Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За Българите в чужбина  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:09



Защо няма българска общност в чужбина?Защо повечето българи в чужбина преливат от злоба?



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: BloodySword]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано13.12.06 18:12



пак ли бе чадо? на еНчев ще му се изтърка търкалото да те трие днес



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: BloodySword]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:12



По същата причинина поради която в българия няма обществено мнение и българите в България преливат от злоба.

Проблемът не е в българите в чужбина, а в българите изобщо :)



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:25



Пак ,мамо -упорити сме малко



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: l]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:29



И в България има злоба естествено ,но в чужбина тя някак си изкристализира и те залива като вълна.Има хиляди примери.Примерно там където най-много имаш нужда да чуеш българска реч някои българи се правят че не са българи за да не говорят с теб.И много още неща които са много неприятни



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: BloodySword]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:39



Като искаш да чуваш българска реч, купи си радио :Р Няма да си говоря с някой нещастник само защото е българин и имал нужда да чуе българска реч. Не избирам с кого да си говоря по националността му.



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: l]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:43



"Като искаш да чуваш българска реч, купи си радио :Р Няма да си говоря с някой нещастник само защото е българин и имал нужда да чуе българска реч. Не избирам с кого да си говоря по националността му."

Точно за това говорех



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: BloodySword]  
Автор Gerylin ()
Публикувано13.12.06 18:59



аз нямам такива впечатления ,но са ми казвали да внимавам точно от такива субекти ..отркровено казано обаче българи са ми помагали в чужбина..за което съм им много благодрна





Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: Gerylin]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано13.12.06 19:16



Навсякъде има боклуци, но при нас си е национална черта да е валиден принципа- я не сакам на мен да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле . Много по-ясно изразени са такъв вид взаймоотношения между българи-да си вредят един друг-когато са в чужбина. То и в Бг си правят мръсно, но като че ли на запад по-си личи някак си, май.



Тема Re: За Българите в чужбинанови [re: BloodySword]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано13.12.06 19:19



Кой ти каза,че няма?Надявам се правиш разлика м/у емигранти и гурбедчий?
Мога да ти кажа например тук(в Исраел)има два квартала почти слети с Тел Авив Казват се Яфо и Батям.Там се се заселили евреите,които са дошли от БГ навремето.Има един булевард на име Ждерот Йерушалайм и там има много магазини и малки кафета и плодзеленчук на,които пише:ТУК ГОВОРИМ БЪЛГАРСКИ!Даже етикетите с цените са на БГ написани...Има голям ресторант с к'вито БГ вкусни манджи се сетиш... и шкембеджийница,която се казва Витоша...

НЯМА някой(включително и аз де....),който да няма сат.антена САМО ЗАЩОТО се гледат 12 БГ програми освен всички останали... Една от най- купуваната закуска в Исраел,която наподобиава на малка баничка поръсена със сусам:Бурекас(се казва) е с ГВИНА(сирене) БУЛГАРИТ!(Булгарит няма да ти го превеждам:сети се сам к'во е..
)И всеки петък стават такива интересни"пачанги"там по БГ капанчетата и в един разкошен ресторант(пак е БГ),че нямаш идея... А това са хора,които са от по 30,40,50г.тук.... за вълната от след"перестройката"мога да ти кажа,4е независимо от вярата ТЕ всички се "ОПРЕДЕЛЯТ БЪЛГАРИ! И знаеш ли оште нещо:когато в БГ НЯМАХТЕ КАКВО ДА ЯДЕТЕ-Виденовата зима и КУПОННАТА СИСТЕМА ако помниш?Или тогава си бил малък и "Кървавата ти сабя"е била още "Чекийка" Точно ТЕЗИ ХОРА пращаха помощ за БГ под форма на хранителни продукти...
Това беше въведение в "темата"...
Да си чул нещо за Българи из Чикаго?Или в Австралия?Но от "старо време"...
Но стига съм писал за общностите...има ги,но ТИ и ТАКИВА КАТО ТЕБ НЕ СА ДОБРЕ ДОШЛИ ТАМ!
-Защо?
-Елементарно е Уотсън... :защото ТИ си от така наречените:"Медузи авантаджийки",които гледат да използват,да"преебат"(по-по БГ казано) и много некоректни...е...батко...такива хора не са Уелкъм никъде.Ти естествено изхождаш от твоя опит и впечатления,които не са миродавни...
Сега си сам със себе си...помисли върху това и не си признавай...знай си го за теб.
А злобата е характерна за дребните души какъвто си ТИ.Силния човек е великодушен а богатия помага...Думата бизнес включва и благотворителност.
Но ти си още далеч от тези заключения.Опита се трупа с годините а "цената"се плаща с младоста....
Best regards.

[Машината обича ласка, грижливо ползване и смазка!]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.