Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема До българите в чужбина: Кажете ми ...  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 11:18



Защото аз съм прост, не знам езици - освен български, английски, руски, малко немски и малко френски..


Защото съм от български град .... преди 2000 г. е бил село !
Защото не съм излизал в чужбина, като изключим Австрия, Германия, Швеция, Румъния, Русия, Китай, Гърция, Турция и Сърбия !
И защото не съм живял там повече от 10 дена ... факт!

Та кажете ми, какво може да накара някого от вас да постъпи като въпросната НЕбългарка ?? Какво мотивира една такава постъпка ?!!

Все пак вие сте в подобна ситуация и вероятно можете да я разберете....



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:25



Не зная. От лични наблюдения обикновенно това са хора, които никога не са видяли лошо от страната и хората, които оплюват. Според мен тях не ги и интересува дали говорят глупости или истина, дали създават лош или добър имидж. Важното е, че се чувстват незабелязани и се опитват да привличат внимание върху дребното си "аз" и да изкарат някой друг лев/долар/евро..Ако и предизвикат малко злоба и завист - направо са на върха на щастието. За мен това са отрепки, замръзнали на интелектуално ниво примати от Дарвиновата теория.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: DLCl]  
АвторPOZlTlWNO (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:35



Napalno spodeljam mnenieto ti



Тема Колко плащашнови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 12:01



Щото каквото и да учи човек навън
какъвто и да му е ръководителя на проекта
колкото и да е инвестирал в събиране на материал
и представянето му
в няколко страни, на няколко форума
+ не знам статиите в култура платени ли са
то СТРУВА нещо

В България продължавате да си мислите че образованието е и трябва да е без пари

. Спрете, де.

Три дни вестници и президента ви обсъждат дипломен проект и аргументацията му, сякаш Батак интересуваше някого миналия петък !



Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.04.07 12:07



защото е много лесно да протестираш срещу студентка ... и затова народа настръхнал така страховито ... готов е кръв да лее днес



Тема Re: Колко плащашнови [re: DarkSide]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 13:07



Ужасно рядко има разглеждане на дипломни проекти за публика в моята дестинация.
Не знам каква е практиката по други места
но за бизнес проекти и тези с някаква интелектуална собственост
носещи стойност извън дефиницията на аргумента
давността за отворена (обществена) дискусия е пет години.
Ако не позволя друго
заданията/проектите ми се четат от мен и възложител/проверяващ.

Хронологията на събитията е странна
Като пишеш книга върху проблем
или правиш докторат
почваш със статия
или
отваряш дискусия
Ама пак
дебата е чисто академичен
кви са тия журналистически свирки
какъв е тоя разконцентриран президент избран с циганския вот
дето изведнъж проговориха езика на интелектуалците ?!

Единственият риск е изкуствоведката да промени аргументацията си или изобщо да смени темата. От което България, Германия, обменното ни образование или историята не правят пукнат грош.
Напротив
имат връщане назад, проектирано и изпълнено за слабоумни читатели на жълтеникава преса с интернет достъп.



Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано26.04.07 13:35



Възможно е наш'та журналистика пак да действа на принципа "не компютри, а компоти". Не съм чел трудовете на въпросната госпожица, но е възможно по принцип да става дума за нещо друго...

В социологическата терминология си има определения за това що са 'митове' и 'култове', и тези определения нямат нищо общо с общоприетите.
Например в случая може въобще не става дума за отричане на Баташкото клане, а думата 'мит' да е използвана в социологически аспект, което ще рече че се изследва горе долу следното: как определени събития, било то исторически или не, играят роля в някакъв социологически план. Например битката при Ватерло, в която Наполеон губи всичко - никой не отрича, че е съществувала - същевременно самата битка е 'митологизирана' и може използвана както за имена на музеи или да кажем инситути за военни изследвания така и като нарицателно име за неща, които нямат нищо общо със самата битка. В този смисъл в българския език използваме думата "батак" като нарицателно за, да речем, разхвърляно място. Т.е. думата "Батак" излиза извън първоначалното си значение и придобива ново, разширено значение.

За да няма недоразумения - аз не твърдя, че е така, но имайки в предвид първосигналната ни журналистика, не изключвам подобна възможност.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Редактирано от headhunter на 26.04.07 13:40.



Тема Re: Колко плащашнови [re: headhunter]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 13:45



И какво е новото значение,
което журналята искат да вменят на избирателя ?
Че новия Батак е Европа ?



много ми допада това с рестартирането





Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: DarkSide]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 13:57



Автор: DarkSide
защото е много лесно да протестираш срещу студентка ... и затова народа настръхнал така страховито ... готов е кръв да лее днес


Мартина Балева е магистър по история на изкуството, история на Източна и Югоизточна Европа и класическа археология. Била е редактор при научното издателство Дитрих Раймер Ферлаг, Берлин. От 2005 работи по докторат на тема "Изкуство и национализъм на Балканите. Случаят България". Членка на Аби Варбург-колег 2006, Хамбург. Стипендиантка на фондацията Алфред Тьопфер. Кураторка за съвременно изкуство и изкуствоведка при галерията за съвременно изкуство Кунстагентен, Берлин.

