Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хранителен проблемнови  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 09:13



Привет на вси4ки
Искам да споделя за моя проблем и да Ви помоля за сьвет.
Дьщеря ми е на 18 години а на вьншен вид изглежда като третокласни4ка. Пощуряло е детето да бьде слабо(ама нали и като гледа тези фолк певици) постоянно и правя забележки за храненето а тя все гладува,слу4вало се е и три дни зальк да не сложи в устата си.Отпаднала е сили не и достигат и е само 40кг,при рьст 150см. бьрзо се изморява.Но е упорита в нежеланието си да се храни а на това отгоре е горда сьс това колко добре изглеждала слаба. Но аз виждам 4е организмьт и е изтощен от гладуване имунната и система е отслабнала много 4есто и продьлжително боледува.
Моля Ви даите ми сьвет какво да правя как да си вразумя детето,как да и втьлпя 4е гладьт не е на4ин и средсво за красота.
Лицето и е изпито,няма го бляська в о4ите и,дори и обувките до преди година носеше номер 36,5 а сега 35,5.Сьнят и е 4есто сьс продьлжителност 12 или 16 4аса когато не е на у4илище и през по4ивните дни.
Не искам и да си помислям 4е може да е на пьт кьм анорексията.



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Mимa]  
АвторKumiko Yanaka (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 12:00



незнам защо в този клуб си го пуснала този въпрос
Но дъщеря ти вече е анорексичка не е само на път .... нямаш нужда от съвет тук имаш нужда от доктор и психолог за дъщеря ти.



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Kumiko Yanaka]  
Авторcina2 (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 12:09



При ръст 150 см. 40 кг. не са ли нормални? А стъпалата как така намаляват също?



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: cina2]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.10.07 12:55



хъм
- първо при пуберитета растеш и на височина и на килограми ако е започнала с тия гладувания от рано и майка и и баща и не са ниски няма как да е 150см на 18г.
- второ с тия килограми индекса и е 17.8 тоест под индекса за здрав човек който започва от границите 18.5 до 24.9
- трето да гладуваш за да подържаш дадено тегло /даже и да си в границите на тегло на здрав човек/ не е нормално .... само една стъпка ти остава да се катурнеш от другата страна
- четвърто това е главно психологически проблем

I don’t need no good advice I’m already wasted

Редактирано от Kyмиko Янaka на 08.10.07 12:57.



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Kyмиko Янaka]  
Авторcina2 (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 13:10



Не съм наясно с индекси ръст-тегло, та затова попитах. На тази възраст и аз почти не се хранех, защото не ми се ядеше и храненето беше наказание за мен.
И все пак не мога да повярвам, че със слабеенето се смаляват и стъпалата.



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: cina2]  
АвторKumiko Yanaka (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 13:26



това явление най-засяга тинейджърите

и ти така
пък и не си спортувала по това време на живота си ясно иначе друго щеше да бъде
ето ти един калкулатор резултата ти излиза в сърчицето





Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.07 13:39



Никога не съм спортувала, ама вече имам апетит.
А този Body mass index ми го смята теглилката, само че съм затрила инструкциите и затова гледам само килата как се движат. То и от нея няма кой знае каква нужда - дънките са най-добрият показател.





Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Mимa]  
Автордмa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 18:05



И аз не знам защо е в този клуб темата, но анорексията няма нищо общо с фолк-певиците. Това е много по-дълбок проблем от просто да искаш да си слаб. Килограмите в началните стадии също нямат никакво значение.

Аз не виждам какво можете да направите, тя е на 18г. Може да се уговорите да идете на лекар и да и направят кръвни изследвания, ако има проблем, поне ще го види черно на бяло (например липса на някои от важните вещества за тялото).

Но по принцип роблемът е за психиатър. Той може да определи дали момичето е анорексичка или не и ако да, как да се лекува.

п.с. и аз не знам как е възможно ходилата да се повлияят по този начин от нехранене, ама нейсе..



Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Mимa]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано08.10.07 18:38



Хехехе, работата е сериозна тук, не е за смях.

Купуваш и напърво време протеин с глутамин и креатин и на лягане и на ставане по 2-3 лъжици смесени в 400-500мл прясно мляко. Може да пробваш и с бионабол и всякакъв друг анаболен стероид които те прави корав като животно. Кажи и да поспортува, от спорта се огладнява също. Правиш и там едни свински/пилешки пръжолки като се върне от залата и ще те изяде и теб и масата заедно с пръжолите. хехе.

Биричка също и купувай, но не се отплесвай много на въглехидрати, наблягай на протеини(белтъчини) месо, млечни продукти, яйца.







Тема Re: Хранителен проблемнови [re: Mимa]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано08.10.07 23:58



Съжалявам ,че имате такъв проблем с дъЩеря ти...това е сериозно и се налага да поговориШ с нея...

аз имам точно обратния проблем..висока съм 178 и тежа 55 ( с дрехите)..ужасно слаба съм, колкото и с каквото и да се храня ,никога не напълнявам..знам как се чувстваШ, заЩото родителите ми преживяват с мен всичко това,но аз поне си се храня нормално ..явно си е гени..

сега заЩо ти казвам всичко това,заЩото аз трениирах усилено в продължение на 10 години и винаги съм имала апетит..след катоспрях спорта,дойде един месец в който ядях каквото ми попадне...станах дебела като никога преди (60 кг)..тоест това повлия на физиката ми ,но предполагам ,че бе реакция от спряната активност..може би би помогнал моят опит за проблема ви..



Редактирано от Gerylin на 08.10.07 23:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.