Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 19.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!  
Авторspanish (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 21:44



Здравейте,преди десет месеца писах две статии за проблемите при смяната на българските шофьорски книжки с испанска.имаше голям интерес,големи протести пред българското посолство в Мадрид и испанското трафико,но така никoй не ни обърна внимание.
вече сме в Европейския съюз и мога да кажа честито на всички наши сънародници...където и да са те в Евросъюза.БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!! НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СЕ ПРАВИ КАКВАТО И ДА Е СМЯНА НА БЪЛГАРСКИТЕ КНИЖКИ СЪС НАЦИОНАЛНИТЕ КНИЖКИ НА ДЪРЖАВАТА В КОЯТО СМЕ!!!
ДА НЕ ВИ ЗАБЛУЖДАВАТ!!!Все пак пиша от Испания и за Испания и искам да дам още малко детайли за преживяното от мен преди няколко дни във Мадридското трафико.
Вече сме в Европа,отивам във Трафикото и няма нищо написано че вече не е задължително да сменяме нашите български книжки със испанска.имаше опашки със румънци и българи които даваха своите национални книжки за да получат испанска и никoй не ги информира че техните книжки са валидни и без да бъдат сменяни с испанска.
Аз чакам за смяна на книжката от октомври 2005 година и все чакахме отговора от българия,които все не идваше.
Отивам в трафикото,минавам през първия етаж "INFORMACION" и искам номер за разговор със "LA JEFA DE SECCION,la ventanilla 80"
качвам се на четвъртия етаж със номерчето което са ми дали(междодругото не е нужно да се иска "CITA PREVIA" или нещо подобно,отиваш една сутрин и искаш да говориш със JEFATA)след 20 минутно чакане идва и моя ред и испанката ми казва че българските ни книжки са валидни вече,и ми иска резиденцията...идва след 3 минути и казва че съм имал късмет и че българия е отговорила на запитванете за валидността на шофьорската ми книжка....и ми казва...бягай на втория етаж,даваш ни българската ти книжка и веднага ти даваме испанската....НО...тука идва едно голямо НО!!!...Защо аз трябва да си сменя българската книжка с Испанска,след като аз мога да си карам съвсем легално(като европеец) във Испания и със българската книжка!!!Отговорих и че ще си помисля дали ще си сменям българската с испанска,тя побесня и се опита да ми даде един лист където да подпиша че се отказвам от смяната.......но аз ,просто и казах че ще си помисля и не и подписах нищо(което накара шефката на CANJES да побеснее още повече(за мои най-голям кеф :-)
Значи,българските книжки са ваидни във целят европески съюз.Ако някои иска да си смени българската книжка със испанска(или на която и да е държава от Европейския съюз)може да го направи ПО ЖЕЛАНИЕ!!!САМО АКО ТИТУЛЯРА ЖЕЛАЕ.ТУК В ИСПАНИЯ ИМА И ФРАНЦУЗИ И ПОРТУГАЛЦИ....ВСИЧКИ ТЕ КАРАТ С ФРЕНСКИТЕ СИ И ПОРТУГАЛСКИТЕ СИ КНИЖКИ И НЯМА НИТО ЕДИН ТЪПАК КОИТО ДА СИ Е ДАЛ НАЦИОНАЛНАТА КНИЖКА ЗА ДА МУ ДАДАТ ИСПАНЦИТЕ ИСПАНСКА!!!
Аз личнo от седмица си карам с българската и няма да си я сменя с испанска!!!
Всеки от вас,във която и да е европейска държава ще си направи сметката дали ще си я сменява с книжката на съответната държава където е.

Това за валидността на шофьорските ни книжки идва от директивите на европейския съюз,и не се определя от различните държави поотделно(слава богу)
Щом си от евросъюза,книжката ти важи във всички държави от еврозоната.Евала на господата от Брюксел!!!

Това се отнася за всичките категории,и за камион и за автобус.Така че в най-скоро време нищо чудно да видим шофьори на градския транспорт в Мадрид от румънски и български произход.Честито още веднъж!!!
И пак...всичко това без изпити,без нищо...само от факта че сме европейци!!!
Това за мораторията от две години за работа се определя от споразумението or Шенген,което няма нищо общо със шофьорските книжки!!!
да пием по бира приятели и още един път честито автоматичното признаване на българските шофьорски книжки в Испания и Европейският съюз!!!



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: spanish]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано07.01.07 22:25



Не обръщай внимание на дребните испански 4иновни4ета,особенно в Мадрид.

Книжката ти е валидна и е абсолютно губене на време да си я подменяш.
Същия проблем имат някои със резиденцията.Разни адвокат4ета им взимат парите за подмяна на резидентска карта и не ги уведомяват,4е ве4е не е задължителна.

Абе кво да ти обеснявам ти си го видял ве4е.



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: buena_mala]  
АвторOooooпcт (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 23:08



Чакай, буена
Чакай мала
Искаш да ми кажеш че е ненужно да си сменям резиденцията


Ами като нямам резиденция, нямам право да бачкам.
Еми да се таковам в европееца без резиденция.
Имам право да пътувам, обаче бачкането...
За какво говорим всъщност

Требе малко да се мисли преди да се казва.
А ако някой е леко прост, че да плаща на адвокати, проблема е негов.
Имал бол пари, дал ги е.
Нещата са доста добре уредени, че да търсиш адвокати

Такива ми ти работи



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: Oooooпcт]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано08.01.07 14:11



Именно.Става въпрос за резиденция,а не за разрешително за работа.



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: buena_mala]  
АвторOOoooooпcт (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 14:57



Искаш да ми кажеш, че има пермисо де трабахо без резиденция?



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: spanish]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.01.07 15:12



С какви табели е колата ти? С БГ или с тамошни?

What God wants God gets


Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: OOoooooпcт]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано08.01.07 15:33



То4но обратното.

Residencia Temporal por Circunstancias Excepsionales(пермисо де резиденция без право на работа)

В този слу4аи ти трябва tarjeta comunitaria,затова досегашната не е задължителна

Редактирано от buena_mala на 08.01.07 15:44.



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: spanish]  
Авторanacristina (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 16:01



През октомври катастрофирах с колата ми,и когато полицаите доидоха и провериха книжката ми,нищо не ми казаха,че е българска.Аз си мислех ,че ще ме одрусат някоя дебела глоба...Нищо...Незнам може и да си" затвориха очите",а можеби вече знаеха ,че ни предстои вилзане в ЕС..
Поздрав



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: anacristina]  
Авторgor4ivoo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:45



evalaaa!!! nai posle edin da znae... AZ ziveia v malaga i znam franzuzi i portugalzi si ba4akat sqs texnite knizki. BLAGADARIA!!!!!!



Тема Re: БЪЛГАРСКИТЕ ШОФЬОРСКИ КНИЖКИ СА ВАЛИДНИ!!!нови [re: gor4ivoo]  
АвторGOR4lVOO (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:47



I ZA6TO DA SI SMENIAM BQLGARSKATA S ISPANSKA'?????moita vazi 10 godini i ne mogat da mi maxat to4kiiiiii




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.