не знам ти през какво гледаш и как виждаш, но Мартинка е студентка толкова колкото ти си в детската градина !!!
и сега ми кажи че не я защитаваш .....
когато казваш че един магистър по история на изкуството, история на Източна и Югоизточна Европа и класическа археология е объркан студент, дето случайно е навлязъл в непознати за него води, сериозно трябва да се замислиш защо го правиш !!!

още повече че тя е имала възможност да се запознае с фактите и "смъртните останки" а и не е сама, има и съответният "научен ръководител" ... от германски университет !!!

Автор: 4eHe
Ама пак
дебата е чисто академичен
кви са тия журналистически свирки
какъв е тоя разконцентриран президент избран с циганския вот
дето изведнъж проговориха езика на интелектуалците ?!


академичен дръжки !!! ... все едно да кажеш че избиването на 2000 души от батак е направено чисто академично от турците, и че чисто академично са разпаряли коремите на бременни жени, за да може "от академичен интерес" да проверят пола на детето !!!

Автор: 4eHe
От което България, Германия, обменното ни образование или историята не правят пукнат грош.
Напротив
имат връщане назад, проектирано и изпълнено за слабоумни читатели на жълтеникава преса с интернет достъп.


Ти ли си най великата ? ти ли ще кажеш че българите са малоумни ??!! когато цялата страна негодува срещу подобна гавра ти на какво основание даваш квалификации ??

на това че се чудиш как да изкараш някой лев от средствата по еврофондовете за България ли ???
Или както Мартинка си заработва стипендийката от онези фондации ??!!!

И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!



А ето какво казва Макгахан: "Влязохме в черковния двор. Миризмата тук беше толкова лоша, че беше почти невъзможно да се пристъпи… Погледнахме вътре в черквата, почерняла от изгарянето на дървените резби, но все още запазена, без особени повреди... Това, което видяхме вътре, е ужасяващо до безумие дори за мигновения поглед. Безброй тела, изгорени и овъглени, почернели тленни останки гниеха и изпълваха до половината самата черква, чиито ниски и мрачни арки изглеждаха още по-снизени и по-тъмни. Тяхната картина избождаше окото. Това беше ужасяващо зрелище - зрелище, което ще ни преследва цял живот... малки бебешки ръчички, протегнати, сякаш молеха за помощ; бебета, които са умрели, учудени от яркия блясък на сабята и червените ръце на свирепооките мъже, които са я размахвали... Никога не съм могъл да си въобразя неща, ужасяващи до такава степен. ... Обходихме селището и видяхме същите зверства стотици и стотици пъти. ... Върнахме се обратно, отровени и убити, с виене на свят, доволни да излезем отново на улицата и да напуснем страшния дом на чумата..."









Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор cina2 (=^..^=)
Публикувано26.04.07 14:08



"В България продължавате да си мислите че образованието е и трябва да е без пари".
Това го мислят и в други страни и го осъществяват. Образованието трябва да е достъпно за всеки, който има желание и умствен капацитет да учи.
Спри се малко с тез твои проекти! Навсякъде ги цитираш.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
АвторGift (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 14:19



Мисля, че freebird ти е дала доста ясен отговор,но ти продължавай да питаш,ръководейки се от факта,кой е в България и кой е извън нея.



Тема Спокойно, само спокойнонови [re: eFFeXX]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 14:32



Ако не питаше, нямаше да ти казвам мнението си.
Но ти питаш.
И ако не съвпада с поредния бяс на некритични вместо слабоумни приема ли се ставам лоша.
Стига цвилил.
Вземи образование и изкарвай пари. Може и от ЕС фондове.



Тема Re: Колко плащашнови [re: cina2]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 14:34



Сега цената на проект ли да обсъдим ?
Хайде де,
всички оперативни програми са с достъп в интернет.
Към документите по кандидатстване си има и рамка за бюджет.

Как,
според теб
щеше да е финансирана въпросната конференция ?
С джобни ?



Тема Re: Спокойно, само спокойнонови [re: 4eHe]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 14:40



ако бяхме некритични, щяхме да търпим слабоумни прояви като на М. Балева
за щастие не сме такива ... и за нечие нещастие !

а образование имам. и пари изкарвам.

ще се учудиш доста за начина по който ги изкарвам .... но е в твой интерес никога да не разбираш как го правя.



Тема Re: Спокойно, само спокойнонови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 14:53



Да наричаш някого, чийто проект не познаваш ... кво не изчетох тия дни - не е критичност, а слабоумие.
Да му скапваш шансовете за открит дебат е - слабоумие, .. просто щото мислел различно.
Да пращаш националистически заявления в западноевропейски университет, щото си подведен от журналист - е слабоумие.

