Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спешен въпрос за заведено дело  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 01:33



имам спешна нужда от съвети и мнения по следния проблем.
през 2002 имам извършено нарушение в германия, преди няколко месеца ми дойде известие, че срещу мен е повдигнато обвинение от държавата и имам право да обжалвам в срок от 2 седмици, в противен случай ще бъда осъден на глоба от 800 евро или не знам колко си обществено полезен труд.предстои ми пътуване до Гърция преди нова година. има ли вероятност да бъда спрян?не знам къде да намеря сигурна информация.
Моля ви, пишете каквото знаете...поне да не си хвърлям парите за пътуването на вятъра



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано16.12.06 09:22



М...да... "кофти Амадеус" приятел....Въпросното насиране стои в кАмпютарО и нЕма отърване...

. Добива давност след 5г.А 5г.да си стоиш в БГ заради 800е. ?Струва ли си?А и сега с предстоящото влизане...
Плати си ги като пич и няма да имаш ядове...но последното решение е твое.

[Машината обича ласка, грижливо ползване и смазка!]

Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.12.06 10:02



Да не би да грешиш нещо? Да не би да си получил вече присъдата (глоба/обществено полезен труд)? "Повдигнато" обвинение всъщност е началото на съдебен процес и то (обвинението) не се апелира а се защитаваш срещу него в течение на съдебния процес. Съдебния процес завършва с решение/присъда виновен/невинен, понякога и веднага ти дават и присъдата (глоба/обществено полезен труд/затвор) която или я апелираш или я приемаш/понасяш.

PANEM ET CIRCENSES

Редактирано от Kostaaaa на 16.12.06 10:08.



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: Kostaaaa]  
АвторCтoил (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 11:54



Коце, щом Котето вече знае цената, значи всичко е ясно. Аз често превеждам по полиции и съдилища и знам каква трагедия са нашенците с "детските " си извъртания, като смятат че имат работа с глупаци - правят се само жалки и смешни.

Котенце, ако искаш да пътуваш до някъде си, а имаш призовка от съда и имаш дългове, отиди по добре там от където ти е изпратено съобщението и ТАМ се информирай, какво е необходимо да направиш. Всичко друго ще е грешка и ще има последствия.





Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 12:35



Хе хе хе - е защо имаш извършено нарушение е Германия - как се сдоби с това нарушение. По пощата ли го получи или някой ти го остави пред вратата :)))

Виж сега - ако обжалваш може и да ти се размине. Почти сигурно е че ще ти се размине, щото адвокатите винаги успяват да протакат до 3 години, а не 5 колкото е давността - те съдилищате и без това си имат достатъчно дела. проблема ти като момче българче, е че нямаш правна застраховка - Verkehrsrechtschutz - предполагам пътно нарушение "имаш", и трябва сам да плащаш на адвокат, което си е разправия и може по-скъпо да излезе. Плати си колко ти е глобата и това е - най много 200 евро да е и малко отгоре за разходите.

Иначе отърване няма. Може да забавиш малко глобата, но като влезем в ЕУ може и в БГ да те подгонят за тая глоба, но със сигурност няма да можеш да пътуваш в Европа.

Но най важното - щом си от тоя тип хора които нарушават правилата и смятат за съвсем нормално да минат метър и всички да им ръкопляскат за това, трябва да знаеш, че скоро ще ти стане напечено на задника и няма да вирееш. Има начини на се нарушават правилата безнаказано, но не и за тарикати с твоя манталитет - ти си просто по-ниска класа и трябва да си спазваш правилата - на такива като теб отдавна им е намерена цаката ...



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: cc]  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 17:30



разбрах. нарушението е направено в германия, а аз в момента съм в българия. как да се информирам лично как следва да обжалвам? писмото с присъдата ми дойде по пощата на домашния адрес. там пише, че мога да обжалвам в срок от 2 седмици. срока отдавна изтече. не мога да си позволя да платя тези 800 е нито адвокат. какво следва да направя? налага ми се да излизам извън страната. досега спокойно пътувах, присъдата дойде след 4 години.



