Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ние си обичаме царя  
АвторGaribaldi (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 13:39



Страх ме обхваща от единодушието на бг народът по некои въпроси.


"Хакери спасиха честта на България вместо политиците"

http://dnes.dir.bg/2007/06/02/news1740423.html

Всенародната бг любов към
""""В скандалния блог обидни колажи изобразяваха директора на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров, президента Георги Първанов, министъра на външните работи Ивайло Калфин, лидера на НДСВ Симеон Сакскобургготски, лидерите на СДС и ДСБ Петър Стоянов и Иван Костов""""

Разбирам как тези светли личности са толкова направили за народеца и страната, че всяка хула срещу тях и всеки гнусен колаж е истинска гавра.

Нека всички защитим тези светли имена
Хората толкоз години ни водят от прогрес към прогрес, защитават ни, обличат и хранят...нека им покажем нашата любов

Страх ме е от всички онези 150 мнения в стил @ мръсни македонци @, @ вие не сте държава @ и т.н и т.н. Всичко е толкова първично.

Защо у българина няма капка толерантност

Защо, когато се правят колажи на Мохамед, това е свобода на словото и великите българи също си измислиха некви нещастни карикатури
А сега не е свобода на словото защото оооооо ужас, се опетни името на нашите водачи дето блъскат държавата с години и кеф към все по голяма разруха и мизерия



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
АвторГapибaлди (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 14:41



Другото единодушие, което ме стресира е срещу англичаните.
Всяка седмица има поне една, две статии в дир/а дето лошите англичани са казали нещо срещу добрите българи. Предпоследната беше за това как англииското селско стопанство и по/специално ягодите остават необрани поради липса на българи.
Човек остава с впечатлението, че последните 50 години все нии сме им брали ягодите а сега изведнъж пълен срив.

http://dnes.dir.bg/2007/05/28/news1720897.html

Страшни са коментарите, всички са срещу онези лоши англичани, колко са изродени, колко са мизерни, колко са незнам какви...

Чудя се защо е тази омраза която се насажда срещу македонците и англичаните?
Дали това не е начина да отклоним част от малкото обществено осъзнаване към друг външен враг?
Нещо в стил, измисли му враг па му глей сеира



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано03.06.07 15:32



Сам разбираш, че по тези форуми имаш представителна извадка на де що има български морон из нета. На повчето нормални хора им се отщява да коментират още след като видят първите няколко постинга, а и обикновено те имат доста по-малко свободно време за писане на такива.

Но че има и някакъв неошовинизъм обхванал скъпата ни татковина, май че си прав. Предполагам, че е в резултат на избиване на комплекси, дезинтелигенцизация(изпростяване) на народонаселението и други подобни.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Гapибaлди]  
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 15:34



По първия въпрос още нищо не съм чела, но эа ягодите и аэ драснах 2 реда, эащото точно по това време Тони Блеър се эастъпваше эа нашите мед. сестри в Либия и ми се стори адски тъпо ние да се подиграваме в такъв момент с реколтата на англичаните./а това эа общия враг си е стар приом в политиката - сефте !!/





Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Гapибaлди]  
АвторKyмиko Янaka (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 16:23



на мен пък ми стана смешно защото съм тук
и нито един вестник или по новините не се споменава да има някакъв проблем с прибиране на реколтата

+ това те главно си събират на биригада студенти от Украйна и други подобни бая по големшки държави от нас.
Обаче виж ли ти една 7 милионна България от които 3 милиона са в тудоспособна възраст е главната причина за нечия несъбрана реколта то е хубаво да се чувстваш важен .... но някакси не виждам Великобританското селско стопанство да се крепи на ръцете на Български сезонни работници
И те като с фръцнат остова потъва

Иначе врагове външни трябва да има иначе се разсеяли погледнали наоколо, взели направили революция и развалили рахата на Кольо и Пеньо с Бентлитата



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 17:11



Още веднъж показваме, че по манталитет сме по-близо до ислямистките фундите, отколкото до европейците.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 18:17



Свобода на словото? Добре. Дай тогава да се гаврим с всичко.



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 19:04



Нали се сещаш, че определението "гавра" е относително.

Иначе много добра реклама правите на македонския лумпен. Сигурен съм, че е много щастлив от вниманието ви.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 19:13



Извини ме, но кой, по-точно, е македонският лумпен?