обаче знаеш ли какво е безумие

да делиш на щастливи и нещастни неразбралите истината
Познах ли, че си бг журналист





Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: eFFeXX]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.04.07 14:54



Опитваш се да ме изкараш защитиник на някаква особа, която не познавам и не ме интересува. Не съм казвал, че е некомпетентна, а казах, че да скачаш срещу студентка, пък била тя цял магистър, та чак и докторантка, е същото геройство както да вадиш нож на умряло куче.
Нима сериозно мислиш, че българската история е заплашена от нейната дисертация, и че огромния брой постнати снимки на черепи и текстове на Вазов в dir-а е някакъв чутовен подвиг, които ще спаси скъпоценната ни история от "поругаване и пренаписване"?



Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор cina2 (=^..^=)
Публикувано26.04.07 14:56



Мислех, че си имала впредвид образованието като цяло да бъде платено - не съм разбрала явно. Колко си похарчила за твоите проекти не ме интересува, не питам никого нито колко харчи, нито колко печели. В повечето случаи тези творения са си е едно голямо плагиатстване. Ти ми даваш за пример разни конференции, за които предварително се знае, че са "мъртвородени". А и си написала думичката финансиране - би трябвало да ти говори нещо





Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 15:01



Не. Фотографии, които са инсценирани. Пьотровски инсценира снимки, които после му служат като образец за картината. Той не е посетил Батак през 1876 г., не е виждал с очите си клането и се опира на известни съобщения и инсценираните фотографии. После в колективната памет границите между оригиналните документи и по-късните изображения се размиват. Всъщност това е напълно нормален процес, Батак е само един добър пример за този типичен механизъм за формиране на историческите образи.







Тема Re: Колко плащашнови [re: cina2]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 15:07



Прочетох че коментираш и си помислиш че питаш
щом стане дума за плащане по проект - се намесваш

Едно чуждо мнение защо конференциите са "мъртвородени"

Познавам Улф Брунбауер от деня, в който за пръв път пристигна в България, за да учи български език - мисля, че беше през 1994 г. Тогава все още беше студент по история в Университета в Грац, вече знаеше перфектно руски и започваше да изучава и сръбски и български. За две години той научи много добре езика, после проведе многократно теренни изследвания по различни теми у нас и на Балканите, защити дисертация върху българска проблематика, зае нова академична позиция в Свободния университет в Берлин. През цялото това време Улф беше и надявам се да остане - въпреки че вчера му писах, че поне една година няма да е реалистично да идва на терен или в архивите тук - голям фен и почитател на България. Шмало е моменти, в които дори ни е успокоявал нас, българските му колеги, че имаме шанс за Европа, че страната се променя бързо и пр. и пр. Затова днес ме е срам пред него, когото той пита: Какво става с България?
Наистина е гадно... Никой не може да попречи на някого извън България да дискутира по исторически теми, включително български...


Проблемът е, че пречи тук, вътре в страната, че забранява научни конференции, обяснява че само той знае, "тясно ще им стане" - на тези които посмеят, разбира се, да изрекат нещо различно...


Та такова нещо не се помни дори по времето на "възродителния процес"... Да забранят научна конференция...Тогава пипаха някак по-деликатно...Оставяха да се говори и обсъжда в кюшетата... Сега и това е забранено... Академичните научни институции мълчат или раболепничат - свиват се от страх или пишат верноподанически декларации. Сакън ще ни закрият... А въпросът е в това може ли в България да се прави модерна история или не? Е, май е ясно, не само ще оставаме провинциалисти, а май, както сме я подкарали, скоро ще горим и книги! И това в България, член на ЕС!

от http://dnevnik.bg/show/?storyid=334303



Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: DarkSide]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 15:09



одеве заяви че съм се чувствал застрашен от М. Балева,

сега казваш Нима сериозно мислиш, че българската история е заплашена от нейната дисертация

пак ли да попитам как стигаш до тези изводи ??

и че огромния брой постнати снимки на черепи и текстове на Вазов в dir-а е някакъв чутовен подвиг, които ще спаси скъпоценната ни история от "поругаване и пренаписване"?


доста несериозно е да наречеш искреното възмущение на много хора, от гаврата с историята чутовен подвиг, които ще спаси скъпоценната ни история

от друга страна е в синхрон с обосноваването на предишните ти твърдения



странно защо на теб не ти прави впечатление гаврата с българската история..... а само реакцията срещу нея. ( прочети статията на М. Балева във в-к култура и виж как на нея и прави впечатление разминаването между датите на том 3 от записките, снимката и показването на картината, а купищата черепи въобще не ги забелязва !)

П.П. англичаните имат една поговорка : Birds of a feather, flock together !



Тема Re: Спокойно, само спокойнонови [re: 4eHe]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 15:20



или не четеш, или не помниш, или не мислиш !!! ИЛИ И ТРИТЕ ... най вероятно.

