Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема До българите в чужбина: Кажете ми ...нови  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 11:18



Защото аз съм прост, не знам езици - освен български, английски, руски, малко немски и малко френски..


Защото съм от български град .... преди 2000 г. е бил село !
Защото не съм излизал в чужбина, като изключим Австрия, Германия, Швеция, Румъния, Русия, Китай, Гърция, Турция и Сърбия !
И защото не съм живял там повече от 10 дена ... факт!

Та кажете ми, какво може да накара някого от вас да постъпи като въпросната НЕбългарка ?? Какво мотивира една такава постъпка ?!!

Все пак вие сте в подобна ситуация и вероятно можете да я разберете....



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:25



Не зная. От лични наблюдения обикновенно това са хора, които никога не са видяли лошо от страната и хората, които оплюват. Според мен тях не ги и интересува дали говорят глупости или истина, дали създават лош или добър имидж. Важното е, че се чувстват незабелязани и се опитват да привличат внимание върху дребното си "аз" и да изкарат някой друг лев/долар/евро..Ако и предизвикат малко злоба и завист - направо са на върха на щастието. За мен това са отрепки, замръзнали на интелектуално ниво примати от Дарвиновата теория.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: DLCl]  
АвторPOZlTlWNO (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:35



Napalno spodeljam mnenieto ti



Тема Колко плащашнови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 12:01



Щото каквото и да учи човек навън
какъвто и да му е ръководителя на проекта
колкото и да е инвестирал в събиране на материал
и представянето му
в няколко страни, на няколко форума
+ не знам статиите в култура платени ли са
то СТРУВА нещо

В България продължавате да си мислите че образованието е и трябва да е без пари

. Спрете, де.

Три дни вестници и президента ви обсъждат дипломен проект и аргументацията му, сякаш Батак интересуваше някого миналия петък !



Тема Re: Колко плащаш [re: 4eHe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.04.07 12:07



защото е много лесно да протестираш срещу студентка ... и затова народа настръхнал така страховито ... готов е кръв да лее днес



Тема Re: Колко плащашнови [re: DarkSide]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 13:07



Ужасно рядко има разглеждане на дипломни проекти за публика в моята дестинация.
Не знам каква е практиката по други места
но за бизнес проекти и тези с някаква интелектуална собственост
носещи стойност извън дефиницията на аргумента
давността за отворена (обществена) дискусия е пет години.
Ако не позволя друго
заданията/проектите ми се четат от мен и възложител/проверяващ.

Хронологията на събитията е странна
Като пишеш книга върху проблем
или правиш докторат
почваш със статия
или
отваряш дискусия
Ама пак
дебата е чисто академичен
кви са тия журналистически свирки
какъв е тоя разконцентриран президент избран с циганския вот
дето изведнъж проговориха езика на интелектуалците ?!

Единственият риск е изкуствоведката да промени аргументацията си или изобщо да смени темата. От което България, Германия, обменното ни образование или историята не правят пукнат грош.
Напротив
имат връщане назад, проектирано и изпълнено за слабоумни читатели на жълтеникава преса с интернет достъп.



Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано26.04.07 13:35



Възможно е наш'та журналистика пак да действа на принципа "не компютри, а компоти". Не съм чел трудовете на въпросната госпожица, но е възможно по принцип да става дума за нещо друго...

В социологическата терминология си има определения за това що са 'митове' и 'култове', и тези определения нямат нищо общо с общоприетите.
Например в случая може въобще не става дума за отричане на Баташкото клане, а думата 'мит' да е използвана в социологически аспект, което ще рече че се изследва горе долу следното: как определени събития, било то исторически или не, играят роля в някакъв социологически план. Например битката при Ватерло, в която Наполеон губи всичко - никой не отрича, че е съществувала - същевременно самата битка е 'митологизирана' и може използвана както за имена на музеи или да кажем инситути за военни изследвания така и като нарицателно име за неща, които нямат нищо общо със самата битка. В този смисъл в българския език използваме думата "батак" като нарицателно за, да речем, разхвърляно място. Т.е. думата "Батак" излиза извън първоначалното си значение и придобива ново, разширено значение.