Тема Re: Прагматичен съветнови [re: koтka]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.12.06 18:58



До сега си се възползвал от "облагите" на бюрокрацията, имаш един малък чанс да продължиш. Може би взима време присъдата да се "впише" във всички системи в ЕС. Носиш си "спейр" 800 евро и ако те "гепят" питаш (спокойно и културно) - а вие давате ли ми разписка че ако платя НА ВАС глобата вие ще я преведете по надлежната сметка в Германия? Прочети още веднъж съобщението - би трябвало да има някакъв срок за внасяне на глобата, с приложен документ (в две части) за кредитиране на съответната сметка и квитанция за теб че си я платил.

Опцията е да се обърнеш писмено към съда който ти е издал присъдата и да помолиш разсрочване/платежи...

П.С. Ако пътуваш до Гърция...не знам...там май 'ногу "обичат" българите...иди знай.

PANEM ET CIRCENSES

Редактирано от Kostaaaa на 16.12.06 19:00.



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 19:24



а, ти имаш вече присъда! - а казваш, че "ЩЕ бъде повдигнато обвинение". не може от първия път присъда! да се стигне до присъда ше ти изпратят поне няколко предупреждения. ако наистина се е стигнало до присъда и срока за обжалване е минал, не прави нишо - нищо не може да направиш - присъдата е в сила и нищо не може да я отмени. но трябва да има присъда - тогава трябва да платиш сумата плюс съдебните разноски но те не са много - към 200 евро са. най добре преведи парите, и пътувай с документа от превода - ако ти направят въпрос покажи присъдата и че си превел парите, ама не знам колко разбрани са гърците, за тях е вече престъпление че си българин и те едвам те търпят такъв престъпник, какво остава с присъда от Германия ...

но ако няма присъда, а само предупреждение, то дори и в германия не могат да те закачат докато няма присъда. могат да ти пускат само писма. но пък и ти трябва да пишеш възражения навреме. сега като си го пропуснал може би ше ти издадат присъда, или са ти издали вече ???. ако наистина е така и си осъден по член от Strafgesetzbuch тогава едва ли някой тук може да ти каже доколко ще имаш проблеми - на дали някой има този опит, но с това влизане в ЕУ става така, че по-лесно могат да ти търсят орговорност...



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 11:28



благодаря за мненията ви дотук.
искам да уточня, че не съм от хората,които с лекота престъпват закона и очакват да им се размине.
значи въпросното нарушение беше едно недоразумение. 4 години пътувах където си поискам без никакъв проблем. единствено в германия компютрите отчитаха някаква нередност, но просто ми записваха адреса в българия. дори не знаех за какво става въпрос.
това известие ми дойде като гръм от ясно небе. наистина нямам възможност да платя 800 евро.
въпроса ми е дали да рискувам да ида до гърция с надеждата , че присъдата ми не е въведена в техните системи. все пак съм платил самолетен билет.
а и отивам там по работа и ще стане доста сконфузно, ако не ме допуснат извън летището.
какво всъщност биха могли да ми нап-равят, ако нямам пари. обратният полет е след нова година.
в случай, че компютрите отчетат присъдата и глобата, която трябва да платя в германия, какво би могло да следва.
положението ми е наистина кофти и въпроса много спешен.



Тема Re: спешен въпрос за заведено делонови [re: koтka]  
Авторkotka (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 15:21



преди време пуснах тази тема.напоследък страшно се притеснявам.от германия повече нямам нито вест, нито кост.минаха към 6 месеца.освен това писмото с присъдата не са го предали лично на мен, а на съседката.ако пътувам до друга страна от ЕС каква е вероятността да не ме допуснат при случайна проверка.мисля да пътувам с лека кола.и в случай, че при случайна проверка се установи , че имам наложена глоба-800 е или 45 дни обществено полезен труд, какво биха могли да ми направят в Холандия например?
Ако имах възможност да си платя глобата, щях да съм го сторила, но нямам никаква възможност. Как да положа обществено полезен труд и какво би представлявало това. Нали някак първо трябва да стигна до Германия. Моля за съвети и мнения. Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.