Да наричаш някого, чийто проект не познаваш ... кво не изчетох тия дни - не е критичност, а слабоумие.


за проектите те боли, знам. само дето този не е скапан а замразен, и то от авторите ( и/или университета)
слабоумие е да лансираш такъв проект, при положение че си наясно с бъдещата реакция ... а може и да не е слабоумие, ЗАВИСИ КОЛКО ТИ ПЛАЩАТ ! , нали ?

[Да му скапваш шансовете за открит дебат е - слабоумие, .. просто щото мислел различно.


шансовете за открит дебат никога не са били по-големи отколкото в момента. Няма забрана за провеждането му, нито забрана за посещаване на страната. Даже напротив - има огромна аудитория, която с нетърпение очаква Мартина и Улф !!!



Още повече че спокойно могат да проведат дебата и в Германия, ако искат ... - АМА ТЕ МАЙ НЕ ИСКАТ, А ?

за журналистиката позна колкото за другите неща ... нормално.
нещо ти убягва връзката ....

обаче знаеш ли какво е безумие
да делиш на щастливи и нещастни неразбралите истината


ей това не знам от къде го измисли и в каква връзка го казваш, НО
в много случаи точно неразбралите истината са щастливи а осведомените нещастни

Редактирано от eFFeXX на 26.04.07 15:36.



Тема Re: Спокойно, само спокойнонови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 15:29



Има официална забрана да се комуникира с stakeholders в България
Кмета на Батак
Директорката на музея в Батак
и
директорката на галерията, където се намира дискутираната картина

Всички са отказали на хората от проекта

Предположих, че си журналист
защото се изказваш неподготвен
и ми държиш сметка като звъня и черпя информация по проекти директно от източника .. с извинение, че си патриот.
Аргументировката е като на Божидар Димитров,
а трябва да подчертая
аз на пияндета не вярвам.



Тема Re: Колко плащаш : И ТОВА АКО Е БЪЛГАРКА !!!нови [re: 4eHe]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 15:34



съзнателно или несъзнателно пропускаш единственият "твърд" фак в цялата история - ЧЕРЕПИТЕ !

снимката може и да се аранжира, а картината да се нарисува по нея,

НО ОТ КЪДЕ СА СЕ ВЗЕЛИ ВСИЧКИ ТЕЗИ ЧЕРЕПИ ОТКЪСНАТИ ОТ ТЕЛАТА ?? И КАК СА БИЛИ ОТКЪСНАТИ ?? И КОГА, И ЗАЩО ??

Мартина също пропуска да коментира тези въпроси ! ... странно съвпадение !
вероятно не са включени в бюджетната разбивка на проекта ...

Впрочем, как си представяш, насред цялото клане, ужаси, кървища, трупове и глави, хякой фотограф да си разпъне триножника и да започне да прави сними, или пък някой художник да се захване да рисува ??

Та тогава са убивали и заради едната риза, и нали ако беше така сега главите на художника и на фотографа щяха да са част от купчината черепи !!!!

това също по незнайни причини и убягва на Марина .... въпреки образованието и седемте букви пред името и !



Тема Re: Спокойно, само спокойнонови [re: 4eHe]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 15:40



е, явно вече си минала в другата фаза на аргументиране, а аз с плюене не се занимавам.

когато си преведеш думата stakeholders и си обясниш кой точно е в тази роля по проекта и защо не го проведат поне в Германия авторите, тогава ще говорим .... ако обещаеш да не плюеш.



Тема Re: Колко плащашнови [re: 4eHe]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано26.04.07 16:25



Според мен журналята искат да ни вменят, че някой отрича Баташкото клане. А може да става дума за нещо друго, като например написаното от мен по-горе.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Да се опростява дискутираното си е страттегиянови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 16:40



Обичайно
като тестваш готварска рецепта
не четеш коментир на автора за фурната
или производителя на ножовете.
Това не прави ястието по-кофти.

чаткаш ли сега за фокуса ?



Тема Re: Да се опростява дискутираното си е страттегиянови [re: 4eHe]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 16:49



Явно и мартинка като тебе не е чела коментара на автора за фурната и случайно я е включила на 3 000 градуса !

Също така не е чела и инструкцията към ножа и е на път сама да си отреже главата с него !!

разбира се Това не прави ястието по-кофти. ... поне според теб



Тема Re: Да се опростява дискутираното си е страттегиянови [re: eFFeXX]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 17:00



Знаеш ли кое е най-интересното мнение от дискусията по картината като фактологически документ за Баташкото клане ?

Че докато българчетата растат с история за 500 години изнасилвания, кланета и тормоз, България ще е робско място.

От форума на българските майки е. Помедитирай върху това, мани как се готви. Освен ако нямаш студена кухня на някой ъгъл, де.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
Автор | (новак)
Публикувано26.04.07 17:33



Не мислиш с главата си, а вЕрваш на истеричните медии. Прочети пак статията.

