Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано26.04.07 21:58



И тук ще ти отговоря набързо.

Ами ако беше "Митът за Ветрен"примерно авторката щеше пак да пита "Ам що тоз мит и не митът за Батак ???"

Това направо си го е изсмукала от пръстите.Ама на какво ли не е способен 4овек за пари...



Тема Re:нови [re: buena_mala]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.04.07 22:00



За теб е важно организаторите на конференцията да са в грешка.
Щото ако не са - какво ?
Единадесет години на училище излизат време на вятъра ?



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: buena_mala]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 22:23



Ако беше Ветрен, статията щеше да е също толкова актуална. Целта на статията не е развенчаване на митове, както някой неграмотен журналист я е прочел, а как произведенията на изкуството (в случая картината на полския художник) влияят на официалната история.

Ако си чела статията и все още си мислиш, че авторката твърди, че в Батак е нямало клане (или пък броя убити е друг), мисля че имаш проблеми с разбирането на текста :)



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: eFFeXX]  
Автор | (минаващ)
Публикувано26.04.07 23:11



Ето ти статия в нормален вестник, обясняваща цялата история:



И друг път мисли (и чети оригинала) преди да реагираш...



Тема Re: До I ... Не се прави на умряла лисица !!нови [re: |]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано27.04.07 10:41



Ама ти май само обичаш да питаш, и никак не ти харесва да отговаряш на въпроси ?? защо ли така ??

попитах те:
коя точно част определяш като не мислене ?? и коя точно част от статията имаш предвид ?

и отговорът е безкрайно конкретен:

Истерията, която прехвърляш от жълтата българска преса в този клуб.

Така ли си защитаваш тезите ?? Или само говориш празни приказки ???

И е много лесно да се обясняваш как се истеризирало срещу статия в която уж не се казва дали е преувеличен броя на изкланите ... нали ??!!

Да ама статията е публикувана във вестник "Култура", Брой 17 (2412), 03 май 2006 г.
И ТОГАВА НЕ Е ИМАЛО НИКАКВА РЕАКЦИЯ !!! ЗАБЕЛЯЗА ЛИ ?????

реакцията е сега !!! Почти ЕДНА ГОДИНА след публикуването на статията !!!
и не е заради нея а заради ей това:
Заглавието на проекта в сайта на Берлинския свободен университет е дори още по-гадно: ”НЕГАТ ОБРАЗ НА ИСЛЯМА- ИСТОРИЯ И НАСТОЯЩЕ НА АНТИ-ИСЛЯМСИЯ СТЕРЕОТИП В БЪЛГАРИЯ КАТО ПРИМЕР В МИТА ЗА БАТАШКОТО КЛАНЕ”. (PD Dr. Ulf Brunbauer: Feindbild Islam - Geschichte und Gegenwart antiislamischer Stereotype in Bulgarien am Beispiel des Mythos vom Massaker in Batak (Stiftung ”Erinnerung, Verantwortung und Zukunft” und Robert-Bosch-Stiftun Bearbeiterin: Martina Baleva, M.A.))


А това е съвсем ново!

СХВАЩАШ ЛИ РАЗЛИКАТА ???!!!



Тема Re:нови [re: eFFeXX]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.04.07 11:05



Какво я кара ли? Ми пари бре, пари

. Тя е само една маша в ръцете на хората зад кулисите. Същата е като ония лумпени дето в зората на демокрацията палеха и разрушаваха в Софето ,подкокоросани от неколко други "маши" за да покажат недоволството на народа от бай Тошо. Такива публикации или подобни случки се повяват в Родината винаги когато ппредстои некакво важно събитие-или гласуване на закон,или нещо друго, за да се отклони вниманието на народа от истинските събития. А псевдожурналята в Бг ревнаха сега в един глас против това мнение , а същите журналя не можеш ги изкара една статийка да напишат против разпродажбата на страната ни и съсипването на икономиката, против мафиотските сделки и др.
Обаче нали знаеш как става-който плаща, той поръчва музиката



Тема Re: До българите в чужбина: Кажете ми ...нови [re: |]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 13:16



как произведенията на изкуството (в случая картината на полския художник) влияят на официалната история.
*************************

Ами не влияят,как например "Герника" на Пикасо е повлияла на историята,да не би с нещо да променя факта,4е нацисткия легион"Кондор"е унищожил цял един град.
"Разстрел"на Гоя също не променя факти.Още пове4е,4е е рисувана след като французите се оттеглят от Испания през1814.
Изскуството е на4ин на експресиране на мироглед и емоции на конкретна ли4ност и е лекомислено да се анализират истори4ески моменти базирайки се на една картина.



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Авторвиц (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 13:19



Абе много сте ми интересни тука в Ганкиното кафене. Като се пишат лоши новини за България-всички им вярвате, одобрително кимате, пресата тогава не е жълта и т.н. и т.н.
А когато хората се вдигнат на протест да защитат историята си, или нещо друго-тогава пресата е жълта и журналята са нещастници. Какви са тия двойни стандарти???



Тема Re:нови [re: виц]  
Автор cina2 (=^..^=)
Публикувано27.04.07 13:25



Това е клуб "Двоен стандарт".


Тази дума "журналя" я научих тук. Никога не я бях чувала преди. За "презрително" отношение към журналистите дядо Вазов е използвал думата "вестникар".



Тема Re:нови [re: 4eHe]  
Автор buena_mala (непознат)
Публикувано27.04.07 13:30



Грешката на организаторите е правилна.
Сами казват"Знаехме,4е ще има такава реакция"и пак повтарям щом са знаели защо не смениха подхода и тихомълком не си направиха конференцията на собствен терен.Все продължавам да си мисля,4е не анализирането на тази прословута картина им е била целта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.