Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: MOGILINOнови [re: buena_mala]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 17:06



Знаеш ли колко вода ще изтече докато се осъдят подобни хора ? Колко деца ще измрат? Мисля, че в момента е по-важно да се търси решение за децата, отколкото за съдене. Чудя се, няма ли наоколо ресторанти на които остава неконсумирана храна и е обречена на разваляне, изхвърляне. На запад се изхвърлят десетки килограми хляб всяка вечер, защото на другия ден няма да е пресен, сандвичи, сладкиши... Не знам как е ситуацията в БГ, но не ми се вярва наоколо да няма заведения с излишна храна, такива хора могат да помогнат директно.



Тема Re: MOGILINOнови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано18.09.07 17:50



Казах само каквото мисля.Как и за колко време ще се осъществи е предмет на друга тема...

Ти се чудиш дали няма ресторанти който да си дават отпадъците на сираците.Аз пък ти се чудя докато си похапваш в "Еl Bulli"дали ти минава през ум че със сметката която ще платиш може да нахраниш цяло сиропиталище?



Тема Re: MOGILINOнови [re: buena_mala]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано18.09.07 18:13



"Ти се чудиш дали няма ресторанти който да си дават отпадъците на сираците."
Мразя тъпи игрички и преиначаване на думите ми. Писах излишъци, а не отпадъци.

"Чудя се, няма ли наоколо ресторанти на които остава неконсумирана храна и е обречена на разваляне, изхвърляне. На запад се изхвърлят десетки килограми хляб всяка вечер, защото на другия ден няма да е пресен, сандвичи, сладкиши... Не знам как е ситуацията в БГ, но не ми се вярва наоколо да няма заведения с излишна храна, такива хора могат да помогнат директно."

Ако не можеш или не искаш да четеш правилно не ми губи повече времето да завирам цитати в муцуните на заядливи и зависливи маймуни.
Нямам никакво намерение нито да се отказвам, нито да се оправдавам за това къде и как си харча парите. Най-богатият човек на планетата и той не може да изхрани цяла Африка/ и си позволява да ходи на ресторанти/. Аз поне правя благотворителност, докато ти висиш по форумите да търсиш сметка на хората къде си харчат парите. /и 5 ника да си пуснеш, все си ти личи





Тема Re: MOGILINOнови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано18.09.07 19:21



Ако това ти звучи като заяждане проблема си остава изцяло твой.Просто ти зададох въпрос на който не ми отговори.Не че веч е от значение де.

Излишъците логично са отпадъци щом се изхвърлят,ама няма да навлизам в подробности защото пак ще се разкрещиш че се заяждам с теб,а не си много приятна когато го правиш.

Не знам как стигна до смешния извод че ти губя времето,защото никой,ама никой не те е вързал да стоиш тук.Между другото не ти ли е минавало през ум, че докато "вися"по форумите мога и да работя едновременно(ама защо ли изобщо да ти давам обяснение).

Ако реша да помогна на някого,аз просто го правя и не тръбя на длъж и на шир колко съм щедра.

Ако не можеш или не искаш да четеш правилно не ми губи повече времето да завирам цитати в муцуните на заядливи и зависливи маймуни.


Завистлива за кое ?Щото аз така и не разбрах

И аз мога да ти кажа че понякога приличаш на току що избягала от лудницата,но не го правя


п.с...Това последното е за да ти върна монетата задето ме нарече маймуна



Тема Re: MOGILINOнови [re: buena_mala]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано19.09.07 12:46



Ето ти тук две твои изречения, да видя как ще ги вържеш заедно и защо се заяждаш с мен, отговори си сама.

"Аз пък ти се чудя докато си похапваш в "Еl Bulli"дали ти минава през ум че със сметката която ще платиш може да нахраниш цяло сиропиталище?"

"Пък и да ти издам една тайничка, аз вече съм била там,а и на други подобни местенца"




Тема Re: MOGILINOнови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано19.09.07 13:15



1.Не се заяждам с теб,това е някаква твоя параноя

2.Сметката не я платих аз,просто защото не мога да си го позволя.Трябва да ти кажа че за мен не е никаква гордост и е пълна ирония да се хвалиш с подобно "постижение"а после да тръбиш колко е несправедлив света и как няма кой да помогне на бедните дечица.

Срамувам се че се оставих да бъда въвлечена от теб в този безсмислен спор,защото на фона на темата звучи някак си перверзно.

Теб те съветвам ако имаш възможност помогни на тези деца,без да го правиш публично достояние.

