Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Еврика!нови [re: DarkSide]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:26



Да, аз мисля че коментирахме тогава събитието - посрещнаха го с почести като коронована особа. Направо ми паднаха в очите.
Има нещо переверзно в охраната на Кадафи - яки жени, силно гримирани.

.
Пустинни тигрици.



Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: дилeмa]  
Автор galy ()
Публикувано20.12.06 17:38



Ся очевидно си имам работа с идиот..дето не може да свърже две изречения и половина...та обяснявам като за идиоти.

Когато се е разбрало, че има масово заразяване..чест им правя, че не са избягали като плъхове.

Но когато са отишли и са видяли при какви условия трябва да работят, преди да се разчуе за заразата...имат морална вина, че са останали да работят изобщо и да рискуват да станат неволни разпространители на всякакви зарази.

Сега по-ясно ли е?



Редактирано от galy на 20.12.06 17:40.



Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: galy]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:48



Ако, ако....ако бяха заклали червената кокошка нямаше да се излюпи това дефектно яйце


Да си чувала, че в Либия на нашите медици са им прибрали документите още с пристигането? Това, че не им плащат пълния размер на заплатите в долари, а само малка част в местна валута за препитание е само малка подробност. Защото имат - нямат пари за билети, важното е че са без документи, как ще напуснат страната?
Колкото и да се старая - просиш си го. Токова си видиотена, че идиоти ти се привиждат.



Тема Re: Утре, присъдите в Либиянови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
АвторDan (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:48



Гадно им е: че са Българи!
Гадно им е: че държавата не им е длъжна (независимо, че им е прибирала повече от половината заплата)

Вчера пристигнах в България, (надявам се да е за последен път). Успях да гледам предаването на Милен Цветков.
Гадно беше един сърбин да каже, че няма друга такава нация (факт), че той е протестирал, а не е имало нито един българин....

Е уважаеми псевдо-патриоти, къде бяхте? Явно пак сте били много заети да плюете.....



Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: freebird]  
Автор galy ()
Публикувано20.12.06 17:55



Я ми обЯсни ако обичаш нещо. Ако в Либия на чужденците им прибират документите, то кой е този кръгъл глупак, който би се съгласил да отиде и да работи там?

Ако чужденците, които са отшли да работят там, са се съгласили на тези условия заради пари, то в такъв случай, вината им вече придобива огромни размери.

И са не ми казвай, че не са знаели и са нямали начин да разберат преди да отидат, че им се прибират документите.





Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: galy]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 18:11



Pribirat im pasportite. Пълния размер до дължимата сума от заплатите се изплаща в долари след приключване на договора. За съжаление, Либия не е в цивилизования свят и хората ходят там на гурбет, подгонени от мизерията. Чувах, че даже сега някъде в Италия са хванали работници в селското стопанство/между тях и българи/ да работят затворени като роби.
Не си ли чувала, че в Гърция и Италия прибират документите на българи - черноработници? Какво знаеш, уж си българка в България - все ти не си чула и не си видяла? Аз тези неща от бг медии ги знам.



Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: freebird]  
Автор galy ()
Публикувано20.12.06 18:26



Не съм се интересувала - не ги знам. Но ще ти кажа какво мисля аз по този въпрос. Колкото и да съм бедна в България, никога не бих отишла в чужда държава при условие да ми приберат документите и да не мога да се върна, ако нещо не е наред.
В България винаги можеш да работиш нещо, поне за да не си гладен. Особено пък медицински работници. Така че това, че са отишли при такива условия, още повече ме кара да се усъмнявам в почтеността им...Що за идиот трябва да си, за да се съгласиш да работиш при такива условия, на майната си, в арабска държдава, дето за едното нищо могат да те приберат в затвора, дето не са и чували за човешки права.....ай не ми говори повече, щото вече започвам да се съмнявам дали не си заслужават това, което изживяват сега.





Тема Re: ква стана - два последователни постинганови [re: galy]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано20.12.06 20:52



Гали, не знам защо си толкова зле.

Да си чувала защо има трафик на хора, и защо хората отиват изобщо да страдат по чуждите страни и да работят черна работа?

Не е от хубаво, и изпаднали и притиснати бедни хора в безработица се манипулират лесно.

Особено в страна, в която си никой, нямаш документи и на практика законите не действат.

Не ти пожелавам някога да схванеш подобна безизходица. Това все пак са хора, а не животни, и все пак разбирайки изцяло ситуацията, са правили само онова, което е било възможно.

Да не мислиш, че нарочно са се набутали в това?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re:нови [re: freebird]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано20.12.06 22:33



Само да питам-след като им прибират паспортите, нека да кажем че на някого в Гърция му прибират паспорта и го пращат на полето да бере маслини- ами като му платят първата заплата,колкото и малко да е, този същият човек не може ли да си хване автобуса и да иде до българското послоство и да каже- ами откраднаха ми паспорта,искам да се върна в Бг за малко, а нямам паспорт, те би трябвало да му издадат нов,мисля-поне временен документ за пътуване - това същото би важало и за Либия-стига да са искали да се махнат когато са видели че им прибират паспортите, а защо ги прибират-всеки нормален човек би се усъмнил в тази процедура



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 23:04



Повечето черноработници са нелегални - как ще ходят да се разправят, нали ще им ударят черен печат и ще ги екстрадират. Търпят и робуват, притиснати от нуждата.
За Либия мисля, че по принцип паспортите не остават у притежателя - българин, нает за работа. Издават им някакви временни тескерета за придвижване из страната. Ако някой има лични впечатления - да каже, това което съм разбрала може да не е вярно.
Надникнах в клуб Политика. Знаещият така се е олял по въпроса, че може веднага да бъде освидетелстван и прибран където му е мястото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.