Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема докога сте има убити на пътя в БГ  
Автор Zoe (новак)
Публикувано10.12.06 12:16



Питам се само колко още убити трябва да има за да се сложат камери по
пътищата на БГ и глобите да се плащат на основание снимка със скороста на нея, както е във другите страни от години ?

Според вас каква е причината всички да се правят че не знаят че има такава техника и как се използва тя?



Тема Re: докога сте има убити на пътя в БГнови [re: Zoe]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано10.12.06 12:52



МИ знаеш ли колко пишлигарчета се скатават на топло в КАТ и полицията, за да взимат готови държавни заплати и рушвети?

Как ще стане да взимаш рушвети, ако няма да какво да стиснеш шофьора и ако за всичко има доказателство? Как ще стане да има недоказани ситуации и начини да те правят луд, за да вадиш банкноти и да ги буташ сам в ръцете на съответния милозлив катаджия?

Цялата държава е така. Аз откога разправям, с една единна информационна система половината министерства трябва да бъдат разпуснати. Сега едното министерство пише на другото, оно на третото, едни преписки, едни обяснения за всичко, всичко се точи с години, някой чиновник се чувства важен, хората биват разхождани като гламави овци по хатъра на малоумни чиновничета....


Ако има компютър, в който виждаш всичко това кат ослужебна информация, как тогава ще те разхождат от ведомство на ведосмтво и от министерство на министерство, за да разнасяш безкрайни удостоверения и писма? и нали доста чиновници ще станат излишни тогава? нали ще има висока безработица на всички доказани малоумни идиоти с връзки и пуснати на улицата, тея тъпаняри ще бъдат стадо овци, на което точно по КТ ще трябва да им се изплатят официални обезщетения в някой случаи по 1 годишна заплата от държавния бюджет?


изобщо кой има интерес нещо да работи в страната? не и чиновниците....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: докога сте има убити на пътя в БГнови [re: Zoe]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано10.12.06 13:08



Докато в България управниците се грижат предимно за пълненето на партийните си каси , гледат собствения си интерес / чрез обръча от фирми които им плащат по различхи схеми / , не ги е грижа за хората , а за претенциите на другите държави към България и купуват стара техника и оборудване за аварийни ситуации и не правят пътищата щото държавните пари отиват все за нещо друго - нищо че обикновените хора не го виждат .

планирали са нашите хубавци да изхарчат 3 милиона за празненства по случай приемането на България в ЕС ... сега се чудя как ще ги изхарчат тихомълком, защото няма начин да не са ги наместили вече.


защо няма хубави пътища - защото след 1990 година нито едно правителство не отдели пари да ги ремонтира и поддържа

защо няма контрол - защото 'контролът' по пътищата до скоро пълнеше собствения си джоб понеже им били ниски заплатите .

защо няма техника и оборудване за аварийки ситуации - защото това е техника която трябва да купи ДЪРЖАВАТА . процедурата по която купува държавата са обществените поръчки . досега не се е намерил министър, които да допусне обществена поръчка за много пари да бъде спечена фирма, която няма да си плати на партийната каса / демек да даде рушвета /. в Бълагрия се купува техника втора употреба от държави членки на ЕС - демек подмазваме се , а не се купува нова руска техника - защо да се подмазват на Русия , тя не е член на ЕС .

това е . има още доста причини, но и тия са достатъчни.



Тема Re: оф топикнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано10.12.06 13:39



защо няма контрол - защото 'контролът' по пътищата до скоро пълнеше собствения си джоб понеже им били ниски заплатите .



ДО СКОРО?!?

П.С. Поста не е плюене по България а легитимен въпрос от неосведомен. Блафодаря предварително за всяка конкретна информация по въпроса.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: докога сте има убити на пътя в БГнови [re: Zoe]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано10.12.06 14:22



Няма изобретение което да спре убииците по пътищата.Камерите не могат да шофират вместо тях.