Иначе в науката няма място за митове. Но има място за различни мнения.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано26.04.07 18:18



коя точно част определяш като не мислене ?? и коя точно част от статията имаш предвид ?

Иначе в науката има много митове. Така както има място и за различни мнения.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
АвторNX (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 18:26



izchetoh vsichko i stignah do slednoto zakliuchenie:nie bulgarite sme mnogo razedineni i prekaleno tolerantni kum buklutsi kato vuprosnata osoba
Vupros:zashto ne zapochne proekt za mita za holokosta ili za mita za armenskite klaneta i otgore na tova da ima naglostta da poiska sudeistvie ot institutsii v suotvetnite durjavi
Otgovor:zashtoto reaktsiata niama da e vuzmushtenie v niakoi internet forum na suotvetnite narodi a zatvor i pulno diskreditirane na vsiakakva predishna ili budeshta nauchna deinost.
Ne kazvam da sme kraini ne sum protiv diskutiraneto na kakvoto i da bilo po printsip no vsichko si ima granitsi i nie sme tezi koito triabva da pokajat kude sa te zashtoto v protiven sluchai vseki shte se ebava s nas.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
Автор | (новак)
Публикувано26.04.07 18:32



> коя точно част определяш като не мислене ??

Истерията, която прехвърляш от жълтата българска преса в този клуб.

> Иначе в науката има много митове. Така както има място и за различни
> мнения.

Да, има. И какво от това?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 18:42



Истерията, която прехвърляш от жълтата българска преса в този клуб.
*****************

Ти правиш ли разлика м/у истерия и възмущение?
А ,и в този клуб всеки е свободен да 4ерпи мнения от която си иска преса,ако ще да е и жълтата.Също така не смятам 4е хората са повлияни от този който е пуснал темата,а се водят от собственото си мнение и емоции.





Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (новак)
Публикувано26.04.07 19:42



> Ти правиш ли разлика м/у истерия и възмущение?

Възмущение срещу какво? Къде авторката на статията твърди, че клането не се е случило ?

> А ,и в този клуб всеки е свободен да 4ерпи мнения от която си иска преса,ако
> ще да е и жълтата.

Разбира се, но черпенето на мнения от жълтата преса е показателно за нивото на мнението на съответния човек.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 20:27



Oстави я авторката ,тя е жертва на собствените си амбиции.Възмущението е от наглия на4ин на немците да търгуват с историята на един народ.

Биха ли се охар4или ако нямаха задни помисли?Дали ги е много грижа за достоверността на събитията или е заради това 4е не са им удобни последствията от тези събития?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 20:30



Попитах конкретен въпрос. Ти прочете ли статията? Къде точно авторката твърди, че е нямало клане в Батак?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 20:38



А какво твърди тогава,4е жертвите били преувели4ени и 4е вси4ко написано от тогавашните автори било за да провокират населението и бла,бла,бла и не знам кво си.
И на какво се базира то4но?Аз смятам 4е изследвания от подобен род трябва да се появят публи4но когато са завършени и обосновани с неоспорими факти.

Прибързаното им рекламиране само показва предизвикателство и експериментиране с търпението на цял един народ.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 20:44



Прочете ли статията? Може ли цитат, който да казва, че жертвите са преувеличени?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 21:06



Ето ти цитат от статията, който сумаризира съдържанието й:


Но целта на настоящата статия се състои по-малко в това да изреди десетките примери за това календарно-тематично съвпадение, а най-вече да надникне зад причините, породили съдбовното вторачване не например в трагедиите на селата Ветрен, Брестовица, Козарско, Дребско, Станица, Царово, Баня, Стрелча, Сопот, Карлово, Злокучане, Бяга, Акънджи, Попенци, Кула, Лесичево, Ляхово и на още около 80 други селища, а само и единствено в тази на Батак.




Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 21:52



Нямам много време да се впускам в подробности и да вадя цитати,но ще ти отговоря набързо.

Чел си и ти статията и знаеш за съмненията на авторката върху достоверието на изто4ниците за Баташкото клане.Според нея вси4ко е грижливо подредено като зрелище за народа.Наредили ги били за снимка,костите и те наредени били щото видите ли на някой му било угодно някой да се шашка и да проклина злите отоманци.Захари Стоянов и той интриги въртял и избягвал истини...

Хайде като имам време и цитати ще вадим и ще дискутираме.Ако искаш разбира се.Абстрахирам се от вестници щото виждам за теб не 4инат пукната пара.
Айде...



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 21:58



И тук ще ти отговоря набързо.

Ами ако беше "Митът за Ветрен"примерно авторката щеше пак да пита "Ам що тоз мит и не митът за Батак ???"

Това направо си го е изсмукала от пръстите.Ама на какво ли не е способен 4овек за пари...



