Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови  
Авторпишмaн-rъpkиня (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 18:16



И защо реших да го споделя точно тук? Един ще ми каже, че верно съм луда, друг ще ме утеши и ще ми каже, че съм била права, абе мохабет да става :-)

Та събитието се развива на паркинга на един супермаркет, (бих ви сложила и снимки, но първо ме мързи да отида да го снимам и второ не знам как се качват снимки тук) който има един вход-изход от страна на главна артерия и един изход към по-малка улица.
Входовете и изходите са обозначени само с пътна маркировка (стрелки) и никакви знаци. Единствените знаци са Стоп на изходните места. Повечето клиенти на супермаркета идват от страничната улица, където има само изход. Пред тях стои алтернативата или да обиколят един цял строителен квадрат (или да си удължат пътя с около 400-500м или да влязат обратно на движението оказано с МАРКИРОВКА. Та аз всеки път си обикалям и влизам през входа, защото въпреки, че карам лудо и правя много щуротии на пътя, не обичам да правя такива тъпи нарушения, които поставят в неудобно положение другите участници в движението.
Тръгвам си през изхода от към малката улица и прас, за малко да се сблъскаме с едно смартче, навлязло обратно на посокато на движение. Нещо ме прихваща и си казвам “мамка ти няма да ти отстъпя, дай ти назад” Правя му движения “назад”, той “тц”, отварям прозореца и започвам да му обяснявам, че той трябва да върне, той пак “тц”. Изгаси си колата, отвори си вестника и каза, че не бърза за никъде. “Аз също не бързам” – отговорих. Да, ама мен нервата ме гони яко – не мога да стоя на едно място. Искам съдействие от управата на супермаркета – те поне трябва да са в състояние да му обяснят правилника за движение на територията им.
Идва управителя и какво беше учудването ми, когато започна едва ли не да му се извинява за създаденото положение, че ето виждате ли ние принципно сме го направили изход, ама … Шофьора на смарта настоява, че ДАЖЕ е с предимство, защото виждате ли изхода има някакъв наклон около 2,5% и той е по нанагорнището.
- Бе човече, не виждаш ли маркировката? За какво предимство ми говориш, когато си в нарушение? – питам.
- Къде е знака, че е забранено влизането? – ми отговаря.
- Абе ти книжката от пазара ли си я купи?
- Не, платих си за нея – отговор с ехидна усмивка.
- Личи си! Нямаш понятие от правила за движение и че при липса на знаци следиме маркировката.
Събира се и някаква тълпа зяпачи и една жена ми казва:
- Защо си късате нервите, а ми не дръпнете колата, не го ли виждате какъв идиот е?
Замислям се и си казвам “Права е, няма смисъл, с тоя на глава няма да изляза” и решавам да дръпна колата. Е тогава става екшъна. Приближавам се към колата си, когато идиота ме пита от къде съм. -- Гъркиня съм! - казвам. – Случайно да искаш и лична карта?
- Дай си личната карта!
- Че кой си ти бе МАЛАКА да ми искаш личната карта?
- Орган на властта съм!
- Тай си легитимацията бе педал!
- Ей сега ще видиш ти!
- Кво ще видя бе? Ей сега щете избутам до изхода!
При което очите са ми се обърнали обратно! Адреналина на 1000! Паля колата и леееекичко го подбутвам (да му покажа процедурата)
Той дърпа ръчна. Слиза от колата и …. Аз съм бърза заключвам вратите. Следват 3 яки юмрука по страничното стъкло! Аз очаквам всеки момент да се разпадне на парчета, но ….. интересното е, че не ми пукаше, усмихвах се.
Дадох на заден, за да си тръгна и го виждам да стои пред колата си и да ми прави движения от типа “Хайде назад, крайно време беше”. Кипва ми за втори път. Засилвам срещу него “ще го размажа това лайно, ей богу” ……….. Спирам на върха на космите на краката му, отварям прозореца и му казвам “Другият път може да объркам спирачката със газта!
Дали се е наакал не знам и не ме интересува, но ме е яд, че за енти път на един малака му мина номера.
До кога?



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.07 18:42



Днес минах през цяла София, като движението изглеждаше сякаш си на Марс.

Пътищата са така задръстени, че нормална маневра е невъзможна. Чакаш на всеки светофар по 15 минути. Побеснели шофьори (да ти кажа, чпонах да разбирам за какво беснеят...) им пада пердето и почват да си цепят накъдето им трябва, само и само да минат, закъдето бързат.


Безумно се радвам, че няма да гледам това нещо в близките месеци.


Сега всеки, който е карал каквото и да е превозно средство из Европа, ще разбере защо си плюя в пазвата. Невъзможно е да видиш така задсъртени пътища там. Всички карат спокойно, меко, леко, плавно, по правилата до безумие. Има място за всичко и всички. Улиците са полупразни, и можеш да правиш каквито ти маневри хрумнат.


Това е абсурд тук. Представиси Орлов мост, където бях днес в 15 часа по обяд, две платна по 3 метра всяко, плътно наблъскан с автобуси и коли. Пушеците се веят из въздуха, защото хората седят и чакат да им светне светофара. В следващия момент тръгва тълпа пешеходци, и колоната пак удря спирачки...