За да няма недоразумения - аз не твърдя, че е така, но имайки в предвид първосигналната ни журналистика, не изключвам подобна възможност.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Редактирано от headhunter на 26.04.07 13:40.



Тема Re: Колко плащашнови [re: headhunter]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 13:45



И какво е новото значение,
което журналята искат да вменят на избирателя ?
Че новия Батак е Европа ?



много ми допада това с рестартирането





Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: DarkSide]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 13:57



Автор: DarkSide
защото е много лесно да протестираш срещу студентка ... и затова народа настръхнал така страховито ... готов е кръв да лее днес


Мартина Балева е магистър по история на изкуството, история на Източна и Югоизточна Европа и класическа археология. Била е редактор при научното издателство Дитрих Раймер Ферлаг, Берлин. От 2005 работи по докторат на тема "Изкуство и национализъм на Балканите. Случаят България". Членка на Аби Варбург-колег 2006, Хамбург. Стипендиантка на фондацията Алфред Тьопфер. Кураторка за съвременно изкуство и изкуствоведка при галерията за съвременно изкуство Кунстагентен, Берлин.

не знам ти през какво гледаш и как виждаш, но Мартинка е студентка толкова колкото ти си в детската градина !!!
и сега ми кажи че не я защитаваш .....
когато казваш че един магистър по история на изкуството, история на Източна и Югоизточна Европа и класическа археология е объркан студент, дето случайно е навлязъл в непознати за него води, сериозно трябва да се замислиш защо го правиш !!!

още повече че тя е имала възможност да се запознае с фактите и "смъртните останки" а и не е сама, има и съответният "научен ръководител" ... от германски университет !!!

Автор: 4eHe
Ама пак
дебата е чисто академичен
кви са тия журналистически свирки
какъв е тоя разконцентриран президент избран с циганския вот
дето изведнъж проговориха езика на интелектуалците ?!


академичен дръжки !!! ... все едно да кажеш че избиването на 2000 души от батак е направено чисто академично от турците, и че чисто академично са разпаряли коремите на бременни жени, за да може "от академичен интерес" да проверят пола на детето !!!

Автор: 4eHe
От което България, Германия, обменното ни образование или историята не правят пукнат грош.
Напротив
имат връщане назад, проектирано и изпълнено за слабоумни читатели на жълтеникава преса с интернет достъп.


Ти ли си най великата ? ти ли ще кажеш че българите са малоумни ??!! когато цялата страна негодува срещу подобна гавра ти на какво основание даваш квалификации ??

на това че се чудиш как да изкараш някой лев от средствата по еврофондовете за България ли ???
Или както Мартинка си заработва стипендийката от онези фондации ??!!!

И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!



А ето какво казва Макгахан: "Влязохме в черковния двор. Миризмата тук беше толкова лоша, че беше почти невъзможно да се пристъпи… Погледнахме вътре в черквата, почерняла от изгарянето на дървените резби, но все още запазена, без особени повреди... Това, което видяхме вътре, е ужасяващо до безумие дори за мигновения поглед. Безброй тела, изгорени и овъглени, почернели тленни останки гниеха и изпълваха до половината самата черква, чиито ниски и мрачни арки изглеждаха още по-снизени и по-тъмни. Тяхната картина избождаше окото. Това беше ужасяващо зрелище - зрелище, което ще ни преследва цял живот... малки бебешки ръчички, протегнати, сякаш молеха за помощ; бебета, които са умрели, учудени от яркия блясък на сабята и червените ръце на свирепооките мъже, които са я размахвали... Никога не съм могъл да си въобразя неща, ужасяващи до такава степен. ... Обходихме селището и видяхме същите зверства стотици и стотици пъти. ... Върнахме се обратно, отровени и убити, с виене на свят, доволни да излезем отново на улицата и да напуснем страшния дом на чумата..."









Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор cina2 (=^..^=)
Публикувано26.04.07 14:08



"В България продължавате да си мислите че образованието е и трябва да е без пари".
Това го мислят и в други страни и го осъществяват. Образованието трябва да е достъпно за всеки, който има желание и умствен капацитет да учи.
Спри се малко с тез твои проекти! Навсякъде ги цитираш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.