Тема Re:нови [re: buena_mala]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 22:00



За теб е важно организаторите на конференцията да са в грешка.
Щото ако не са - какво ?
Единадесет години на училище излизат време на вятъра ?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 22:23



Ако беше Ветрен, статията щеше да е също толкова актуална. Целта на статията не е развенчаване на митове, както някой неграмотен журналист я е прочел, а как произведенията на изкуството (в случая картината на полския художник) влияят на официалната история.

Ако си чела статията и все още си мислиш, че авторката твърди, че в Батак е нямало клане (или пък броя убити е друг), мисля че имаш проблеми с разбирането на текста :)



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 23:11



Ето ти статия в нормален вестник, обясняваща цялата история:



И друг път мисли (и чети оригинала) преди да реагираш...



Тема Re: До I ... Не се прави на умряла лисица !!нови [re: |]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано27.04.07 10:41



Ама ти май само обичаш да питаш, и никак не ти харесва да отговаряш на въпроси ?? защо ли така ??

попитах те:
коя точно част определяш като не мислене ?? и коя точно част от статията имаш предвид ?

и отговорът е безкрайно конкретен:

Истерията, която прехвърляш от жълтата българска преса в този клуб.

Така ли си защитаваш тезите ?? Или само говориш празни приказки ???

И е много лесно да се обясняваш как се истеризирало срещу статия в която уж не се казва дали е преувеличен броя на изкланите ... нали ??!!

Да ама статията е публикувана във вестник "Култура", Брой 17 (2412), 03 май 2006 г.
И ТОГАВА НЕ Е ИМАЛО НИКАКВА РЕАКЦИЯ !!! ЗАБЕЛЯЗА ЛИ ?????

реакцията е сега !!! Почти ЕДНА ГОДИНА след публикуването на статията !!!
и не е заради нея а заради ей това:
Заглавието на проекта в сайта на Берлинския свободен университет е дори още по-гадно: ”НЕГАТ ОБРАЗ НА ИСЛЯМА- ИСТОРИЯ И НАСТОЯЩЕ НА АНТИ-ИСЛЯМСИЯ СТЕРЕОТИП В БЪЛГАРИЯ КАТО ПРИМЕР В МИТА ЗА БАТАШКОТО КЛАНЕ”. (PD Dr. Ulf Brunbauer: Feindbild Islam - Geschichte und Gegenwart antiislamischer Stereotype in Bulgarien am Beispiel des Mythos vom Massaker in Batak (Stiftung ”Erinnerung, Verantwortung und Zukunft” und Robert-Bosch-Stiftun Bearbeiterin: Martina Baleva, M.A.))


А това е съвсем ново!

СХВАЩАШ ЛИ РАЗЛИКАТА ???!!!



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.04.07 11:05



Какво я кара ли? Ми пари бре, пари

. Тя е само една маша в ръцете на хората зад кулисите. Същата е като ония лумпени дето в зората на демокрацията палеха и разрушаваха в Софето ,подкокоросани от неколко други "маши" за да покажат недоволството на народа от бай Тошо. Такива публикации или подобни случки се повяват в Родината винаги когато ппредстои некакво важно събитие-или гласуване на закон,или нещо друго, за да се отклони вниманието на народа от истинските събития. А псевдожурналята в Бг ревнаха сега в един глас против това мнение , а същите журналя не можеш ги изкара една статийка да напишат против разпродажбата на страната ни и съсипването на икономиката, против мафиотските сделки и др.
Обаче нали знаеш как става-който плаща, той поръчва музиката



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 13:16



как произведенията на изкуството (в случая картината на полския художник) влияят на официалната история.
*************************

Ами не влияят,как например "Герника" на Пикасо е повлияла на историята,да не би с нещо да променя факта,4е нацисткия легион"Кондор"е унищожил цял един град.
"Разстрел"на Гоя също не променя факти.Още пове4е,4е е рисувана след като французите се оттеглят от Испания през1814.
Изскуството е на4ин на експресиране на мироглед и емоции на конкретна ли4ност и е лекомислено да се анализират истори4ески моменти базирайки се на една картина.



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Авторвиц (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 13:19



Абе много сте ми интересни тука в Ганкиното кафене. Като се пишат лоши новини за България-всички им вярвате, одобрително кимате, пресата тогава не е жълта и т.н. и т.н.
А когато хората се вдигнат на протест да защитат историята си, или нещо друго-тогава пресата е жълта и журналята са нещастници. Какви са тия двойни стандарти???



Тема Re:нови [re: виц]  
Автор cina2 (=^..^=)
Публикувано27.04.07 13:25



Това е клуб "Двоен стандарт".


Тази дума "журналя" я научих тук. Никога не я бях чувала преди. За "презрително" отношение към журналистите дядо Вазов е използвал думата "вестникар".



Тема Re:нови [re: 4eHe]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 13:30



Грешката на организаторите е правилна.
Сами казват"Знаехме,4е ще има такава реакция"и пак повтарям щом са знаели защо не смениха подхода и тихомълком не си направиха конференцията на собствен терен.Все продължавам да си мисля,4е не анализирането на тази прословута картина им е била целта.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 15:44



Това е твое мнение, различаващо се от мнението на авторката.

