Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови  
Автор дмa (непознат)
Публикувано09.01.07 10:58



Значи искам да ви кажа, че отношението към българите тук коренно се промени от няколко месеца насам, за да се стигне до нива, които самата аз не съм подозирала. Всички ни поздравяват, в сградите на европейските институции има надписи на български за добре дошли. За мен се падна период на доста сложни административни истории, които обаче протекоха чудно. Навремето се отнасяха като с човек от третия свят, сега всички са любезни, усмихнати, свършват работата която искаш от тях с усмивка, дори си позволяват да казват неща като "Е, хайде добре дшли, чакахме ви".



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: дмa]  
Автор БapбapeлaМодератор (безразлична)
Публикувано09.01.07 11:11



Това е началото... следва да ги научим на доста неща... дано са схатливи.



Аз се надявам скоро всичко касаещо законодателството на ЕС да бъде преведено на български . все пак всяка матeрия си има спецификата - и риск да се тълкува погрешно нещо има немалък.

Тук все още нещата са тромави . Ах тази информационна система, дето да обхваща всичко, кога ще я напишат и кога ще я внедрят в българската администрация .



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: дмa]  
Автор cina2 ()
Публикувано09.01.07 12:39



И аз съм от оптимистично настроение

Надявам се, да не пропуснем и този шанс.



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: дмa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано09.01.07 13:21



... в сградите на европейските институции ...

И кои точно са тези европейски институции и техните згради?

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивннови [re: errata]  
Автор дмa (непознат)
Публикувано09.01.07 13:31



Ех errata чак толкова ли изгуби връзката с тук? В Люксембург е фрашкано със сгради на европейски институции като почнеш с Евр. банка, съда, и свършиш със сгради на комисията, парламента, всички "добавки" към тях например за преовдачите... Цял квартал е.

. Нещо друго?



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: errata]  
АвторOooopst (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 13:32



Не знам кой се е отнасал с тебе и къде, като гражданин на третия свят.
Аз лично винаги съм смятал че ме третират по същия начин, както местните.
Говорим за оправяне на документи, за други неща...зависи
Ако е имало някакви проблеми то е било по вина на Бг правителство и ОТВРАТИТЕЛНО, ГНУСНО, ГАДНО, ДОЛНО обслужване от страна на посолството



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивннови [re: дмa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано09.01.07 13:43



Аааа... Разбрах



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивннови [re: Oooopst]  
Автор дмa (непознат)
Публикувано09.01.07 13:45



Веднага ти казвам кой, тези които се грижат за издаването на визи и лични карти на чужденци. Преди бяха към министерството на правосъдието, сега са в министерството на външните работи и имиграцията. С тях и с общината в която живеех преди 5-6 години стигнахме до съд. Дори човекът, който се занимаваше с моето досие беше уволнен заради разправиите.



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: Oooopst]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано09.01.07 13:49



Ти явно си много ядосан от обслужването в българското консулство и се 4удиш как да отвориш тема за да си излееш мъката.



Тема Re: Много негативно тук. Е, аз ще споделя позитивнонови [re: Oooopst]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано09.01.07 13:55



Хехе. С посолството пробелми не съм имал. Дори ги бях навил и да ми организират сватба (бракосъчетание), но в последния момент се отказах.

Виж от страна на някои местни органи и особено френския carrefour (локален магазин) имаше разни мизерийки, но това това не беше болка за умирачка особено, когато знаеш, че е временно.



"In umbra, igitur, pugnabimus"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.