Примерно.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: пишмaн-rъpkиня]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 21:19



Абе не е требвало да отстъпваш, теглиш му неколко нашенски докато му писне, а иначе трябва да си купиш едно таквоз -

и почваш да буташ докато отстъпи.



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за врънови [re: Mp.H]  
Авторzzfe (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 21:49



Не е трябвало и това дето си го показал не върши достатъчно работа. С нещо такова трябва да се газят подобни гадини:





Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за врънови [re: zzfe]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.10.07 22:16



Даа, може и такова, нека се обади,може да я уредим с един

ма чувам че имало дълъг уейтинг лист










Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: пишмaн-rъpkиня]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано19.10.07 22:25



хехе,разсмя ме..обаче тук по наШте Ширини го няма това неЩо..с наШите 19 дуШи на кв.км вчера в 21.00 докато се прибирах видях точно 2 леки коли и един малък трактор,а карам по 70 км в едната посока да се добрера до работата

..то заЩо има толкова добри пилоти финландци във Формула 1 и ралитата

хората тук са много отзивчиви на пътя..един път ми угасна колата на легналия полицай ( като бивШата ти,ама не единичка ,а двойка ) и веднага след мен колата (цяло семейство беха) спря и дойде да ми помага ..викам си : ебаси,тва чудо никъде не съм го виждала..
чак виновна се почувствах ,че ги притеснявам хората така ..

а днес до магазина се правих малко на Шофьорка и засякох един ,който тъкмо паркираШе човека,добре спря,че аз се бях набрала доста...и после влизаме заедно в супермаркета и човеке се обръЩа и ми вика:( аз си мислех,тоя ей ся Ще ме овърШее но не би), забравили сте си фаровете включени ..
измънках едно kiitos и се върнах да си ги изкл.

което не ми попречи само след 30 мин с голфа да одраскам на мъж ми субарото от 2006та..викам си ей ся ме е удуШил тук пред магазина,но той човека само вика : казах ти да не караШ нервно ...а като си помисля аз го направих на 2 стотинки като одраска наШия голф в Бг на гаража...

ееех тва манталитета голямо неЩо...а кво значи МАЛАКА на гръцки,знам че е неЩо обидно ама точно какво???



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: Roxana]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано20.10.07 06:05



Обаче предполагам страхотна гордост е да имаш апартамент на Орлов мост ? На мен бакшиш да ми го дават и няма да го взема. Дори и заради кяра от продажбата пак няма да го взема.



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: Gerylin]  
Авторпишмaн-rъpkиня (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 09:27



Ех, Гери. Преди 2 години идвах до Швеция за проучване на цените на недвижимите имоти и възможностите да се преместим там. Страшно ми харесва начина на живот в скандинавските страни. Спокойствието, което излъчват хората около теб е заразително. Тишина, чист въздух, зеленина, спокойствие. В предградието на Стокхолм, което си харесах през зимата лосовете се разхождат между къщите. Езерца за риболов на 5-10 мин. пеша от дома. Перфектно място за бъдещи пенсионери :-) Все още не съм се отказала от идеята да се махна от този ориент. Ако не скандинавските, поне Германия, където съм живяла един кратък период. Имам някакво основно понятие от езика, а и за децата прехода ще бъде по-малко сътресаващ.

В буквален превод малака е чикиджия. Зависи обаче начина по който се използува. Между приятели малака означава приятелю, аверче, но на непознат по време на скандал си е обидно нещо като нашето педераст.



Тема Мр.Ннови [re: Mp.H]  
Авторпишмaн-rъpkиня (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 09:34



Отдавна се замислям за нещо такова, защото и на улицата, на която живея е еднопосочна и постоянно катерят обратно на посоката и много ми бръмчат, но на нежната Зафира хич няма да и утива

.
Чакам още малко да ми порастнат дечурлигата. Тогава няма да имам нужда от толкова голям багажник и ще си взема джип. За разораните улици и движението на балканите си е само за джип със роубари.



Тема Re: Днес се уверих окончателно, че съм Луда за връзваннови [re: Roxana]  
Авторпишмaн-rъpkиня (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 09:55



Роксана, задръстванията са си задръствания и колкото и да съм нервна търпеливо чакам. Дразнят ме тарикатите, които не се съобразяват с никого. Засичат притискат, качват се по тротоарите, навлизат в насрещното и на всичко отгоре като им направиш забележка те псуват и те изкарват луд. А забележат ли и акцент в говора ти скачат и на бой.
В Бг съм по 2 месеца всяко лято. Направи ми впечатлението, че с нарастване броя на автомобилите право пропорционално расте и наглостта на водачите. Типична балканска картинка. Но в София най дразнещото е просещите циганчета по светофарите. Винаги гледам минавайки през София да имам дребни в колата за да си платя рекета. Един път ми се случи да се изчерпат средствата и на кръстовището при строителния техникум една циганка ме наплю. Беше топло, прозорците ми бяха отворени и ми тегли в лицето една мазна храчка (надявам се, че никой не се храни пред компа четяйки това. Не искам да предизвикам връщане на поръчката

). Гадно!
Та се питам как във Варна се справят с проблема? Толкова години си карам ваканциите там, не съм виждала нито един просяк.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.