Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема MOGILINOнови  
Авторwhite_choc (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 12:33



ZDRAVEITE!

Преди няколко дни по BBC 4 се излъчи документален филм озаглавен 'Bulgaria's Abandoned Children' за детски дом Могилино.
Аз се ужасих от условията, на които тези деца са подложени...
Понеже повечето от децата са неми имаше случай на момчета бити от 'възпитател' . Директорката беше абсолутен непукист обвиняваше персонала за всичко. Децата умираха от недояждане - 3 деца умряха по време на заснемането на филма , а останалите приличаха на ходещи скелети.
Когато директорката беше запитана какво е най-належащо да се закупи за дома познайте отговора - рс!!!!!!!!! Храна дори и не се спомена.
Дори и някой да изпрати пари не се знае къде ще потънат...Отвратих се като го гледах честно казано. Аз лично искам да изпратя пари, но се страхувам че ще бъдат 'погълнати' от някоя голяма , 'гладна' уста ....
Българското правителство беше предизвикано да отговори на провлемите с този дом и отговорът беше - да се смееш ли, да плачеш ли, да ги убиеш ли....не знам.
Какво мислите скъпи българи?...



Тема Re: MOGILINOнови [re: white_choc]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано18.09.07 12:53



Мисля че такива "възпитатели" заслужават затвор.Те и всички отговорни за тази трагедия



Тема Re: MOGILINOнови [re: white_choc]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 14:18



Носи директно на децата, когато си си в БГ, аз също вече не вярвам да давам пари на организации, давам директно и в натура - дрехи, играчки.



Тема Re: MOGILINOнови [re: white_choc]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 14:38



Плащам данък върху заплатата си 50% и така държавата има достатъчно средства за хората в неравностойно положение.
С плосък данък 10%/има го само в няколко изостанали държави, където липсва данъчна култура/, богатите ще станат по-богати, а бедните по-бедни/както е по Библията/. В бюджета няма да имате пари за здравеопазване, образование, секюрити и пенсии.
С подаяния може да олеква на нечия съвест, но нищо не се оправя.



Тема Re: MOGILINOнови [re: freebird]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 15:17



"С подаяния може да олеква на нечия съвест, но нищо не се оправя."


Така е, много по-важно е да се гледа отстрани и да се ругае държавата по форумите.



Тема Re: дрън-дръннови [re: Perlata]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 15:26



Ругатните са в нечие переверзно съзнание, не в моя постинг.
Ако си в състояние да осмислиш наисаното, де... и преди и сега - не даваш такива признаци, затова по- добре си трай


И карай на податки



Тема Re: дрън-дръннови [re: freebird]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 15:45



Драга бяла птицо, ти си един от последните клубари, които бих свързала с понятието "осмислиш", а за твоите евтини нападки нямам време, но имам хубавия навик да скипвам някои никове, което ще се случи и с твоя.
Дали ще си трая и на какво ще карам си е мой избор.

За опресняване на късата ти 20минутна памет:

" В бюджета няма да имате пари за здравеопазване, образование, секюрити и пенсии. " "имате"???



Тема Re: Драга бяла птицонови [re: Perlata]  
Авторпилeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 16:24



хах ха ха, баш!





Тема Re: дрън-дръннови [re: Perlata]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 16:36



Именно, имате


Да, знам, скапахте Енчо, защото не беше удобен
Много ти здраве, и не забравяй да си внасяш в допълнителен пенсионен фонд, хахааааа



Тема Re: MOGILINOнови [re: white_choc]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 16:57



Извинявай, малко се измести една хубава тема.
Мисля, че такива документации са важни да събудят общественото съзнание, мисля, че трябва да се излъчват по-често, то държавата за момента няма да я оправим, но все ще се намери някоя добра душа наблизо до някое сиропиталище да погледне за децата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.