Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 07.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Бapбapeлa]  
Автор goodnews_ip (непознат )
Публикувано10.07.08 21:27



Вземал сьм пари на заем , но винаги сьм ги врь6тал. Сь6то и сьм давал ...и о6те имам да вземам. Но така е 4овек до 4овек опира. Когато ми се е слу4вало да дьлжа , като огьн ми е горяло отвьтре. Сьн не сьм спал. Но и познавам такива дето освен , 4е не им пука, ами и се присмиват на този, който им е помогнал.



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: Бapбapeлa]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано10.07.08 22:37



Досега си траех по темата... какво да кажа..,когато напуснах БГ (непосредствено след казармата)бях на 20г. Кого да завлека?На никой не дължа нищо а на мен ми дължат...близки приятели,но аз и дума не отварям...Ако давам давам от сърце и казвам:Ще ми ги върнеш един ден,когато можеш...
Даже освен,че давам и спонсорирам... незнам дали тук е мястото да го кажа и как ще прозвучи.На филипинката,която чисти в къщи(тя е при нас вече 7години)на брат и едно от децата(много талантливо момиче)го спонсорирам вече четвърта година в университет и има защо!Аз невярвам в господ например(вярвам в това,което мога да видя и да пипна с ръка а не в облаци)!Но от опит занам,че колкото повече хвърляш назад идва отпред...или с други думи ако правиш добро добро ти се връща.И когато правиш добро винаги го прави от сърце а не със "задни мисли".Даже преди година... и малко повече май... не помня точно.. със жена ми се бяхме замислили да осиновим дете от така наречения "трети свят"... хей тъй на... Да направим едно създание щастливо...защо не?И не съм се отказал от идеята..въпрос на време е!Това мога да кажа...

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: ZainGadol]  
Автор nealivilla (новак)
Публикувано10.07.08 23:43



....RESPEKT!!!



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: ZainGadol]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано10.07.08 23:59



То ако нямате деца/извинявай/,а ти се иска,идеята е отлична.Защо обаче дете от 3тия свят???В БГ-то бол изоставени,здрави българчета има ,не циганета,а българчета.Не е моя работа ,ама защо не помислиш по въпроса?





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.07.08 00:10



Вярно е че заради мнението на Джейнми ( без вълшебното фенрче) ми дойде на ум за тази тема .

Чест ти прави, че не започна да шикалкавиш . Хубаво е човек да е коректен .



Тема Хубава тема сте заформилинови [re: Бapбapeлa]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.07.08 00:11



с различни истории и спомени- кога хубави, кога не съвсем .



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: didimon]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано11.07.08 00:15



разграничавам Държавата България от Родината България . Държавата е тия които я управляват , а Родината - хубавото място на Балканите , където сме се родили , а някои от нас и упорито стоят и живеят въпреки ежедневните номера на Държавата България. или - май всички мразим Държавата, но си обичаме Родината :)



Тема Re: И да е неприятно, ще питамнови [re: zuzimuzi]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано11.07.08 01:01



Защо обаче дете от 3тия свят???
-Защото идеята е такава...знаеш ли например ти ако се беше родила в една нормална държава?Вземи например западна Европа,или САЩ например... живота ти и така наречения"старт" щеше да е мноооооого по-различен от този на едно дета родено в "3/тия" свят.Какви възможности има едно дете изоставено в Африка,или Азия?Дали са същите с такова от Европа и САЩ?
Аз имам 2 деца:син и дъщеря.Дъщеря ми е родена в Германия а пъпеша тук...

Дори и циганета да са нямам нищо против!(за осиновяване имам предвид)Важно е как ще се изградят,като хора...но не бих се спрял на България заради това,че сега вече е съвсем различно... не както във времето когато повечето от пишещите тук сме расли:т.е. точно за "стартовите позиций"говоря.Един ден тези деца (от БГ)ще имат избор какъвто "онези"няма да имат... Ето това е да направиш дете "щастливо":да го отгледаш,образоваш и устроиш!А един ден (това е вече друга тема) ако е благодарно може и да ти донесе чаша чай като остарееш,или легнеш болен...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 01:05



Дидимон, и според мен това е нечестно, но интересувал ли си се дали има начин да ти се опростят нещо?
Чета всякакви коментари по темата и вече не знам кое е истина и кое лъжа, всеки разказва от личен опит и всичко звучи ужасно объркано.
Аз редовно си плащах осигуровките, докато бях в България и седмица преди да замина отидох в НАП и казах: Заминавам, нямам намерение да се връщам, дайте да решим проблема с осигуровките.
Попълних една декларация и вече не ми начисляват.
При заварено положение не знам как е, защото пък има много българи, които живеят в чужбина, ама като се разболеят си тичат в България на по-евтинкото да се лекуват и макар че не искат да си плащат осигуровките, понеже живеят в чужбина, искат да ползват българско здравеопазване за по-евтино.
Тия две неща не се връзват някак.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Pride and Prejudice]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 01:15



Ужасна гавра наистина.
Е, поне като се навъдиха няколко, цените спаднаха драстично и няма монопол, а има конкуренция.
По принцип няма лошо в монопола, особено ако е държавен, защото така държавата гарантира и упражнява контрол.
НО проблемите идват, когато монополиста (или държавата) започнат да злоупотребяват с това за сметка на потребителите на услугата, която предлагат.
Тук в началото си купих СИМ карта предплатена, защото нямах право на абонамент (още нямах норвежко ЕГН).
Като взех норвежкото ЕГН се обадих на мобилния ми оператор, че желая да премина на абонамент, но точно преди 2 дни си бях заредила картата с ваучер.
Попитах ги какво ще стане с тези пари, а те казаха, че ще бъдат приспаднати от първата сметка до последната крона (ако останат пари, и от втората, третата и така нататък) .
И ето, вече втори месец не плащам нищо, ама аз и не говоря чак толкова много


Любопитното беше, че докато ми сменяха абонамента, СИМ картата не работеше (нормално), казаха ми да пробвам след шест часа, би трябвало да е наред.
След 6 часа още не работеше, то междувременно стана време за сън, реших на сутринта да пробвам.
Пак не работеше и аз вече се усъмних, звъннах им от друга карта и ги попитах какво става.
Моментална проверка, моментално заработи картата и след малко ми се обадиха да ми се извиняват 10 минути, че грешката била в тях и че безкрайно съжаляват за причиненото ми неудобство.
Чак ми стана неудобно, че го направиха чак такъв огромен проблем, че цяла нощ съм нямала телефон по тяхна вина.
Ето така се печели клиент.
Или по-скоро ето така не се губи.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.