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 19:35



Ти изобщо четеш ли мненията, на които отговаряш, или просто така си пишеш?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 19:50



Не си спомням да съм чела словосъчетанието *македонски лумпен*, а дори и да съм, подозирам, че някак си не съм се занимала с него... може би защото съм имала да правя по-елегантни неща.





Тема Послепис:нови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 19:57



Нали се сещаш, че определението "гавра" е относително.

За теб и понятието *морал* е относително, нали?





Тема Re: Послепис:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 20:16



> За теб и понятието *морал* е относително, нали?

Не е ли относително? За всички хора (и всички времена) едно и също нещо ли означава?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Послепис:нови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 20:29



Зависи за кое от двете понятия *морал* говориш. Извечния, роден от хуманност, или този, който се променя според модата.

Май не усещаш накъде бия, но няма значение...



Тема Re: Послепис:нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 20:34



> Извечния, роден от хуманност, или този, който се променя според модата.

Не знам как може да е извечнен някакъв "роден от хуманност морал" след като самата хуманност е доста модерно понятие :)

Хайде пак -- моралът на древните гърци същия ли е като моралът на древните японци и двата еднакви ли са на съвременния морал?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Послепис:нови [re: |]  
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 20:43



" след като самата хуманност е доста модерно понятие "



? ? ? ? ? ? ?? ??



Тема Re: Послепис:нови [re: Пepлaтa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 21:26



Именно.





Тема Моралътнови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 21:33



Ти четеш ли се какви ги говориш?!
Ако това, което казваш, го мислиш сериозно, а аз подозирам, че е така, то мога само да добавя: радвам се, че сред приятелите ми, а те са много, няма нито един, който мисли като теб.



И понеже се правиш, че не разбираш (навярно, защото ти е по-удобно), ще ти го обясня ясно и просто: . извечният морал е система от понятия, която не допуска чрез действията си да причиняваме умишлена вреда на други хора

Както и да го въртиш, това не се променя. Макар на теб да ти се иска... Дано разбереш нещо от тази дискусия. И дано най-после откриеш градивното в себе си. Пожелавам ти го от душа.



Тема Re: Моралътнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 21:36



> извечният морал е система от понятия, която не допуска чрез действията си да
> причиняваме умишлена вреда на други хора

Наистина ли мислиш толкова елементарно или само се правиш?

Хайде да се върнем пак на гаврата, че много се отнесохме. Съгласна ли си в ислямистките фундита, че публикуването на карикатура на Мохамед е гавра?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема За фундаментализма и други нещанови [re: |]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано03.06.07 22:17



Когато следващия път отнесеш на гърба си някоя мръсотия от човек, който не си губи времето да мисли по въпросния елементарен начин, тогава може би ще си зададеш отново някои въпроси.

Вярвай ми.

Що се отнася до мен, аз наистина наритвам задници, но на задници. Сантиментално-лигавото лицемерие не ми е присъщо, а и рядко е необходимо, когато разполагаш с по-тежки обувки. Пазя ги за хора, които си мислят, че духовният им недоимък е нормалитет.

Що се отнася до Мохамед, бях в Дания, когато карикатурите се появиха и знам цялата история с подробности, които на теб едва ли са ти известни. Като например, че всичко е тръгнало от една невинна детска книжка за живота на Мохамед, за която трябвали илюстрации. Имах възможност да наблюдавам реакциите на хората - и на датчани, и на мюсюлмани. Повечето датчани не одобряваха постъпката на въпросния вестник, а хиляди излязоха да протестират заедно с мюсюлманите. Защото осъзнаваха нещо, за което не виждам проблясък у теб - необходима е толерантност. Ти би ли влязъл в клетка на лъв, ако знаеш, че това ще го ядоса? И какъв си, ако го направиш? Ако си в състояние да разсъждаваш разумно, ще си отговориш и сам... Уверявам те, че въпросът с карикатурите излиза извън рамките на фундаметализма. Последният е само една малка част от всичко и разбира се, фундаменталистите реагираха. Ти какво очакваше?

Никога не съм одобрявала крайностите, но факт е, че хората от този вестник решиха да покажат мускули. Лошото е, че загинаха невинни хора. Сега виждаш ли своя собствен морал в тази история?

