Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Тема относно деклариране на паринови  
АвторB.BEЛEBA (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 10:38



Моля, кажете къде да намеря информация за следното:
с колко максимално хиляди еуро мога да вляза в България, да ги декларирам на аерогара, но да не давам обеснение от къде ги имам?
Благодаря!



Тема Re: относно деклариране на паринови [re: B.BEЛEBA]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 10:59





При внос
Местни и чуждестранни физически лица могат да внасят неограничено количество левове и чуждестранна валута в наличност. Когато размерът на внасяните парични средства е до 8000 лв или тяхната равностойност в друга валута, те не се декларират писмено и пътниците могат да преминат през "зеления коридор", което означава, че лицето няма нищо за деклариране. Когато сумата на внасяните парични средства е над 8000 лв. е необходимо да се попълни валутна митническа декларация за целите на декларирането им пред митническите органи, като пътниците задължително преминават през “червения коридор”.

При износ
а. Местни и чуждестранни физически лица могат да изнасят левове и чуждестранна валута в наличност до 8000 лв. или тяхната равностойност в чуждестранна валута без да е необходимо да декларират това писмено, като могат да преминат през “зелен коридор”. Ако сумата е от 8000 до 25 000 лв.следва да се декларира писмено във валутна митническа декларация. Когато паричните средства са над 25 000 лв. или тяхната равностойност в чуждестранна валута се попълва начина на придобиване на средствата и е необходимо да се представи удостоверение от данъчната администрация, че лицето няма просрочени данъчни задължения, като номерът му се вписва във валутната митническа декларация. За местните физически лица удостоверението се издава от данъчното подразделение по постоянен адрес, а за чуждестранните физически лица – от данъчното подразделение по адрес на последно пребиваване на лицето в страната.
б. Чуждестранни физически лица могат да изнасят български левове и чуждестранна валута в наличност в размер над 25 000 лв. без удостоверение от данъчната администрация, след деклариране пред митническите органи, ако стойността на изнасяната валута или левове не надвишава стойността на внесените и декларирани средства при последното влизане на лицето в страната, за което пътника представя предходна валутна декларация при внос .





Тема Re: относно деклариране на паринови [re: freebird]  
АвторB.BEЛEBA (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 11:18



Благодаря сърде4но!!!



Тема и аз да питамнови [re: freebird]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 10:18



И аз исках да задам този въпрос.Но не ми става ясно /с риск да ми се присмеете/ - "При внос" е дадена сумата 8000 лв или тяхната ражностоиност........".ОК, оба4е колко мойе да се внесат максимално, без да се попълва произхода на парите.От 8000 лв до 25000 лв ли е, както "При износ"?



Тема Re: и аз да питам [re: Лили]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 11:01



Казано е ясно:
Местни и чуждестранни физически лица могат да внасят неограничено количество левове и чуждестранна валута в наличност.
Но когато внасяната сума надвишава равностойността на 8000лв, тя се декларира.
Износният режим е различен. За това се запознай с местните митнически закони на страната, в която се намираш. Да не те хванат в нарушение още когато излизаш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.