Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интересно ми е  
АвторЛюбoпитcтвo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 01:01



Всичкото хубаво, което научих в живота, го научих извън България.
А при вас как беше/как е ?



Тема Re: Интересно ми енови [re: Любoпитcтвo]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано18.02.07 08:46



При мен "Всичкото хубаво",което ми се случи и научих(и все още уча) е ИЗВЪН България... НО в интерес на истината ми е било от полза и това,което съм научил в БГ.БГ я свързвам само с произход.... тзелия ми съзнателен живот(до тук... ) е минал и ще мине извън БГ.Напуснах я веднага след казармата... с първата "вълна".... щом дадоха паспортите...

И нито за секунда не съжалявам за избора си!

[Машината обича ласка, грижливо ползване и смазка!]

Тема Re: Интересно ми енови [re: ZainGadol]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.02.07 10:37



И аз така точно като тебе, само че не след казарма...;)), ами след като си взех дипломата от СУ-то. Най-хубавото обаче, което ми се случи, е че успях да се отърва от тъпото еснафско българско мислене с 1 милион предрасъдъци и клишета.
Тук разбрах какво значи СВОБОДА на мисленето! Явно това много ме е подтискало в България. Затова и с българи и до ден днешен не мога да се разбирам хубаво - все едно говорим на различни езици и не се получава смислена комуникация. Полагам усилия, но говорим един покрай друг, не мога да им схвана уж "така богатия емоционален свят", с който така се надуват в разговори. За мене това си е просто хленчещо философстване и оплакване от живота, без да се казва нищо съществено. И тогава нямам какво да кажа повече.
p.s. Между другото скоро се питах дали Mисленето в България вече не се е вече променило, нали е предградие на ЕС, на това се надявам искрено.



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re: Интересно ми енови [re: Любoпитcтвo]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:53



При мен не е така.Мястото не е от толкова голямо значение колкото човека.Като си тъпан ще си тъпан навсякъде.Естествено и оправдания за тъпотията лесно се намират и за много от живущите в чужбина това е "лошата родина".
Това е нещо като болест.Вече се чудя дали не е заразно? Нещо като чувство за национална малоценност.Това са малки и нисши духом хора забили нос в ръната и в преходни неща не виждащи по-далеч от носа си.Жалки са.
И колкото повече храчки плюят от злоба по корена си толкова по грозни изглеждат.Отвратителни...



Тема Re: Интересно ми енови [re: BloodySword]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.02.07 12:18



Ако имаш предвид такива като мене, то си в лека грешка. Аз винаги подчертавам българския си буржоазен произход, заштото семейството ми са били хора с стил и маниери,фабриканти, и докато повечето селяния се е возила по каруци в средата на миналия век, то моите хора са се возили по коли марка МБенц и Форд. А нали знаеш - бита определя и мисленето и съзнанието...;))Така че, аз се гордея с моя корен и съм много благодарна на фамилията си. Bинаги тука го изтъквам на първо място в разговор с местните...



Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.

Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано18.02.07 13:36



Не говои за теб, а за напусналите в миналото България.

Новата вълна емиграция като правило е високо образована и млада, излиза за да работи или учи. Трудничко е да бъдат определени като родоотстъпници.

Част от тях са без имот в републиката и връщането им би предположило сериозна инвестиция, за да я почнат отначало.

Друга част, която напуска страната осигурена от родители, очаква момента когато нещата са си по местата, публичните екзекуции не са през час всеки ден, а в парламента влизат неосъждани за педерасия, корупция и още какво ли не.

Всеки иска да каже : идвам от горда страна, българин да се наричам -- кво беше там нещо радостно.


Навън,
НАИСТИНА
се научава много !
Имам достъп до библиотеката на света тук. Това значи, че се логвам в един сайт и поръчвам която книга, сд, двд, вестник, списание или сетете се- ми трябва.
Доставя се на домашния ми адрес, без това да ми струва една паричка.
Поръчвах си книги от южна Африка, САЩ и къде ли не още.

Пред името ми дотук стоят шест букви, две университетски нива. Нито едното, нито другото е платено с бг лева. Езиците, които ползвам също скочиха на четири.

И всичко това
е било достъпно
за всички около мен.
Като се огледам,
пак съм в група с мен си.



Тема Re: Интересно ми енови [re: BloodySword]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано18.02.07 13:48



Ти 'що не си отидеш в женския клуб, където ти е мястото. Нали и модератор искаш да им ставаш на мадамите.



Тема Re: Интересно ми енови [re: Nirvana_2]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:47



В миналото огромния процент от българската интелигенция и прогресивни хора произхождат от българското село.Не е било като сега когато селото ни е обезлюдено.А на "селянин"в 90% от случаите "обиждат" самите селяни.

"А нали знаеш - бита определя и мисленето и съзнанието...;))"

Ти допускаш лееека грешка не битабитието определя съзнанието.Между "бит" и "битие" има съществена разлика.

И без да искам да те обиждам от постингите ти не лъха особена класа.



Тема Re: Интересно ми енови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:51



Може би трябва да се засегна ,че според теб мястото ми е в "женския клуб"

Ми харесвам жените какво да правя /не всички/.

А пък ти като си ми фенка можеш да пуснеш един глас



Тема Re: Интересно ми енови [re: BloodySword]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано19.02.07 19:39



За радост или за съжаление всички сме учили Карл Маркс и виждам, че все още добре помниш някои от философските му твърдения. Само че....аз го трансформирах по-горе и то съвсем умишлено, имайки предвид под "бит" околната жизнена среда, която определя мисленето. Но това е трудно да бъде преработено от хора, които знаят само папагалски да цитират, хобито им се състои предимно в правенето на "особено умни" забележки и които не са в състояние да мислят нестандартно. Не се притеснявай, повечето от българите са такива, така че, не се набиваш особено на очи.

А доколкото до разликата между "селяния" и "село" - мислих си, че няма нужда да ти я обяснявам, но май се налага за да не стане грешка кой кого и за какво обижда, че гледам си се засилил и в тая посока в горния ти постинг напълно погрешно.
Та...селото - за мене това са чифликчиите, производителите, тези, които умеят да трупат капитал, това е динамичен елемент в обществото.
Всички тия обаче , които водят скотско съществуване, изразено например в дременето в местната кръчма или в строежи на 4-етажни недомазани къшуря, без една книга вътре и с тоалетна на двора - е това си е селяния "пур". За съжаление тая група е преобладаващата.

Life is a tragedy for those who feel, and a comedy for those who think.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.