Ти би изпляскал каквото и да е, защото НЕ се безпокоиш и не си усложняваш живота да мислиш *елементарно*, както сам го нарече. Хубаво, прилагай мисленето си, където искаш. Но помни, че един ден всичко посято израства... Може и ти да се окажеш в някое нагорещено местенце по време на конфликт, започнат от някой с твоя начин на мислене.

И въобще, това е последното, което ще кажа по този въпрос. Направих си труда да ти отговоря подробно, защото мисля, че имаш достатъчно ум, за да ме разбереш. Над останалото ще поразсъждаваш сам. Или сама. Адио.



Тема Re: За фундаментализма и други нещанови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано03.06.07 22:46



Много неща си написала, само дето си пропуснала да отговориш на съвсем конкретния ми въпрос -- гавра ли е публикуването на карикатурите или не?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: За фундаментализма и други нещанови [re: |]  
Автор cina2 ()
Публикувано03.06.07 23:55



Когато стана "данданията" с карикатурите слушах интервюта с доста образовани мюсулмани. Някои ходжи допълнително са се възползвали да "наливат масло в огъня", но ислямът, както и юдеизмът забраняват изобразяването на бог и пророците му - затова стана всичко, никой не може да им дава лик. Така е било и за ранните християни, но по необходимост /да се покрият езическите богове/ всичко се е променило.



Тема Re: За фундаментализма и други нещанови [re: cina2]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 00:43



Тези неща ги знам. Професорката твърдеше, че гаврата не била относително нещо, просто се опитвам да и покажа, че е. Тя обаче се усети, че греши и сега се прави на разсеяна :)



Тема Още за карикатуритенови [re: cina2]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано04.06.07 18:29



Не стана заради това, а заради огромното желание на няколко души да се направят на интересни. В името на какво? На свободата на словото. Хубаво, де, и аз съм за нея... ми дай тогава да окарикатурим Христос, примерно. Как, мислиш, биха реагирали фундаменталните християни? Я си представи католиците?! Вече не могат да изгарят на клада, а анатемите им вървят само при слабите и зависими души, но на времето са изгаряли на клада за многократно по-малко. Някой някога поставял ли се е на страната на вярващите мюсюлмани? Е, обикновените датчани го направиха. И дори по време на конфликта по улиците все още имаше мюсюлмански жени, с които се разминавахме с усмивка... Кому беше потребно всичко това?!





Тема Re: Още за карикатуритенови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано04.06.07 18:49



Наистина ли не си виждала карикатури на Христос? И как ще реагират християните, ще опожарят посолството на страната в която са публикувани?

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Още за карикатуритенови [re: Prof.McGonagull]  
Автор cina2 ()
Публикувано04.06.07 20:14



Виждала съм много карикатури, но в тях по-скоро Христос е "жертва" на църквата. По-често те са насочени към "управата" и не са били от мюсулманска страна. Не мога да чета тяхните вестници, не знам какво публикуват. Поне аз, доколкото схванах, поводът е бил изображението на Мохамед, не толкова съдържанието. А фундаменталните християни, както ги нарече, реагират така, както и фундаменталните мюсулмани - религиозният фанатизъм е опасна работа.

Редактирано от cina2 на 04.06.07 20:16.



Тема Гавра е със свободата на словотонови [re: |]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 23:28



Другото, с което бе гавра бе
колко тесен е света.
Е, разбраха го.
А аз си удължих абонамента за въпросния вестник.
Но за да разбереш защо това е ЕДИНСТВЕНАТА страна
където такива карикатури могат да излязат във вестник
трябва да си поживял в монархията.



Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: 4eHe]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано04.06.07 23:55



Е, някои хора смятат, че свободата на словото е хубаво нещо, но по-хубаво е да не я използваш :) Не осъзнават, че за нея важи израза "use it or loose it", че ако не се практикува ежедневно тя закърнява и изчезва :)

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Оказа се, че свободата на словотонови [re: |]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано04.06.07 23:57



е задължение, не точно - право.
Само дето изгоряха десетина посолства.

и днес вече имаме мюсюлмански лидер на най-новата партия
която отмества коалиционния партньор на правителството, националистите

Все нещо добро дойде от тая карикатурна война



Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: 4eHe]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано07.06.07 20:15



А известна ли ти е статистиката, че монархиите са страните с най-висок стандарт в Европа? И мислиш ли, че е случайно?





Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: Prof.McGonagull]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 20:38



> И мислиш ли, че е случайно?

Не е случайно. Но връзката не е "монархия => висок стандарт", а е по-сложна. Ще те оставя да помислиш още малко по въпроса :)



Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: l]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано07.06.07 22:02



Напротив - ти помисли.





Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: Prof.McGonagull]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 22:09



Ако твърдиш, че високия стандарт на живот има връзка с демокрацията - може да се съглася. Живея в европейска монархия от дузина години, не мисля че има много случайности



Тема Re: Гавра е със свободата на словотонови [re: Prof.McGonagull]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано07.06.07 22:20



Аз съм помислил и имам много добра идея защо изглежда, че монархия=>висок стандарт. Но очевидно ти не си, ако мислиш, че връзката е директна и че монархията има нещо общо с факта, че в страната стандарта е висок.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
Авторkaндидaт (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 22:43



Изчетох мненията, има ли награда за най -тъп постинг по темата, прилича на конкурс ?





Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: kaндидaт]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано07.06.07 23:11



Не знам каква е наградата, но определено я печелиш :) Честито

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: |]  
Авторkaндидaт (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:27



ами дай я де, защо се опитваш да ми я вземеш ?





Тема Ето пакнови [re: Garibaldi]  
АвторGaribaldi (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 10:14



Заглавие от рода @Спасяваме Македония от тотален мрак@.

Значи без нас този свят би се разпаднал

Страшни са 50 те коментара от рода на:

"Никакъв ток на тези тъпаци",
"Мизерници гадни",
" Плащат го по евтино от нас тези мангали",
" kakuv tok za tia neshtastnici be?!",
" da sediat na sveshti tiahnata mama tarikatska",
" Мисля че нашите псета трябва да им резнат на тока на тъпите македонци", " Да стоят на тъмно.Не трябва да им изнасяме ток"

От къде и защо е тази злоба, нима не е просто износ на един продукт, които се заплаща по спазарени цени за една съседска държава.

Страшна е тази злоба и не води до нищо добро. Лошото е че се разпалва от години и се поддържа умишлено.
Лошото е че се поддема и става смисъл на живота на мнозина.
Хиляди хора движени в живота от омраза към други хора, живеещи на няколко километра от тях.
А омразата ражда омраза

Тъжно





Тема Re: Ето пакнови [re: Garibaldi]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.06.07 18:38



> От къде и защо е тази злоба,

Комплекс за малоценност.

The generation of random numbers is too important to be left to chance.


Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Garibaldi]  
Авторgorski zar (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 22:06



kak da go obi4am tozi neshtastnik/KAKVO NAPRAVI ZA BG TOZI PROSTAK?



Тема Re: Ето пакнови [re: Garibaldi]  
АвторMakeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 00:47



Страшна е тази злоба и не води до нищо добро. Лошото е че се разпалва от години и се поддържа умишлено.
Лошото е че се поддема и става смисъл на живота на мнозина.
Хиляди хора движени в живота от омраза към други хора, живеещи на няколко километра от тях.
А омразата ражда омраза


Каква злоба, каква омраза, какви 5 лева бе ??? Я престанете с глупостите. Коя държава първа призна македонската република ??, ай аман от сеирджийски политици.
П.П. подема се пише с едно "Д"



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: gorski zar]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано12.06.07 18:26



Кой нещастник? Кой простак? Ти си плебей, нали? Езикът и отношението ти са подобни...





Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Prof.McGonagull]  
АвторЦapя (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 19:48



То ясно , че народа тук все плебеи, но ще ни кажеш ли от къде произлиза БГ аристокрацията, та да не се скитаме така невежи из Европата.



Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: |]  
Автор дмa (минаващ)
Публикувано13.06.07 11:56



Кои европейци са толкова различни?

Поне четеш ли редовно "европейски" медии на нивото на цитираните в първия постинг, че да се произнасяш?

Предполагам, че единодушието на британски, по-специално английски, медии че източноевропейските работници са в дъното на всяко зло сполетяло държавата им, е израз на някакъв вид комплекс за малоценност?!?





Тема Re: Ние си обичаме царянови [re: Цapя]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.06.07 12:34



Там, откъдето със сигурност не произлизаш ти, съдейки по стила ти.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.