И не се занимавай повече с мен защото до никъде няма да стигнеш.Милосърдието се носи в сърцето и няма място за реклами по форумите.

Надявам се да си ме разбрала и да се успокоиш най-после





Тема Re: MOGILINOнови [re: buena_mala]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано19.09.07 13:46



"Срамувам се че се оставих да бъда въвлечена от теб в този безсмислен спор,защото на фона на темата звучи някак си перверзно. "

Браво, това е което в общи линии се опитах с по мек тон да обясня още вчера:
18.09.07 16:57
"Извинявай, малко се измести една хубава тема.
Мисля, че такива документации са важни ..."

но няма да оставя да пишеш лъжи.


"...е пълна ирония да се хвалиш с подобно "постижение"а после да тръбиш ..."
Дай цитат, къде се "хваля" и къде "тръбя"

"Теб те съветвам ако имаш възможност помогни на тези деца,без да го правиш публично достояние."

Ти прочете ли изобщо увода на темата? Как да се дискутира? по телепатия? без да се пише? Какво те дразни, че хората умуват как да се помогне, с пари или със закупени неща? И дай цитат къде си правя реклама, че взе да ми писва от нападките ти.

Редактирано от Perlata на 19.09.07 14:13.



Тема Re: MOGILINOнови [re: Perlata]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано19.09.07 14:39



Мен лично нищо не ме дразни.Само болен мозък може да роди подобно заключение т.е ,че подобно начинание може да породи негативни чувства.

Мисля ти отговориха и не знам защо продължаваш да се държиш като луда и да отегчаваш и без това вече отегчените форумци.

Не смятам да продължавам да ти чеша крастата и да се хващам на злоядните ти коментари.Отсега нататък си пиши сама.Имам си по-важни от теб занимания и без това ти отделих прекалено много време.



Тема Re: MOGILINO и ЕUнови [re: white_choc]  
Авторwhite_choc (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 16:29



Аз не исках да предизвикам точно такъв отзвук по темата, но явно не е особено интересна на повечето 'минаващи' . Не пиша често по форумите, предпочитам да чета различните мнения по зададени теми. Не написах темата за да възбудя 'народен патос' на хайде да помогнем на децата, просто исках да чуя различни мнения. Съгласна съм с мнението, че може би е най-добре да се отиде на место и да се помогне на децата като са закупят храна, дрехи, лекарства и т.н.
Идеята на филма обаче беше малко по- различна, засегна се една пошла, остаряла система на 'като е нахранен и измит това е достатъчно' оправдание за бездействието и незинтересоваността на хората работещи с тези деца. Т.нар. 'quality time' не съществува. Резултатите са дори при деца с единствен 'недостатък' да са глухи или слепи по рождение, тоталното безхаберие ги праща в кюпа и шансовете им за някаква интеграция са унищожени. С други думи качество и ефективност на социалната услуга са думи от нечие българско, правителствено,бюрократско писание...
И нещо за завършек : при приемането на Румъния в ЕС едно от изискванията е било свързано с подобряването на условията на децата в подобни домове
(защо ли и те имат същия проблем като нас), но към България такова искане не е било отправено ....Оставям темата отворена за вас...



Тема Re: MOGILINO и ЕUнови [re: white_choc]  
Автор Perlata (минаващ)
Публикувано19.09.07 18:39



"при приемането на Румъния в ЕС едно от изискванията е било свързано с подобряването на условията на децата в подобни домове
(защо ли и те имат същия проблем като нас), но към България такова искане не е било отправено ....Оставям темата отворена за вас..."

Подобни документални филми бяха правени за сиропиталищата в Румъния, години преди да излезем от заблудата за нашите. Едно доказателство, че помага да се покаже истината и да се събудят хората.

"Не написах темата за да възбудя 'народен патос' на хайде да помогнем на децата, просто исках да чуя различни мнения."

Което допринася за ?

"засегна се една пошла, остаряла система на 'като е нахранен и измит това е достатъчно' оправдание за бездействието и незинтересоваността на хората работещи с тези деца."

не съм гледала филма и сега съм объркана, как така "нахранен и измит" ?, нали в уводния пост посочи, че децата умират от глад ?(3 доколкото помня)

"Аз не исках да предизвикам точно такъв отзвук по темата, но явно не е особено интересна на повечето 'минаващи' ."

Наистина съжалявам за получилото се, защото темата е хубава и важна. За да не се повтаря няма да се намесвам в новата такава, стига да не се използва да се манипулира човещината на хората за да се буди "политически патос" покрай изборите.

Редактирано от Perlata на 19.09.07 18:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.