Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Я да попитам дали и при вас е така?нови  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.06.08 18:08



След оповестеното ми преди време тук пътуване до България съм вече отново на местна територия. Бях за около седмица в София и околността и установих, че както винаги се връщам напълно разбита в главата и в духа. Бе направо сдухана от тамошните гадории. Някой от вас чувства ли се така?

Въпреки срещи с семейството ми, на които много държа, установих, че всичко останало не е в състояние да ме направи ни най-малко с нещо щастлива. Навсякъде борба за живот. Жалка работа, при която човек не може да помогне, защото при такава тъпотия и простотия, която те залива от всеки ъгъл, и един милион да дадеш, пак няма да помогне, най-много да те пребият като куче заради него. Мисленето също не се е променило нито с милиметър.

Как успявате да се преборите с вашата чувствителност и да се почувствате там добре? Аз уж все съм на дистанция от нещата, но въпреки това, не мога да не реагирам с болка. И....сега трябва да се терапирам тука след бг отпуската ми. Неприятно





Тема Re: Я да попитам дали и при вас е така?нови [re: Nirvana_2]  
Автор 1919 (Marchela)
Публикувано03.06.08 18:49



Между сегашния и предишния контракт на съпруга ми прекарахме два месеца в София и съм съгласна, че е доста депресиращо. С изключение срещите с няколко приятели и родителите. Бяхаме в планините - този път в Стара планина, далече от курортите. Наемаме някоя вила и забравяме за шизофреничната иначе обстановка. Хората са все изнервени, ядосани, уморени. Ужасна мръсотия. Тия летящи пликчета от кофите за буклукт - нямам думи. Много ми се иска да не бях усетила така нещата, да са различни. През есента ни престои отпуск, но ще прекараме само 10 дни в България този път до яз. Батак. Природата определено ми липсва. След отпуск задачите ни поглъщат и всичко си идва на мястото.



Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано03.06.08 19:07



И при мен е същото ... единственото, което ме прави щастлива в България, е да видя двама души, че са добре, да прекарам малко време с тях ...
Всичко останало ме потиска, отвращава, отблъсква.
Последно си бях за 20-тина дена в България да оправям едни наследствени неща и ... честно казано нямах търпение да се върна в Норвегия.
Едва изтраях.
Не само защото милото ми липсваше, но и защото постоянно се дразнех и ядосвах на почти всичко там.
То не беше мръсотия, то не бяха задръствания, то не беше хорска простотия, злоба, завист, цинизми, постоянно скачащи цени, тарикатлък ... нямам думи просто.
Е, успях да се видя и с една мадама от форума, това също мога да го окачествя като приятно събитие ... всички останало беше ... задушаващо.
И става все по-зле и по-зле.
Ето, скоро пак ни предстои пътуване до България, този път и двамата ще сме, ще купуваме халки, костюм за него, бижута, други неща за сватбата ... още отсега се настройвам за малкия Ад, през който ще премина в емоционален план за няколко дни.
Както един приятел казва ... "Нахлупваш шапката-невидимка и по най-бързия начин се омиташ".
Та и аз така ... ще се опитам да се държа все едно "аз съм за малко, само минавам" и изобщо няма да си слагам на сърцето обичайните гнусотии, които ще ме посрещнат там.
Неприятното е, че годеникът ми остава с кофти впечатления от България и когато обсъждахме евентуални дестинации за лятна почивка (която изключва гостуване на роднини) ... той просто каза: "Имаш ли нещо против да не е в България?"

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.06.08 19:25



Абе и аз така отивам всеки път на принципа "Аз съм за малко и само като турист".
Обаче! Като прочетеш още първия ден в вестника как от 1-ви юли цените на тока скачат с над 18% и родителите ти са пенсионери и имат нужда и от лекарства и се отопляват с ток и направо ти става лошо...
Като тръгнеш с градския транспорт то пътуваш от А до Б по 1,5 часа и наблюдаваш вытре я побой между контролата и граждани без билети, я дишащи лепило мангалски отрепки, я водачът пуши и слуша чалга като в дискотека. Малко се возих с такси, понеже при тези задръствания и те не са по-бырзи от градския транспорт, нито пык по-коMфортни, заштото и вытре смырди я на ракия, я на пот и дъни също чалга.....После вземеш да си купиш некви чепици, ама не ти дават касова бележка и ти си викш "абе карай", ама после краката ти след всяко носене приличат на петниста хиена от неква боя, то никаква рекламация не е възможна, та внимавай с твоитe покупки. После отидохме и на кино в Евроклуба на един ретро-филм, на който последните 15 мин. бяха ей така отрязани и филмът свърши ни в клин ни в ръкав.
И ежедневно слушаш в разговори и по медиите как положението не се издържа, и ти става просто едно душно около врата. Нали ме разбираш. А на почивка там никога не ходя...винаги на други места. Послушай приятеля ти, откровен съвет!



Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано03.06.08 19:50



Аз макар че съм тук, редовно чета новинарски сайтове за това какво става в България и на 50 новини, които създават негативни емоции в душата ми и ме карат да псувам, една да е хубава и да ме накара да се усмихна (не снизходително и не с въздишка) пак е добре.
Това за тока ми е толкова болна тема и на мен, че ...


