Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Финландия или Чехия !!!нови  
Автор vasilevvvv (непознат )
Публикувано27.06.08 15:29



Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет, в момента работя във Финландия ,от 1 година съм тук. Заплатата ми е 9 евро на час чисто със всички осигуровки и т.н. . Но който е бил в Скандинавието знае колко е скучен животът тук , в момента ми предлагат същата работа в Чехия със заплащане 7 евро чисто , дали си струва да отида там въпреки по-малката заплата , в смисъл дали ще е по-добър и разнообразен живота там при тези условия , благодаря предварително ! Поздрави на всички от страната на Дядо Коледа !!!



Тема Re:нови [re: vasilevvvv]  
Автор Gerylin ()
Публикувано27.06.08 21:31



Но който е бил в Скандинавието знае колко е скучен животът тук

скуката е състояние на духа .. можеШ да се чувстваШ добре и на безл.остров,стига да си уравновесен вътреШно :)


иначе зависи къде си в чеШката република ,а има и други неизвестни :соц.осигуровки,данъци,обЩ.живот и т.н ..а и чехите са по големи Шовинисти от фините (поне по мое мнение)

лично аз много харесвам Прага

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Re: Финландия или Чехия !!!нови [re: vasilevvvv]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано28.06.08 21:04



Господин ВасилеФФФФФ... живота е такъв какъвто човек сам си го направи.
За накои е безкраен празник... за груги сиво ежедневие.Някой беше казал,че само ограничения човек скучае.Предполагам вие не сте такъв?Ако отскоро сте там не е трагедия а напълно обяснимо:след време ще създадете контакти и влезете в среда и нещата коренно,ще се променят.А абстрахирайки се от "скуката" избора м/у Финландия и Чехия... всеки трезво мислещ би избрал Финландия.

Успех...

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Финландия или Чехия !!!нови [re: ZainGadol]  
Автор vasilevvvv (непознат )
Публикувано28.06.08 22:02



Zdravei Priqtelu ,ami da ti kaja moje i da si prav...no tova se samnqvam da se otnasq i za Finlandia,nqma da me razberesh ,osven ako ne si bil tuk,znaesh li kakvo e da si v prizra4na darjava ,kadeto po ulicite edinstvenoto neshto koeto vijdash sa bolni hora koito edinstveno gledat da se umartvqt ot alkohol i nai ve4e bira...tova e finlandiq-alkoholici i divotiq....da ima pari...ama dali si zaslujava cenata s koqto gi vzimash...i ne samo tova..standarta e mnogo visok...za primer samo...1 bira v magazina e 2 i 50 evro-Plzner,a na nai-dolnata kra4ma e po 5 evro ,i ne e samo birata s vsi4ko e taka...moje i da ne sam prav,ama spored men ima neshto sbarkano v tazi darjava !



Тема Re: хмнови [re: vasilevvvv]  
Автор Gerylin ()
Публикувано28.06.08 23:49



tova e finlandiq-alkoholici i divotiq

както и езера,гори,чист въздух,дружел.хора,готина музика...и най вече белите ноЩи


ама за лаиците е дивотия ,да...те какво ли отбират от спокойствие ?!

п.с ти иди в чехия,те там посоляват такива като теб ...

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: хмнови [re: Gerylin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано29.06.08 00:00



както и езера,гори,чист въздух,дружел.хора,готина музика...и най вече белите ноЩи
-За тия бели нощи и зареди музиката (Nightwish- много ме кефат тия...

гледа ли им новия клип:Islander-2008)бих дошъл за една седмица да видя Финландия.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: хмнови [re: ZainGadol]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.06.08 00:12



гледа ли им новия клип:Islander-2008

мдам,последната им песна е ок,въпреки,че аз не харесвам тази банда (много комерсиална за вкуса ми) .. мисля клипът е сниман на север ,Лапландия..

ако идваШ опитай да уцелиШ лятото..сега е средноЩ,но се вижда къде е слънчевата светлина на небосклона..

аз пък ти казах ,че харесах Боаз Мауни..голяма звездЪ при вас май



Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: Финландия или Чехия !!!нови [re: vasilevvvv]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано29.06.08 00:13



Ами аз съм в др скандинавска държава, Дания, и не бих казала, че тук ми е скучно. Даже си ми е супер. Но и не съм забелязала да съм заобиколена предимно от болни и спиртосани - явно все пак има разлика от Скандинавия до Скандинавия. Ама не виждам ти кво има да питаш - като не те кефи бягай на др място и това е. Като гледам и разликата в заплатата ти сега и в Чехия не е голяма. Като се има предвид, че и в Чехия сигурно е по-евтинко... заминавай смело според мен. Наистина не си струва за някакви си мижави парици да откачаш от тъпня цял живот. А белите нощи не ме кефят хич - тук си ги имаме, в смисъл че не съвсем де, ама достатъчно да добиеш представа кво е. Интересно да се види, но все пак сеестествено и дори може да е дразнещо




Тема Re: хмнови [re: Gerylin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано29.06.08 00:22



Боаз е пич... ама аз харесвам повече другия: Боаз Шараби,Рита и Еал Голан (от тукашните "звезди"...)



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Финландия или Чехия !!! [re: NikiFin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано29.06.08 00:28



Зависи Дрийми... определено момчето е пресно там и още не е ориентирано а само с впечатления.Аз например,когато дойдох в Исраел навремето...след 6,5 години в Германия... след седмица исках да хванеме обратния самолет...Питай ме сега обаче...



["How much do you want for all of them?" ]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.