П.П. Все още чакам за цитати, в които авторката твърди, че е нямало клане в Батак.



Тема Re: До I ... Не се прави на умряла лисица !!нови [re: eFFeXX]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 15:47



Съжалявам, но не мога да мисля вместо теб. Хайде да попитам за трети път, може да помогни -- прочете ли статията?

Не коментирам заглавия на проекти, а резултати от тях. За разлика от такива като теб.



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 15:49



Хайде още един конспиралник, който чел-недочел, се хвърля на барикадата...



Тема Re:нови [re: виц]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 15:51



Както виждаш, Mr. N съвсем последователно вярва на жълтата преса и в двата случая :)



Тема Re: До I ... Не се прави на умряла лисица !!нови [re: |]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано27.04.07 17:02



няма нужда да мислиш вместо мен, чети малко повечко и гледай датите на публикуване

ти всъщност видя ли какво съм ти отговорил ??

а ако не бях прочел статията, щях ли да твърдя че не тя е довела до проблема а името на проекта ??



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.04.07 17:10



Коя жълта преса бе колега?

Ми те всички са жълти, само дето едните са по-жълти от другите Кой вестник в Бг е наистина обективен и пише истината ?



Тема Re: До I ... Не се прави на умряла лисица !!нови [re: eFFeXX]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 17:13



Вече казах, имена на проекти не мога да коментирам, не съм историка, пардон, истерика Божидар Димитров. Виж, когато проекта произведе някакъв резултат, и го прочета, ще коментирам.



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 17:14



> Кой вестник в Бг е наистина обективен и пише истината ?

Дневник и Капитал.



Тема Re:нови [re: виц]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.04.07 17:18



Аз вярвам на това което виждам с очите си. И когАто вестниците пишат за подобни неща, аз нямам никакви съмниния да не им вярвам



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.04.07 17:23



Мерси





Тема Re:нови [re: |]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 17:38



А защо не човек с различно мнение от твоето? Нали не очакваш, че всички ще бъдат винаги единодушни и единствено твоето мнение е правилното?
Ние не сме съдии за да се очаква безпристрастност. При спорен момент всеки си казва позицията и заема някаква страна.



Тема Re:нови [re: DLCl]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 17:55



Има един ненормалник, Зизи, който смята, че 1+1 е равно на 2 и малко :) И неговото мнение ли трябва да уважавам? :)



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 18:54



"Текстовете на МакГахан правят впечатление не само с прецизното описание на фактите, а и със силно емоционалния си и образен език, който не се опитва да прикрие проруското настроение на автора и изключително негативното му отношение към османската държава и ислямската религия. "
За мен това е тънък намек за съмнение върху обективноста на автора,т.е намек за преувели4ение на фактите под влиянието на антитурски страсти.

Ето и линк на самите текстове,ако ве4е не си ги 4ел.



"В Батак Пиотровски е срещнал обикновено и в голямата си част неграмотно селско население,живеещо в традиционно-патриархални условия.И макар селяните все още да не са разполагали с каквато и да била заучена хомогенно-колективна памет,явно нилкой от тях не e могъл да си спомни за възстание"

и малко по-нататък:
"Разказите на батачани затвърдили мнението на Пиотровски за случилото се в Батак..."
Кои разкази?Тези на неграмотно селско населениe с амнезия ли?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано27.04.07 18:59



> За мен това е тънък намек за съмнение върху обективноста на автора,т.е
> намек за преувели4ение на фактите под влиянието на антитурски страсти.

Бил ли е МакГахан проруски настроен или не?

> И макар селяните все още да не са разполагали с каквато и да била заучена
> хомогенно-колективна памет,явно нилкой от тях не e могъл да си спомни за
> възстание

Да, това е чиста спекулация, но не виждам никакви изводи базирани на нея.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 19:36



Бил ли е МакГахан проруски настроен или не?
******************
Според твоята приятелка, да бил е?Дори не си е направила труда да поясни защо така смята.

Да, това е чиста спекулация, но не виждам никакви изводи базирани на нея

******************
Ами както виждаш ве4е всеки сам си е направил изводите

Редактирано от buena_mala на 27.04.07 19:41.



Тема Re:нови [re: l]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 19:50



Е, в случая няма ненормални хора, а такива с различен праг на дразнимост.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
Авторaлeьx96 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 22:49





Toва е първата снимка от 1878.
Не съм вярващ, но май православните християни си погребват покойниците.
И ми е много странно 2 години никой да не ги пипне...
Сега какво ще кажеш, пак ли ще споменяваш нечия майка...



Тема Чета днес Капитал и научавамнови [re: buena_mala]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 08:45



.. как демокрацията ви в България била крехка и не позволявала плурализъм.

Или
имате място за едно мнение.
Дисидентите с другото да хващат гората.
Докога така, България ?