Тема Барби...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано10.12.06 14:37



защо няма хубави пътища - защото след 1990 година нито едно правителство не отдели пари да ги ремонтира и поддържа ....
Имам усещането(поправи ме ако греша),че ти си"отро4е"на някой"червен гъз"


Защо смяташ,че пътищата бяха цвете преди 1990г?То добре,че имаше междуселски щогоде асвалтирани...макар и да изглеждаха,като релефна карта на луната.... имаше 2 пътя(горе/долу прилични и то ЗАРАДИ чужденците:тогва туристи... )единия Е79 и до морето...тези 2 бяха"етикета"на БГ.Та в твойте очи това ли бяха хубавите пътища в БГ а сега(след 90г.)никой не си мъдра пръста...Ето виждаш ли даже ти се втурна в начинания...а само преди 15г.можеше само да въздишаш гледайки как"копелетийте на големците"правят ляв завой на към златни пясъци....с коли"западни"или с белите номера...и нямаше тогава интернет"за всички"свободно нали?Да не избиваш правейки сравнения с тогава и "сега"?

[Машината обича ласка, грижливо ползване и смазка!]

Тема Re: Барби...нови [re: ZainGadol]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано10.12.06 15:39



Чудя се на какъв език да ти напиша , че не съм комунистическо отроче. това че не съм от бедна и не съм била от бедните преди 1990 година , не значи че родителите ми са били комунисти .... не сам че не са били, а имаха проблеми с комунистите . Успехът им се дължи на факта че са професионалисти..... Също се чудя докога ще отъждествявате успял == комунист - погрешно. .

ако бях комунистическо отроче - щях да съм с милионите навън драги , или да съм пожизнено уредена на 'жълтите 'плочи в София / това са плочките пред Народното събрание/ ...да не задълбавам , че тук пишеше една дето е комунистическо отроче , с татко-паричко дето е точил пари чрез българските задгранични дружества.

Главните пътища биваха до 1990 година. Помня че чаках поредния асфалтиран участък от магистралата . И неглавните - поне съм пътувала из страната- та помня . Спомените ми не са кдетски, щото бях завършила средното си образование. След 1990 година НИКОЙ не поддръжа пътищата ..... да не говорим , че постоянно се води война , кой да прилапа парички чрез обществените поръчки за правене на инфраструктурни обекти .... като предимно се краде -лъжат в калкулации, в качество на материали, в труд. какво да ти обяснявам неща, дето не знаеш как стават.


не съм се заглеждала по ония с белите номера .... ако ти си се заглеждал, аз не съм .като студентка през 80-те години карах чисто нова кола купена от Кореком. по него време нямаше компютри, ти за интернет ми говориш .

Не съм се втурнала наникъде нищо да оправям . Тая песен за абдикацията на държавата от какво ли не, както за лицемерието на управлици и политици я пея повече от 10 години....

Да те питам - ти докога ще правиш погрешни изводи за каквото и да било.

Също да те питам - какво е било положението там дето си, или в америка примерно когато е била на дереджето на което е сега България ..... Айде сега - четем история и снимки има в нея .



Тема Re: ЖЪЛТИТЕ ПЛОЧКИ?!?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано10.12.06 15:54



на 'жълтите 'плочи в София / това са плочките пред Народното събрание/?!?



Навремето ги наричахме "жълтите павета" ама май не съм в час че и името им се е променило.

Да те моля ли повторно да дадеш допълнителна информация относно следния ти израз в тази тема : " защо няма контрол - защото 'контролът' по пътищата ДО СКОРО пълнеше собствения си джоб понеже им били ниски заплатите" или ти умишлено избягваш да отговориш?

Има ли нужда да повтарям че въпроса ми не е плюене по България а молба за допълнителна и доста интересна информация от неосведомен, който дори не знае че сменили името на жълтите "павета" на жълти плочки?

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: ЖЪЛТИТЕ ПЛОЧКИ?!?нови [re: Kostaaaa]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано10.12.06 15:56



аз ги наричам ' жълти плочки' - паветата пред НС.

предприети са мерки катаджиите да не вземат рушвети вече - това искам да кажа .



Тема извинявам се Zoeнови [re: Zoe]  
Автор braai (dreamcatcher)
Публикувано10.12.06 16:54



ако бях видял поста ти щях да пиша тук.

Stander



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.