаш такава карта, издадена в Норвегия.
Аз не съм проучила въпроса за изискванията да получиш такава, но ти можеш да се поинтересуваш



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: wasserman]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.07.08 18:08



Това е безумие ... касова бележка ще ти издадат ли?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано21.07.08 18:11



Вземи си апартамент в Осло


Доходите от наема ще ти харесат

Ето една любопитна статия:



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.