Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 01.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Тема 2 въпроса за Испания  
АвторKaтe-пaтe (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 10:27



Извинявам се, може би въпросите са вече обсъждани, но нямам време да чета всички теми назад. Бих се радвала, чко някой запознат ме 'осветли' по следните въпроси:

1. Планирам да кандидатствам за позиция в една голяма международна компания в Мадрид и ако го направя, мисля, че имам доста добри шансове да я получа. Само че се чудех дали покана за работа от тяхна страна е достатъчна, за да започна? Или трябва предварително да имам разрешение за работа в Испания?

2. Понеже и приятелят ми иска да замине с мен се 4удим дали да не сключим брак преди това, още в България, или да оставим за там. Семейните ползват ли си с някакви предимущества в Испания?

Благодаря ви предварително, ще се радвам ако някой се отзове, много съм боса по тези въпроси





Тема Re: 2 въпроса за Испаниянови [re: Kaтe-пaтe]  
Автор ДpyrияT (Бял Бродник)
Публикувано23.08.07 11:22



1. За начало поканата е достатънна, те после це ти извадят разреително. Отделно.. от няколко месеца насам упорито се говори, че разреителните за нас ще отпаднат, като изискване.

2. Тук не мога да дами никакъв съвет, защото се получава сблъсък на интереси. По мое вътрешно убеждение бракът е противоприродна институция и никога досега един подпис не е бил гаранция за нищо.

И при всички случаи няма нито зад-, нито предимущества :)

Обичам Родината, мразя Държавата.
Това е само форум.
мооре, гьостерица...


Тема Re: 2 въпроса за Испаниянови [re: ДpyrияT]  
АвторKaтe-пaтe (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 11:52



Уппссс.... преимущества, разбира се

Мерси за отговора



Тема Re: 2 въпроса за Испаниянови [re: Kaтe-пaтe]  
Автор Perlata (новак)
Публикувано23.08.07 13:33



По точка 1., Другият е прав - работодателят ще има грижа да ти извади разрешително .
За въпрос 2. погледни тази тема


може да ти даде идеи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.