То е повече от ясно, че сметките ни за ток се надписват от поне 4 години насам ... някак много странни суми идват и то на електромери за помещения, които почти не се използват.
Парно, слава богу, нямаме.
Един кожодер по-малко.
Знаеш ли, нещо забавно ... наскоро беше 17 май, национален празник на Норвегия.
Автобусите на градския транспорт бяха претъпкани, задръстванията по улиците бяха невероятни ... пеша се стигаше по-бързо, отколкото с градския транспорт или с автомобил.
За момент се почувствах като в София
За покупките ... в България определено има по-голямо разнообразие на модели и десени за дрехи и обувки, отколкото тук.
За качеството спор няма - може би над 90% от стоката се преразпределя на Илиянци, а знаем от къде пристига там.
Касова бележка и гаранционна карта си искам всеки път.
Конкретно за обувките не съм имала случай да не ми дадат 1 месец гаранция (и само в 2 от случаите се е налагало да я използвам).
За такситата и аз съм в тих ужас ...
Но докато живеех в София попаднах на двама таксиджии, които караха изключително внимателно, поддържаха доста прилична хигиена в автомобилите си, не пушеха и не слушаха чалга.
Взех им визитките и всеки път като ми е трябвало такси, съм звъняла на тях.
Удобно и практично.
Дори единия каза, че работи предимно с редовни клиенти ... сутрин рано взима детето на една жена и го кара до училището, после кара една служителка в едно министерство на работа, после прибира детето на първата клиентка от училище и го кара обратно вкъщи, после вози други редовни клиенти по редовните им маршрути, вечерта пък кара служителката в министерството обратно до у тях ...
За събота и неделя пък вози някакви служители от едно от посолствата до Пловдив и обратно ... запълнена програма.
Та мисля да им се обадя преди да пристигнем да ни чака поне единия на летището ... че ако разчитам на случайни шофьори, много е вероятно годеникът ми просто да не иска да стъпва повече в България (за което ще го разбера напълно).
За душното около врата те разбирам прекрасно ... прекалено познато чувство.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.06.08 20:06



Така си е, благдаря ти за идеята с таксиметровите шофиори. Трябва да се поразтырся за такива с постоянни клиенти. Иначе се радвам, че можах да си побърборя с тебе днес, че нещо ми е много "прясно" всичко в главата и трябваше както казват тука "да пусна малко парен дим". В БГ избягвам да критикувам, защото само това им липсва на хората...
Иначе и аз като тебе сигурно от утре пак ще почна да чета новините в нета за Бг и да се усмихвам на 51-вата по-хубава, ама днес още не мога.





Тема Re: милички,...нови [re: Nirvana_2]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано03.06.08 20:30



Ха здравейте отново

Чета какво ви е и ми кърви сърчицето. Мислил съм си - да се устроя добре някъде, да си купя една къща с градина, и ще предложа на родителите ми да се преселят при мен. И съм готов за отказ, разбира се. Първо заради дядовата къща - бащиния не се зарязва току-така. А и да си го кажем както е - на село гадостите са значително, значително по-малко. И духът на хората е коренно различен - всички се познават, като се срещат - поздравяват се, разговарят се (то от работа не им и остава много време за излизане и за приказки - поне на моите де :)) И доста безкористни са хората на село - подаряват си разни неща - я череши, я сладкиши, по комшийски. Помагат си в сеенето на царевицата, в рязането на лозята.

А хората в градовете тук са възприемчиви за доброто, стига да им го направиш. Една лелка в сладкарница така се усмихна, като й подадох празната чиния - нали знаете, народът свикна все някой да чисти след тях, оставят си мизериите върху масите и си тръгват...

С какво друго да ви стопля сърцата? Качил съм в panoramio.com снимки от моето село, ако искате - разгледайте

Искам вече вън от бълХария

Редактирано от Mr.N на 06.06.08 14:09.



Тема Re: милички,...нови [re: gogoonthego]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано03.06.08 20:59



Гого, правил си снимките (разгледах ги всичките) сигурно с много обич, но те не ми стоплят сърцето, ами ме натъжават още повече. Може пък това да е само при мен така - въпрос на гледна точка. Виж за това, че хората са по-безкористни, ти вярвам напълно.





Тема Re: милички,...нови [re: Nirvana_2]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано03.06.08 21:15



Ще се постарая да качвам повече комични снимки, обещавам



Искам вече вън от бълХария

Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано03.06.08 21:18



Да, сега ще направя нескрита реклама, но и двамата шофьори са от Такси за 1 евро.
Във всяка компания има и черни овчици, разбира се, затова аз гледам шофьорите :)
Веднъж дори се возих при един господин, който каза, че е завършил ядрена физика и е работил в БАН няколко години, но са го съкратили и ... стигнал до там да кара такси с всичките си знания по тази тънка материя понеже по "онова" време не е било "модерно" да се учат западни езици и в момента той не може да си намери работа по специалността никъде.
Чак ми стана мъчно за него.
И на мен ми е приятно, че си побъбрихме и се надявам скоро да се почувстваш по-добре.
Абе да нямаш силни Риби или Везни в хороскопа?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.