Въпросът ми е породен от формулировката на темата.
Ако не скачаш, не си българин - пак познатото от миналото поляризиране на нашти и другите.

Малка реалност от днешния ден, април 2007
В ЕС сте. Теренът е общ. Свиквай. Ако свирна тук, в Карлово слагат пейка край детска площадка. Не защото съм световния конспиратор, а защото паднаха границите. Сега е време да си откопчаете оковите и в главите.


***
Тия препратки към форума на православието са ми новост
Трябва ли да знам нещо ?
Между другото, като дизайнер ще отметна че навигацията му е доста 1997



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: 4eHe]  
Авторbuena_mala (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 14:40



Аз отдавна съм в ЕС госпожо.Няма нужда да ми даваш безплатни уроци по демокрация.
Aко толкова ти се крещи от трибуната,свирни да ти монтират една насред площада и давай.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: buena_mala]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 16:00



Ето пример на ЕС дебат - и ЕС аргумент.
Там в ЕС, нямате ли си интернет, госпожо ?



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: 4eHe]  
Авторbuena_mala (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 18:01



Ако имах желание за ЕС дебати щях да се занимавам с политика,а моята професия няма нищо общо.

Отивай да си вдигаш лозунгите и да крещиш каква си еуропейка на някой друг,пред мен не вървиш.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: buena_mala]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 19:47



Професията ти няма нищо общо с престоя ти в клуба, това го разбрах.
Обаче как формираш мнение и участието на интернет в процеса - не.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: 4eHe]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано28.04.07 20:29



Как го формирам ли.....така както си заслужаваш.Не се опитвай да ми даваш уроци без да съм ти дала разрешение и ще общувам 4овешки с тебе.

Докато си носиш балоните под мишниците много майни ще отнесеш....и не само от мен.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: buena_mala]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 21:09



Вече ми привлече вниманието с простотия. сега напиши и нещо по темата, която не е 4еНе.
Нищо лично.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: 4eHe]  
Авторbuena_mala (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 21:14



Аз ве4е написах достатъ4н по темата.
Ако си говорим за простотия, и ти имаш не малък дял,така 4е не ми се прави на девственица.

И от тук нататък си говори сама защото нямам желание да ти отговарям на провокаторските изказвания.



Тема Re: Чета днес Капитал и научавамнови [re: buena_mala]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано28.04.07 21:23



Простотия е да определяш дебат като нещо между политици и да се измъкваш по детски с некфи тъпи кифли като "дественица" "провокатор" от дискусия, дето не си мръдна една бактерия да проумееш..пълни квадратчетата тук, имаме си аудиторийка.



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: aлeьx96]  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 01:06



Нищо ново под слънцето!!!
Хайде да си спомним малко за историята. Ами то откакто съществува тази България, все се е намирало някой мераклия да и прекроява историята. То не бяха гърци, не бяха турци,македонци,руснаци,КПСС-та, БКП-та, - е, сега е ред на германците.Колкото до такива българи,винаги са се намирали да им сътрудничат.Като поразсъждаваме така май всичко си идва на мястото и няма какво толкова да ни учудва.

НЯМА ВЕЧНИ ПРИЯТЕЛИ,ИМА ВЕЧНИ ИНТЕРЕСИ!!!
(Уинстън Чърчил)



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: aлeьx96]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано02.05.07 11:44



Интересен въпрос, но щом питаш, ще ти кажа:

1. Снимката е правена много след това и както сам си могъл да прочетеш, тя е специално аранжирана. т.е. черепите и костите са извадени от някъде и са наредени за да пресъздадат атмосферата.
Амо малко се позамислиш, ще ти дойде на ум че докато се колят хиляди хора ( за да можеш спокойно да ги обереш след това), снимки не могат да се правят.
Отделно от това, хората са клани като животни - на дръвника и на една купчина са подреждали телата а на друга главите .... ти на снимката някъде да виждаш купчини ???!!!
Фактът че костите са съхранени, означава че някой ( православен християнин) се е погрижил за тях!!!

2. Аз мога обаче да ти гарантирам, че в селище където от 8-9000 души са се спасили не повече от 2 000, повечето деца...
МНОГО ДЪЛГО ВРЕМЕ НИКОЙ НЕ СЕ Е ВЪРНАЛ ДОРИ И ЗА ДА ПОГРЕБЕ ИЗБИТИТЕ !!! НЕ ЗАРАДИ РЕКИТЕ ОТ КРЪВ, И НЕ ЗАРАДИ ПЛАНИНИТЕ ОТ ТЕЛА А ЗАРАДИ СТРАХ ЗА СОБСТВЕНИЯТ ЖИВОТ !!!

а за това:
Сега какво ще кажеш, пак ли ще споменяваш нечия майка...
red]

ето:

Мама ти мръсна циганска, ти на прост ли се правиш или наистина си такъв ?!!![/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.